Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

06.09.2019 18:29

(akt. 06.09.2019 19:17)

Michał Karbownik zdobył bramkę w meczu reprezentacji Polski do lat 19 z Armenią. Biało-czerwoni wygrali 2:0.

Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała w meczu towarzyskim z Armenią 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Javier Ajenjo Hyjek z Atletico Madryt, a wynik spotkania ustalił gracz Legii Warszawa, Michał KarbownikLegionista posłał piłkę do siatki w 75. minucie rywalizacji uderzając piłkę z okolic pola karnego po wcześniejszym rajdzie. Gracz stołecznego klubu wystąpił w kadrze Bartłomieja Zalewskiego w środku pola, jako "ósemka". Przy Łazienkowskiej "Karbo" jest ostatnio ustawiany w roli lewego obrońcy, gdzie zagrał w dwóch meczach Ekstraklasy (z Łódzkim Klubem Sportowym i Rakowem Częstochowa). Zawodnik "Wojskowych" przebywał na murawie do 83. minuty, kiedy to na placu gry zastąpił go Filip Dymerski z Lechii Gdańsk.

10 września Polaków czeka kolejny mecz towarzyski. Kadra Zalewskiego zmierzy się wtedy o godzinie 17:00 z Gruzją w Tbilisi.

U-19: Armenia - Polska 0:2 (0:1)