Podsumowanie weekendu akademii - derby na plus

Marcin Słoka

22.04.2015 21:00

(akt. 04.01.2019 13:45)

Aż pięć z sześciu spotkań rozegranych przez drużyny APLW w minionym tygodniu było starciami z innymi warszawskimi zespołami. Najcenniejszą wygraną odnieśli zawodnicy z rocznika 1996/97, którzy pokonali 3:0 w meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorów Polonię Warszawa.

CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 3:0 (2:0)
Anczewski (4. min.), Górka (29. min.), Trąbka (85. min.)

Legia:
Leleń - Skowron (87’ Rakowski), Makowski, Wieteska, Hołownia - Michalak (80’ Czarnowski), Górka, Karbowy (69’ Suchanek), Leleno (67’ Kozak) - Trąbka - Anczewski.

MLJM: Legia Warszawa 1998 – Jagiellonia Białystok 1998 0:0

Legia: Bąbel – Klimala, Żyro, Wiszorowski, Stec, Szymański, Sobczyk (80’ Piątek), Waniek, Cichocki (56’ Olszewski), Aftyka (65’ Martynek), Napora.

Legia Warszawa 1999 pokonała na wyjeździe FCB Escolę Varsovia 2:0. Obie bramki dla „Wojskowych” zdobył Jacek Majda, w tym jedną dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy spotkania.

Patrząc na historię meczów z Escolą, można było spodziewać się, że sobotnie spotkanie nie zaowocuje łatwo kompletem punktów dla legionistów. Z pewnością mieli oni w pamięci mecz rozegrany jesienią na boisku przy ul. Fleminga – wówczas gospodarze grając przez zdecydowaną większość meczu bez nominalnego bramkarza stawiali zdecydowany opór aż do ostatnich minut spotkania. Jak się okazało, podobnie było i tym razem.

- Przygotowując się do meczu z Escolą wiedzieliśmy, że jest to zespół ambitny, który będzie stawiał opór tak długo, jak wynik będzie otwarty. Po szybko zdobytej bramce mieliśmy trzy stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Przez to gospodarze cały czas walczyli o bramkę dającą im remis. Mecz z Escolą był dla nas pierwszym od ponad pół roku rozegranym na naturalnej nawierzchni. Niestety było to widoczne w szczególności w problemach z płynnością  prowadzenia ataku pozycyjnego na połowie przeciwnika - – powiedział po spotkaniu z Escolą trener Legii 1999, Piotr Zasada.

Nasza przewaga w każdym aspekcie gry była niepodważalna, niemniej należy to zawsze dokumentować bramkami – to one są w ostatecznym rozrachunku najważniejsze. Mimo że popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych, jestem zadowolony z moich podopiecznych za próbę realizowania założeń taktycznych, które ostatecznie doprowadziły nas do sytuacji podbramkowych - dodał Zasada.

Escola Varsovia '99 0-2 (0-1) Legia '99
Majda (12. min., 80. min.)

Legia: Wróblewski (41' Majecki) - Romański (55' Potrzebowski), Bondarenko, Pietrzyk, Knap (65' Szulc), Kamiński, Rymek, Agnyziak (60' Janicki), Wojtysiak, Majda, Olejarka.

Legia '00 1-0 (0-0) Polonia Warszawa '00
Wełniak (57. min.)

Legia: Białoruski - Mydlarz, Goliński, Cichocki, Kisły, Dziuba, Ostrowski, Kłos, Praszelik, Sitek, Wełniak (62' Zawistowski) oraz Kossmann, Preuss.

Legia Warszawa 2001 – Polonia Warszawa 2001 1:1 (1:1)
Szałek (19. min.)

Legia: Okrasa – Cichocki, Lorenc, Szyszkowski, Konik, Łakomy, Szałek (54. Peda), Muniak, Szabłowski (36. Majewski), Duczek, Preuss.

Mecz o 5. miejsce:
Legia Warszawa 2002 – Rona Ełk 0:0 (1:2 po rzutach karnych)

Legia '04 5-4 (2-4) Polonez Warszawa '04
Walczak (6. min, 7. min., 52. min.), bramka samobójcza (48. min.), Drabik (58. min.)

Legia: Mielcarz - Sołdaj, Drabik, Paradowski - Szadkowski, Jakóbczyk, Walczak oraz Włoch, Kepal, Żółciński