News: U-16: Po zwycięstwo w dziesięciu - WIDEO

U-16: Po zwycięstwo w dziesięciu - WIDEO

Marcin Słoka

26.05.2015 00:42

(akt. 07.12.2018 23:40)

Legia Warszawa 1999 pokonała w niedzielnym meczu Ekstraligi U-16 Znicz Pruszków 2:0. Podopieczni Piotra Zasady przez ponad 25 minut występowali w osłabieniu, po tym jak w konsekwencji drugiej żółtej kartki boisko opuścił Kacper Pietrzyk.

- Przystępując do meczu ze Zniczem wiedzieliśmy, że będzie wymagał od nas nie tylko dyscypliny taktycznej, ale również zaangażowania w walkę fizyczną. Tak też było, mecz był zacięty i kosztował nas dużo sił. Cieszy nas nie tylko wygrana, ale przede wszystkim okoliczności zdobycia trzech punktów. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, ale z przebiegu gry to my stworzyliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji.

W drugiej połowie mecz tak naprawdę rozpoczął się na nowo, gdy w 58. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić nasz zawodnik.  Znicz wzmocnił środek pola chcąc (jak sądzę) mieć kontrolę nad tą częścią boiska. My natomiast wiedząc, że grając w dziesięciu nie będziemy w stanie dominować, zmieniliśmy nasze działania ofensywne. Zaowocowało to kilkoma groźnymi kontrami, a jedna z nich przyniosła rozstrzygająca bramkę.

Po meczu ze Zniczem należą się duże słowa uznania dla moich zawodników. Byliśmy zdyscyplinowani w defensywie przez cały mecz, nie daliśmy się zepchnąć grając ponad 25 minut w osłabieniu. Takie sytuacje budują zespół. Podczas gry w dziesięciu każdy z zawodników musiał dać z siebie więcej. To przyniosło nam nie tylko utrzymanie korzystnego rezultatu, ale również bramkę w doliczonym czasie gry – podsumował spotkanie ze Zniczem trener Legii 1999, Piotr Zasada.

Legia Warszawa 1999 – Znicz Pruszków 1999 2:0 (1:0)

Olejarka (11. min. – r. k.), Rymek (80+5. min.)

Legia: Wróblewski – Romański (65’ Majda), Bondarenko, Pietrzyk (cz.k. 58’), Olszewski – Kamiński, Sinior, Rymek – Wojtysiak, Szwed, Olejarka (55’ Orlik)