News: UYL: Kto zagra przeciwko Legii?

UYL: Ajax już czeka na Legię lub Breidablik

27.09.2017 02:35

(akt. 04.01.2019 12:25)

Ajax Amsterdam w pierwszym spotkaniu I rundy fazy mistrzowskiej UEFA Youth League ograł 4:0 szwedzkie Hammarby. Czempioni Holandii są już praktycznie pewni awansu do kolejnej rundy. Dwie bramki dla amsterdamczyków zdobył Jurgen Ekkelenkamp, a po jednym trafieniu zanotowali Che Nunnely oraz Ryan Gravenberg. Piłkarze Johna Heitingi nie mieli łatwego początku, gdyż do przerwy bramki nie padły. w drugich 45 minutach, zawodnicy Ajaksu zdominowali przeciwników i mieli znacznie więcej szans. Pokazuje to choćby fakt oddania 23 strzałów.

Rewanż w Amsterdamie powinien być dla piłkarzy Ajaksu formalnością. Holendrzy mogą już oczekiwać na rywala w drugiej rundzie rozgrywek. Przeciwnikami ekipy Heitingi będzie Legia Warszawa lub Breidablik. Premierowe spotkanie obu drużyn odbędzie się w środę na stadionie w Kopavogur. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18:00.

UYL: Hammarby - Ajax Amsterdam 0:4 (0:0)
Ekkelenkamp (51. min., 53. min.), Nunnely (70. min.), Gravenberg (90. min.)

Żółta kartka: Ter Heide (Ajax)

Hammarby: Gatica - Rylander, Hultin, Alm, Krusnell - Durmaz, Sequar, Nilsson (86' Douglas), Bengtsson (35' Marston) - Edlund (75' Alsanti), Mitander

Ajax: El Maach - Solomons, Sidoel, Kamper, Bakker - Ekkelenkamp (71' Gravenberg), Ter Heide, Pasquali - Nunnely (73' Thetani), Sierhuis (77' Pereira), Ylatupa.