Nowy system, przegrany Superpuchar… Ostatnie mecze Legii z Rakowem

25.09.2021 11:30

(akt. 25.09.2021 10:49)

Przed Legią szósty mecz z Rakowem Częstochowa od września 2019 roku. Jak wyglądały ostatnie spotkania między tymi drużynami? Więcej poniżej.

Ostatni raz Legia grała z Rakowem w połowie lipca i… znów nie zdobyła Superpucharu Polski. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli rywale, po trafieniu Frana Tudora w 10. minucie spotkania. W doliczonym czasie drugiej połowy do wyrównania doprowadził Mahir Emreli. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się częstochowianie. Dla "Wojskowych" był to ósmy z rzędu przegrany mecz o to trofeum. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 1:1 k. 3:4
Emreli (90. min.) - Tudor (10. min.)

karne: 1-0 Pekhart, 1-1 Petrasek, (1-1 Kapustka - obroniony), 1-2 Lopez, (1-2 Emreli - słupek), (1-2 Arsenić - obroniony), 2-2 Juranović, 2-3 Arak, 3-3 Mladenović, 3-4 Rundić

Żółte kartki: Slisz, Rose, Hołownia, Kapustka, Miszta - Niewulis, Cebula.

Legia: Miszta - Rose (58' Skibicki), Wieteska, Hołownia - Juranović, Slisz (58' Kapustka), Martins, Muci (58' Luquinhas), Lopes (58' Emreli), Mladenović - Pekhart

Raków: Kovacević - Arsenić, Niewulis, Rundić - Tudor (65' Wdowiak), Papanikolaou, Lederman (86' Poletanović), Tijanić (69' Lopez), Cebula (77' Petrasek), Kun - Musiolik (83' Arak).

Nowe ustawienie zdało egzamin

Stołeczna drużyna po raz ostatni rywalizowała z Rakowem w lidze w lutym. To właśnie wtedy zmieniła system - przeszła na trójkę środkowych obrońców. Nowe ustawienie zdało egzamin, mimo epizodycznych problemów w obronie. W 29. minucie stołeczny zespół objął prowadzenie. Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne, a Luquinhas dopełnił formalności z bliskiej odległości. Dla Brazylijczyka była to podwójna radość. Oprócz bramki, celebrował także ciążę partnerki. Wynik, w drugiej połowie, ustalił Tomas Pekhart, który wykorzystał rzut karny.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
Luquinhas (29. min.), Pekhart (64. min. – k.)

Żółte kartki: Rafael Lopes, Pekhart, Wszołek - Sapała, Schwarz.

Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Wszołek, Slisz, Martins (50' Lopes), Kapustka, Luquinhas (90' Jakub Kisiel), Mladenović - Pekhart

Raków: Holec - Schwarz, Niewulis (44' Jach), Mikołajewski - Tudor (72' Malinowski), Poletanović, Sapała, Tijanić, Lopez (46' Cebula; 72' Szelągowski), Bartl (57' Kun) - Gutkovskis.

Pekhart razy dwa

W sierpniu 2020 roku Legia wygrała w Bełchatowie z Rakowem 2:1 po dwóch trafieniach Pekharta. Czechowi asystował najpierw Artur Jędrzejczyk (250. mecz w Legii), a później – Maciej Rosołek. Dla stołecznego klubu była to udana inauguracja obecnego sezonu ligowego. W tym spotkaniu, w barwach "Wojskowych", zadebiutował Bartosz Kapustka. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ. - Dobrze zaczęliśmy mecz. Kontrolowaliśmy spotkanie przez pierwsze 20-25 minut, zdobyliśmy bramkę. Pierwsza połowa była generalnie solidna w naszym wykonaniu. Przed przerwą rywale zostali ukarani czerwoną kartką, dzięki czemu nieźle rozpoczęliśmy również drugą odsłonę. W pewnym momencie straciliśmy trochę kontrolę nad meczem, ale ostatecznie strzeliliśmy drugiego, istotnego gola i zdobyliśmy trzy punkty. Bardzo ważny początek ligi - powiedział Pekhart.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
Kun (50. min.) - Pekhart (16. min., 84. min.)

Żółte kartki: Wilusz, Gutkovskis, Sapała - Rocha, Pekhart, Mladenović, Luquinhas

Czerwona kartka: Wilusz (45. minuta, Raków, za drugą żółtą)

Raków: Szumski - Piątkowski, Petrasek, Wilusz - Tudor, Tijanić (85' Papanikoláou), Sapała, Schwarz, Kun - Gutkovskis (77' Musiolik), Cebula (79' Niewulis)

Legia: Boruc - Karbownik, Lewczuk (46' Wieteska), Jędrzejczyk, Rocha (57' Mladenović) - Luquinhas, Antolić (75' Kapustka), Slisz, Gwilia (57' Kante), Rosołek - Pekhart (87' Martins).

Wyjazdowy remis

W lutym 2020 roku warszawiacy zremisowali w Bełchatowie 2:2 z klubem z Częstochowy. Bramki dla legionistów zdobyli Luquinhas i Jose Kante, który reprezentuje obecnie Kajrat Ałmaty. Rywale strzelili oba gole po błędach defensywy "Wojskowych", a mogli więcej. - Trzeba szanować każdy punkt. Jesteśmy trochę zawiedzeni, ponieważ nie wygraliśmy. Przeciwnik strzelił pierwszego gola w spotkaniu, ale udało nam się objąć prowadzenie w Bełchatowie. Mogliśmy dłużej przetrzymać korzystny wynik, wówczas pewnie byśmy zwyciężyli. Gospodarze jednak otrzymali rzut karny i go wykorzystali mówił Maciej Rosołek, napastnik Legii. Fotoreportaże można obejrzeć w TYM MIEJSCU.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Musiolik (22. min.), Schwarz (79. min. – k.) - Luquinhas (46. min.), Kante (74. min.)

Żółte kartki: Karbownik, Jędrzejczyk

Raków: Szumski - Mikołajewski, Kościelny, Jach - Tudor, Babenko, Sapała, Schwarz (81' Brown Forbes), Malinowski (46' Szczepański), Bartl (69' Kun) - Musiolik

Legia: Majecki - Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik - Wszołek (72' Cholewiak), Antolić, Martins, Kante, Luquinhas - Rosołek (54' Gwilia).

Hat-trick Niezgody

Nieco ponad dwa lata temu legioniści wygrali u siebie 3:1 z czerwono-niebieskimi, którzy byli ówczesnym beniaminkiem ekstraklasy. Trzy bramki zdobył Jarosław Niezgoda, który został 45. zawodnikiem w historii Legii, który zdobył hat-tricka. Honorowego gola dla Rakowa strzelił Tomas Petrasek. Fotoreportaże są dostępne tutaj. - Kontrolowaliśmy przebieg tego, co dzieje się na boisku aż do momentu strzelenia trzeciego gola. Wtedy nieco się rozluźniliśmy i wszystko nie wyglądało w końcówce tak dobrze jak wcześniej. Drużynie należą się brawa za zdobycie trzech punktów, choć nie był to łatwy mecz i cały moment po spotkaniu w Glasgow - stwierdził po meczu trener LegiiAleksandar Vuković.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (2:0)
Niezgoda (5. min., 10. min., 52. min. – k.) - Petrasek (90. min.)

Żółte kartki: Antolić, Jędrzejczyk - Szymonowicz

Legia: Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Nagy, Martins (71' Praszelik), Antolić, Gwilia (59' Cafu), Luquinhas - Niezgoda (63' Carlitos)

Raków: Gliwa - Szymonowicz, Petrasek, Azemović - Apolinarski (33' Bartl), Schwarz, Sapała, Musiolik (46' Nouvier), Szczepański, Kun - Brown Forbes (75' Kolew).

W ostatnich pięciu meczach pomiędzy Legią a Rakowem, stołeczny klub odniósł trzy zwycięstwa, raz zremisował i raz przegrał (po rzutach karnych). Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, 25 września. Spotkanie na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej rozpocznie się o godz. 20:00. Relacja na Legia.Net.