News: Cafu dziś ma zjawić się w Warszawie, oczekiwany też obrońca

U-17: Legia ponownie lepsza od Polonii

Marcin Słoka

04.04.2015 15:15

(akt. 21.12.2018 15:20)

Legia Warszawa pokonała w wielkosobotnim meczu Ekstraligi U-17 warszawską Polonię 5:1. To już drugie w tym tygodniu zwycięstwo zespołu Akademii Legii w starciu z rówieśnikami z Konwiktorskiej – w czwartek lepsi od Polonistów okazali się legioniści z rocznika 1999.

O ile w przypadku czwartkowego spotkania ciężko było mówić o boiskowej dominacji drużyny z Łazienkowskiej, o tyle sobotnie zwycięstwo śmiało można określić mianem bezdyskusyjnego. Już do przerwy podopieczni Daniela Myśliwca wypracowali sobie trzybramkową przewagę, by ostatecznie pokonać Polonię aż 1:5.

Rywala napoczął Grzegorz Aftyka, jednak chwilę później poloniści zdołali wyrównać stan gry. Później do bramki trafiali już tylko Wojskowi – do przerwy na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Patryk Czarnowski oraz Piotr Cichocki. Po zmianie stron do siatki rywala trafił jeszcze Mikołaj Napora, ustalając końcowy wynik spotkania na 5:1 dla Legii.

Daniel Myśliwiec, trener Legii – W pierwszej połowie spotkania bardzo dobrze realizowaliśmy założenia ofensywne. Niestety popełnialiśmy także błędy defensywne, które nie powinny się nam przydarzyć i właśnie z nich rodziły się okazje bramkowe dla zespołu Polonii. Mieliśmy problem z przejściem z szybkiego ataku na pozycyjny, jednak biorąc pod uwagę obraz gry w tym konkretnym spotkaniu, ciężko mieć o to większe pretensje do zawodników. Podsumowując, na pewno możemy być zadowoleni z tego meczu.

Polonia Warszawa – Legia Warszawa 1:5 (1:4)
Bramki dla Legii: Grzegorz Aftyka, Patryk Czarnowski 2, Piotr Cichocki, Mikołaj Napora.

Legia Warszawa: Maciej Bąbel (70' Tomasz Wróblewski) – Patryk Klimala, Bartosz Olszewski, Sebastian Szymański, Karol Potrzebowski (41' Kacper Pietrzyk), Wiktor Wiszorowski, Piotr Cichocki (60' Oskar Wojtysiak), Wiktor Sobczyk, Mikołaj Napora (70' Olaf Martynek), Patryk Czarnowski (64' Jakub Piątek), Grzegorz Aftyka (60' Mateusz Olejarka)

Trener: Daniel Myśliwiec
II Trener: Kacper Marzec