Ariel Mosór

Rezerwy: Ligowe przełamanie! Wygrana w Elblągu

03.10.2020 18:22

(akt. 03.10.2020 19:15)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał na wyjeździe 1:0 z Concordią Elbląg w 9. kolejce III ligi. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Ariel Mosór. Dla stołecznego klubu to pierwsze zwycięstwo w lidze od 30 sierpnia.

Trener rezerw Legii, Tomasz Sokołowski II, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz z Concordią. Na liście powołanych zabrakło m.in. Jakuba KowyniJakuba Kisiela Kacpra Gościniarka, którzy zagrali w Centralnej Lidze Juniorów z Gwarkiem Zabrze (0:0).

Po pierwszych 45 minutach, w Elblągu utrzymywał się bezbramkowy remis. Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej części gry padł pierwszy – i zarazem jedyny – gol w meczu. Legioniści objęli prowadzenie za sprawą Ariela Mosóra. Środkowy obrońca z rocznika 2003 umieścił piłkę w siatce w 58. minucie. Stoper wykorzystał dośrodkowanie Radosława Pruchnika z rzutu rożnego i skutecznie główkował.

Po tym trafieniu nie było już zbyt wielu dogodnych sytuacji w ofensywie, z obu stron. W pewnym momencie Damian Warchołzgrał piłkę do nadbiegającego Mikołaja Kwietniewskiego. Pomocnik pojawił się po prawej stronie pola karnego, a następnie oddał strzał z lewej nogi, który golkiper Concordii wybił poza linię końcową. Tuż po tej akcji, gospodarze mogli zaskoczyć "Wojskowych". Rywale przechwycili piłkę przed "szesnastką" Legii. Wówczas zrobiło się zamieszanie pod bramką Kacpra Tobiasza, lecz zawodnicy z Łazienkowskiej byli czujni i pomogli w zablokowaniu dwóch uderzeń.

W 75. minucie Warchoł podał prostopadle do rozpędzonego Kacpra Skibickiego, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał z lewej nogi obronił golkiper klubu z Elbląga. Legioniści wywalczyli wtedy rzut rożny, który mogli zamienić na gola. Pruchnik krótko rozegrał stały fragment gry - zagrał do Jakuba Kwiatkowskiego, który znalazł się w bocznym sektorze pola karnego. Młodzieżowiec błyskawicznie zagrał wzdłuż boiska do Jegora Macenki. Środkowy obrońca dopadł do piłki na 11. metrze i uderzył ponad poprzeczką.

Dla stołecznego klubu to pierwsze zwycięstwo w lidze od 30 sierpnia. Wówczas Legia wygrała 6:1 z GKS-em Wikielec. Od tamtej pory przegrała z Pelikanem Łowicz (1:3), Pogonią Grodzisk Mazowiecki (0:4), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:3) i zremisowała 1:1 z Błonianką Błonie.

Legioniści przełamali się zatem, w rozgrywkach III ligi, po czterech meczach bez wygranej. W przyszłym tygodniu mieli zmierzyć się w Grodzisku Mazowieckim z Legionovią Legionowo. Spotkanie zostało jednak przełożone ze względu na powołania zawodników Legii do reprezentacji Polski. Najbliższy ligowy mecz "Wojskowi" rozegrają w sobotę, 17 października (godz. 14:00). Zagrają wtedy na wyjeździe z Ursusem Warszawa.

Concordia Elbląg – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)

Mosór (58. min.)

Legia: Tobiasz – Niski, Mosór, Macenko, Konik – Pruchnik (77' Ciepiela), Kurowski – Cichocki (59' Kwiatkowski), Warchoł (90' Waniek), Cielemęcki (46' Skibicki) – Włodarczyk (59' Kwietniewski)