Telewizje nie wypłacają kasy za prawa transmisyjne

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Sport.pl

29-03-2020 / 15:15

(akt. 29-03-2020 / 15:18)

Z powodu epidemii koronawirusa i zawieszenia piłkarskich rozgrywek stacje telewizyjne nie chcą płacić części należności za prawa transmisyjne. Jak informuje "L'Equipe", francuski Canal+ odmówił zapłacenia ostatniej transzy za sezon 2019/20 Ligue 1. Chodzi o 110 mln euro.

Nie tak dawno Nordycka Grupa Medialna zakomunikowała możliwość wystąpienia o odszkodowanie od lig i organizacji sprzedających prawa sportowe, jeśli zawieszenie zawodów będzie się przeciągało lub zostaną one odwołane. Spółka oferuje swoim abonentom w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii transmisje m.in. z najlepszych piłkarskich lig i zawodów Formuły 1. Jednocześnie grupa ogłosiła, że na czas braku transmisji meczów i zawodów obniży swym abonentom miesięczną opłatę za sportowe kanały, które oferuje. Nie wiadomo na razie, przez jaki czas będzie obowiązywała ulga.

Z informacji serwisu sport.pl  wynika, że w Polsce wstrzymanie opłaty licencyjnej za prawa do pokazywania 1. ligi prawdopodobnie zastosuje Polsat Sport, a TVP Sport nie zapłaci części środków za mecze ekstraklasy. Polski odział Canal+ na razie nie komentuje sprawy.

Komentarze (85)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
E-klapa to biedna liga, dramat zacznie się z przeinwestowanymi ligami angielskimi czy włoskimi. Widzę szanse na wyrównanie poziomów, bo może dojść do rywalizacji pomiędzy biednymi i biedakami.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kwestia czasu jak pierwsze kluby zaczną upadać. Będą grali przy pustych trybunach bo finanse na niegranie nie pozwolą
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Choć błyska wciąż i choć gdzieniegdzie grzmi
Choć czarna chmura nadpełza tu zza lasa
Dla gości atmosferę oczyścimy w mig
A jeśli nie — to forsę zwraca kasa!
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Canal plus nie powinien jakoś drastycznie obcinać kasy klubom w końcu abonenci tak naprawdę wykupili pakiety tej platformy w 90 procentach dla oglądania Ekstraklasy
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie otrzymujesz usługi, nie płacisz, proste.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zbylu
Ciekawe jak to wyjdzie przy nie płaceniu (kara itp)
Każdy pilnuje swojego.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Żeby tak pilnowali interesu tych co płacą abonament
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oczywiście abonament za np ekstraklasę której nie ma a.kasę trzeba płacić
Ja z cyfry rezygnuje całkowicie. Jak większość tutaj mam ja tylko dla sportu, którego teraz nie ma w tv i długo, długo nie będzie. Jak rozgrywki wrócą, to i ja wrócę do cyfry, oni I tak bardziej doceniają nowego klienta niż mnie, a płacę im od kilkunastu lat.
Co do piłkarzy to wydaje mi się że epidemia wpłynie na obniżenie ich kontraktów na stałe. Bo to co kluby im płacą na całym świecie to jest po prostu chore. I śmieszą mnie sytuacje gdy piłkarze nie zgadzają się na obniżenie zarobków w obecnej sytuacji. Z głodu raczej nie umrą. Zwykły Kowalski z małej pensji musi utrzymać siebie i rodzinę to i oni dadzą radę.
Generał broni
 • 0 / 0
"Jednocześnie grupa ogłosiła, że na czas braku transmisji meczów i zawodów obniży swym abonentom miesięczną opłatę za sportowe kanały, które oferuje".
Inne działanie to zwykłe złodziejstwo.
~jim
 • 0 / 0
Przeczytaj regulamin jak podpisywałeś umowę, Oni są zawsze zabezpieczeni
Generał broni
 • 0 / 0
To bardzo możliwe, co zmienia postaci rzeczy - że to byłoby złodziejstwo
Jeżeli telewizycje nie wypłacą klubom, to Kibice powinni masowo pozywać owe stacje o zwrot części abonamentu. To chyba jest normalne stanowisko i tak powinno być.
Generał broni
 • 1 / 1
Dlatego najwięcej szans na przeżycie mają kluby z dobrymi akademiami. Lech postawił na młodych i prawdopodobnie im to zaprocentuje w przyszłym sezonie. Legia mam nadzieję też będzie miała kim grać nawet jak kilku zawodników odejdzie. Jest jeszcze Zagłebie Lubin i Pogoń. Reszta będzie płakać że zawodnicy im powyjeżdżali.
Jest takie rosyjskie powiedzenie, że jak nie ma szczęścia, to nieszczęście pomoże. Może ci nasi mózgowcy wpadną w końcu na to że zamiast budować stadion za stadionem, trzeba budować akademię za akademią, bo to jest najbardziej efektywne działanie a nie zalewanie setek milionów w betonie a potem płacenie za utrzymanie.
Jeśli porównać zyski Legii czy Lecha z dni meczowych i ze sprzedaży wychowanków to chyba widać co się bardziej opłaca. A Lech stadion ma subsydiowany, tylko w Legii jej najwierniejsi kibice "wywalczyli" u miasta najwyższy czynsz w Polsce.
Pułkownik
 • 3 / 0
a gdzie ci gracze odejdę, na Białoruś?
na całym świecie sytuacja jest podobna i wszędzie kluby będą obniżać kontrakty albo je zrywać, wiele klubów zbankrutuje albo z zawodowych kontraktów przejdą na amatorskie. Dla klubów idą ciężkie czasy ale dla piłkarzy to będzie prawdziwe trzęsienie ziemi, będzie wielu dobrych piłkarzy z kartą na ręku.
Co do stadionów piłka nożna to showbiznes, rozrywka dla mas a w tej branży trzeba zapewnić odpowiedni komfort klientowi. Dzisiaj bez stadionu nie ma szans na zrobienie dobrego biznesu i osiągnięcie sukcesu. Dobra akademia i kiepski stadion to może dobra metoda w małych klubach.
Starszy kapral
 • 2 / 1
Jeśli nie będzie kompromisu ( telewizje, kluby sportowe, zawodnicy ) skończy się upadkiem. Przecież już słychać głosy, że w niektórych klubach sportowy nie chcą słyszeć o obcięciu wynagrodzenia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kwestia czasu jak pierwsze kluby upadną
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Wysłałem właśnie do polsatu zapytanie jak mają zamiar rozwiązać sprawę za pakiet sport pakiet LM/LE i pakiet eklapy
Zobaczymy co odpiszą
Daj spokój! Ciesz się powtórkami! I miej nadzieję, że nie każą Ci dopłacić, bo przecież te powtórki do taki bonus, wcale nie miało ich być a są!:-)
Tak poważnie to jakoś nie sądzę, żeby mieli zamiar cokolwiek Ci odpisać, a jeśli jednak po jakimś czasie odpiszą, nie będziesz raczej usatysfakcjonowany - tak prorokuję...
Pozdrawiam
Ja zażądam zwrotu części abonamentu od UPC i Playera w przypadku, gdyby C+ nie dogadał się z klubami co do strat iej transzy. Tak powinien postąpić każdy Kibic każdego klubu.
Generał broni
 • 0 / 0
Jesli nie bedzie pieniędzy dla klubów, to oczywiste musi byc zmniejszenie abonamentu.
W normalnym świecie.
LW,
ale czy świat jest normalny? Mam wątpliwości!
Pozdrawiam
Generał broni
 • 0 / 0
Ja cały czas żyję taką nadzieją, choć coraz trudniej
Generał dywizji
 • 3 / 1
Jeżeli Canal+ nie wypłaci polskim zespołom, ja nie będę płacił abonamentu, ponieważ C+ mam wyłącznie dla Ekstraklasy. 80 zł miesięcznie.
Oni nie płacą bo nie mogą pokazywać meczów. Ja nie płacę, bo nie mogę oglądać meczu.
ja mialem wykupionego playera tvn. ogldam Legie online. tutaj place 45 miesiecznie i mam miesieczny okres wypowiedzenia. pozatym smartv i nie potrzebuje 2 pilotow do c+ i notmalnej tv. moze warto to rozwazyc?
Chorąży
 • 2 / 1
Ja napisałem do Canal+ by dali upust na abonament. Zawsze można rozwiązać umowę z winy operatora który gwarantuje sport oraz dodatkowo domagać się odszkodowania. Ligi raczej nie zostaną dokończone.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Dobrze, że nie musimy płacić za LN, bo tutaj również bryndza! Nie ma o czym czytać - nie ma o czym pogadać!!!
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Na przykład Sky Sports wprowadziła funkcję "Pauza". Trzeba kliknąć i można przestać płacić oraz nadal oglądać to co nadają obecnie. Jak wrócą rozgrywki to sami wyłączą pauzę. Ale to w Anglii. A zarówno w Polsce jak i w Anglii można obejrzeć nowy serial "The English Game" (Angielska gra). Warto.
Ciekawe rozwiązanie. Naszych telewizji chyba nie stać na takie gesty. Pisząc "nie stać" nie miałem wcale na myśli pieniędzy...
Pozdrawiam
a zbierałem się do tego serialu, ale jakoś klimat 19 wiecznej Anglii do mnie słabo przemawia.
Odkładając na bok chore kwoty kontraktów, transferów, prowizji itd w przypadku takiego podejścia TV (i innych firm) problem będzie pogłębiał i to we wszystkich dziedzinach. Rozumiem że stacje nie mają czego pokazywać bo rozgrywki są zawieszone, ale tu trzeba rozmów i kompromisów a nie takich jednostronnych ruchów. Przypomnę że stacje telewizyjne nie płacą klubom charytatywnie tylko dzięki transmitowanym rozgrywkom zarabiają pieniądze. Jeśli się teraz zarżnie większość klubów to co oni chcą później pokazywać? Do tego dochodzi sprawa czy stacje TV obniżą lub zwrócą abonament? Jakoś nie słyszałem z ich strony takiej deklaracji. Jeśli ligi padną i nie będzie czego pokazywać, stacje tv też stracą olbrzymią ilość abonentów.
Cięcia i kompromisy są obecnie konieczne, ale działania jednostronne i egoistyczne zatopią wszystkich. Niestety sam na własnej skórze zauważyłem że największy problem z płatnościami mają ci duzi i nagle wszyscy są biedni i walczą o przeżycie.
Ha! No właśnie, słusznie zwróciłeś uwagę na pewien paradoks. Największy problem z płatnościami mają ci duzi... Z drugiej strony chyba dlatego są duzi, że chcą brać, ale nie lubią dawać.
Jeśli jednak nie pójdą po rozum do głowy, skończy się tak, jak piszesz.
Pozdrawiam
Starszy kapral
 • 2 / 0
@Świrek
Pełna zgoda. Ci najbogatsi siedzą teraz ukryci w swoich "bunkro-norach". Jak skończy się epidemia wypełzną i zaczną prawić swoje morały.
Generał broni
 • 0 / 0
"Jeśli ligi padną i nie będzie czego pokazywać, stacje tv też stracą olbrzymią ilość abonentów."
Stacje będą relacjonować pasjonujący obraz odradzania się sportu. Będą pokazywać bohaterów kryzysu, jak sobie wspaniale radzą, pojawią się nowo wykreowani bohaterowie czasów kryzysu, czyli ci którzy potrafią się poświęcić "dla idei". Być może niszczeni i piętnowani będą ci którzy zachowują się egoistycznie i nie chcą rezygnować ze swoich apanaży. Jednym słowem TV będzie miała co relacjonować, czyli fascynujący czas zmian a jeśli temat nie będzie żył samodzielnie, to media go nakręcą. Bo zarobki piłkarzy i ich menadżerów są rzeczywiście rażące i jeśli były obiektem fascynacji w czadach prosperity, to w czasach kryzysu będą odrzucane i potępiane.
Podobno Messi w 2019 zarobił ponad 130 mln EUR. Jeśli w 2020 zarobi 10 mln to z głodu nie umrze. Podobnie większość piłkarzy. Ogromne potrzeby klubów biorą się z ogromnych potrzeb, które są pompowane w chorej rywalizacji tych klubów.
Być może trzeba urealnić zarobki piłkarzy i wprowadzić salary cap żeby powstrzymywać ten obłęd finansowy. Ale musiałaby zrobić to FIFA żeby wyrównać szanse wszystkich lig i klubów. Pewnie to jeszcze nie jest realne, ale mnie się wydaje że nie ma innego wyjścia, bo inaczej powstanie gdzieś "piłkarska czarna dziura" (jakaś liga, albo rozgrywki kontynentalne) która wessie wszystko i spowoduje obumieranie piłki krajowej i w ten sposób wyczerpie również swoje źródło zasilania.
Historia ludzkości pokazuje że my zawsze pędzimy w stronę ściany i dopiero uderzenie w nią skłania nas do przemyśleń. Wcześniej nikt nie zwraca uwagi na ostrzeżenia.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Nawet niech mnie nie wkur.wiają, człowiek płaci ze 180zł miesięcznie i pretensji nie rości, że nie ma sportu, a mam dodatkowo Eleven sports plus pakiet do LM Polsat Sport Premium albo wypłacają klubom całość, a jak nie to niech oddają kasę, bo ja tego badziewia nie wziąłem by oglądać po raz 7 w tygodniu ten sam film przerzucany na różne kanały.
Jammm,
co to za abonament? Też płacę za Eleven i jeszcze za Polsat Sport Premium (to jest dopiero złodziejstwo... jak często trwa LM, a płacić trzeba przez cały rok...) no ale płacę 120 zł. Uważam, że bardzo dużo, ale 180? Masakra... Na czym Cię tak okradają:-)?
Pozdrawiam
O to można porównać trochę abonamenty czy zdzierają czy w miarę spoko do innych. Oczywiscie NC+

Ja płace 132zł za 2 oryginalne karty i 2 dekodery.
Mam wszystkie sportowe eleveny i polsat sport premium.
Z filmowych musiałem z wszystkich AXN-ow zrezygnować aby za 5 zł doli mi polsat sport premium.
Tak jak pisałem, mam wszystkie pakiety, cały sport, ale jeden dekoder. Płacę 120 zł, bo wziąłem jeszcze Polsat ze względu na Ligę Mistrzów... Nie mam HBO i żadnych porno:-) A! Nie korzystam też z tego najnowszego dekodera, za którego trzeba płacić chyba 5 złotych miesięcznie więcej. Dodam jednak, że abonentem jestem już od... Hmmm... Nie pamiętam dokładnie, ale 10 lat na pewno. Z drugiej strony nie widziałem jeszcze chyba firmy, która aż tak by nie doceniała stałych klientów. W telefonii komórkowej za każdym razem płacę mniej i mam coraz lepszą ofertę, a włodarze NC+ bardziej premiują nowych abonentów... Trochę to dziwne.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie ma w tym nic dziwnego Synu. Ot monopoliści. Telefonii jest 4 czy 5, a jaką konkurencje ma C+? Oczywiście chodzi mi o kanały sportowe. Mieszkam na wsi. O kablówce, dającej jakieś możliwości wyboru, mogę zapomnieć. Pozostaje Cyfrowy Polsat lub C+. Chcąc mieć wszystkie kanały sportowe + filmowe i przyrodnicze, również płacę prawie dwie stówy. I co mam teraz oglądać? Serengeti? Widziałem na żywo, dziękuję!
Fakt, Ojcze, zapomniałem o konkurencyjności... Ta właściwie na tym rynku nie istnieje. Nawet jeśli w teorii jest, zaraz robią między sobą takie interesy, że wychodzą na swoje, a my bulimy coraz więcej...
a nie macie innego dostawcy w okolicy? przecież konkurencja na rynku jest ogromna. ja za światłowód, dekoder z opcja nagrywania i C+ i wszystkie kanały sportowe z polsatami włącznie plus karta SIM placę łącznie 139 PLN w orange bez jakiejś wielkiej łaski, zwykła promocja.
Kierownik,
dużo zależy od miejsca zamieszkania. Pochodzę z niewielkiego miasteczka w województwie podkarpackim, szału nie ma... W Orange mam bardzo dobrą ofertę, Internet raczej też, bo szybki i niedrogi, ale z NC+ to już inna bajka...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ja mieszkam na wsi. TV mam z talerza, czyli wybór między C+ lub Cyfrowy Polsat. I du.pa zimna!
Masi,
podejrzewam, że moje miasteczko jest niewiele większe (jeśli w ogóle) od Twojej wsi:-) U mnie wybór podobny. Cytując pewną panią z "Poranku Kojota", która to miała okoliczność z Brylantem: "Trzeba płacić";-)
~Arek
 • 1 / 0
Ja też nie płacę abonamentu za canal+ bo nie ma transmisji meczów.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Żeby.to tak działało
Sierżant
 • 1 / 1
ale co?
Nie powinno?
Skoro kluby nie wywiązują się z robienia produktu, na którym ogromna firma opiera mnóstwo swojego budżetu, i ona nie chce za brak produktu płacić, to czemu abonenci, którzy jako ostatni z przewodu pokarmowego także są go pozbawieni, mają nie uderzać w ten sam ton?
Panie - nie ma produktu nie ma hajsu.
Jak dla mnie - brzmi zdroworozsądkowo
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Echo
Bo duzi mogą sobie pozwolić, a my będziemy płacić czy są mecze czy nie. Parodia
Generał brygady
 • 4 / 1
Zawsze będą kombinować żeby wyjść na swoje.
A Ty lubisz płacić za coś czego nie dostajesz?
Japier może nie lubię ale niestety płacę np. Za canal+ który posiadam wyłącznie by oglądać Legie, której tam obecnie nie ma. Dzięki eklapie Canal+ ma racje bytu, wiec raczej powinien starać się wspomagać kluby a nie szukać powodu do cięcia kosztów.
no dokładnie. bez eklapy C+ by się z Polski zwinął już dawno temu.
Cóż, płacę 120 złotych miesięcznie. Od lat podkreślam, gdy przedłużam umowę, że interesuje mnie WYŁĄCZNIE sport, ewentualnie może zostać jakiś pakiet z bajkami dla dzieciaków, ale pakiety są, jakie są... W rezultacie płacę takie pieniądze, a oglądam może 10 kanałów, co z tego, że mam ich tyle? A teraz co? Wielkie g... oglądam... Nie będę się procesował, pisał zażaleń itp., ale naiwnie liczę na to, że kogoś w C+ ruszy sumienie i dadzą jakieś bonusy, zniżki itp... Wiem, głupi jestem... Piłki nie ma - telewizor włączam sporadycznie. Tak to wygląda. A płacić trzeba... Jeśli jednak C+ nie zapłaci klubom, wówczas będzie to już chamstwo, jeżeli nie zdecydują się na obniżkę abonamentów...
Tak to właśnie powinno wyglądać, jeśli nie zapłacą chociażby części z kontraktu, powinni odpowiednio procentowo obniżać opłaty dla abonentów. Skoro oni nie będą płacić za towar, którego nie otrzymają, zwykły Kowalski powinien mieć taki sam "przywilej"
O to mi właśnie chodzi. Nie mam przecież pretensji do C+, że nie nadaje spotkań, bo i nie ma czego, ale... Muszą się wywiązać z umowy z klubami, bo nie ma winy klubów, że nie grają - tak to działa. Dopóki C+ wywiązuje się z tych umów, nie mam żalu i nie chcę nawet żadnej obniżki, choć abonament jest skandalicznie drogi. Także mam nadzieję, że zachowają się fair.
Pozdrawiam
nie wiem jak C+ postapi z klubami , ale z abonentami to oni twierdzą , ze płacimy za dostęp do kanału a nie za treści na nim pokazywane!
masz canal+ sport to płacisz, że go masz a nie za to , że bedzie na nim Legia na żywo ...
Sylwiusz,
ja to rozumiem, jak napisałem, nie będę miał pretensji, pod warunkiem, że wywiążą się z umowy z klubami. Tyle...
~Outsider
 • 1 / 0
oglądajcie Ligę Białoruską - całkiem dobrze się to ogląda (fajny komentarz też - białoruski albo rosyjski)
Na bezrybiu...;-)
Ale tak poważnie, jasne, że dobrze obejrzeć jakiś mecz, który nie jest powtórką, ale... Jakie emocje mają mi towarzyszyć podczas oglądania drużyn, które mi wiszą dorodnym kalafiorem...?
Ledarg mam ten sam problem na co dzień z Ligą Mistrzów czy jakimiś El Clasico. Jakie ludzie w tym widzą emocje, to po prostu ja nie mam pojęcia.
Chętnie obejrzę mecz, gdzie gra jakiś nasz kadrowicz albo były legionista, żeby pokibicować konkretnemu zawodnikowi, ale jak w/w nie wystepują, to El Clasico to dla mnie właściwie to samo, co spotkanie na szczycie ligi białoruskiej :D
Kierownik,
aż tak, to nie;-) W lidze hiszpańskiej są zawodnicy, na których grę patrzę z dużą przyjemnością, choć emocje faktycznie są niewielkie, po prostu cieszę się dobrą grą. Nie będę oszukiwał, mam też w Europie kilka klubów, z którymi sympatyzuję, choć oczywiście nie jest to ten poziom emocji co w przypadku Legii - co to, to nie! No ale mam mecze w LM, którymi się w jakimś tam stopniu emocjonuję, lubiłem zawsze taki Manchester, West Ham czy - tu się pewnie narażę - Bayern Monachium (ale nie odkąd gra tam Lewandowski, od czasów Lothara Matthäusa, jako dzieciak bardzo go lubiłem!) We Włoszech lubiłem Romę, w Hiszpanii Athletic Bilbao. Także jak z kimś tam innym grają, nawet im kibicuję;-)
No ale gdzie temu wszystkiemu do Legii? Nie porównujmy g...a z czekoladą!:-)
Pozdrawiam
Osoby, które mają abonament w canal+ mogą przecież złożyć reklamacje z prośbą o obniżkę opłaty na czas braku rozgrywek. Jeżeli tv się nie zastosuje to sprawę można skierować do uokik - przy kilkuset takich spraw uokik chętnie taką sprawą się by zajął.
Generał
 • 3 / 0
Ciekawy temat. W sumie jestem ciekaw co na Polsat. Liga Mistrzów nie gra, a pakiet 30 zł kosztuje, do tego 2 kanały z ekstraklasą i Eleven. Ludzie jednak płacą za sport na żywo. A nie za powtórki czy mecze retro. Czy też jakieś filmy o historii sportu. Fakty są takie, że ta branża też coś będzie musiała zrobić. Albo obniżyć abonament lub też coś tam zaoferować.
~Otterman
 • 1 / 0
panie kolego, mecze retro można obejrzeć sobie w Internecie (jakie chcesz) (z różnego okresu)
coś powinno być zaproponowane w zamian
Kapitan
 • 0 / 2
Coś czuję że w Legii jakakolwiek renegocjacja umów na kilka mc nie przejdzie. Co roku przez to przechodzimy, zawodnicy wolą grać w rezerwach i pobierać sobie spokojnie kasę niż grać w poważnych rozgrywkach ale za mniej.
Ja też myślę że w Legii będzie wielu zawodników, którzy na to się nie zgodzą. Taki Obradović, który został odesłany do rezerw na pewno nie wyrazi na to zgody - w Legii i tak jest już spalony więc wejście w spór z klubem nie będzie dla niego problemem.
Jędza też ze swojego gwiazdorskiego kontraktu nie zejdzie.
W Juve, które przez ostatnie kilka lat osiagało wielk8e zyski zawodnicy zdecydowali o rezygnacji 4 pensji za miesiące marzec-czerwiec! U nas takie coś by nie przeszło.
Kapitan
 • 2 / 0
Obradovic to pewniak, reszta to gdybanie, ale w Legii te obniżki będą mialy ciężki grunt. W innych klubach pilkarze odchodzą gdy są niepotrzebni w Legii trzymaja sie pazurami jak koty drapaka. Przypomina mi się Polonia Wojciechowskiego, tam też nikt nie chciał odchodzić, mimo że tam w ogóle traktowanie takich graczy było nieporywnywalne z tym co jest w Legii. U nas się to robi z szacunkiem.
Chorąży
 • 2 / 0
już gdybacie przejdzie czy nie. Jest ustawa PZPN i jak będzie taka konieczność to i Obradovic dostanie mniejszą pensję.
Ja płacę 110zl każdego miesiąca i za co.........?????
C+ i eleven najdroższe z pakietu a nic teraz nie ma.
Ktoś mi zaoferuje obniżkę??
Kapral
 • 2 / 0
Ja mam 8xC+ i Eleven za 45 zł, więc trochę się targując można wynegocjować dobrą cenę.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Tak jak kilku przedmówców pisało.
Co z klientami C+ ??
Płace za sport na żywo którego nie mam!
Już nie chodzi o zwykly C+ lub z serialami ale te kanaly sportowe... w zależności od dystrybutorów to są różne pakiety kanałowe.
Np w netii jest pakiet c+ gdzie sa 3 kanaly oraz pakiet premium gdzie są już wszystkie kanały...
Oni tu lekko nie bedą placić bo meczy nie transmitują ale "łańcuch pokarmowy" idzie dalej i co ma klient?? Powtorki starych meczów?? Ok może to i fajne ale klient nie placi za starocie...
~Outsider
 • 2 / 0
a ja muszę płacić za kablówkę za programy sportowe - w których nic nie ma - (też na ten czas wirusowy opłata powinna być zawieszona)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zawieszona albo chociaż zmniejszona
Ja też bym chciał ot tak po prostu nie zapłacić za abonament bo nie ma w niej ligi dla której wykupiłem abonament. Skoro oni sobie tak mogą to czemu ja nie mogę nie placić ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No właśnie, zabezpieczyli się czyli Ty płać tyle ile płaciłeś, a oni nie zapłacą. Parodia
Z jednej strony rację mają ale jestem ciekaw czy wedle tej zasady zwrócą kasę za abonament.
Swoją drogą to już może być dla wielu klubów ostatni gwóźdź do trumny.
Oczywiście, że nie zwrócą. Będą się powoływać na to, że pokazują nie tylko Ekstraklasę, ale że ludzie wykupują abonament przede wszystkim, by oglądać produkcje filmowe. Bardzo trudno udowodnić, że wykupiło się abonament wyłącznie w celu oglądania meczów Ekstraklasy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ale łatwo udowodnić ze wykupilo sie pakiet sport. Pakiet lm/le. Pakiet ekstraklasa. To odnośnie polsatu.
Spokojnie bedzie można się strać o jakies rekompensaty czy ulgi na przyszłość
Porucznik
 • 1 / 0
Dla telewizji internetowej - ale sądzę, że obecnie dla kablowej też - są dane kto co ogląda, więc każdemu można wyliczyc, jaką proporcję stanowił np. sport na żywo. Nie wiem kto i na jakich zasadach ma prawo połaczyć te dane z imieniem i nazwiskiem konkretnego użytkownika (RODO), ale na pewno można to obliczyć kolektywnie średnią i na tej podstawie uregulować to zbiorowo.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Na czas kryzysu najniższa krajowa.
Jak telewizje nie chcą płacić, to tak samo niech nam zwracają za abonament. I to nie kwotę za miesiąc tylko %.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tia żeby to tak działało.
Porucznik
 • 1 / 1
Płacić po 20 % mąż z kontraktów.
Nie ma co ich żałować. To milionerzy , dostają 200 tys zl miesięcznie a tyle to wspaniale wynagrodzenie w Polsce w skali roku. Ilu kibiców zarabia tyle rocznie co zawodnicy miesięcznie w 32 lidze Europy?
Za fatalną jakość roboty dostają miliony w skali roku, ile są warci pokazują ich wyniki w pucharach.
Bez żadnych skrupułów płacić 20 % kontraktu.
A niech idą do sądu.
Vis maior.