drużyna zespół

Najbliższe plany piłkarzy Legii, w piątek sparing

18.03.2023 13:00

(akt. 18.03.2023 13:47)

W piątek Legia wygrała na wyjeździe 2:0 z Radomiakiem Radom i w miłych nastrojach rozpoczęła przerwę na mecze reprezentacji. Poniżej najbliższe plany stołecznego zespołu.

Pokonanie Radomiaka sprawiło, że Legia odniosła 4. zwycięstwo z rzędu, wliczając w to Puchar Polski, a także wypracowała serię 15 meczów bez porażki. – Pierwszy raz w sezonie wygraliśmy 3 ligowe spotkania z rzędu, znowu zachowaliśmy czyste konto. To dla nas fantastyczna część rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, zaczynamy skupiać się na kolejnym występie, ale przed nami kilka dni odpoczynku. Chłopaki na to zasłużyli, żeby się wyciszyć, zregenerować. We wtorek wznawiamy pracę, z pełną pasją, dobrą atmosferą i duchem drużyny – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić.

Podczas przerwy reprezentacyjnej do pełni sił powinni wrócić Carlitos (uszkodzenie przywodziciela), Artur Jędrzejczyk (kłopoty z kolanem), Mattias Johansson (kontuzja mięśniowa) i Kacper Tobiasz (uraz barku), który ostatnio zaczął pracę indywidualną. Trochę dłużej trzeba będzie poczekać na Blaza Kramera. Słoweniec ma problemy z przywodzicielem.

W trakcie najbliższych zajęć zabraknie pięciu kadrowiczów. Chodzi o Filipa Mladenovicia (Serbia), Igora Strzałka (Polska U-19), Jana ZiółkowskiegoJakuba Jędrasika (Polska U-18) oraz Filipa Rejczyka (Polska U-17).

Drużyna dostała trochę czasu na odpoczynek, do zajęć wróci we wtorek, 21 marca. Tego dnia odbędzie dwa treningi, tak samo w czwartek, z kolei jeden w środę. W piątek (24.03, godz. 14:00) zagra sparing w LTC z GKS-em Katowice. To klub, który jest obecnie na 10. miejscu w I lidze, ma na koncie 30 punktów (7 zwycięstw, 9 remisów, 7 porażek).

Po meczu z I-ligowcem, Legia otrzyma dwa dni wolnego, a następnie rozpocznie przygotowania do domowego spotkania z liderem PKO Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa (1.04, godz. 17:30).