Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

26.01.2020 09:00

(akt. 27.01.2020 11:04)

Legia Warszawa przegrała 0:1 z Kajratem Ałmaty w sparingu podczas zgrupowania w Belek. Jedynego gola dla klubu z Kazachstanu strzelił Artur Szuszenaszew. Legioniści nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.
Sparingi 2019/2020 - Zimowe przygotowania 2020
0 1

(0:1)

Kajrat AłmatyKajrat Ałmaty
26-01-2020 09:00 Belek
13'
20'
20'
29'
42'
46'
47'
56'
62'
65'
70'
70'
71'
78'
79'
Legia WarszawaKajrat Ałmaty
  • 4. Nuraly Alip

• 5. Gafurżan Sujumbajew

• 7. Abat Aiimbetow

78'
  • 10. Erkebulan Sejdahmet

65'
  • 14. Aybol Abiken

• 18. Konrad Wrzesiński

79'
  • 20. Rade Dugalić

• 24. Dino Mikanović

• 27. Stas Pokatilow

46'
  • 36. Adam Adakhadżijew

• 54. Artur Szuszenaczew

• 23. Wiaczesław Szwyriew

78'
  • 30. Danil Ustimenko

46'
  • 47. Damir Bitusupow

79'
  • 59. Danijar Usjenow

65'

Relacja tekstowa "na żywo"

Poranek w Belek przywitał piłkarzy obu drużyn piękną pogodą. Legia lepiej rozpoczęła spotkanie. Dwukrotnych mistrzów Kazachstanu zaskoczyć chciał duet Piotr Pyrdoł i Mateusz Praszelik, ale w ostatniej chwili przerwał im bramkarz Stas Pokatilow. Następnie dośrodkowania Luisa Rochy blokowali obrońcy przeciwnika. W 7. minucie do głosu doszli Kazachowie. Gafurżan Sujumbajew dośrodkował wprost na głowę Abata Aiimbetowa, lecz rywal uderzył z głowy ponad poprzeczką i był na spalonym. Początek okazał się dynamiczny, a drużyny rozgrywały akcję za akcją. Rocha położył na ziemi rywala, zdecydował się na strzał ale został zablokowany. Po chwili Portugalczyk zagrał ręką i sędzia przerwał grę.

W 13. minucie „Wojskowi” wywalczyli rzut karny. Podobnie jak w spotkaniu ze Spartacusem Nyiregyhaza FC, faulowany był William Remy i tak samo do piłki podszedł Mateusz Wieteska. Tym razem kapitan Legii uderzył wysoko nad bramką. Legioniści nie załamali się i atakowali dalej. Swoich sił próbował Walerian Gwilia, którego dośrodkowanie wyłapał Pokatilow. W drugim kwadransie pierwszej połowy tempo opadło, a mecz zaostrzył się. Po żółtej kartce zobaczyli Paweł Stolarski, a chwilę później Pyrdoł. Bramkarz Kajratu popełniał błędy w rozegraniu. Po jednym z nich Gwilia nie zdecydował się na przelobowanie golkipera drużyny przeciwnej z okolic połowy boiska. Coraz żwawiej poczynał sobie Sujumbajew. Jego strzał z dystansu obronił Wojciech Muzyk, a kolejny zablokował Wieteska. W następnych minutach ponownie roiło się od nieprzepisowych zagrań. W 34. minucie, cenną interwencją popisał się Rocha. Portugalczyk wygarnął piłkę wślizgiem po akcji Artura Szuszenaczewa. Boczny obrońca Legii był bohaterem kolejnej akcji. Po kontrataku, Rocha oddał strzał z ostrego kąta, do dobitki ruszył jeszcze Praszelik, ale uderzył tuż obok słupka. Końcówka pierwszej połowy należała do Kazachów. Konrad Wrzesiński podał prostopadle do Szuszenaczewa, a ten w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Muzyka. Sędzia zakończył pierwszą część sparingu.

W drugiej odsłonie meczu pierwszym akcentem była okazja Pyrdoła. 20-latek dopadł do dośrodkowanej piłki z prawej strony, a potem niecelnie uderzył lewą nogą. Legioniści stworzyli kilka dobrych okazji na doprowadzenie do remisu. W 52. minucie Cafu wyszedł sam na sam. Portugalczyk został przewrócony, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Po dośrodkowaniu Gwilii, jeden z obrońców strącił piłkę tak, że niewiele zabrakło, aby skończyło się to golem samobójczym. Moment później bliski powodzenia był Wieteska, który po dośrodkowaniu Rochy, minimalnie uderzył obok bramki. Na murawie pojawił się Radosław Cielemęcki. Młody pomocnik zastąpił Pawła Wszołka i od razu próbował zaskoczyć bramkarza Kajratu, ale Ustimenko był na posterunku.

W 67. minucie Usenow otrzymał podanie z prawej strony, miał dużo miejsca w polu karnym Legii, lecz szczęśliwie nie trafił w bramkę. Mecz ponownie bardzo się zaostrzył, czego skutkiem była przepychanka zainicjowana między Stolarskim, a Szuszenaczewem. Trwała ona kilkanaście sekund, a jej efektem były czerwone kartki dla wspomnianego piłkarza Kajratu, a także Remy'ego. Kilka minut później w polu karnym Rade Dugalić sfaulował Kacpra Kostorza. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Gwilia. Gruzin uderzył jednak w sam środek bramki i Ustimenko zdołał odbić piłkę nogą. Chwilę później szczęścia próbował Praszelik, którego strzał minął bramkę rywali. W 82. minucie Gwilia strzelał z rzutu wolnego tuż przy polu karnym. Z trudnościami obronił bramkarz, jeszcze próbowali dobijać legioniści, ale w ostatniej chwili wybili obrońcy Kajratu.

Pod koniec fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Wieteska. Stracił ją na rzecz Damira Bitusupowa, a ten w sytuacji sam na nie pokonał Cezarego Miszty. Pierwsza część dwumeczu z Kajratem Ałmaty skończyła się porażką Legii. „Wojskowi” zmarnowali dwa rzuty karne, a spotkanie było wyrównane i okraszone wieloma przewinieniami. Zapraszamy na drugą odsłonę sparingu o godzinie 15:30 czasu polskiego. Serwis Legia.Net przeprowadzi relację tekstową „na żywo”.

Autor: Piotr Gawroński