Reklama HEG

"Vuko" odkrył nową twarz Legii

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

03-04-2019 / 20:30

(akt. 05-04-2019 / 21:36)

W spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała 3:0 Jagiellonię Białystok. Trafienia dla stołecznego klubu zanotowali Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański i Andre Martins. Rywalizacja z ekipą z Podlasia była pierwszą w roli tymczasowego trenera dla Aleksandara Vukovicia po tym, jak Serb zastąpił we wtorek zwolnionego Ricardo Sa Pinto. Zapraszamy na łamy Legia.Net, gdzie niebawem zaprezentujemy wypowiedzi trenerów, zawodników oraz fotoreportaże i materiały wideo.

Wiatr zmian zawitał na Łazienkowskie. Ostatnie dni doprowadziły do roszad wśród trenerów ekstraklasowych drużyn. Wywiało również Ricardo Sa Pinto, który swój bilans zamknął porażką 0:4 w Krakowie. Chimeryczny Portugalczyk wpasował Legię w taktyczne kajdany, lecz nie czerpał z tego efektów. Za kierownicą mistrzów Polski zasiadł więc Aleksandar Vuković. Serb po raz trzeci podejmuje się tymczasowego prowadzenia „Wojskowych”, lecz tym razem na dłużej, bo do końca sezonu. Vuković na „dzień dobry” musiał zmierzyć się z rozbitą Jagiellonią Białystok, w której brakowało entuzjazmu przed wyjazdem do Warszawy. 

W stołecznej drużynie z powodu urazów zabrakło Jarosława Niezgody czy Adama Hlouska, zawieszony wciąż jest Cafu. Vuković nie dokonał wielu roszad, lecz postawił na Kaspera Hamalainena, który nominalnie grał w roli „dziesiątki”, a często wymieniał się pozycja z ustawionym na skrzydle Sebastianem Szymańskim. Manewr zadziałał i przyniósł warszawiakom dwa gole. Za pierwszym razem, w  39. minucie, Fin wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Marko Vesovicia i uderzył piłkę głową nie dając szans Marianowi Kelemenowi. Jeszcze przed przerwą, Michał Kucharczyk kapitalnie podał do Szymańskiego, a młodzieżowiec sprytną podcinką nie dał szans Słowakowi. 

W grze Legii widoczna była radość. Jagiellonia atakowała nielicznie, nie stwarzała zagrożenia. To mistrzowie Polski robili na boisku to, co ciekawe. Można się zastanawiać czy w meczu z białostoczanami, warszawiacy nie skorzystali z większej liczby prostopadłych podań, niż przez całą rundę wiosenną. Vuković wyzwolił „Wojskowych” z taktycznych kajdan, pozwolił na swobodę, korzystanie z kreatywności i dryblingu, ale też zrezygnował z tak bezproduktywnych kwestii, jak długie zagrania na głowę Carlitosa. Hiszpan odżył. Napastnik regularnie miał okazje do strzelenia gola, choć nieco szwankowała skuteczność lub górą był Kelemen, najlepszy gracz Jagiellonii w stolicy. 

- Jesteśmy z wami - krzyczeli kibice przed i po meczu. Skandowano również nazwiska Vukovicia i jego asystenta, Marka Saganowskiego. I fani nie mogli być rozczarowani, bo wreszcie grę mistrzów Polski oglądało się ciekawiej. Kolejne szanse w drugiej połowie mieli Hamalainen i Kucharczyk, który wybiegał zza pleców obrońców niczym w czasach najlepiej grającej Legii z czasów Berga i Magiery. Legia udowadniała przewagę coraz mocniej. W 67. minucie, po wycofaniu piłki przed pole karne, dopadł do niej Andre Martins, który precyzyjnym strzałem nie dał szans golkiperowi rywali. Okazało się, że Legia, która więdła, może odżyć. 

To wciąż jeden mecz, pierwsza jaskółka, lecz Legia grała w piłkę. Hamalainen strzelił gola po 714 minutach, Radović wszedł na boisko w Ekstraklasie pierwszy raz od września. Idzie nowe, a czy lepsze? To udowodnią kolejne tygodnie. Legia zmniejszyła stratę do liderującej w tabeli Lechii do trzech punktów. I wlała w serca swoich kibiców nową dawkę nadziei. Vuković nieco odkrył twarz, jaką może mieć Legia. Teraz pozostaje iść właśnie w tym kierunku. 

Autor: Piotr Kamieniecki

 

D12:20
Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok
3
0

(2:0)

  • 24' Martin Pospisil
  • 53' Bartosz Kwiecień
  • 64' Martin Kostal za Andrej Kadlec
  • 78' Martin Adamec za Bartosz Kwiecień
2019-04-03 / 20:30 Warszawa Szymon Marciniak

Składy

  • 25 Marian Kelemen
  • 2 Andrej Kadlec 64'
  • 17 Ivan Runje
  • 5 Nemanja Mitrović
  • 12 Guilherme
  • 99 Bartosz Kwiecień 78'
  • 6 Taras Romańczuk
  • 7 Jakub Wójcicki
  • 26 Martin Pospisil
  • 11 Jesus Imaz
  • 98 Patryk Klimala
  • 29 Grzegorz Sandomierski
  • 14 Justas Lasickas
  • 15 Zoran Arsenić
  • 19 Bodvar Bodvarsson
  • 20 Marko Poletanović
  • 27 Martin Adamec 78'
  • 77 Martin Kostal 64'
  • TAleksandar Vuković
  • TIreneusz Mamrot
33 R. Cierzniak
20 M. Vesović
44 W. Remy
55 A. Jędrzejczyk
4 L. Rocha
(65' M. Wieteska)
7 D. Antolić
41 A. Martins
(72' P. Stolarski)
18 M. Kucharczyk
22 K. Hamalainen
32 S. Szymański
(78' M. Radović)
27 Carlitos
25 M. Kelemen
77 A. Kadlec
(64' M. Kostal)
17 I. Runje
5 N. Mitrović
12 Guilherme
27 B. Kwiecień
(78' M. Adamec)
6 T. Romańczuk
7 J. Wójcicki
26 M. Pospisil
11 J. Imaz
98 P. Klimala

Komentarze (951)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 0 / 0
Ostatnio taki mecz w 1979 roku
Odkrył nową? Raczej pokazał starą z drobnymi korektami.
forum Legii a tu jakaś dziecinna nawalanka iwanów viperów kaczów i innych - może dajcie im bana albo odpalcie miejsce gdzie się będą do woli wyzywać

a i AML wiecznie żywy, ten gośc od lat nic nie zmądrzał co utwierdza mnie w przekonaniu, że system edukacji winien być tylko dla części ludzi, bo pozostali z niego nie korzystają, a on kosztuje.
Domyślny awatar Kapitan
  • 2 / 2
Racja, tych wysr.wów nie da się czytac. A strona na telefonie ładuje się z reklamami z minutę. Czytając w trakcie wczytywania posta muszę go 5 razy znajdywać bo reklamy nie mają z góry ustalonej wysokości. Moja sprężyna cierpliwości niedługo nie będzie się mogła rozciągnąć. Samo pisanie jest bez sensu gdy posta minusuje od razu jeden z drugim psycholem, bo jak inaczej nazwać tych wklejaczy całych dyskusji. O czytaniu postów czy znalezieniu jakiejś ciekawej opinii nie wspominam, bo w tym morzu g.wna to jak szukanie igły w stogu siana.
Generał dywizji
  • 0 / 1
Baczność szeregowcy.
Generał broni
  • 0 / 2
Może niech Redakcja da bana panparanowi?
Jego wpis nic nie wniósł i obraża innych.
Kacza
Jak się znajdzie jeszcze 12 osób podzielających Twoje zdanie, to Panparana wciągnie czarna dziura ;-)
Domyślny awatar Kapitan
  • 6 / 13
SPOJRZCIE NA DATE/GODZINE

Vipers33 3 / 7
NaszaL zainstalowałeś jakiegoś bota,że nagle tyle łapek w górę dostajesz? Aż wręcz niemożliwe ;-)
[04-04-2019 18:56]

NaszaL 10 / 3
Klakier chyba przyjal nowa taktyke.... w kilka minut przy moich postach pojawilo sie po 20 plusow, jego zostaly zbanowane... fakt, pisal glupoty, bo chyba kazdego kibica Legii cieszy wczorajsza gra i wynik, a nie plucie na Magiere... ale ta aktywnosc nie jest normalna... zaraz powie, ze to moja sprawka...
[04-04-2019 12:06]

NaszaL 8 / 4
Panowie, wiem ze to juz jest nudne ale zobaczcie.... identyczne komentarze pod postem JohnaQ - moj i kostii... przy moim nagle 20 plusow... inne podobnie... to nie jest normalne... zaraz TLW81TLW ze to moja sprawka, tym bardziej ze jego wszystkie wpisy zostaly zbanowane... chyba nie minela mu trauma po zwolnieniu Pinto - bylo juz minusowanie, bylo pisanie jak ja pod innymi nickami, teraz to...
[04-04-2019 12:14]
Domyślny awatar Kapitan
  • 5 / 12
Naprawde...?? Dawalem sam sobie po 20 plusow przy kazdym poscie, zeby sie wyrozniacc i zeby kazdy o tym wiedzial....?? Baaa, pisalem o tym wprost... Serio....?? Dziwne, ze w tym czasie klakier akurat byl na forum pod swoim glownym nickiem... taka przypadkowa zbieznosc....
Detektywa wynajmij.Chore te wasze gierki
Generał broni
  • 10 / 0
A co nas to kuśwa obchodzi?
Generał dywizji
  • 8 / 2
Jprdl, tak trawi ten klub od środka, zawsze uważałem Rado za dobrego pilkarza ale ci ludzie, Malarz,Rado,Kuchy i paru jeszcze innych są poprostu za długo w naszym klubie, gdyby to byli jeszcze ludzie odpowiedzialni,ale to źli Panowie którzy Legie traktują jak donna krowę, kiedyś z tym się piłkarze kryli teraz za przyzwoleniem mediów bo jest jakiś nie pisany deel miedzy mini pozwalają sobie na wszystko,wymowne było zachowanie piłkarzy amiki i tralki pałki i ich gest w stronę kibiców z ulozonymi rękoma w krzyż, Polska piłka to patologia i nie widać światełka w tunelu by to się zmieniło, idę o zakład że za jakiś czas z tego co się teraz dzieje wyjdzie jakaś ogromna afera, ale to nienastąpi tak szybko.
Iwan jeszcze chwila i się wódki napijemy, tylko ani słowa o polityce:) 72' rządzi;)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 6 / 0
Szczyle ;)
Ale już z niezłym przebiegiem:)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 3 / 0
Swirek no bez dwóch zdań i osoby pamiętające nie tylko sukcesy a częściej ich brak mogące coś powiedzieć interesujacego mając dłuższe spojrzenie
I oto chodzi. Prędzej czy później Legia zaliczy dół bo taka jest prawidłowość w piłce i co wtedy? Co zrobią kibice dla których 5MP w 6 lat okraszone wieloma PP i LE plus raz LM to upadek i równia pochyła?
Generał dywizji
  • 1 / 0
(72 rządz :) zgadza się. :)
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
fakty są takie, że za dwa miesiące już ich w klubie nie będzie
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 3 / 0
Taki wpis jest na innym forum. Powiwdzcie mi bo może ja bylem na innym meczu ?


Miroslav Radović wrócił w wielkim stylu i bardzo pomógł@LegiaWarszawa we wczorajszym zwycięstwie! Zobaczcie pomeczowy wywiad z pomocnikiem Legiipic.twitter.com/TNxrB1C0PV

— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 4, 2019


I wywiad tu rozumiem bo może było coś nie tak nie wiem nie bywalem w szatni Legii podczas treningów


Był to zdecydowanie mój najcięższy okres w życiu. Można powiedzieć, że wracam z martwych i cieszę się z tego powodu. Było bardzo ciężko, ale cierpliwość się opłaca czasami. Mam nadzieję, że teraz już tylko i wyłącznie będzie lepiej i jestem przekonany, że tak faktycznie będzie - powiedział Miroslav Radović na antenie Canal+ po meczu z Jagiellonią.

- Teraz nie jest czas na analizę, ale zdecydowanie najlepiej my w szatni wiemy jak to wszystko wyglądało. Myślę, że trzeba trzymać klasę - przyjdzie czas, żeby coś więcej powiedzieć i na pewno ja to powiem, bo będę się z tym lepiej czuł. Jestem w tym klubie długo i mam prawo to powiedzieć co się działo przez ostatnie kilka miesięcy, ale przyjdzie na to czas. Teraz trzeba patrzeć do przodu i cieszyć się trzech punktów. To był nasz zdecydowanie najlepszy mecz w tej rundzie - dodał kapitan stołecznej drużyny.
Generał dywizji
  • 7 / 2
A widziałeś zachowanie Malarza wczoraj przy ławce jak śpiewał sen o Warszawie, jak się zachowywał ,brakowało tylko by rękę na sercu położył i łez w oczach,coś obrzydliwego. Na TT można to znaleźć.
Ja bym byl za tym, zeby Rado czy Malarz, skoro czuja taka wielka odpowiedzialnosc, opowiedzieli jak to bylo z Dudlange i Trnawa, bo ich chlopaki zarabiajacy po 2500 euro ograli. I mi by sie lzej na sercu zrobilo jakby kiedys to wytlumaczyli.
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 6 / 0
Ja mam tylko nadzieję że przy ogromnym szacunku dla niektórych nasxych starych zawodników zmiana trenerów nie spowoduje że w klubie ktos8wpadnie na pomysł przedłużenia kontraktu choćby o rok Rado Malarzowi Hamie. I nie dlatego że ich nie lubie bo jest inaczej tylko dlatego że to idealny czas gdy Mioduskiemu kilku zawodnikom kończą się bardzo wysokie kontrakty i nawet jak nie ma kady można pozyskać bez odstepnego z kasą za podpis na dobrej pensji 3 młodszych nowych zawodników którzy mogą wnieść jakość. Ba w takim momencie będzie też nowy trener i to idealny moment na budowę czegoś nowego tylko mądrze budowanego a tu akurat w kompetencje dyr sportowego i kilku zarządzających srednio wierzę i tu jest problem
Rado zasłużył na nowy kontrakt moim zdaniem i powinien od przyszłej rundy być asystentem trenera młodzików na przykład, no a co do Arkadiusza Malarza, to jak dla mnie postać toksyczna i time to say goodbye zdecydowanie ...

Rado tyle czasu zapierdzielał na treningach tylko po to żeby nigdy nie być w osiemnastce, ale słowem się nie odezwał dla dobra ogółu. Jestem przekonany, że nie raz i nie dwa miał ochotę wylać żale, ale potrafił się ugryźć w jęzor i wyczekać temat. Wiedział, że tak będzie najlepiej i dla niego i dla klubu. Malarz nie potrafił, no bo q**a nie da się zniszczyć ... O zasługach jednego i drugiego nie będę dyskutował bo goovna nie porównuje się do twarogu.
Domyślny awatar Major
  • 0 / 4
Potwierdza się teza, że wszystkie regionalno-prowincjonalne klubiki mobilizują się na mecz z LEGIĄ a potem w następnym meczu dostają wpie...ol od kolejnego rywala. Przykładem jest zapyziały regionalny klubik z Małopolski, który wygrał trochę na farcie z LEGIĄ a teraz s.k.i.s.ł.a przegrała z Zagłębiem Sosnpowiec - hehehe !!!
===============================================
No dobrze ale eksperymenty skończyły się - teraz LEGIA zmieniła się i mam nadzieję, że kolejnych rywali rozjedzie !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Czy piłka nożna jest aż tak losowym sportem, że my nie byliśmy w stanie wcisnąć in ani jednego gola, a ostatnia drużyna w tabeli zapakowała im zaraz potem aż cztery?
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 2 / 0
Tak, mamy do czynienia ze zdarzeniami losowym niezależnymi ;-)
No właśnie, od dawna tak podejrzewałem :)))
Domyślny awatar Major
  • 1 / 1
No ożesz k.... m..ć - do czego doszło - będę kibicował amice w meczu z Betonami, a jednych i drugich nienawidzę !!!
===========================================================================================
Regionalny klubik amika z Pyrlandii raczej już nam nie zagrozi a może nam pomóc w walce o MP, jeżeli wygra z Betonami. Betony grają piach ale jadą na farcie, ale nie zawsze tak będzie. Jeżeli LEGIA podtrzyma progres w następnych meczach to powinna obronić MP. Dla nas najważniejsze jest z zwycięstwo z Hanysami, którzy walczą o utrzymanie i już na LEGIĘ się szykują - będą trzeszczały kości - czeka nas trudny mecz !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Mógłby być remis na bardzo wysokiej intensywności.
By obie strony spuchły :)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 2 / 0
I z doliczeniem jakichś dziesięciu-piętnastu minut, a wszystko tylko po to, by się skończyło na 0:0 ;-)
Będzie remis a ostatni mecz z Carxą Lechia przegra
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
ja trzymam kciuki za remis
NaszaL zainstalowałeś jakiegoś bota,że nagle tyle łapek w górę dostajesz? Aż wręcz niemożliwe ;-)
Ha, ha rzeczywiście, nagle koleś co zbierał mnóstwo minusów dostaje rekordową ilość plusów. Raz nawet sobie przyznał ich 23:) To chyba rekord na LN:)
No właśnie Świrku dziwne dlatego pytam.NaszaL wyłapkowany w górę a TLW nagle po tyle samo łapek w dół.Pamiętam tylko że był tu kiedyś taki gość co zainstalował Bota(wirusa)na Legii.net i szalał nawet po 50 plusów i minusów,po naszych interwencjach go skasowali.
Vipers ten się już wysypał że pisze z kilku kont a więc z + i - też może coś kombinować acz normalne dla mnie to nie jest.
ale trzeba mieć smutne życie, by fabrykować pozory, że jest się lubianym na losowym portalu w internecie.
Generał dywizji
  • 8 / 2
To tylko potwierdza moją tezę że większość tu piszących to zwykła gimbaza ,taka jak Kacza czy ten NaszaL,lub trolle z różnych regionalnych klubikow ,staram sie już nie wychodzić w dyskusję z takim zaplutymi misiami,ale czasami nie wychodzi,muszę nad tym jeszcze popracowac:)p
Domyślny awatar Kapitan
  • 1 / 7
Taaaa, zalozylem sobie multum kont i dawalem po 20 plusow przy kazdym swoim poscie zeby sie wyrozniac i zeby wszyscy o tym wiedzieli....)) Naprawde....?? Malo tego, napisalem o tym wprost dzisiaj rano na forum:

NaszaL 8 / 4
Panowie, wiem ze to juz jest nudne ale zobaczcie.... identyczne komentarze pod postem JohnaQ - moj i kostii... przy moim nagle 20 plusow... inne podobnie... to nie jest normalne... zaraz TLW81TLW ze to moja sprawka, tym bardziej ze jego wszystkie wpisy zostaly zbanowane... chyba nie minela mu trauma po zwolnieniu Pinto - bylo juz minusowanie, bylo pisanie jak ja pod innymi nickami, teraz to...

JohnoQ 11 / 7
Najmniej, wyjątkowo, za grę w poprzednich meczach winiłbym zawodników. Byli w pełni profesjonalni i robili to czego wymagał trener. Wszelkie założenia taktyczne były wypełniane w 100%
Jeśli ktoś mówi że grali na zwolnienie trenera. To ja powiem że trener grał na swoje zwolnienie.
I jeszcze jedną teorię wystawię. RSP nie wierzył w swoich chłopaków, w ich umiejętności dlatego graliśmy taki zachowawczy paździerz
Co do meczu piękna gra. 21 oddanych strzałów. Mnóstwo sytuacji podbramkowych. Pokaz siły. Ktoś powie Jaga w kryzysie. Przypomnę że Lech też był w kryzysie i nas wyklepali
[04-04-2019 11:11]

NaszaL 19 / 3
Pelna zgoda... ))
[04-04-2019 11:19]

kostia 6 / 3
Całkowita racja .

[04-04-2019 11:22]
NaszaL 21 / 4
Ciekawe kto tak minusuje i komu przeszkadzala wczorajsza gra i wynik....)) Heh, pewnie niektorzy wciaz nie moga pogodzic sie z tym ze nie ma juz w Legii portugalskiego amatora....)))
[04-04-2019 11:22]
[04-04-2019 12:14]

NaszaL 9 / 3
Klakier chyba przyjal nowa taktyke.... w kilka minut przy moich postach pojawilo sie po 20 plusow, jego zostaly zbanowane... fakt, pisal glupoty, bo chyba kazdego kibica Legii cieszy wczorajsza gra i wynik, a nie plucie na Magiere... ale ta aktywnosc nie jest normalna... zaraz powie, ze to moja sprawka...
[04-04-2019 12:06]
Generał broni
  • 2 / 6
twoja teza iwanku głupiutki jest tak trafna jak większość twoich postów czyli oderwana od rzeczywistości.
A zapluty to masz kaftan w Tworkach.
Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie, które to pseudolegendy spowodowały, że nie zagraliśmy dobrego meczu na wiosnę?
Za trudne dla tak wybitnego intelektu? :))))
Generał dywizji
  • 1 / 1
Won,trollu.
Generał broni
  • 1 / 1
Miałeś zniknąć baranie.
Wracaj na forum kks, jeśli tak lubisz ich stronę.
Przed chwilą zobaczyłem dalszy ciąg historii Franka, który tak przeżył porażkę w Krakowie. No, no... no normalnie się wzruszyłem i trochę mi się oczy spociły... Pięknie!
Oby już Franek, a co za tym idzie - my, zawsze miał powody do radości. Brawa dla Klubu, że tak to załatwili.
Pułkownik
  • 0 / 0
@Ledarg, a co to za historia ??
Probowalem cos popatrzyc na paru stronach, ale ni uja..
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Bliższe szczegóły?
Proszę bardzo:-)

https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/1113804698040131584

Pozdrawiam
I przepraszam, że dopiero teraz, ale siedzę w papierach i raz na jakiś czas zerkam na stronę.
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Dziękuję za informację.
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Nie trzeba przepraszać, to nie europejski numer alarmowy ;-).
PS. Kolega literat :-?
Nauczyciel;-)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
A więc w pewnym sensie literat :-D
Może trochę:-) Powiedzmy, że nim bywam:-) częściej jednak analizuję to, co napisali inni:-)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Zatem owocnych analiz i ... połamania pióra (niestety nie wiem, czego się analitykom życzy, może trywialności?).
Pułkownik
  • 0 / 0
Super, dzieki !
Nie ma za co, eLson, mnie się bardzo podoba!
Manekin,
z tym słowem analiza to trochę tak górnolotnie pojechałem, po prostu sprawdzam, żaden ze mnie analityk:-) Analizy laboratoryjne to robiła moja żona na studiach:-)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Skłonności analityczne mają charakter rodzinny ;-)
Niech tak będzie, choć ja na tych laboratoryjnych analizach kompletnie się nie znam:-) Nie posiadam umysłu ścisłego, humanista ze mnie, niestety:-)
Generał dywizji
  • 8 / 12
Kacza trollu z koziej wolki, wiem że masz jakąś przypadłość psychiczną bo ciągłe o niej piszesz,schizofrenia czy coś w ten deseń,pisałeś półgłówku że Malarz i Kuchy to prostytuty ,jesli znajdziesz taki mój wpis to znikam z tego forum na dobre,jeśli nie to faktycznie masz problem z głową i żaden twój hejt tego nie zmieni, póki co jesteś półgłówku smiesznym trollem.
Iwan pewnie chodzi o ten wpis:

" Generał dywizjiiwan 2 / 4

"Jak myślicie Vuko znudzi się pilkarzą do końca sezonu? Oby nie! Po sezonie pewnie tak,tym bardziej że może polecieć parę prostututek z naszego klubu,śmieszek Kuchy i legenda Malarz pewnie teraz będą gryźć trawę by zdobyć zaufanie.
[04-04-2019 11:45] "
Generał broni
  • 3 / 4
Iwan:
wprawdzie z Vipersem za dobrze nie żyjemy, ale przytoczył twój wpis bez ładu i składu, więc znikaj.
Wróć jak będziesz miał papiery, że jesteś zdrowy psychicznie.
Pa.
Generał dywizji
  • 4 / 0
Kacza, więc masz albo gorączkę i halucynacje lub schizofrenie paranoildalną,co by tłumaczyło twoje wpisy,nadal nie znajduje tam słów w których personalnie obrażam tak zasłużonych piłkarzy jak Kuchy a w szczególności legendę Malarza, więc półgłówku nadal jesteś tylko zwykłym trollem,szukaj dalej.
Generał broni
  • 1 / 3
Że jesteś tak tępy, że sam nie rozumiesz co piszesz to już nie moja wina :)
uwazam, ze Redakcja Legia.net powinna sie dzis przyjrzec takim dlugim tekstom, jakie odwalili (w sensie pozytywnym) dzisiaj na dole w tym watku zarowno:

@japierdo3
i
@nosaczsundajski

- kapitalne, analityczne, glebokie teksty, w dodatku optymistyczne,

Redakcjo, brac tych dwoch gosci na redaktorow!

Na poczatku im duzo nie placic, a jak sie sprawdza, to placic Im podwojnie!
Faceci pisza super.
Na innym forum raz w tygodniu wybierają 10 najciekawszych wpisów i umieszczają w "Śmietniku kibica". Może by u nas coś podobnego zrobić, przecież wszystkiego się nie przeczyta i można przegapić coś fajnego
ja3,14erdo -super wpis!!!
Rzadko sie modle do Boga, ale dzis uczynilem wyjatek, pomodlilem sie, zeby to Cierzniak gral w jedynce, a nie Malarz: "Legenda Legii" z Belchatowa, plujaca na Legie na twitterze.

Nie wiem, czy moje modly zostana wysluchane.
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Piro
Czy coś znowu zmalował?
Domyślny awatar Major
  • 2 / 4
BRAVO LEGIA - taką chcę oglądać LEGIĘ !!!
================================
Było lepiej - ruscy zdemolowani ale do perfekcji jeszcze dużo brakuje.

PS. Cieszę się, że RADO wrócił bo jego doświadczenie może się drużynie przydać !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
AML, duupa blada, nie bylo tekstu o prowincjonalnych klubikach.
Tracisz forme!

Jak bedziemy grac w grupie LM z Bayernem lub Realem, bedzie mi brakowac Twoich tekstow o prowinicjonalnych klubikach z Monachium i Madrytu!
Pułkownik
  • 1 / 2
Może się czegoś nauczył, ostatnio prowincjonalny klubik wygrał z nami 4:0 .
"Może się czegoś nauczył, ostatnio prowincjonalny klubik wygrał z nami 4:0 ."

Watpie, czy AML sie czegos uczy, pozostaje niereformowalny, ALE byc moze W TYM jego sila:)?

No nic, gonimy teraz prowincjonalny klubik z Gdanska, za nami prowincjonalne klubiki z Krakowa, Wroclawia, Monachium, Madrytu, Barcelony i innych prowincjonalnych półmiasteczek, cwiercmiasteczek.

Tylko Legia!

Z naszym, Warszawskim, kompleksem WIELKOmiasteczkowosci :)

https://www.youtube.com/watch?v=X2XWBcd5jn0
"ruscy zdemolowani "

"ruscy", bo urodzili sie na wschod od "Wielkiej Warszawy"?
Kibice z Wronek nazywaja nas Azjatami, bo urodzilismy sie na wschod od Wronek?

Poyebalo nas wszystkich?

Wszyscy jestesmy POLAKAMI.
A to, ze kibicujemy innym druzynom, nie czyni nas Azjatami, ruskimi, bialorusinami, no basta!

Kurva, to sa jakies przeginki, ja jestem Polakiem, kibic Amiki jest Polakiem, kibic Jagi jest Polakiem. Ci dwaj ostatni moze przez nas znienawidzeni, ale CIAGLE to sa POLACY!
Piro tutaj pełne poparcie, są granice których nie wolno przekraczać.
Pułkownik
  • 1 / 1
No to graty dla wszystkich, bylo nawet lepiej niz myslalem !
Momentami przypominała mi się Legia z jesieni 2016. Co prawda to tylko małe przebłyski, ale kibicowskie serce czeka na więcej. Do przodu po następne mistrzostwo!
Domyślny awatar Kapitan
  • 14 / 6
Legia jesienia 2016 grala wg mnie najlepsza pilke od lat...
Domyślny awatar Kapral
  • 1 / 0
Jeszcze za Berga przez pewien czas fajnie to wyglądało. Ale fakt jesień 2016 ciężko będzie przebić, oby nie trzeba było czekać na takie mecze kilka lat....
Podobno Furman jest klepnięty za Antolic.
Nie wiem czy lepsza wiadomością jest jego przyjście czy odejście niedomagają ego Domagoja
Furman będzie idealnym zmiennikiem. Kopnąć piłkę potrafi i atmosferę zrobi. Wg mnie zmiana na plus.
Pułkownik
  • 0 / 1
Jesli to potwierdzone to dobra wiadomosc !
"Podobno Furman jest klepnięty za Antolic."

thorstein, spozniles sie z tym prima apprilisem....
Podobno Furman jest klepnięty za Antolic.
Nie wiem czy lepsza wiadomością jest jego przyjście czy odejście niedomagają ego Domagoja
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 14 / 19
UWAGA ; panowie , koledzy jeśli wczoraj oglądaliście
Ligę+Extra i wypowiedzi pan Vuko to wszystko w temacie .W Anal + prowadzący program p. Twarowski obiektywny gość i ten drugi nazwisko mi umknęło hiena dziennikarska oczywiście za atakował na dzień dobry p. Sa Pinto i tu gong Vuko kapitalnie go skontrował mówiąc co ja mogłem zrobić przez 48 godzin jedynie porozmawiać z zawodnikami z każdym z osobna i zapewnić graczy z Portugalii że są ważni jak całość zespołu . Dalej dziennikarzyna ciągnął w stronę p Sa Pinto i tu znowu gong z strony Vuko cytuję ; jestem od lat przy Legii wiele się nauczyłem ,wielu trenerów obserwowałem był m blisko p. Sa Pinto , byłem w klubie i wiem że z pośród wszystkich ostatnio trenerów p. Sa Pinto miał najlepszy warsztat i wszystko w temacie !!! a był tu p Berg czy Czerczesow . Koledzy jeszcze raz przypomnę zespół został odmłodzony ,w 90% zmieniony jeszcze nie wyglądało tak jak byśmy sobie życzyli ale zawsze pisałem i będę pisał p. Sa Pinto zrobił kawał super pracy . Może wymagał zbyt wiele , może zawodnicy bali się grać odważniej mając w głowie utratę miejsca w składzie , może przeliczył się i za wysoko wyznaczał sobie cele grając mocny pressingiem , dużą intensywnością co rzutowało na celność podań i finezję z przodu to nie liga Niemiecka czy Hiszpańska nie ta technika . Może teraz na tym moment będzie lepiej ? tylko że lada miesiąc przyjdą puchary i... , nowy trener , nowa koncepcja , czas na załapanie wizji nowego trenera itd..., itd... a czasu będzie bardzo mało . Powie ktoś jeśli Vuko się spełni to niech zostanie , tylko tu trzeba przygotować na nowo do sezonu piłkarzy fizycznie i zaczyna się robić problem , myśmy już to przerabiali przerabialiśmy z Kafuriciem i zero wyciągania wniosków . Sumując dla tych wszystkich prześmiewców p. Sa Pinto ; Pintuś i tym podobnych inwektyw Vuko zrobił Wam GONG !!! jak i hienom dziennikarskim .A tak na marginesie Vuko kapitalnie wypadł w Anal + Liga+ Extra zwłaszcza że tam oprócz wspomnianego p. Twarowskiego jest jeszcze jeden pan którego chce się słuchać czyli p.Surma i to tyle . Zaimponował mi p. Vuko bez pośredniością , szczerością , skromnością i miejscem w szyku trenerski .
Z tego, co piszesz Ty i pisal wczesniej @japier3, to faktycznie Vuko pokazal klase, w przeciwienstwie do twittera Malarza.

Brawo, Vuko.
cytując klasyka, skoro było tak dobrze, to dlaczego było tak źle
Domyślny awatar Kapitan
  • 14 / 12
Jak dla mnie Pinto to bufon, zarozumialec i amator.... nie mam za grosz szacunku dla niego... w Legii tylko potwierdzil opinie jakie o nim krazyly i dlaczego z kazdego klubu zwalniany byl po kilku miesiacach... odnosnie strony czysto sportowej to czym dluzej piastowal stanowiska trenera Legii tym bylo gorzej.... jesienia jakos to jeszcze wygladalo, ale pierwszy samodzielny okres przygotowawczy i mecze na wiosne pokazaly ze facet powinien zmienic branze... zreszta, mozemy tu duzo pisac a chyba kazdy widzial co wyprawialismy.... tragedia to chyba delikatne slowo... na szczescie tego pana nie ma juz w Legii a wczorajszy mecz udowodnil ze bez niego wszystko wyglada lepiej...
Domyślny awatar Kapitan
  • 6 / 8
Piro, o co chodzi z Malarzem....?
Odmłodzenie:

Wieteska i Szymański grali już wcześniej. Kulenović został włączony do jedynki przez Klafuricia i u niego debiutował. Zarówno Kulenović jak i Majecki zaczęli grać nieco z konieczności. Carlitos zawodził na pozycji 9, Niezgoda był poważnie kontuzjowany. Majecki wskoczył do bramki z uwagi na kontuzje Cierzniaka, bezdyskusyjnie numeru jeden w Legii na tej pozycji i obniżki formy Malarza.

Skład w 90% zmieniony:

90%? Czy jesteś jedną z tych wyjątkowych osób, zaszczyconych posiadaniem dyskalkulii? Skład nie został zmieniony w 90%. Nawet w 50%. Najczęściej u Sa Pinto grali: Majecki, Cierzniak, Jędrzejczyk, Vesović, Wieteska, Remy, Hlousek, Cafu, Martins, Kucharczyk, Szymański, Nagy i Cartilos. Zmianami w składzie w porównaniu z ubiegłym sezonem byli: Wieteska, Stolarski, Carlitos, Martins i Kulenović. Tylko o dwóch z nich można napisać, że są zawodnikami pierwszego składu. Trójka Wieteska, Carlitos, Martins świetnie wkomponowała się w zespół już jesienią. Z wiosennego zaciągu najlepszym jak na razie okazuje się Rocha. Jakieś nadzieje budzi Medeiros. Agra jest do niczego. Podstawowa jedenastka zmieniła się niewiele w porównaniu do poprzedniego sezonu. Podstawowa jedenastka względem rundy jesiennej przeszła zmiany kosmetyczne, wynikające głównie z urazów lub słabej gry na przykład Hlouska, którego wyparł ze składu Rocha.

Mocny pressing? Ani razu Legia za Sa Pinto nie zagrała tak mocnym pressingiem jak wczoraj. Trudno gra się pressingiem stojąc wycofanym na swoją połowę lub rozgrywając piłkę w żółwim tempie od linii bocznej do linii bocznej. Podobnie z intensywnością. Wczorajszy mecz był lepszy niż wszystkie pod kierownictwem Sa Pinto. Jakoś wszystkim starczyło sił na finezję z przodu i celność podań. Nie chcę przesadzić, nie liczyłem aż tak dokładnie, ale mam podejrzenie graniczące z pewnością, że wczoraj drużyna stworzyła więcej klarownych sytuacji na zdobycie gola po rozegranych akcjach niż we wszystkich dotychczasowych meczach w rundzie wiosennej. Wczoraj nie rzutowało, wcześniej rzutowało.

Dawno żaden mecz Legii nie był taką przyjemnością do oglądania jak wczorajszy. Na pewno żaden w tym sezonie, żaden pod przywódzctwem Sa Pinto. Ostatni raz na takim poziomie zagraliśmy jesienią 16/17 jeszcze z Nikoliciem, Prijoviciem, Guilherme, Vadisem, Moulinem i Radoviciem w składzie. Ten mecz był najlepszym dowodem, jak bardzo sztywne ramy taktyczne Sa Pinto tłumiły potencjał piłkarzy Legii. Nie chcę za bardzo rozpędzać się z porównaniami, ale widzę tutaj wiele podobieństw do sytuacji w Manchesterze United. Mourinho, niczym Sa Pinto w Legii, swoim stylem tłumił potencjał ofensywny tej drużyny, która źle czuła się przy defensywnych założeniach, gdzie jądrem systemu było ograniczenie efektywnego czasu gry i uzależnienie od tego, co zrobi przeciwnik. Zachowując wszelkie proporcje, bez szaleństw, takim drużynom jak Legia i MU nie przystoi styl gry preferowany przez tych trenerów. Tutaj też leży wytłumaczenie drastycznej różnicy w grze już od pierwszego meczu po zmianie trenera. Ta nareszcie zagrała w zgodzie ze swoim piłkarskim DNA.
"Piro, o co chodzi z Malarzem....?"

No ze puscil na twitterze jeczliwy tekst ze zostal zniszczony, nie wiadomo czy go Legia zniszczyla, czy Pinto, jakis chyba alkotweet (pisany pod wplywem), biedny bramkarz Belchatowa zostal zniszczony porzez Legie. A ja myslalem, ze Legia go z Belchatowa odbudowala (kumpel Zewlaka), ale okazalo sie, ze Malarza Legia lub Pinto zniszczyla, biedny facety, zniszczony przez Legie lub przez Pinto.

Gral chuujowo w pewnym momencie i wszedl Majecki, Malarz sie wukrwiil, bo przeciez jest "Legenda Legii" i mial grac do 2089 roku u nas na bramce, a nagle okazalo sie, ze sa na pozycji bramkarza lepsi i facet wypalil swoje jeki/leki na Twitterze. Za nim poszla jego zona, organizujac progamy, do ktorych zapraszala ludzi, ktorzy nie lubia Pinto, a takich nie musiala duzo szukac
Domyślny awatar Kapitan
  • 8 / 5
Piro,

Kojarze sprawe, ale to bylo juz dawno temu... myslalem ze teraz skomentowal jakos zwolnienie Pinto...
Malarz, gdy zostal wyrzucony za slaba gre do dwojki, dostal propozycje od Mioduskiego, odrzucil ja, bo on w jakims Gorniku nie bedzie gral, bo jest gwiazda, wiec na szczescie nie bedzie juz tej dziwnej persony w naszym klubie. To, ze klal na wizji i kreaowal sie na Wielkiego Legioniste, i mial tatuaze, i w ogole byl cool, to jednak za malo, zeby stac sie "Legenda Legii", na jakiego go kreaowano.

Oby Vuko nie przywrocil go na pierwszego, oby Cierzniak gral.

A nie Majecki, bo Majecki to jest bardziej przesypawany do linii niz Malarz. Juz nawet Malarz CZASEM wychodzil do dosrodkown, a Majecki to wychodzi do dosrodkowan chyba tylko swoimi oczami.
"Kojarze sprawe, ale to bylo juz dawno temu... myslalem ze teraz skomentowal jakos zwolnienie Pinto..."

Nie nie, NaszaL, Malarz nic nie komentowal,

gdy go Pinto przywrocil do jedynki, zabraklo Mlaarzowi jaj, zeby powiedziec:

wal sie w czapke.

Ale teraz mozemy tylko kilka sekund czekac, jak Malarz i jego zona zaczna pluc na Pinto. Vuko potrafil nie pluc, Malarz to watpie, jego Legia/Pinto przeciez zniszczyla, jak pisal
@nosaczsundajski

Facet, dales czadu, szacun, fajna analiza
Porucznik
  • 4 / 3
Vuković powiedział, że najwięcej od Sa Pinto się nauczył. Nawet od najgorszego nauczyciela można się wiele nauczyć, np. nie postępować jak ten nauczyciel, żeby samemu być lepszym. W twoim przypadku jest mocno prawdopodobne, że mogłeś tych słów nie zrozumieć. Vuković jest zbyt inteligentnym człowiekiem, żeby dzień po zajęciu stanowiska swojego poprzednika krytykować go publicznie w mediach. Tak się zresztą nie robi, nigdy nie wiadomo co zdarzy się za kilka lat, być może spotkają się na swojej drodze, jeden będzie chciał kupić zawodnika z klubu drugiego, nie takie cuda się zdarzały. Od tego są media i dziennikarze. Nie będzie też tłukł pośrednio z tego, co dał mu szansę w miejsce zwolnionego, bo liczy na stały kontrakt.

Jaki był koń każdy widział i nie trzeba o tym dyskutować. Nie widziały lub nie chciały tego widzieć przeróżne jarząbkoidy. Resztę urojeń jarząbkoidalnych zmasakrował zrodzony z Testovirona.
i Ojrzynski trafił do Płocka. Szczęśliwa Legio!:)
Domyślny awatar Kapitan
  • 5 / 0
Takich meczy brakowało na Ł3, piłkarze pokazali pazur i umiejętności też. Teraz czeka Legię 9 spotkań z których każde jest o mistrzostwo! Vuko, tak trzymać a puchar znowu będzie nasz. Jednak najważniejsza decyzja to wybór trenera, oby przyszedł taki przez duże T!
otóż to, do trzch razy sztuka 1.Jozak(Klauf) 2.Sa Pinto 3. ...TERAZ MUSI SIĘ UDAĆ
"oby przyszedł taki przez duże T"

Przez duze "T", to po sezonie tylko Trałka bedzie wolny, ambitny, waleczny, nazywa swoich kibiców "yebanymi pałami", niech idzie po Djurdziewiczu trenowac Amikę po Nawalce.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 2 / 1
Gratulacje Vuko. Trochę brakuje skuteczności ale w końcu nawet dobrze się to oglądało no i wynik się zgadza. Mam nadzieję, że teraz nic już was nie zatrzyma i wyrwiecie to mistrzostwo Lechii z gardła.
Sorki za przeklejenie wypowiedzi, ktora umiescilem pomylkowo, od czapy, w watku o sedzinie Musialowej:



ZAGADKA:

Urban, Magiera, Jozak, Klafuric -

co łączy te nazwiska?

ROZWIAZANIE ZAGADKI:

1. Laczy ich to, ze zostali zatrudnieni w najlepszym klubie w Polsce.
2. Laczy ich to, ze zostali zatrudnieni, wczesniej nie prowadzac ANI JEDNEGO meczu na najwyzszym poziomie rozgrywkowym, typu chocby Ekstraklasa lub pierwsza liga Albanii lub Luksemburga.

Tak trzymac!
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 2 / 2
Pierwszych dwóch przynajmniej miało jakieś pojęcie bo byli piłkarzami ale Jozak i Klafurić to wtopa niewybaczalna. Naprawdę wolałbym już Małysza albo Kruczka. Też mają zerową wiedzę o prowadzeniu zespołu piłkarskiego ale przynajmniej dogadać się z nimi po polsku można. Teraz to nawet strach pomyśleć jakiego nastepnego asa wyciągnie Dariusz z rękawa.
" Teraz to nawet strach pomyśleć jakiego nastepnego asa wyciągnie Dariusz z rękawa."

Aster, stawiam na Piechniczka:
1. trzecie miejsce z reprą w Mistrzostwach Swiata
2. nie ma pracy
3. ale ma kominek
Fink ciekawy kandydat do pracy w Legii.
Pułkownik
  • 4 / 1
Pisałem o nim poniżej - jeśli to ten sam, który trenuje Grasshopper, to za moment będzie wolny,

Rzuciłem okiem na tabelę - po 27 meczach zamykają stawkę z dorobkiem 20 pkt i stratą 12 pkt do bezpiecznego miejsca - spadek murowany!
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 2 / 0
Jeżeli Legia będzie musiała płacic Pinto kase do końca kontraktu to Fink raczej za drogi. Ale nie wiem jaką tam Mioduski podpisał umowę z Portugalczykiem. Bo zapewne jakąś kasę bedą mu musieli wypłacić a tani nie był.
Po pierwszym meczu pod wodzą pary Vuko & Sagan mam kilka refleksji.

Przyznaję bez bicia, że nie byłem zwolennikiem zwolnienia Pinto, a pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale widać po drużynie że zeszło z niej powietrze, a większa swoboda sprawia że chłopaki mają chęć do grania. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zmiana trenera faktycznie będzie z dużą korzyścią dla Legii.

Druga sprawa to postawa Michała Kucharczyka. Szczerze mówiąc to nie sądziłem że KK ma taki wachlarz zwodów, wcześniej szedł na szybkość i raczej nie próbował nic więcej niż tylko minąć rywala przyśpieszeniem. W meczu z jagą bardzo mi zaimponował, posłał kilka ładnych piłek, miał piękną asystę do Szymańskiego i biła od niego pewność siebie. Duże brawa dla Kinga za cały mecz. Jedyny kamyczek do ogródka to zmarnowana sytuacja z Kelemenem, ale widać było że piłka jest już za blisko bramkarza i ciężko będzie coś z tym zrobić.

Kolejna sprawa to Carlitos, jak ograł Runje to myślałem że pomyliły mi się ligi i oglądam nie naszą ekstraklasę, a co najmniej Ligue1, gdyby jeszcze strzelił gola... akcja klasa światowa.
Ogólnie bardzo dobry występ Hiszpana, miał kilka sytuacji, miał asystę, brał grę na siebie i widać było że mu to odpowiada. Zdjęto mu taktyczne kajdany i mamy świetnego piłkarza.

Hama i Szymi. Wymiana pozycji tych piłkarzy w trakcie meczu siała bardzo duży popłoch w szeregach Jagiellonii, bardzo dobrze zagrali obaj Panowie, miło się ich oglądało i mam nadzieję że utrzymają dyspozycje z wczorajszego dnia.

Wejście Rado. Niby chłop już na końcu kariery, niby wolny, niby już nie na pierwszy skład, ale jak zakręci rywalem to aż gęba sama się szczerzy. Gość jest niesamowity, ma cały czas dużą lekkość w grze, wyglądał jak profesor i ciężko wymagać więcej od piłkarza który wchodzi na ostatnie minuty, bardzo dobra zmiana, trochę symboliczna, pokoleniowa.

Vuko w lidze+. Bardzo rozsądnie się wypowiadał, widać że okrzepł. Dodatkowo, co bardzo zdziwiło dziennikarzy, powiedział że najwięcej nauczył się od Pinto. Organizacji treningów, taktyki, intensywności, profesjonalizmu. Mówił, że nie ma w tym ani trochę kurtuazji. Więc może się wydawać, że mimo nieudanej przygody z Portugalczykiem, jego zatrudnienie wyszło Legii na dobre.

Reasumując, cieszę się że widać iskrę w oku każdego z piłkarzy, że jest chęć atakowania, że nie ma już trzymania się słabych schematów w ataku, a jest luz i kreacja. Liczę na więcej, bo mimo wszystko często pozwalaliśmy gościom strzelać na bramkę, ale jest pozytywna zmiana, powiew świeżości.

Trochę długo to wszystko opisałem, mam nadzieję że nie zanudziłem nikogo.
Zgadzam sie, tez bylem zaskoczony ze KK umie tak grac, Carlitos tez naprawde pozytywnie, duzo wygranych pojedynkow, fajne otwierajace podania. Uderzenie mu nie wyszlo, ale przez to jeszcze bardziej bedzie chcial wsadzic w Zabrzu
Akurat jeśli chodzi o Carlitosa to typ napastnika który jedyne czego pragnie to strzelanie goli. Myślę że fakt, że nic nie strzelił nie wpłynie na jego motywację, bo ona i tak jest na wysokim poziomie.
@japier3dolejcie:

"Trochę długo to wszystko opisałem, mam nadzieję że nie zanudziłem nikogo."

@japier3
mnie akurat nie zanudziles, odwaliles KAWAL FANTASTYCZNEJ ROBOTY, szacun, swietny post!

Co do Kuchego:

"miał piękną asystę do Szymańskiego"

A widziales JAK przyjal pilke PRZED tą asystą? Stadiony swiata :), dobrze jest widziec Kinga w dobrej formie.

PS. Fajnie sie czyta takie posty jak Twoj, optymistyczne, pozytywne.
Dzięki Piro :) Widziałem przyjęcie Kuchego :)
"Vuko w lidze+. Bardzo rozsądnie się wypowiadał, widać że okrzepł. Dodatkowo, co bardzo zdziwiło dziennikarzy, powiedział że najwięcej nauczył się od Pinto. Organizacji treningów, taktyki, intensywności, profesjonalizmu. Mówił, że nie ma w tym ani trochę kurtuazji. "

@japier3, gdzie to mozna obejrzec? Z Twojego tekstu wynika,ze Vuko nie plul na Pinto, to swiadczy o klasie Vuko.
Nie wiem czy jest gdzieś w necie, może będzie powtórka na canal+ sport
"Akurat jeśli chodzi o Carlitosa to typ napastnika który jedyne czego pragnie to strzelanie goli. "

Mnie Carlitos zdziwil. Najpierw, gdy tak pieknie puscil pilke obok obroncy (stadiony swiata), to gdy szedl na bramke, to mial LEPIEJ ustawionego partnera i mu nie podal.

A z kolei, gdy przy trzeciej bramce mogl sobie strzelic, to zagral pieta do Martinsa i brama.

Nieobliczalny gosc. Jak Ljubo.
Domyślny awatar Generał broni
  • 4 / 2
Nic dziwnego, że po tylu fochach na trenerów w szatni Legii ganiamy się już za własnym ogonem, czyli wracamy do zagranicznych opcji, które już się nie sprawdziły. PO Bergu w kolejce do zatrudnienia powinien być Stanisław Czerczesow, który ma jednak kontrakt z FR do ME 2020.
Kazdy ma slabszy okres w karierze. Liczy się to ze i Fink, i Skibbe pracowali w powaznych ligach, z sukcesami ,maja warsztat. Istotne jest to jak dogaduja się z piłkarzami, jakimi sa ludzmi. Bo wiadomo, że Sa nie poległ z powodów czystopiłkarskich tylko braku zdolności interpersonalnych. I nie to zebym sie upierał się przy tych konkretnych nazwiskach, podoba mi sie po prostu kierunek i szukanie trenerów o bundesligowej proweniencji
Domyślny awatar Generał broni
  • 5 / 6
Dogadują się na pewno świetnie, ale w Legii jak zwykle do czasu, gdy się piłkarzom znudzą.
Generał broni
  • 4 / 1
Najlepszy mecz Legii na wiosnę. Świetna atmosfera na trybunach (Jagi nikt nie lubi, bo Jaga nie ma zgód.....), przełożyła się na dobrą grę Legii.
Pułkownik
  • 3 / 5
Ponoć jednym z kandydatów na trenera jest Fink - jeśli to ten sam, który trenuje Grasshopper, to za moment będzie wolny,

Rzuciłem okiem na tabelę - po 27 meczach zamykają tabelę z dorobkiem 20 pkt i stratą 12 pkt do bezpiecznego miejsca!

To może już lepiej niech prezio sam nie wybiera...strach się bać...
Pułkownik
  • 1 / 3
Dzieciarnia - proszę postarać się lepiej, mam za mało minusów...skończyła się szkoła, a zaraz weekend i strajk w szkołach - będzie na szczęście więcej!
~Przemo1980
  • 1 / 0
ArtiQ, ja akurat sie z Toba zgadzam. Mnie ten trener jakoś nie leży. poza tym, może Vuko faktycznie się sporo nauczył i po sezonie jak zdobędzie mistrza, to dać mu szansę dalej prowadzić naszą Legię. Może nie będzie jak Klafem... A przynajmniej jedno jest pewne, że ma w sercu Legię
Arti, pleeeease, nie dolaczaj do grona osob, ktore przygladaja sie plusom lub minusom, bo oc***ejesz :), pisz swoje , a zliczanie plusow i minusow zostaw innym. Szkoda Twojego zdrowia.
Pułkownik
  • 2 / 0
Piro, no właśnie walczę z plusowaniem i minusowaniem - piszę o tym od dawna,

Niech wróci tu merytoryczna dyskusja, a nie dzieciarnia z łapkami w górze lub w dole - to jest żałosne i nie powinno mieć miejsca na poważnym portalu,

Niestety nasza legia.net staje się kolejnym narzędziem dla gimnazjalistów...

pozdrowienia
Podbijam dyskusje z dolu:

============
@Footroll:
"Gratki Vuko, nareszcie widziałem Legię której gra piłką sprawiała radość."

@L1980:
"Pytanie co ma do tego Vuko, skoro w praktyce za trenerkę zespołu wziął się w dniu meczu..."
=================

No wlasnie, pytanie jest czym jest tzw. "efekt nowej miotly". Vuko niewiele namieszal w skladzie, dal troche luzu w treningu przed meczem (mowil o tym Vesovic) i nagle druzyna zaczela grac, wrocil dobry duch w druzynie (nie mowie, ze zaspiewy Vuko w szatni sa tym dobrym duchem, nie, mowie ogolnie o duchu).

Zastanawia mnie, czy w tej sytuacji wypyerdolenia Pinto na 10 kolejek przed koncem, Mioduski mial jakis plan B, czy tylko polecial schematem Vuko, bo jest najblizej druzyny?

Przeciez jest masa bezrobotnych trenerow w Polsce, ktory ogladaja na co dzien mecze Legii i mozna byloby ich zatrudnic, mowiac im:

"te, kolo, propozycja jest taka: dostajesz samograja na 10 meczow, potem sie rozstajemy, masz szanse wstawic sobie puchar za MP to gabloty niewiele robiac, masz druzyne o ogromnym potencjale z niewielka strata do lidera, wchodzisz, zamiatasz MP i wstawiasz puchar za MP do swojej gabloty a potem zegnamy sie usciskiem dloni, gozdziki w podziece, dyplom, calusy w policzek i do widzenia. Chcesz zdobyc MP i poprawic sobie CV za Mistrza Polski?"

Naprawde nie ma w Polsce jakiegos porzadnego, bezrobotnego trenera (nie mowie o Smudzie, Piechniczku i Gmochu, choc wszyscy maja lepsze CV niz Vuko), ktory poszedlby na taki uklad?

Ja wiem, ze po Jadze to tylko pitolenie, bo Vuko sie spisal, ale gdyby sie nie spisal z Jaga, to to pitolenie mialoby jakis sens przeciez.
Generał broni
  • 1 / 0
PiroForewer, niestety ale w Polsce panuje jakaś trenerska posucha. Nie widzę żadnego fajnego kandydata który jest bez kontraktu. Z pracujących też nie ma wielu, z pewnością Stolarczyk czy Fornalik dają radę. Nie ma z czego wybrać.
Domyślny awatar Kapitan
  • 1 / 0
Nie może być więcej niż 2 zatrudnionych trenerów w sezonie (Klafurić, Sa Pinto). Inaczej jest z Vukoviciem, człowiek cały czas zatrudniony w klubie z uprawnieniami, może pełnić rolę pierwszego trenera w takiej sytuacji. Kolejny trener z zewnątrz dopiero po sezonie.
@Zbylu,to prawda

@Zxcv,
to prawda, o tym nie pomyslalem, dzieki za wyjasnienie

pozdrawiam
Na twitterze profil z Lazienkowskiej prowadzony przez chlopakow z podcastu Wasza Stolica podal ze kontrakt z Martinsem zostal przedluzony, ale jeszcze nie ustalili na jak dlugo.
Tomasz Włodarczyk
‏ @wlodar85

Tomasz Włodarczyk podał/a dalej Przegląd Sportowy

Legia robi pierwsze przymiarki. Wśród ich kandydatów na trenera jest Skibbe, Fink i Berg.
Pułkownik
  • 0 / 2
Czyżby po opcji bałkańskiej i portugalskiej szykowała się opcja niemiecka?!
~giecer
  • 1 / 0
Pamiętajcie jedno! RSP bardzo dobrze zimą przygotował drużynę fizycznie i co najważniejsze bez kontuzji. Trzeba mu to oddać, to jest jego wielka zasługa, bo kilu poprzedników nie potrafiło tego zrobić. Do końca rundy Vuko nie będzie miał z tym problemów. Vuko podkreśla również, że wiele się nauczył obserwując nowy, ciekawy sposób prowadzenie treningów przez RSP. I to nie jest kurtuazja. Nowa miota - nowy trener - da naszym trochę więcej radości w ofensywie i będzie dobrze. Dogada się z kilkoma odtrąconymi i będzie dobrze. Legia zawsze gra najlepiej w kwietniu i maju. Mamy MISTRZA!!! A w czerwcu ............. ????? pożyjemy zobaczymy.
Generał broni
  • 5 / 1
Miło, że wreszcie coś przekonywująco wygraliśmy - bez wątpienia najlepszy mecz w sezonie. WIdać zasady Pinto albo były niezbyt dobre albo tylko nie pasowały do naszej Ligi. Na przyszłość na pewno nie możemy już popełnić błędu Klafuricza czyli zostawić Vukowicza bez względu na wynik jaki osiągnie. Jak widać Pan Hustler ze Szwajcarii podsunął prezesowi niemocie aż dwie kandydatury obie ciekawe warte zastanowienia chociaż każda z ukrytym defektem. Pan Fink właśnie skompromitował się w Zurychu a Pan Skibbe, który ostatnio pełnił funkcję Nawałki w Grecji w całej karierze w żadnym klubie nie przekroczył nigdy średniej 2 punkty. Zapewne jednak, gdyby byli lepsi byliby poza naszym zasięgiem. Najgorsza kandydatura to Henning Berg, który wyniki miał tylko w silnej wtedy Legii a potem już tylko zjazd, do lata pewnie będzie wolny bo władze Staebek nie chcą drugi raz z rzędu bić się o utrzymanie w barażach.
Generał broni
  • 3 / 1
Dla przypomnienia, Henning Berg wygrał fazę grupową LE, mając takich tuzów w składzie jak Żyro i Kucharczyk.
"Najgorsza kandydatura to Henning Berg, który wyniki miał tylko w silnej wtedy Legii a potem już tylko zjazd, do lata pewnie będzie wolny bo władze Staebek nie chcą drugi raz z rzędu bić się o utrzymanie w barażach."

Gdy Stabaek zatrudnial Berga, postawil mu jedno zadanie: jakims cudem utrzymac sie w 1 lidze.

Takie zadanie postawiono Bergowi, wypelnil je i wladze Stabaek go nie wypyerdolily, nie wiedziec pewnie dlaczego?

A z tą silna wtedy Legia, to juz troche poleciales :)
Gdy Berg obejmowal Legie, w europejskich pucharach polskie druzyny graly tak, ze powstal termin "eurowpyerdol",

za Berga (mial w pewnym momencie w pucharach bilans CHYBA 15-2-1? Nie pamietam dokladnie) ten termin zmienil sie na eurozwyciestwa.

Gosc w lidze sobie roznie radzil, ale w pucharach to byl kozak.
Gdyby nie ta sytuacja z Celtikiem, to mozna byc dosc mocno przekonanym, ze forma Legii byla wtedy taka, ze przeszlibysmy nastepna przeszkode, bo serie pucharowa mial genialna, i gralibysmy w LM
Generał broni
  • 0 / 0
A to ciekawe przejmował zespół z 13 miejsca i uratował go zajmując 14. No to ja dziękuje za takiego ratownika.
Generał dywizji
  • 5 / 2
Stanowski,Malarz,Kucharczyk pani Iza, trenerzy Legii Warszawa będą chyba niezadowoleni z metod treningów jaki zaserwuje im Łysy Heniek,już się nie mogę doczekać jego powrotu, kabaret,po katastrofie którą nadciąga Magiera zostanie kolejną alternatywą dla Henia i tak w koło macieja.
Domyślny awatar Generał brygady
  • 3 / 2
Będą go wyzywać od łososia .Oni to by chcieli aby J,M powrócił .Jak dobrze ,że Zibi dał mu zajęcie.Wczoraj w TVP Podoliński mu w d...pę właził !!
Generał broni
  • 8 / 2
Magiera lada chwila skompromituje się z reprezentacją i nawet tata Boniek mu nie pomoże, będzie musiał od niższych lig budować swoją pozycję i co najważniejsze warsztat a za 5-10 lat się zobaczy czy to dobry trener.
~Dinosaur Warszawski
  • 0 / 0
Dlaczego trener na tymczasowo. Radziłbym Panu Mioduskiemu, aby przyglądał się dokładnie wszystkim meczom do końca sezonu. Jeżeli Legia będzie mistrzem, to może trzeba nie szukać nowego trenera. Przecież ten ukończył akademię, zda l egzaminy, a poza tym posiada atut "wzięcia" u Zawodników. Pozdrawiam Dyskutantów.
Berg, Fink, Skibbe. Dobry kierunek. Czekamy na decyzje. Czas Vuko nadejdzie, ale jeszcze nie teraz. po sezonie powinien sprobowac na mnijeszym rynku.
Jakby wygral MP to mysle ze by chetnego znalazl. Taki Kibu sobie na Litwie klub ogarnal a po chwili Plock sie zglosil. A Vuko moze by na balkanach tez cos mogl zlapac, wiec powinien sobie poradzic.
Pułkownik
  • 2 / 0
Tylko zerknij wpierw jak radzili sobie ostatnio wszyscy Ci trenerzy. Berg ledwo utrzymał się w lidze norweskiej, Fink został wywalony z ostatniego w tabeli Grasshopper Zurych, Skibbe wywalono z reprezentacji Grecji, która grała słabo. Wszyscy z nich się zwijają, zamiast się rozwijać.
Akurat Berg miał taką drużynę że utrzymanie było celem. Zarząd był na tyle zadowolony z tego faktu że przedłużyli z nim kontrakt, z tego co wiem.
Tutaj potwierdzenie, jak przejmował klub był na 14 miejscu.
"Nowym klubem Berga został norweski Stabæk IF występujący na co dzień w Eliteserien, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej Norwegii. Jego zadaniem będzie uniknięcie spadu drużyny, która obecnie zajmuje 14 lokatę dającą baraże. Na ławce trenerskiej zastąpi tam Hiszpana Toniego Ordinasa. Polscy kibice bardzo dobrze znają Henninga, ponieważ w przeszłości prowadził Legię Warszawa, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo i puchar. – Dołożymy wszelkich starań, aby Stabæk był jak najlepszy – powiedział Berg."
https://pilkarskiswiat.com/henning-berg-poprowadzi-nowa-druzyne/
Generał broni
  • 2 / 3
Daddi1182:
u nas celem było MP, którego nie zrealizował w samodzielnym sezonie.
Na Węgrzech celem też było mistrzostwo i tam też go nie zrealizował, więc może lepiej wychodzi mu walka o utrzymanie niż wygrywanie ligi, bo średnią pkt w Legii miał naprawdę niezbyt dobrą.
Generał broni
  • 1 / 1
Stety czy niestety, żeby Vuko objął Legię musi pozytywnie pokazać się w jakimś klubie e-klapy
Berg maił najlepszą średnią punktów na mecz ze wszystkich ostatnich trenerów.
Za transfermarkt 2,02. Więcej od Urbana, więcej od Magiery, Jozaka Sa Pinto który miał ponad 1,90.
Jak już pisałem mistrzem 10/10 ne będziemy nigdy.
Ale za Berga w Europie coś znaczyliśmy choćby wygrana grupa LE, 6:1 z Celtikiem.
Wiadomo swoje za uszami miał jak każdy, ale może nabrał doświadczenia, okrzepł, największą chyba jego wadą była zbyt duża rotacja.
Generał broni
  • 1 / 2
Akurat w lidze miał jedną ze słabszych średnich czyli 1,90 pkt, jeśli dobrze pamiętam.
Magiera miał 2,17 pkt, a Czerczesow chyba 2,15 pkt. Urban też miał lepszą.
To pewnie plota, żeby ludzie mieli o czym gadać.
Może w lidze miał gorszą średnią, tylko weź pod uwagę, że Legia ma większe aspiracje niż eklapa.
Biorąc pod uwagę wszystkie mecze, bo pewnie tak jest w transfermarkt miał najlepszą średnią.
Ja bym wolał 7/10 MP i 10/10 LE. Niż 10/10 MP i 3/10 LE. To nawet nie ważne co bym wolał, budżet Legii by wolał takie rozwiązanie.
@Kacza nie masz racji sprawdziłem.
Berg w lidze miał średnią 2,07 za 90minut.pl
oto wszystkie mecze berga w eklapie:
1. Legia Warszawa 42 87 27 6 9 84-40 14 4 4 44-20 13 2 5 40-20
2. Lech Poznań 42 78 22 12 8 80-43 17 4 1 56-15 5 8 7 24-28
3. Śląsk Wrocław 42 67 17 16 9 62-46 11 7 3 25-14 6 9 6 37-32
4. Podbeskidzie 42 65 17 14 11 60-55 10 7 3 32-23 7 7 8 28-32
Wystarczy na 90minut.pl wpisać tabela według dat i podać daty kiedy Berg był trenerem
za transfermarkt: od 19.12.2013 do 4.10.2015
Więc 2,07 a nie 1,90 które nie wiadomo sąd wziąłeś.
Z Magierą i Czerczesowem się zgadza, tylko Magiera odpadł z LE z sheryfami itp.
A Czerczesow w ogóle nie grał w Europie.
I Berg zagrał około 2x więcej meczów od Magica i Staśka.
Generał broni
  • 0 / 1
Magiera zdobył 4 M
Generał broni
  • 1 / 1
Magiera zdobył 4 pkt w LM i zremisował z w dwumeczu z Ajaxem, z którym poległ znacznie itd.
Czerczesow grał w pucharach i zdobył 4 pkt w grupie, w której Berg zanotował 2 porażki.
A co do średniej to sprawdzę, bo może pomyliłem ze Skorżą, ale i tak ligowo wygląda gorzej od 2 wymienionych, a w pucharach bilans nabił jesienią 2014, za którą mega szacun, ale już później było gorzej.
Generał dywizji
  • 2 / 0
Kacza głupku nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia.
Generał broni
  • 0 / 0
Iwan:
Czyli na jakie?
Na razie czekam na odpowiedź, o jakie pseudolegendy ci chodziło.
Przez cały dzień nic nie wymyśliłeś?
Ynteligent z ciebie.
Domyślny awatar Kapitan
  • 3 / 1
Trenerska karuzela zaczyna sie krecic... jako potencjalni kandydaci do objecia stanowiska szkoleniowca Legii wskazywani sa Henning Berg, Thorsten Fink i Michael Skibbe...
Ja jeszcze czytalem o Jens Keller slyszalem. Wlasnie Inglostad prawie spuscil do 3 Bundesligi, czy co tam oni nizej maja.
Zeby spuscic Ingolstadt do trzeciej Ligii to juz niezle sie trzeba postarac, ze swoim skladem juz powinni wracac do Bundesligi xD
Wiem. Mam pomysł. Tym razem zwolnijmy trenera, który będzie przygotowywał drużynę w lecie na tydzień przed rozpoczęciem el. LM.
Od razu wszyscy zaczną lepiej grać :)
Domyślny awatar Generał brygady
  • 0 / 0
Mecz bardzo przyjemny do oglądania .Gra z polotem i fantazją ,zagranie Carlitosa do Andre .Jedno co denerwowało to delikatne sędziowanie .90% tych niby fauli w lidze angielskiej nie zostało by od gwizdane .Mecz prowadził niby najlepszy nasz sędzia , ale czy on jest najlepszy,polemizowałbym z tym !Mederios pewnie dostanie szansę z Górnikiem , ale jego szanse na pozostanie w Legi są bardzo małe , choć to naprawdę dobry piłkarz .Szkoda ,że nie zostanie z nami !
Moim zdaniem sędziowanie było bardzo dobre, skoro Marciniak gwizdał wszystko na styku, to na pewno tak się umówili przed meczem z zawodnikami obu drużyn. Dla nas to dobrze, bo to sprzyja drużynie która chce grać w piłkę a nie tylko walczyć łokciami i faulować.
Tez uwazam ze trzeba u nas wiecej gwizdac. Robia z nas na sile Championship, a to nie ten poziom intensywnosci i techniki, a jest sama rabanka. Lepiej niech gwizdza wiecej, bo za rok bedzie wiecej mlodziezy i ona musi grac w pilke a nie przepychac sie z 35 letnimi napakowanymi stoperami. Czas na zmiany.
Tomasz Włodarczyk z PS podaje, że oprócz Skibbe i Finka jednym z kandydatów na trenera będzie... Henning Berg
Potwierdzam, rozmawiamy.
A moze zamiast zatrudniania tego oryginalnego Berga ze Stabaek, zatrudnimy naszego forumowego HeningaBerga? Nie wiem, czy bedzie lepszy, ale na pewno tanszy, @Henning ile bys chcial miesiecznie za prowadzenie Legii (kontrakt na pol roku)?
A tak jakies skromne 5-10k zl netto mi wystarczy. Ale kontrakt na 3 lata chce, odprawa w razie zwolnienia do konca kontraktu, bo wiadomo jak to w Legii jest. Od razu mowie ze sie nie znam, ale bede udawal ze siedze i analizuje wszystko do 4:00 w nocy.
"A tak jakies skromne 5-10k zl netto mi wystarczy. Ale kontrakt na 3 lata chce, odprawa w razie zwolnienia do konca kontraktu, bo wiadomo jak to w Legii jest. Od razu mowie ze sie nie znam, ale bede udawal ze siedze i analizuje wszystko do 4:00 w nocy."

5k netto styka, damy Ci. Uzytkownicy forum Legia.net
sie zrzucą.

Nie ma mowy o 3letnim kontrakcie, pol roku a potem gozdzik, calus w policzek, czekoladki i do widzenia.

A to, ze sie nie znasz, to zadna przeszkoda, my zatrudniamy ludzi, ktorzy nigdy wczesniej nie prowadzili ani jednego meczu powaznej druzyny: Urban, Jozak, Klafuric, Magiera. ZAtrudniamy praktykantow, z nadzieja, ze sie sprawdza. Wiec sie nie martw.
a ja tam Pinto lubilem, trener z niego zaden, marnota, ale za to jaki czupurny, wyskakiwal na boisko z lapami do innych trenerow, nie pyerdolil sie w tancu, szedl na solo, nasi stali sie z panienek Klafurica nagle wojownikami (przyjelo to w koncowce forme niekorzystna - niepotrzebne czerwienie),

Nagle byl krytykowany przez nagle bardzo kulturalnych dziennikarzy i cholerrnie kulturalnych pilkarzy typu Kowalczyk, ktorzy na boisku nigdy nie rzucili zadnej kurvy ani joba.

Pilka nozna to nie opera, tu sie klnie, pluje, wyzywa, i na trybunach, i na boisku, nie robmy z pilki noznej jakiegos powaznego wydarzenia a la nagroda Nobla w dziedzinie filozofii, to prosta gra dla prostych ludzi. Taka zastepcza wojna, a na wojnie sie pluje, rzuca joby.

Nawet te kocoply, ktore pyerddolil na konferencjach prasowych (dla zdjecia stresu z zawodnikow?) byly ciekawsze niz to obłe pyerdolenie Nawałki.

To byl kozak, a nie mamalyga. Sukcesow trenerskich to on nie osiagnie, ale barwna osoba niezaprzeczalnie jest.

Szanowny Pinto. Choc uwazam, ze jestes marnym trenerem, to: Szacun Pinto, ze tu byles, odmieniles fizycznie i wojowniczo Legie po trenerze kobiet, i mimo chuujoweej gry ciagle mamy szanse na MP.
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 1
Trochę z innej beczki. Czy Martins przedłużył kontrakt z Legią i jeśli tak to do kiedy?
Legia ma opcję przedłużenia. Już było że z niej skorzysta, jeśli nie podpiszą nowego.
Legia ma opcje +1, ale rozmawiaja, bo chca go podpisac na dluzej. Czas pokaze czy sie uda.
Podpułkownik
  • 0 / 0
Z Łazienkowskiej
‏ @zlazienkowskiej

Jak udało nam się ustalić, Andre Martins przedłużył kontrakt z Legią.
Teraz ktos sugeruje ze Martins mial automatyczne przedluzenie po rozegraniu ilustam minut. Trzeba chyba poczekac na powazniejsze zrodlo.
Starszy szeregowy
  • 2 / 4
Powrót Radko to ultra hiper mega dobra wiadomość
Tak, morda się od razu ucieszyła jak tylko wszedł na plac, jednak obiektywnie trzeba też stwierdzić, że to już tylko taki zawodnik pod publikę, na wygrane mecze może w końcówkach wchodzić, ale gry Legii to już Rado nie pociągnie. Szybkość zatracił do końca niestety, a że nigdy nią nie grzeszył to teraz już jest to na Ekstraklasę zdecydowanie za mało. Ale na takie końcówki jak wczoraj to miodzio opcja, da mu możliwość godnie się pożegnać, a nóż widelec coś jeszcze ustrzeli :) A później widziałbym go jako trenera młodych
Ja tez sie ucieszylem jego widokiem na placu. Rado moze nie jest jakis ultrahiper wybiegany, ale nigdy taki nie byl, przeciez nie w wybieganiu tkwi jego wartosc. Powinien lapac sie do pierwszej 18 i wchodzic na plac w zalaznosci od sytuacji, w pilke kopac potrafi lepiej niz niejeden z pierwszej 11
PS. Gdyby wybieganie (lub taktyka Pinto) decydowalo o grze w pierwszej 11, to ani Deyna, ani Ljuboja nigdy by nie weszli na boisko.
Starszy szeregowy
  • 1 / 2
Bardzo pozytywny meczyk
Domyślny awatar Kapitan
  • 10 / 4
Panowie, wiem ze to juz jest nudne ale zobaczcie.... identyczne komentarze pod postem JohnaQ - moj i kostii... przy moim nagle 20 plusow... inne podobnie... to nie jest normalne... zaraz TLW81TLW ze to moja sprawka, tym bardziej ze jego wszystkie wpisy zostaly zbanowane... chyba nie minela mu trauma po zwolnieniu Pinto - bylo juz minusowanie, bylo pisanie jak ja pod innymi nickami, teraz to...

JohnoQ 11 / 7
Najmniej, wyjątkowo, za grę w poprzednich meczach winiłbym zawodników. Byli w pełni profesjonalni i robili to czego wymagał trener. Wszelkie założenia taktyczne były wypełniane w 100%
Jeśli ktoś mówi że grali na zwolnienie trenera. To ja powiem że trener grał na swoje zwolnienie.
I jeszcze jedną teorię wystawię. RSP nie wierzył w swoich chłopaków, w ich umiejętności dlatego graliśmy taki zachowawczy paździerz
Co do meczu piękna gra. 21 oddanych strzałów. Mnóstwo sytuacji podbramkowych. Pokaz siły. Ktoś powie Jaga w kryzysie. Przypomnę że Lech też był w kryzysie i nas wyklepali
[04-04-2019 11:11]

NaszaL 19 / 3
Pelna zgoda... ))
[04-04-2019 11:19]

kostia 6 / 3
Całkowita racja .

[04-04-2019 11:22]
NaszaL 21 / 4
Ciekawe kto tak minusuje i komu przeszkadzala wczorajsza gra i wynik....)) Heh, pewnie niektorzy wciaz nie moga pogodzic sie z tym ze nie ma juz w Legii portugalskiego amatora....)))
[04-04-2019 11:22]
Domyślny awatar Kapitan
  • 11 / 3
Klakier chyba przyjal nowa taktyke.... w kilka minut przy moich postach pojawilo sie po 20 plusow, jego zostaly zbanowane... fakt, pisal glupoty, bo chyba kazdego kibica Legii cieszy wczorajsza gra i wynik, a nie plucie na Magiere... ale ta aktywnosc nie jest normalna... zaraz powie, ze to moja sprawka...
NaszaL, jestes niereformowalny :)?
Moze Redakcja zalozy Wam dwom odrebny watek :)?

A nie prosciej byloby umowic sie przed ktoryms meczem pod Zrodelkiem na solowke, dac sobie po razie i bedzie spokoj. ZAlatwcie to jakos porzadnie w realu, bo to zaczyna przypominac farse.

Walka pod Zrodelkiem, ja bym przyjmowal zaklady kto wygra. Prosze Was obu o podanie wieku i wagi ciala, na tej podstawie sporzadze estymacje kursow bukmacherskich.
Generał dywizji
  • 6 / 3
Hahahaha ręce opadają.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
Piro z tego co pamiętam Ty też kiedyś podejrzewałeś TLW81TLW chyba o zmianę nicku .Ja dzisiaj nie poznaję TLW , jazda bezsensowna po Magierze , agresja której nigdy nie miał , dziwna przemiana o którą nawet go zapytałem ,raczej mnie nie przekonał .Szkkoda bo zamiast analiz i opinii o meczu jest bezsensowna walka .
"Piro z tego co pamiętam Ty też kiedyś podejrzewałeś TLW81TLW chyba o zmianę nicku "

Kostia, chyba tak, ale to bylo mase czasu temu, gdy TLW dopiero pojawil sie na forum, wydawalo mi sie, TLW mi przypominal stylem pisania innego kibica, ale nie pamietam dokladnie.

Ja tam ani do TLW, ani do NaszejL nic nie mam, potrafia pisac fajne posty, tylko widze, ze traca energie na glupoty. Szkoda.

Zycie jest, kurva piekne, szkoda je tracic na podkopy, kopanie dolkow. Lepiej usypmy duzy kopiec w gore, do Nieba, ze tak patatetycznie sobie przygaworze:)
Domyślny awatar Kapitan
  • 4 / 0
Piro,czy Ty naprawde myslisz ze jakbym mial iles tam kont i chcial zbanowac klakiera, to jednoczesnie dawalbym sobie po 20 plusow przy kazdym moim poscie...?
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
Podpisuję się pod tym obiema rękami .
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 1
To do Piro
"Piro,czy Ty naprawde myslisz ze jakbym mial iles tam kont i chcial zbanowac klakiera, to jednoczesnie dawalbym sobie po 20 plusow przy kazdym moim poscie...?"

Drogi NaszaL, czy Ty naprawde myslisz, ze ja analizuje te Wasze walki, kto gdzie i kiedy zalozyl konto i kto komu dal minusy? Przeciez to interesuje tylko Was dwoch :)
Domyślny awatar Pułkownik
  • 3 / 2
Zawodnicy nie bali się próbować trudnych rozwiązań w rozegraniu akcji ,wiązało się to z wieloma stratami .Vuko potrafił zachować spokój pokazując spokojnie błędy ,Pinto dosłownie szalał by przy linii na jego miejscu zniechęcając skutecznie zawodników do ryzyka , tak myślę .
Domyślny awatar Kapitan
  • 1 / 0
Mecz w porządku, efekt nowej miotły? Chęć pokazania się to na pewno. A zwrócił ktoś fakt, że przez zawirowania z trenerem przed meczem mogła nie być dokręcona śruba jak u Ricardo i weszło trochę więcej świeżości? Nie mniej jednak widać, że są przygotowani fizycznie na bardzo dobrym poziomie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, zagramy jeszcze 2-3 takie spotkania i nie tylko na Łazienkowskiej, będzie można powiedzieć, że jest zmiana na plus. Może po prostu za mocno dokręcona śruba była gwoździem do trumny Sa Pinto? Inna sprawa, że widać było wczoraj, że im się chciało, teraz pytanie- w czym był problem? Taktyka nie była przecież Bóg wie jaka, bo przez 2 dni nie miała prawa ulec zmianie, widać było więcej chęci i raczej obraz samograja- przecież nagle co niektórzy zagrali całkiem inaczej (lepiej) niż przez ostatnie pół roku.
Sprawa druga- w końcu zagraliśmy na murawie, która nie była kartofliskiem, po prostu dobrze przygotowana. To też miało wpływ na grę z piłką przy nodze, zagrania z pierwszej piłki.
Tak czy inaczej, będzie poprawa w kolejnych meczach albo nie, będzie znów ból głowy po sezonie- trener, komu dać szansę, czy zostać przy obecnych czy może kogoś z zewnątrz, wietrzenie składu, zapewne przyjście nowych zawodników. Boję się mimo wszystko- Mioduski może i nie głupi facet, ale w sporcie działa chaotycznie, wizja zmienia mu się co 5 minut, a oczekiwania stale rosną. Oby nam tylko nie naściągał szrotu, trzeba mieć balans w drużynie, wydać na 15 zawodników (w tym liczę Majeckiego) do gry na już spore pieniądze, stawkę uzupełnić młodymi pokroju Praszelik, Karbownik, Hołownia, Nawotka, Miszta czy inni młodzi. Będzie ból głowy i to niemały, nie ufam mu, ale życzę jak najlepiej, bo przede wszystkim liczy się dobro Legii.
Sporo masz racji. ja sie zastanawiam tylko, co teraz z Iuri Medeirosem? Czy Vuko da mu szansę na pokazanie się i ewentualne dalsze wypożyczenie? czy jest sens? Kadra jest szeroka, niektórym kończą sie kontrakty, Vuko bedzie musiał podjąć kilka trudnych decyzji...
" A zwrócił ktoś uwage na fakt, że przez zawirowania z trenerem przed meczem mogła nie być dokręcona śruba jak u Ricardo i weszło trochę więcej świeżości? (...)Może po prostu za mocno dokręcona śruba była gwoździem do trumny Sa Pinto?"

@zxcv, mowil o tym po meczu Vesovic: "Vuković został nowym trenerem i wprowadził nieco więcej relaksu",

dziennikarze Legia.net pisali, ze u Pinto, oprocz obozow, takze miedzy meczami byla dokrecana sruba.

Dostali wiecej odpoczynku i od razu zagrali kreatywniej. Wrocila radosc gry. Grali z fujarami w górze, ze sie tak wyraze.

@Pjetras napisal kiedys fajna analize przygotowan zimowych Legii, ale nie potrafie tego odszukac :(
"co teraz z Iuri Medeirosem? Czy Vuko da mu szansę na pokazanie się i ewentualne dalsze wypożyczenie? czy jest sens? "

Przemo, oczywiscie ze jest sens, szeroka lawka to mit, nigdy za duzo dobrych pilkarzy, a takim Medeiros chyba jest. Moze nie na 60 mln (mowiac to, Medeiros chyba odlecial wyobraznia w kosmos i leci tam, gdzie pilka po strzale Kuchego z Ajaksem - gdzies na orbicie planety Syriusz) ani na 6 mln, ale wypozyczenie - czemu nie?

U nas czy wpozyczenie, czy kontrakt to bez roznicy, bo i Rado mial kontrakt i odszedl, i Vadis mial wazny kontrakt, Prijo, Niko. U nas pilkarze z waznymi kontraktami odchodza kiedy tylko sobie zazycza, niestety. U wypozyczonego to przynajmniej konkretnie wiadomo do kiedy bedzie u nas gral .
Nie czytałem wszystkich komentarzy..., pewnie każdy to widział, ale jakos się nie znalazłem info, aby ktoś o tym pisał. Otóż, w porównaniu z innymi meczami, było widać u chłopaków wielką radosć i jedność. nie tylko po strzelonych bramkach, ale po każdym jakis fajnymi dobrym zagraniu. Np Rocha dostał parę "poklepań po pupci" :) od kolegów za dobre interwencje, Cierzniak i inni też. Widać było jak każdy się wspiera, mobilizuje. Widać, ze nie ma podziału w szatni, ze jest prawdziwa atmosfera.
Generał dywizji
  • 4 / 4
Przecież wiadomo było że czymś januszy trzeba bylo karmić to sobie pismaki wymyśliły temat zastępczy o fatalnej atmosferze w szatni,za stażysty Magiery było podobnie.
Domyślny awatar Generał broni
  • 2 / 3
To prawda, w zwolnieniu kolejnego trenera byli bardzo zjednoczeni. Na pewno dobrze się bawili na czyjś koszt...
Generał dywizji
  • 2 / 4
Jak myślicie Vuko znudzi się pilkarzą do końca sezonu? Oby nie! Po sezonie pewnie tak,tym bardziej że może polecieć parę prostututek z naszego klubu,śmieszek Kuchy i legenda Malarz pewnie teraz będą gryźć trawę by zdobyć zaufanie.
Generał broni
  • 4 / 3
O rany...jeszcze lepiej :)))))
Malarz i Kuchy to prostytutki, a Rocha gra mistrzostwo :)))
Malarza winiłbym za wszystkie stracone gole tej wiosny, faktycznie żadnego nie wybronił :)
A Kuchy sprzedał mecze z Cracovią i Wisłą, w których zagrał łącznie 13 minut i jeszcze ten z Rakowem, w którym dla niepoznaki strzelił gola :)
Zaufanie mają, bo każdy normalny kibic zna ich atuty od lat.

Tu weryfikacją do udzielania komentarzy nie powinna być karta kibica czy nr IP tylko orzeczenie o zdrowiu psychicznym.
Generał dywizji
  • 1 / 1
Kacza,a gdzie ty wyczytales że
Kuchy i Malarz to prostytuty,jakaś schizofrenia ?piszesz o tym psychiatryku jakbyś tam był, jakiś uraz masz,prostaczku.
Generał broni
  • 1 / 0
Z twojego postu to wynika baranie.
Jeśli chciałeś wyrazić coś innego to przez brak umiejętności pisania po polsku ci nie wyszło.
Generał
  • 2 / 3
A tak w ogóle to nie pitolcie że nie odczuwacie czegoś, co nazwałbym nutką zadowolenia.
Jak ktoś się po wczorajszym nie załapał, to współczuję.
Nawet jestem w pozytywnym szoku w stosunku do tego co było i jeszcze mnie nie puścilo :)
Obejrzalem dzis drugi raz, za pierwszym razem sporo rzeczy mi umknelo ;)

Cieszy mnie fajna forma Kuchego i powrot Rado. Jakos sie fajniej oglada, gdy gra stara gwardia z czasow Celtiku. W ogole ten mecz byl taki jakos ... radosny, widac, ze gra sprawia im przyjemnosc, sporo kreatywnosci
Generał
  • 0 / 0
A ja zauważyłem też że Vuko z saganem dali pograc również tym, którxzy zebrali psy po meczu z Wisła i tym razem dali radę. Chodzi mi o takie epizody jak wejście Stolarskiego, czy Rocha od poczatku meczu. Do tego Hama od początku i oczywiście Rado reaktywacja. Chociaz dla wszelkich lóż szyderców Rado zaliczył dziwaczną choreografię przy linii autowej - przez nikogo nie atakowany odwalił z piłka Jezioro Łabędzie i posłał ja na aut. Zabawne, owszem - ale dla innych "symptomatyczne". tak czy owak - jak dwa razy pod polem karnym nawinął Magielończyka to ryj mi sie cieszył jak niegdyś. Stary dobry Rado:)
Marszałek Polski
  • 13 / 7
Najmniej, wyjątkowo, za grę w poprzednich meczach winiłbym zawodników. Byli w pełni profesjonalni i robili to czego wymagał trener. Wszelkie założenia taktyczne były wypełniane w 100%
Jeśli ktoś mówi że grali na zwolnienie trenera. To ja powiem że trener grał na swoje zwolnienie.
I jeszcze jedną teorię wystawię. RSP nie wierzył w swoich chłopaków, w ich umiejętności dlatego graliśmy taki zachowawczy paździerz
Co do meczu piękna gra. 21 oddanych strzałów. Mnóstwo sytuacji podbramkowych. Pokaz siły. Ktoś powie Jaga w kryzysie. Przypomnę że Lech też był w kryzysie i nas wyklepali
Domyślny awatar Kapitan
  • 22 / 4
Pelna zgoda... ))
Domyślny awatar Pułkownik
  • 6 / 3
Całkowita racja .
Domyślny awatar Kapitan
  • 23 / 5
Ciekawe kto tak minusuje i komu przeszkadzala wczorajsza gra i wynik....)) Heh, pewnie niektorzy wciaz nie moga pogodzic sie z tym ze nie ma juz w Legii portugalskiego amatora....)))
Pułkownik
  • 2 / 7
A kogo obchodzi dziecinad z minusowaniem?!

Wspaniałych czasów dożyliśmy, że nie mamy innych problemów niż plusy i minusy,

Każdy inteligentny człowiek sam wyciągnie wnioski i choćby JohnoQ dostał sto minusów i tak nie sposób przyznać mu racji...
Pułkownik
  • 0 / 0
no i zakręciłem się we własnych wywodach - rację ma gość i już ;)
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
Zdecydowanie tak
Starszy sierżant
  • 0 / 0
w punkt.
[email protected] i Arti - w punkt
Pułkownik
  • 0 / 0
Bardzo dziękuję za minusy dzieciaki - proszę o więcej, a później do lekcji marsz!
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 1 / 1
Świetny mecz!!! Wszyscy zagrali na wysokim poziomie, z każdą minutą pachniało kolejną bramką.BRAWO!!!
I to wreszcie chciało się oglądać sytuacji mnóstwo, porownywalnie co we wszystkich wiosennych meczach
Domyślny awatar Kapitan
  • 8 / 7
Panie Pinto, tak właśnie w wydaniu warszawskim wygląda drużyna, która stwarza w meczu dużo sytuacji i dobrze gra w ofensywie. Może w Portugalii są inne standardy? Patrz i się ucz.
Generał dywizji
  • 8 / 6
Że są inne standardy to się zgadza, tam zawodnicy i dziennikarze nie zwalniają trenerów tylko zapiyeprzaja na treningach,może dlatego takie FC.Porto gra w 1/4 finału LM a ich ranking klubowy zajmuje 7 miejsce i ma 2 drużyny w LM,3 w LE.
Domyślny awatar Kapitan
  • 24 / 10
Daj spokoj, to byl nieuleczalny przypadek... on wszystko wiedzial najlepiej... a porazki to bynajmniej nie jego wina... )) Jak on mogl dobrze przygotowac druzyne kiedy podczas treningu specjalnie bily dzwony w kosciele...))
~KAD
  • 0 / 0
Vuko spełnia warunki dobrego trenera. Z zagranicy, a Polak
Cieszy nie tylko wynik,
ale i znacznie lepsza gra...Amiki, ktora dzieki temu moze urwie punkty Lechii. Lechia po Amice ma jeszcze wyjazd do Craxy, wiec tez nielatwy mecz.
Przy dobrym ukladzie, mozemy wyprzedzic Lechie juz w rundzie zasadniczej.

Alez to jest ciekawy sezon! Przejdziemy droge z piekla do nieba
Domyślny awatar Kapitan
  • 18 / 8
W tym momencie brakuje nam punktu zeby wszystko bylo w naszych rekach... tak czy inaczej nie widze innej opcji niz obrona tytulu.... zwlaszcza po wczorajszym meczu...
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 4 / 0
Jazda jak na rolercosterze. Jeszcze wczoraj fani skisłej twierdzili, że niedługo będą mistrzem a tu oklep od Zagłębia. Szkoda, że nigdy się nie dowiemy jakby wyglądał mecz Legii w Krakowie gdyby Pinto odszedł wcześniej. Mam nadzieję, że skisła znajdzie się w grupie mistrzowskiej i że zrewanżujemy im się za tą porażkę.
Mowi sie, ze wygralismy z Jaga 3:0, bo Jaga teraz jest slaba jak siki pani Weroniki. No ale Amike tez na wiosne lał kazdy, kazdy oprocz Legii Pinto. Wisla leje Legie Pinto jak chce, a potem moczy z czerwona latarnia tabeli.

Ja do Pinto nic nie mam, jesli chodzi o zachowania, barwny trener, oryginalne tezy konferencjach prasowych (wole takie konferencje, niz konferencje Nawalki i Magiery), lubil wyskoczyc z lapami, odmienil fizycznie Legie po Klafie. I jednak z badziewna gra, ale jednak utrzymywal sie blisko Lechii.

Ale ofesnywna gra byla koszmarna, gosc nie potrafil ustawic druzyny, nie potrafil wykorzystac potencjalu, jaki ma. I dobrze, ze wylecial.

Ale milo go bede wspominal, barwna postac, choc trener z niego marniutki
Domyślny awatar Kapitan
  • 19 / 8
Trzeba bylo byc slepym zeby nie widziec jak bardzo toksycznym i destrukcyjnym czlowiekiem byl Pinto... w zasadzie to bylo wiadomo jeszcze przed jego przyjsciem do Legii, a u nas tylko niestety potwierdzil dlaczego w kazdym poprzednim klubie byl wypier... po kilku miesiacach... przeciez facet sklocil sie doslownie ze wszystkimi.... i jeszcze te idiotyzmy, ktore wypowiadal... ech... cale szczescie ze juz go nie ma, a my wracamy na dobre tory....
Domyślny awatar Kapitan
  • 17 / 8
Piro,to nie cyrk - zachowanie trenera jest sprawa drugorzedna, najwazniejsze jest to jak prezentujemy sie na boisku... a tu byla tragedia - zero pomyslu, koncepcji, totalny chaos... pewnie gdyby byly wyniki,a Legia grala fajna pilke nikt by nie czepial sie jego dziwactw.... ale bylo dokladnie na odwrot...
"W tym momencie brakuje nam punktu zeby wszystko bylo w naszych rekach..."

NAszaL, jasne, przy zalozeniu, ze wszystko bedziemy wygrywac, a to nie jest latwe, Lechia u siebie punktuje swietnie i wygrana w Gdansku nie jest taka pewna. Poza tym regularnie punktuja w innych meczach tez.
I nie wszystko jest w naszych nogach, bo nie bedziemy wszystkiego wygrywac jak leci, tez bedziemy gubic punkty. Wezmy jeszcze pod uwage spoldzielnie w rundzie dogrywkowej
Podobal mi sie czyjs komentarz na twitterze, po meczu z Wisla, cytuje z pamieci:

"i jeszcze Pinto przynajmniej mial okazje zayebac Peszkowi w leb przy linii bocznej, to nagle zmienil sie w aniolka. Wszystko robi na odwrot"
Domyślny awatar Kapitan
  • 15 / 4
Piro, chcialem tylko powiedziec ze gdybysmy w tym momencie mieli punkt wiecej nie musielibysmy sie na nikogo ogladac.... oczywiscie musielibysmy wygrac w Gdansku i punktowac lepiej niz Lechia... ale wszystko zalezaloby od nas...w obecnej sytuacji musimy liczyc na potkniecie Lechii, ale ja jestem przekonany ze mistrzostwo bedzie ponownie nasze....!! Optymizm wrocil do mnie po wczorajszym meczu....!!
Domyślny awatar Kapitan
  • 17 / 5
Btw, Piro.... miales racje co wczoraj napisales o jarzabku... facet jest niestrudzony i nigdy sie nie poddaje...)))
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 4 / 1
Jednak Martins to dobry piłkarz.
Generał dywizji
  • 7 / 2
Reszta Portugalskiego zaciagu też, Pinto wiedział kogo sprowadzić do Legii.Rocha wczoraj to mistrzostwo,jego gra cieszy.
Domyślny awatar Kapitan
  • 3 / 2
@iwan

Trochę przesadziłeś z oceną Rochy. Ale fakt że on nie jest taki zły jak to wyglądało na początku
Generał dywizji
  • 3 / 0
Może trochę przesadziłem:)ale myślę że gościu będzie coraz lepszy,Hlousek slusznie wylądował ma ławie,gra Rochy do przodu wygląda naprawdę kozacko,jak rasowy skrzydłowy no i w obronie wygląda to dobrze,będziemy mieć z niego pociechę.
Hlouszek wyladowal na lawie, a nawet na trybunach bo ma uraz. Rocha w ofensywie lepiej od Kluska gra, ale gre obronna musi poprawic. Az tak dobrze tego nie analizowalem, ale zdaje sie ze Vukowicz go zmienil bo nie dawal rady. Chlopak moze sie rozwinac, zgrac i moze bedzie dobry, z Kluskiem pewnie nie przedluza, bo zarabia duzo, a mlodszy juz nie bedzie, tymczasem Holownia moze wrocic i rywalizowac z Rocha. Tak pewnie to wyglada na dzis, zalezy ilu mlodych odejdzie latem, bo pewnie Mioduski nie chce przesadzic z iloscia mlodzierzy w skladzie.
Generał broni
  • 3 / 4
"Reszta Portugalskiego zaciagu też, Pinto wiedział kogo sprowadzić do Legii.Rocha wczoraj to mistrzostwo" :)))

Lekarza!!!
Rocha wczoraj pierwszy zmieniony, a w Krakowie widocznie musiał grać na zwolnienie trenera, skoro go tak objeżdżali.
Generał dywizji
  • 4 / 2
Kacza te wycieczki do lekarza to kieruj w swoją stronę, jak chcesz się spierać to ok,ale bez takich podjazdów, Rocha został ściągnięty bo bali się że dostanie 2 żółtą kartkę, czaisz sytuację?
Ogólnie narazie wszyscy oprócz Agry ale może i on coś wniesie z czasem
Generał broni
  • 2 / 2
No czaję. Bali się, że dostanie drugą żółtą kartkę czyli nie dawał sobie rady.
Czaisz różnicę między w miarę poprawnym występem a mistrzostwem?
Dalej zalecam wizytę u lekarza- optyka albo psychiatry.
Generał dywizji
  • 1 / 2
Słuchaj kacza trollu masz rozdwojenie jaźni psycholu, nie moja wina że nie potrafisz analizować meczu i nie pamiętasz jak sędziowie gwiżdżą. Żegnaj pajacyku.
Generał broni
  • 2 / 2
Uroczy jesteś...jakim cudem włączyłeś komputer albo telefon?
Bo tego naprawdę nie czaję.
Domyślny awatar Kapitan
  • 14 / 9
Nie pamietam kiedy rozegralismy taki mecz, chcialo sie to ogladac....wrocila radosc z gry, wrocil entuzjazm... widac jak bardzo destrukcyjny wplyw na zawodnikow i otoczenie mial Pinto, to toksyczny czlowiek ktory umie tylko burzyc.... cale szczescie ze juz nie ma go w klubie, lepiej pozno niz wcale...
Gratki Vuko, nareszcie widziałem Legię której gra piłką sprawiała radość.
Domyślny awatar Podporucznik
  • 7 / 5
Pytanie co ma do tego Vuko, skoro w praktyce za trenerkę zespołu wziął się w dniu meczu...
Może nie jest takim pajacem ja Sra Pipa!
Może nie traktuje dorosłych ludzi jak dzieci.
Może nie ustanawia durnych zakazów o oddalaniu się na 30km od Warszawy i odbieraniu telefonów w każdej chwili.
Może nie chwali zawodnika za to że przykłada się do treningów, a później nie daje mu żadnej szansy.
Domyślny awatar Kapitan
  • 6 / 2
@L1980

Coś jednak Vuko ma. Skład nie był ustawiony w sposób oczywisty, taktyka też była inna.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 8 / 5
Wisła już zapłaciła cenę za mecz z Legią , wszyscy się sprężają na mecz z nami , musimy mieć zdecydowane silniejszą drużynę żeby zdobywać MP .
Domyślny awatar Generał broni
  • 7 / 13
Nie opowiadaj bzdur, oni grali na zwolnienie kolejnego trenera. Nie masz zielonego pojęcia o klubie, któremu NIBY kibicujesz.
jz166
zastanawiam się jakie masz doświadczenie w zarządzaniu i kierowaniu ludźmi - chyba żadne albo niewielkie.
Pracownik wykonuje polecenia przełożonego. Jeśli zrobi coś wbrew zaleceniom kierownika to jeśli zadanie wykona poprawnie to nikt go nie pochwali ale jak coś zrobi źle oberwie 2 razy - raz za źle wykonaną robotę drugi raz za złamanie polecenia kierownika. Jeśli kierownik jest niestabilny emocjonalnie to najlepiej się nie wychylać i robić to czego chce.
Oni nie grali na zwolnienie oni grali tak jak tego oczekiwał Sa Pinto
Domyślny awatar Kapitan
  • 5 / 1
W meczach jesiennych grali jak chcial Pinto. Na wiosnę ciężko ocenić, ale wydaje mi się że kd momentu gdy Kuchy trafil na 1mecz na trybuny a potem do 1 skladu z trybun drużyna uznała go za niepoczytalnego. W meczu z Wisłą wyraźnie grali na zwolnienie. Podtekst Miodek-Leśny w tym meczu był na tyle silny, że można się było spodziewać zdecydowanej reakcji prezesa w razie blamażu.
Domyślny awatar Generał broni
  • 6 / 7
Kolego, jedna zasadnicza kwestia: to jest n-ty trener zwolniony przez szatnię. Jeżeli twierdzisz, że każdy z tych trenerów był niestabilny emocjonalnie, w szczególności Jacek Magiera, to wywołuje to u mnie uśmiech politowania.
Na zwolnienie Pinto to mogli grac: Kante, Radovic, Malarz, Philips, Pasquato, Pazdan, Maczynski, ale oni nie za bardzo mieli jak grac na zwolnienie Pinto
Generał broni
  • 5 / 2
kingotb:
szczególnie Cierżniak grał na zwolnienie Sa Pinto.
W Krakowie puścił 4 i nie obronił karnego i wolnego, a wczoraj czyste konto i karny obroniony.
Przypadek?
Porucznik
  • 1 / 0
Piłkarze grali na zwolnienie trenera. Pójdę dalej i napiszę, że trener grał na swoje zwolnienie. Jeśli można w jedną stronę, to w drugą też. Nie trafił ze stylem gry i podejściem taktycznym do charakterystyk posiadanych piłkarzy. Z zawodników kreatywnych, ofensywnych, lubiących atakować, stworzył drużynę defensywną, przesadnie asekuracyjną, pasywną. Był to jego świadomy wybór. W takim systemie ci piłkarze nie byli w stanie funkcjonować tak, jak sobie trener tego życzył. Coś takiego może działać w uboższych piłkarsko drużynach, na przykład w Lechii. W Legii to się nie miało prawa udać.

Sa Pinto może mieć pretensje wyłącznie do siebie. Oczywiście jest zbyt nadętym bufonem, żeby to zrobić, ale może kiedyś weźmie go na chwilę refleksji i zastanowi się, gdzie leży przyczyna, że jego średni czas pracy w klubach wynosi 9 miesięcy.
"Nie trafił ze stylem gry i podejściem taktycznym do charakterystyk posiadanych piłkarzy. Z zawodników kreatywnych, ofensywnych, lubiących atakować, stworzył drużynę defensywną, przesadnie asekuracyjną, pasywną. "

Pjetras, 10/10
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 1
jz166 skąd wiesz cz ja NIBY kibicuję Legii , podejrzewam że kibicuję ze trzy razy dłużej niż ty liczysz wiosen .Skąd człowieku u ciebie tyle złości i niechęci do innych ludzi . Pochodzę z pokolenia ,które mogło tylko wymieniać poglądy twarzą w twarz , zastanawiam się jak byś egzystował w latach 70-tych , 80-tych obrażając każdego dookoła . Wracając do Legii zawsze wszyscy sprężali się na mecze z Legią tak było i będzie nieważne od sytuacji wewnątrz naszego klubu .
Generał dywizji
  • 4 / 4
Zmienilem zdanie co do Mioduskiego,nigdy nie myliłem się tak do czlowieka jak do osoby Mioduskiego,facet może i nie zna się na piłce, ale na zarządzaniu jak nikt inny inny jak najdłużej pracował w Legii i swoje projekty zrealizował, może w tedy uda mu się z tej mafii Legie wyciągnąć.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 1 / 0
Gratulacje Legio, czekamy na więcej takich wygranych meczów. LEGIA MISTRZ!
Domyślny awatar Generał broni
  • 8 / 9
Panie Prezesie Mioduski, niech mają zdobyć co do nich należy, czyli MP i ostatnim gwizdku w sezonie wietrzyć szatnię z tych pozorantów!
Generał broni
  • 6 / 6
Już zostaw w spokju tego Agrę czy Rochę.
Skorzystali, że byli w jednej agencji menedżerskiej co Sa Pinto, ale sami się nie ściągnęli tutaj.
Kapitan
  • 6 / 8
No i z kogo przewietrzysz? Z Kucharczyka, czy z zaciągu portugalskiego? A może z wszystkich? Muszę cięc zmartwić. Ci co przyjdą przejmą pałeczkę i również będą zwalniali trenerów. Taka sytuacja.
Piszesz już z Lizbony, czy jeszcze się pakujesz?
Generał dywizji
  • 9 / 0
Zyzol a oglądałeś wczoraj mecz? widziałeś jak gra zaciąg Portugalski? Taki Hlousek to od Rochy może uczyć się jak dzisiaj ppwinien grać nowoczesny obrońca.
Podpułkownik
  • 0 / 1
Przewietrzyć to można gabinecik...
Kapitan
  • 4 / 5
Iwan
A Holousek nie miał wg Ciebie dobrych spotkań? Może jak Rocha pogra tyle co on, to porównamy
~Egon.
  • 0 / 0
Właśnie wywietrzył szatnię z Sa Pinto i bardzo dobrze zrobił, bo najwyraźniej nie bez powodu ten jegomość nigdzie dłużej miejsca nie zagrzał.
Doniesienia na temat jego zachowań były średnio ciekawe, a w Legii zaczęły się, niestety, potwierdzać. Mnie także przestało już od pewnego czasu dziwić, że piłkarze mają dosyć współpracy z tym panem.
Także, niech tylko nie zapomni kosmetyczki i szczęśliwej drogi już czas.

Trzeba natomiast absolutnie oddzielić od działalności Sa Pinto pracę jego ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie Legii do sezonu pod względem fizyczno-motorycznym, bo tutaj, podobnie jak za czasów Hasiego, wydaje się, że została wykonana dobra robota.
Do potwierdzenia tego konieczne są oczywiście badania i analizy, ale z punktu widzenia kibica, biorąc pod uwagę obserwację, to my się na razie prezentujemy pod tym względem całkiem dobrze.
No tak "zezol"ups.przepraszam Zyzol,twoim zdaniem zaciąg portugalski słabo gra?Cafu Madeiros,Rocha i Martins.Zmień okulary bo te znieksztalcają Ci widoczność.
Domyślny awatar Kapitan
  • 5 / 0
Dokładnie jak na transparencie w Poznaniu. Zwycięstwo nie pomoże, k.... muszą odejść?! To nie jest takie proste. W tym wypadku może się wydawać że trochę winy jest po stronie Pinto, mimo iż wczorajszy mecz pokazał, że to dobry trener bo drużyna jest bardzo dobrze przygotowana.
Kapitan
  • 3 / 3
VIP (buhahaha)33 pisałem o tym, kto gra źle, a kto dobrze? Rozumiem, że nie ogarniasz, ale to Twój problem
Domyślny awatar Chorąży
  • 1 / 1
Adam dużo biega, ale poza tym nie ma dryblingu i dośrodkowania. Każde starcie jeden na jeden kończyło się oddaniem piłki do najbliższego kolegi do tyłu - taka gra na alibi strasznie irytuje i powoduje, że skrzydło z takim wahadłowym obrońcą nie spełnia swojej ofensywnej roli.
Zyzol nie trudno było się domyśleć co miałeś na myśli,po napisaniu "zaciąg portgalski"bo to trochę uszczypliwe nazewnictwo.
Starszy sierżant
  • 0 / 0
całe szczęście, że to nie od ciebie bucu zależy
Domyślny awatar Podporucznik
  • 1 / 0
Warto zauważyć że chyba Jaga też jest słaba - od lat nie mieliśmy nad nimi takiej przewagi. Bywały mecze - i to w czasach gdy byliśmy mistrzem i w niezłej formie - że potrafili nas momentami zdominować, zabiegać, kontrować. A tu grali jak ogon tabeli, jakby przyjechali jak najniżej przegrać.

Chyba oni też potrzebują zmiany trenera;)

Co do Legii - zobaczymy co pokażą najbliższe mecze, ale przed Zabrzem jestem optymistą - widać że chce im się grać... takiego Kinga to nie widziałem od roku.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 2 / 1
Bierz poprawkę że to są już inne drużyny , wszyscy są uzależnieni od sprzedaży zawodników .
Domyślny awatar Podporucznik
  • 4 / 3
Tak wygląda Wygrana bez zbędnego „pintolenia”
Podpułkownik
  • 2 / 3
Zadziałał efekt nowej miotły :)
Kapitan
  • 2 / 4
I musi utrzymać się do końca
Pułkownik
  • 2 / 0
Już z chłodną głową można powiedzieć tylko jedno - BRAWO, BRAWO, BRAWO!

Zapomniałem już, że nasza (L)egia potrafi grać w piłkę w TAKI sposób - niech to już będzie codzienność i standard!

Pytanie czy tak nie pozwalał im grać RSaP, czy chłopaki grali przeciwko trenejro?!

Słuchając wypowiedzi Vuko w studiu po meczu dochodzę do wniosku, że to mega inteligentny człowiek - sorry trenejro, ale wcześniej o to bym Cię nie podejrzewał ;)
Mówił bardzo mądrze, a jedno zdanie (z wielu ważnych - polecam ten wywiad) chyba najlepiej oddaje przemianę - szczególnie ofensywną - otóż w ostatniej fazie ataku będzie zawsze dawał swobodę zawodnikom i nie będzie ograniczał ich potencjału krępując taktycznymi więzami...

Teraz nie popadać w kolejną skrajność (hiperoptymizm) i dalej pracować by obronić Tytuł i cieszyć oko kibica taką grą jak wczoraj!
~fan Kazimierza D.
  • 0 / 0
Czytam i nie wierzę. Drużyna dobrze zagrała, wygrała mecz z dobrym przeciwnikiem a tu czytam frustratów, chorych z nienawiści.
I wy jesteście kibicami Legii?
Kapitan
  • 7 / 3
Vuko odkrył nową twarz Legii czy prawdziwą twarz Legii?
Czy po prostu piłkarze grali na zwolnienie SaPinto, podobnie jak to miało miejsce w Poznaniu?
Nie, nie bronię SaPinto, ale wczoraj gdyby nie Kelemen to strzelilibyśmy z 6 bramek...
Ta prawdziwa która była ukryta pod maską SaPinto
Domyślny awatar Podporucznik
  • 8 / 1
BArdzo dobry tytuł, dlatego, że zmusza do odpowiedzi na pytanie:

Kto ma większą zasługę w stworzeniu pięknej twarzy? - chirurg plastyczny czy kosmetyczka?

Mnie się wydaje, że chirurg plastyczny zdecydowanie wolał brunetki i się mocno przy tym upierał, a kosmetyczka raczej blondynki.

Mam dużą prośbę do kolegów forumowiczów z racji wieku i stażu kibicowskiego: Nie opluwajcie Sa Pinto. Odróżnijcie charakter od warsztatu. Popatrzcie jak zawodnicy są fizycznie przygotowani do sezonu. Niestety koleś miał wielkie ego i zdominował zespół. Nie takie gwiazdy spadały i nie w takich klubach. W sumie trochę szkoda, ale trzeba patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Pzdr
Trafione w 10. Motorycznie chłopaki mają siłę żeby zasuwać do 95 min, niestety Pinto ma ciężki charakter i to go zgubiło.... bo cudów nie ma , żeby po jednym treningu pod wodzą Vuko i Sagana gra się tak odmieniła że ten mecz mógł się skończyć 5-0, 6-0 no może 5-1 6-1 bo ten karny, bo Jaga słabiutka strasznie....
Domyślny awatar Podporucznik
  • 1 / 2
Wielkie ego nie musi być problemem, można je mieć i umieć zarządzać ludźmi i ich motywować. Ale Pinto to ego wywalał wszystkim przed oczy, pokazywał im że on jest lepszy, a oni - gorsi. Pokazywał im że ma władzę i może zrobić wszystko

To problem psychiatryczny - stłamsił ludzi do tego stopnia, że byli zdemotywowani, a niektórzy na pewno świadomie grali przeciw.
Domyślny awatar Generał broni
  • 5 / 4
A Magiera też miał taki ciężki charakter, który go zgubił???
Domyślny awatar Sierżant
  • 4 / 3
Postawię wszystkie pieniądze których nie mam że Mamrotek zostanie odpalony przed końcem rozgrywek...i to z nie własnej winy. Jaga straciła najlepszych ofensywnych piłkarzy i teraz jest cieniutka ......Dobrze że Legunia to wykorzystała
Domyślny awatar Porucznik
  • 1 / 1
Przebijam, zwołania go przed podziałem grup. mamrot to naprawde mamrocina :)
Pułkownik
  • 2 / 0
A najciekawsze, że Mamrot twierdził po meczu, że na boisku nie było widać wielkiej różnicy pomiędzy zespołami, a wynik jest za wysoki?!
WTF?!
Czy on z poziomu murawy widzi qrva inaczej?! Nawet 7:0 nie byłoby za wysokim wynikiem i Whiteslope ma szczęście, że bramkarz miał dzień konia, a sam spartolił ze trzy setki Carlitos!
Keleman obronił zdaje się 9(!) strzałów...
Widac ze wróciła radość z gry luz uśmiech,mam nadzieję ze Rado zamknoł usta krytykom i należy mu się miejsce w 18 meczowej chociaż brak mu rytmu! Tylko Legia! Jak Pinto ogladał mecz to kopara mu opadła chociaż 1 jaskółka wiosny nie czyni
~EMO
  • 0 / 0
PREDZEJ ZAKICHANE GWIAZDECZKI PRZESTALY GRAC NA ZWOLNIENIE TRENERA, PRZEGONIC TYCH PATALACHOW W DIABLY
na spokojnie obejrzałem powtórki, bo w czasie meczu niestety praca i co mogę stwietdzic: z taką skutecznością mistrzostwo jest na wyciągnięcie ręki! Wyglądało to bardzo obiecująco. Sporo do poprawy w defensywie, bo kilka razy mieliśmy szczęście w naszym polu karanym... Ogólnie było bardzo dobrze, a nawet lepiej! Liczę na conajmniej podobna grę w kolejnych meczach, a będzie kolejne MP.
Znakomita decyzja z pogonieniem Są Pinto, szkoda, że tak późno!
Pułkownik
  • 2 / 0
No właśnie mimo wyniku 3:0 najsłabszym elementem gry była...skuteczność! :)

Cieszy przede wszystkim szybka gra z pierwszej piłki, wymienność pozycji, i płynność akcji,

A skuteczność jeszcze przyjdzie! ;)
Brawo Vuko, brawo drużyna! Okazuje się,że RSP takiej cienkiej drużyny to nie miał jak niektórzy obrońcy portugalskiej myśli szkoleniowej twierdzili. Zapominamy o ruskich, przygotowujemy się na żaboli. Pozytywny reset trwa!
Domyślny awatar Sierżant
  • 2 / 3
Legia w meczu z Jagą stworzyła sobie, wykreowała więcej sytuacji bramkowych niż we wszystkich meczach wiosennych razem wziętych.(szkoda tylko że szwankowała skuteczność). Nie wiadomo tylko ile w tym zasługa słabej Jagi i jej taktyki. a na ile zasługa Vuko i jego zawodników. Następne mecze to zweryfikują. Na razie musimy do tego wyniku i nowego starego trenera podejść ze " spokojnością" i chłodną głową. Jeżeli przyjdą następne fajne mecze i tym bardziej jak Legunia obroni majstra Prezes będzie miał problem, no i my temat do dyskusji. Zostawić Vuko czy jednak zupełnie nowy trener. I jedna i druga opcja będzie miała swoje plusy ale też minusy ...ale na razie do następnego meczu..........
Generał dywizji
  • 5 / 1
Jakiego majstra jprdl coraz więcej słoików,podróbek tutaj.
Domyślny awatar Sierżant
  • 7 / 0
Wynik cieszy , gra też nie była zła. Tylko szkoda, że to piłkarze zwalniają trenera gdy im coś nie pasuje. Dlatego jesteśmy w czarnej d.. w poruwnaniu do innych lig. I nie mówię tu o Pinto. Z nim chyba po prostu ciężko jest dogadac się na każdej płaszczyźnie bo jest hmm dziwnym człowiekiem. Coś w stylu możesz mieć swoje zdanie byle nie roznilo się od mojego. A wiadomo ze jak nie ma chemii to może mieć dobry warsztat a wyników nie będzie. Zobaczymy jak to poprowadzą Vuko i Sagan. Przybajmiej wczoraj wyglądało że grali z większym luzem, a na rozgrzewkę wyszli z uśmiechem.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 5 / 1
Mnie to już przeraża od kilku lat... Tutaj jawne widać, że coś było nie tak na linii Trener - Piłkarze.... Szkoda, wielka szkoda... może trener miał swoje za uszami... ale uczył ich Europejskiej piłki, szybkiego grania, presingu itp. Tego wszystkiego na Wiosnę nie było już widać, bo Zawodnicy zaczynali go mieć dość...i etap po etapie zaczynali go podkopywać...

Czasem jak słyszę, że mieli więcej luzy, mniej stresu... kur... to jest piłka nożna na wysokim poziomie tzn ma BYĆ!! Z taką grą w Europie nie mamy co szukać - gra jak dla mnie prowadzona w bardzo wolnym tempie... strefyy gry porozciągane na maksa... Sa pinto i kilku wcześniejszych trenerów trafiło w pewnym momencie na ŚCIANĘ POLSKICH ZAWODNIKÓW od których się odbili, bo nie byli wstanie jej złamać...

Trzymam KCIUKI za LETNIE przewietrzenie SZATNI... i trzymanie się gry zawodnikami młodymi do 26 roku zycia + 2 starszych gości...

Cieszyłem się, że dziś wygraliśmy, ale tak jakby przez łzy... bo z takim podejściem do zawodu Ci piłkarze nie będą nam sprawiać radości...
Domyślny awatar Sierżant
  • 0 / 0
Właśnie o tym pisałem i niestety taka jest prawda i nie chodzi tylko o Legię. Może i Pinto miał pomysł ale z 2 strony jest ciężki we współpracy i dlatego mieli go dość. A swoją drogą jak u nas piłkarzowi coś nie pasi to zwolnią trenera. Za biedna liga , w innym przypadku spuscili by 3,4 do rezerw i kupili kogoś lepszego. Oby Vuko miał jakiś pomysł na tę drużynę. Trzeba poczekać kilka meczy i zobaczymy
Domyślny awatar Plutonowy
  • 1 / 3
No i elegancko! Mecz zakonczył się tak jak powinien i to od kilku kolejek. Tu nasuwa się pytanie: co się stało. Zawodnicy w zasadzie ci sami, taktyki na baank nie udalo się w jedno popoludnie ustalić nowej. Dostali chyba trochę swobody, trochę luzu. Zapewne stała się jedna rzecz: zdali sobie sprawę, że za minimalny błąd, za własną inicjatywę na boisku nie zostaną zgnojeni czy przesunięci na trybuny. I to chyba bylo najwazniejsze. Zaczeli grac tak, jak potrafia. Mieli z tego fun i widac ewidentnie ze tego brakowalo. Pofarcilo sie Vuko - czlowiekowi ktory robi klimat w szatni, taki ktory zawodnikom odpowiada. Zobaczymy co bedzie dalej... I nie mowie to o tych kilku kolejkach do konca sezonu. Czy piklarzom sie nie znudzi, nie przeje, czy treber czegos nie wymysli co bedzie kwasiło na jakiejś płaszczyźnie? Czas pokaże... Przeraza mnie jednak sytuacja z trenerami. W ciągu tygodnia poleciało 4... Ten system jest chory... Polska piłka to organizacyjne dno. A dlaczego? Chyba za duza kasa tu idzie. Wszyscy chcieliby zarabiac jak Ronaldo, tylko umiejetnosci nie te. Wedlug mnie kasa jak najbaardziej, ale system motywacyjny - jakas tam podstawa plus duze premie za wygrana. Dzieki temu gryzli by trawe jesli zalezy im na kasie i są tylko najemnikami. No ale prawa rynku są takie a nie inne. Generalnie cala druzyna na plus, nawet Antolic sie poprawił. Widać było że chcą. Zobaczymy jak będą grali ławkowicze typu Agra, Kulo... Może i u nich coś zaskoczy po tej zmianie. Szkoda Pazdana bo pewnie by tu jeszcze pograł i to solidnie. Jedno jest pewne - Sa Pinto to chory łeb. Być moze i miał jakiś tam pomysł na Legię, ale cechy jego charakteru skutecznie to spierniczyły. Tą drogą nie dojdzie do niczego w trenerce.
No nic - miejmy nadzieję, ze poukłada się w klubie, mistrz zostanie w Warszawie, a i Miodek wyciągnie wnioski. Niech Legia to będzie Legia, ma swój styl i klimat, jak on to lubi mówić DNA, a nie jakiś Sporting czy inne Dinamo Zagrzeb, a nawet żaden Raków.
~W(L)KP
  • 0 / 0
Vuko tak jak kiedyś Janas przestał się wpier...ć. Pozwolił piłkarzom grać to co potrafią najlepiej, zamiast kretyńskich zagrywek Pinto, który zamordował grę Legii swoimi pomysłami rodem z " Baśni tysiąca i jednej nocy" /oryg. كتاب ألف ليلة وليلة/. Pinto to był jeszcze większy jełop niż Hasi co wydawało się jeszcze do niedawana niemożliwe.
Vuko nie jest cudotwórcą ale ma łeb na karku i nie będzie szukał kwadratowych jajec w systemie gry rodem z galaktyki Pintus Maximus, tylko w potencjale piłkarzy.
Pięknie mentalnie nastawił Hamę, Rado, który może jeszcze nam sporo dać czy w końcu Stolarskiego, którego bzdurną wędką w poprzednim meczu w 1 połowie, mentalnie chciał zniszczyć Pinto.
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 6 / 4
Powinniśmy zatrudnić Sa Pinto w roli trenera przygotowania fizycznego. Widać że jak już się go zawodnicy pozbyli to mają siłę zapierdzielać równe 90 minut i to pomimo tego iż grali w niedzielę. Mam nadzieję że Vuko przyglądał się jak powinno się pracować na obozie i wyciągnie z tego wnioski.
Domyślny awatar Generał broni
  • 3 / 1
Zawodnicy są dla klubu, trenera i kibiców, a nie klub, trener i kibice dla zawodników.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 3 / 1
Wczorajsza wygrana cieszy... ale na mecz patrzyłem z niedowierzaniem. Po piłkarzach było widać że są doskonale przygotowani kondycyjnie, mieli siły biegać przez pełne 90 minut, widać było świeżość i lekkość. Pinto na obozie w Portugalii odwalił kawał dobrej roboty. Chyba nigdy nie zrozumiemy dlaczego projekt z Sa Pinto nie wypalił.

Czuję w kościach, że to co RSP wypracował z chłopakami w zimie będzie jeszcze procentowało, że tej pary starczy na kluczowy moment sezonu czyli europuchary. Oczywiście owoce tej pracy zbierze już następny coach Legii
to chyba oczywiste dlaczego "projekt z Sa Pinto nie wypalił" - po prostu Portugalczyk jest emocjonalnie rozchwianym dzieckiem. Do tego z wielkimi kompleksami. Przez to wszystko nie umie funkcjonować w grupie ludzi. Doradziłbym mu zapisać się na terapię do dobrego psychoterapeuty. Inaczej przyjdzie zmienić zawód...
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 2 / 5
Czyli zawodnicy grali na zwolnienie Pinto? Szczerze mówiąc nie myślałem, że Legia tak łatwo ogra białoruś. Jak trener Vukovic prowadził zespół to 3 razy był remis. Może po sezonie okaże się, że mamy dobrego trenera i nie trzeba będzie go zmieniać.
Dokładnie. Grali na zwolnienie trenera i to jest smutne nie dlatego ze pasował mi Pinto, wręcz przeciwnie, świadczy to o tym że właściciel nie potrafi zapanować nad swoimi piłkarzami. Z takim podejściem daleko nie zajedziemy
Marszałek Polski
  • 10 / 7
A nie pomyślał jeden z drugim, że drużyna była tak taktycznie stłamszona, że ta wczorajsza gra nie oznaczała tego, że wcześniej grali na zwolnienie, aaa po prostu uwolnili im trochę lejce?
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 6 / 1
Wczoraj grali z większym zaangażowaniem a Pinto chyba nie kazał im żeby byli mniej zaangażowani w grę.
Generał broni
  • 1 / 3
Umberto:
ale nie zakładasz w ogóle, że poprzedni trener mógł im nakazać trzymać się określonych stref boiska, co uniemożliwiało kreatywność.
Wczoraj atak nie opierał się na długich wykopach bramkarza do napastnika. Myślisz, że wcześniej chcieli grać lagę do przodu?
Po coś ten trener jest i nieodpowiedni może zmarnować potencjał zespołu.
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 3 / 0
Zgadzam się z tym, że wcześniej grali lagę do przodu a wczoraj zagrali bardziej kreatywnie. Tylko nie chce mi się wierzyć, że wczoraj jeździli na d**ach a wcześniej z powodu taktyki grali z mniejszym zaangażowaniem. Naprawdę chciałbym wierzyć, że mamy profesjonalnych piłkarzy i dają z siebie maximum w każdym meczu. Wcześniej jak odszedł albańczyk i zaczął trenować Magiera, to też drużyna w ciągu tygodnia rozklepała Lechię 3:0.
Generał broni
  • 2 / 0
A najlepszy był wtedy Vadis.
Czyżby on grał na zwolnienie Hasiego, a później poszedł do Olimpiakosu, żeby go jeszcze dobić? :)
Domyślny awatar Porucznik
  • 1 / 3
Brawo Legia brawo Zagłębie :) wreszcie zobaczyłem radość z gry.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 1
oby została do końca sezonu,a co będzie to będzie
Teraz na Górnika!!!!
Po ostatnich ,,popisach,, naszych pilkarzy, wynik wiadomo super, chociaz po stworzonych sytuacjach powino byc wyzej - z co tu duzo mowic slaba -Jagielonia ale i tak Radek karnego musial bronic, po czujnym zagraniu reka Antolicia w polu karnym - chociaz jestem zdania, ze nie ma 11 obroniony tylko zle strzelone. Mamy chwile odechu i nadzieje, ze nie wszystko stracone ale przed nami jeszcze 2 mecze rundy zasadniczej i chlopaki musza zangazowanie i wole walki powtorzyc z Gornikiem i Pogonia. Lechia ma Lecha u siebie ( ktory po zwolnieniu Nawalki 3 bramki potrafil Pogoni strzelic i 3 pkt zgarnac) i Cracovie na wyjezdzie wiec w tej naszej smiesznej lidze jak w Premier Leauge kazdy moze wygrac;-) Lechia ma jeszcze mecze w pucharze polski wiec jeszcze wszystko sie moze zdarzyc, gdy glowa pelna marzen;-) gdy tylko czegos naprawde chcesz, wszystko moze zdarzyc sie -:) wiec nie ogladamy sie na Lechie bo jeszcze pkt straci!!!tylko w dwoch najblizych meczach 6 pkt i zaczynamy runde mistrzoska moze nawet z pozycji lidera.
W swoim własnym grajdole zmiana trenera zawsze okazuje się cudownym lekiem .Potem w pucharach dostajemy lanie od takich potęg jak Litwa , Łotwa lub Estonia .Następnie znów szukamy trenera za granicą ,który zgodzi się pracować do pierwszego niezadowolenia z jego pracy piłkarzy ,a potem ...... znów rusza w ruch nasza grajdołowa karuzela bo musi się kręcić ,skoro naszych trenerów po za Polską nikt nie chce , nawet jeśli poszli by tam pracować za darmo.Pozdrawiam
Domyślny awatar Pułkownik
  • 2 / 1
dlatego ważne, żeby po sezonie dobrze trafić z trenerem
Lesiu ale oto trzeba już pytać Kucharczyka:)
Niezly mecz, w koncu dobry wynik, ale oczywiscie nie do konca cala sytuacja jakos mi pasuje - minelo raptem 3 dni od zwolnienia Pinto i co taka metamorfoza? Czewmu wczesniej pilkarze tak nie grali? nie chcieli ? moze grali na zwolnienie trenera?. Co do samego wyboru trenera- mysle ze zla wiadomosc aby Vuko dokonczyl sezon - zaraz sie okaze ze te rozwiazanie stanie sie rozwiazaniem na dluzszy czas i bedziemy mieli pilkarza-trenera- ktory 'moim' zdaniem zbyt koleguje sie z druzyna - a nowy trener powinien byc wybrany juz - tak aby przygladac sie obecnej druzynie i prowadzic przygotowania do ewentualnej LE jak i nowego sezonu - u nas wszystko na lapu capu na ostatnia chwile ..
Gratulacje! Dzisiaj było widać drużynę a nie pojedynczych zawodników! Brawo
~Jaco
  • 2 / 7
Powiem tak: Pudel, Ty już nie kombinuj z trenerami, tylko daj pracować Vuko i Saganowi! Dadzą drużynie stabilizację i zgranie, albowiem: Aco Vukovica kocha cała Sto(L)ica i nie ma lepszego nad Marka Saganowskiego!
Na temat Vuco i Sagana to narazie ciezko sie wypowiadac bo z druzynatego mieli jeden trening wiec na razie dali pilkarza wolna reke a czy dadza stabilizacje i zgranie to mozna bedzie powiedziec po sezonie. No i ten ,,Pudel,, na poczatku ,,- male to troche ...
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 2
a ja powiem tak, nie może sobie taki klub jak Legia pozwolić, na trenera który nigdy nie przygotowywał drużyny do sezonu
Generał
  • 7 / 0
Ogólnie to pozwolą państwo, że przytoczę swój wpis SPRZED meczu.


Ok, co nas dzisiaj czeka?
jeśli Sagan i Vuko mają olej (a raczej mają) to eksperymentów z ustawieniem raczej nie będzie. Może personalnie w jednym czy dwóch miejscach zaskoczą. Taktycznie? No cóż - czasu jest mało więc grać można/trzeba dość podobnie. Co się może zmienić? Nastawienie, sportowa złość, chęć odegrania się (Grzesiuk się kłania) i zamknięcie ryja szczekaczom.
Mam nadzieję tylko na jedno - że wyjdą "nach die grosse kurvve" i zanim Magielonia się zorientuje to będzie po herbacie.
A potem zapytamy Błońskiego czy wie, co robi jego zona
Swoja droga, Rarowcy pewnie jutro (najdalej w niedziele) zwolnia Mamrota i to bedzie 5ty trener, ktory polecial w tym tygodniu. Ekstraklasa to straszna patologia, zarowno pilkarsko jak i organizacyjnie. Potem dziwimy sie, ze nikt powazny nie chce tu przyjsc, no bo kto chce pracowac w klubach, w ktorych trener zmieniany jest srednio co pol roku, gdzie przy kryzysie kibice spuszczaja wp*****l zawodnikom, gdzie pzpn i wszelkie komisje 'ustawiaja' sobie sklady sedziowskie i co za tym idzie czesto wyniki. Jesli nic sie nie zmieni to jako liga dalej bedziemy tkwic w tym bagnie, a blota zamiast ubywac to przybywa.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 0
nikt nie potrafi zatrudniać, niewielu też potrafi zwalniać, wizji nie ma nikt
Szkoda, ze juz kupilismy Martinsa, bo jest tak z*******y, ze kupilbym go jeszcze raz
Generał dywizji
  • 4 / 4
Chyba myliłem się co do Mioduskiego, on już wcześniej niż wielu z nas zdiagnozował chorobę która toczy piłkarski Polski półświat, wie że pilkarzą jak znudzi się trener nawet z głośnym nazwiskiem(bo oni szacunku nie mają do nikogo tylko do pieniędzy) to trzeba natychmiast takiego delikwenta zwolnić,co robi i wychodzi na tym dobrze,nadzieja w Vuko że tak szybko nie znudzi się tym amatorom którzy reprezentują kluby z 25 miejsca rankingu UEFA ścigajacych się z Kszachstanem i Azerbejdzanem.
Domyślny awatar Generał broni
  • 1 / 2
Po części zgoda, ale nie ma żadnych podstaw do tego, że Vukovic szybko nie znudzi się tym kopaczom. Wręcz przeciwnie, może się znudzić znacznie szybciej od RSP, z kilku powodów.
W dniu dzisiejszym, to juz ani we mnie, ani w Was, nie ma chyba fazy na spieranie sie :)?
Cos tam pitolimy, tylko USI LUJAC sie spierac,
ale finalnie, za czasow Pinto, to ani razu nie wygralismy 3:0, wiec nam teraz mowe odjelo :)

Mistrz Polski wygrywa mecz 3:0...
no przeciez to sie nie zdarzylo od wiekow,
w kazdym razie Pinto mial to tylko w planach na 2068 rok

Jezu, dozylismy czasow, gdy MIstrz Polski wygrywa u siebie roznica trzech bramek.
Pinto chyba dzis zszedl na zawal przy takiej abstrakcji, jego wspolpacownicy beda do roku 2098 rozkminiac jak to sie moglo stac bez ich udzialu, przeciez tak sie starali
Lotto Ekstraklasa - 9. kolejka 22-09-2018 / 20:30

Miedź Legnica 1 - 4 Legia Warszawa

Petteri Forsell 40'
Cafu 22'
Cafu 89'
Michał Kucharczyk (k.) 56'
Carlitos 79'

To jakby prawie 0 - 3 ;-)


Lotto Ekstraklasa - 14. kolejka 03-11-2018 / 20:30

Legia Warszawa 4 - 0 Górnik Zabrze

Carlitos 13'
Michał Kucharczyk (k.) 29'
Dominik Nagy 38'
Carlitos 89'

To chyba wygraliśmy 4 - 0 ;-)


Lotto Ekstraklasa - 17. kolejka 01-12-2018 / 20:30

Legia Warszawa 3 - 0 Korona Kielce
Cafu 9'
Michał Kucharczyk 45'
Sebastian Szymański 87'

O widzisz jest i 3 - 0 ;-)

Sa Pinto zatrudniony 13 sierpnia 2018
Może Jaga grała na zwolnienie trenera?
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
to dobrze potem efekt miotły i wyrzucają lecha z 8
A mowilem ze na HAME licze!!! Ekipa jest dobra na eklape. Mistrzostwo bedzie nasze!!!
Miał trzy setki. Jak dla mnie to emeryt parezac na jego grę
Miał trzy setki. Jak dla mnie to emeryt parezac na jego grę
Cienki Bolek
to co z Carlitosem ? ten miał też ze 3 setki, ale widzę, że by ktoś chciał go zwalniać
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 6 / 0
Brawo LEGIA!!! Pierwszy mecz na którym nie widziałem tej potwornej męczarni jaka była widoczna przez cały obecny sezon. Gra na jedno dotknięcie, gra do przodu, strzały z daleka... praktycznie były to rzeczy niewidoczne. Wiadomo że to tylko jeden mecz. Niech jednak idą w tym kierunku!!!
Wczoraj było zajebiscie, Mocno Legia!!!!
Domyślny awatar Generał broni
  • 8 / 11
Vuković powiedział, że wszystko zależy od piłkarzy i trener może tylko doradzić. Czyli w Legii trener jest zbędny, co najwyżej można co jakiś czas poprosić doradcę, żeby im doradził i tylko wtedy gdy będą tych porad chcieli...
Kapitan
  • 9 / 7
Zbanujcie tego chwiejnego patałacha. Ludzkie pojęcie przechodzi.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 5 / 5
Ulało się jarząbkowi, bo Legia wygrała BEZ Pinto.
Trener jako trener ma słabą pozycję w klubie...
No ale nic dziwnego jak jest zwalniany co kilka miesięcy...
Podpułkownik
  • 9 / 5
jz166 - Zdumiewające jest twoje pojmowanie rzeczywistości. Wszędzie widzisz spisek, podstęp czy złą wolę piłkarzy.
Generał dywizji
  • 6 / 0
W dzisiejszych czasach zawód trener jest tyle wart co prostytuta pod latarnią, zawsze można ja wymienić na lepszy model.
Kapitan
  • 5 / 3
Nie w smak jarzabkowi Kuchy, Hamalainen czy Rado. A to, przypominam też innym "postępowcom", nadal piłkarze Legii, którzy - jak widać - potrafią to i owo, np. zrobić różnicę w ważnym meczu. Nie mówię, że to przyszłość, mocno stawiam na tu i teraz.
Iwan zaczynasz pracę i pytasz o kierownika a koledzy z pracy mówią :
A udawaj że robisz, jego to nie ma co słychać i tak go zaraz nie będzie...
A ja tam lubie Jarzabka.

Bo mam nadzieje, ze jego stryjek/wujek mnie zatrudni w jego korporacji
Kapitan
  • 0 / 1
@Piro - Mioduski czy jego alter ego?:)
Drogi @Mitra
a chh*j wie, ile jarzabek ma nickow, :)? uwazam ze jest honorowy, nigdy sie nie skarżyl na inne nicki, mysle, ze Jarzabek jest PONAD podzialami i olewa inne nicki, to jest rycerz Niezlomny j z tego powodu go szanuje :)!

to jest nasz James Dean!
Kapitan
  • 0 / 2
Raczej Mr. Bean:)
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
a jak ty widzisz to, że drużyna gra jak gra, a jak dochodzi do zwolnienia trenera to wyglada o 180 stopni inaczej?
myślałem, że znikniesz razem ze swoim guru, przecież Legia bez RSP dla Ciebie nie istnieje
Podpułkownik
  • 1 / 0
Lesiu89 - Vuko wszedł do szatni i powiedział, by grali swoje. Proste.
Hasi zwolniony

Piłkarze grają na entuzjazmie z Magiera do końca rundy
Po okresie przygotowawczym jest gorzej ale jeszcze MP
a po następny okresie Magiera jest wyzywany od amatorów

Jozak zwolniony

Piłkarze grają na entuzjazmie z Klafem do końca rundy

Po okresie przygotowawczym Klaf jest wyzywany od amatorów

Sa Pinto zwolniony

Piłkarze grają na entuzjazmie z Vuko do końca rundy

Zastanawiam się w tym wszystkim czy piłkarze nie mają szczęścia do trenerow czy po prostu grają kiedy im się podoba?
Pilkarze nie grali przeciw trenerowi, Agra, Rocha, Kulo dzieki niemu byli w klubie i grali. Trener musi byc jak krawiec, szyje z czego ma. Dostaje druzyne i musi ja poukladac, umiec wykorzystac max to co ma a nie pierdooolic glupoty, sprowadzac kupe grajkow a poznywac sie dobrych sprawdzonych zawodnikow(Kante, Pazdan, Maka), spojrz na Stolarczyka, Runjaca czy Letteriego, czy oni dostali grajkow ktorych chcieli?
Generał dywizji
  • 10 / 1
Kiedyś jak grałem u buka zawsze starałem się nie obstawiać meczy z lig Brazylijskich, Kolumbijskich czy Meksykanskich bo cały świat wiedział że tam rządzi korupcja,dzisiaj w ten świat pewnie mówi to samo o Polskiej eklapie, wystarczy spojrzeć na wyniki,to jest obrzydliwe,kiedyś kierowali tym działacze sportowi a łapali ich dziennikarze,dzisiaj dziennikarze i pilkarze wskoczyli w skóry działaczy, ale co się dziwić wystarczy posłuchać c+ i poczytać weszło z Izy zrobić dziennikarkę sportową a z stano bosa układu medialnego,to już poszło za daleko, obecnie znajdujemy się za Kszachstanem a zaraz wyprzedzi nas Azerbejdżan w rankingu UFEA to czego tu się dziwić.
Połowa drużyn ma za sponsorów zakłady bukmacherskie,wyjdziesz na ulice pełno także zakładów bukmacherskich,wejdziesz w internet wszędzie reklamy bukmacherskie.Niedawno nielegalne teraz wszystkie legalne.Przypadek?Sport to pralnia brudnych pieniędzy ;-)
Generał dywizji
  • 8 / 0
A wiesz co jest w tym śmieszne, bo to akurat dobrze śledziłem i znam temat z racji zecduzo obstawialem,że taki Stano,Borek i rudy byli w PL prekursorami powrotu tych firm do żywych
Znam temat,moja żona w jednym z zakładów bukmacherskich przez 10 lat przyuczała ludzi do tego zawodu,więc co nieco wiedziała ;-)
Pomyslalem o tym samym. Pilkarze teraz rozdaja karty i zwalniaja trenerow w tej lidze i z tego powodu tez ona stoi w miejscu czy wrecz sie cofa. Oczywiscie, trenerzy trafiaja sie rozni, ale ktora grupa zawodowa moze zwolnic trenera poprzez sabotowanie pracy bo ich szef jest chamem? Zadna normalna. Smutne. Za jednego jest za lekko, za drugiego za ciezko, trzeci to cham, czwarty nie pozwala na piwko i mamy dyktat grajkow, zarabiajacych kupe kasy i nie potrafiejacych ograc Dudelange czy Trnawy, gdzie pilkarze graja za 2500 euro. Jako kibic jestem przerazony. Mistrzostwo mi oslodzi troche tez zal, ale jak znowu nie wejdziemy do LE to juz strace wiare w jakakolwiek normalnosc.
Vipers i inni,
prawdę mówiąc ja wciąż nie rozumiem jak do tego doszło, że fimry bukmacherskie są sponsorami wydarzeń, na które przyjmują zakłady i zarabiaja na tym ciężkie pieniądze. To jest jakaś niewytłumaczalna patologia... Czy władze nie widzą w tym korupcjogennego konfliktu interesów?
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 0
a dlaczego piłkarze zwalniaja trenerów, bo nie ma scoutingu i młodzieży, można spaść z ligi 3 razy z rzędu i dostać angaż w czwartym klubie bo agent załatwi umowę, ewentualnie lecieć na łatce talentu i być w lidze przez 6-7sezonów jako młody zdolny, nie ma w tej lidze weryfikacji umiejętności i wygląda ona jak wygląda
Dziś można iść spać w dobrym nastroju, takich samych życzę wszystkim po każdym meczu Legii:-)
Pozdrawiam!
Tylko Legia!
Chyba było dwóch niezadowolonych kibiców, pewnie ktoś z Jagielloni:-)
Wieczór był piękny!
Domyślny awatar Podporucznik
  • 9 / 3
wrocilem z meczu......i musze przyznac ze po ciezkich dniach w pracy bardzo mocno sie zastanawialem czy isc na stadion ....tym bardziej ze syn byl przeciwny z powodu waznego sprawdianu z gegry......
namowiem go ....i w koncu wyladowalismy na L3
.....nie zaluje....to byl najlepszy mecz w tym roku
bylem zwolennikiem RSaP....teraz uwazam go za blad
Legia zagrala koncertowo....bylo widac radosc z pilki....Cierniak na 9 reszta minimum 7 a czesc na 8
wracalem ze stadionu z usmiechem
moj mlody szczesliwy bo po meczu czesc zawodnikow przyszla na rodzinna......
przez caly czas powrotu do domu moj syn przezywal ze przybil piatke ze stolarem ,arkiem ,szymim,hama,jedza,wietesem,
oby wiecej takich meczow....dziekuje panowie
ROBO13

I o to chodzi!!!!
I każdy zadowolony, oby więcej takich spotkań i przeżyć dla Was i dla Nas wszystkich
Generał dywizji
  • 5 / 3
Tu to zostawię.
Gambit to była przenośnia też tego nie potrafisz rozróżnić?Ja nie obrażam i nie wyzywam nikogo kto ma inne zdanie odemnie do póki mnie nie obrazi,dziwi mnie natomiast postawa kibiców którzy nie dostrzegają tej patologi i cieszą się że zgniłe abłko 3:0 dobrze smakuje.
Podporucznik
  • 3 / 5
Lepiej jak zdrowe 0:4 ;-)
Generał dywizji
  • 5 / 3
Potrafisz czytać z zrozumieniem?
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 5 / 6
Myślę, że ty za to powinieneś zrozumieć, że napisanie komuś "takim jak ty jest wszystko jedno, czy jedzą z nocnika czy ze śmietnika" jest obraźliwe. A jeśli nadal uważasz, że nie jest, to mogę ci tylko napisać, że twoje posty są jak gówno. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo to było tylko porównanie.
Generał dywizji
  • 4 / 2
Gambit ja dalej uważam ze masz problem i niech już tak zostanie bo nie chce mi się z Tobą kopać.
Coz koledzy. Widziałem to na żywo. Piłkarze zadowoleni uśmiechnięci,zmotywowani do gry. Mecz fajny, biegali, starali się.
Gdyby nie to że od kilkunastu spotkań grali na pół gwizdka to bym ich pochwalił. Jednak nie zapominam co grali wcześniej jak i nie zapominam Dudelange po MP.
Sugerujesz, ze pilkarz wybrani wczesniej przez Pinto grali wtedy przeciwko Pinto i dopiero teraz sie cudem odrodzili?
Ta teza Jarzabka, w Twoim wykonaniu, Robbson, jakos mnie malo przekonuje, teza Jarzabka byla, ze Mioduski i Pinto to sa cudownosci, ale pilkarze, wybrani przez Pinto i Mioduskiego, zagrali PRZECIWKO Pinto i Miodskiemu, i postanowili zagrac wbrew decyzji, ktora wybrala ich do pierwszej 11.

Zbuntowali sie przeciko Pinto, bo zostali przez Pinto wybrani.

To taki absurd, jakby Jarzabek jz166 zbuntowal sie przeciwko swojemu Panu - Mioduskiemu.

To jakis absurd chyba
Wiesz co myślę że do naszej ligi trafiają tacy piłkarze co nie zawsze są profesjonalni a nasz klub uczy ich pewnych zachowań.
Przypomnij sobie gre za Magiery po Hasim czy Klafa po Jozaku...
Ja myślę Piro że oni szybko się uczą w naszym klubie kiedy dawać maksa a kiedy nie. A trener też nigdy mocnej pozycji nie ma..
Generał broni
  • 3 / 4
Piro:
ale w sumie, gdzie jest powiedziane, że Cafu, Martins, Rocha, Agra i Medeiros muszą lubić Sa Pinto i nie grali przeciwko niemu?
Bo wszyscy są Portugalczykami? Ty lubisz wszystkich Polaków?
Może Cafu specjalnie opluł po meczu Piecha, żeby dostać czerwoną kartkę? A Rocha specjalnie podniósł rękę w Krakowie? A Martins zamiast grać pewnie specjalnie koncentrował się na dyskusjach z sędziami i przegrywał środek pola? A Medeiros grajek za 6 mln i tylko 1 gol na 9 meczów?
Może jest ziarenko prawdy w teoriach jarząbków, że Portugalczycy zwolnili trenera, hm? :)
no w sumie racja.
zarowno Robbson jak i Kacza
Kacza tak na poważnie jak Cafu przyszedł do Legii to dobrze nie zaczął grać to już po porażce mówił że na Legie się każdy spina.
No niby skąd wpadł na takie tłumaczene juz mu ktoś powodzial że tak trzeba gadać:-)
Generał broni
  • 2 / 2
To chyba dobrze, że go uświadomili do jakiego klubu trafił?
Bo Agra i Rocha chyba za bardzo tego jeszcze nie kumają.
Generał
  • 2 / 1
Aha - no i gratuluję zasolskjerowania:)
Nie pamietam ile meczow sie udalo solskjerowac MU, ale calkiem sporo, mozeby nam tyle wystarczylo do MP? ;)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Wystarczyłoby na MP i zostałoby jeszcze na parę rund eliminacji.
Generał
  • 3 / 2
Stało sieto, czego oczekiwałem i spodziewałem się najbardziej.
Zagrały głowy. Zagrały na "tak".
Fajnie:):):)
~Yorick
  • 7 / 0
Nie rozumiem co się stało. Gdzie się podziali dziś Wrogowie Legii, przez których poprzednio Legia grała tak słabo - na czele z Izą Koprowiak, Węgrzynem, murawą i wozem VAR?
Kapitan
  • 2 / 1
I jarzabki przy występie Kuchego.
Pinto zostawił Vuko samograja.
A tak na poważnie to ciekawe czy RSP oglądał gdzieś ten mecz i co sobie pomyślał.
Brawo Legia ,oby tak dalej
Generał dywizji
  • 4 / 1
Smutne ale prawdziwe.
Co sobie pomyślał:
Piłkarze chcieli mnie zwolnic więc pozorowali grę.
Teraz im się chce ale to wszystko do czasu.
Mnie po tym wszystkim ciekawi co by było gdyby RSP prowadził treningi, a Vuko odprawy.
Pewnie RSP znacząco przemotywowyał drużynę.
Ale tego już się nie dowiemy ;)
Generał
  • 4 / 0
Domyślny awatar Młodszy chorążyHansLanda 3 / 1
Pinto zostawił Vuko samograja.

Ciekawe dlaczego samograj parę dni wcześniej wyglądał jak samogwałt?
Idziesz do sklepu a tam Cię pracownicy zlewaja bo mają dość kierownika.
Po tygodniu znowu idziesz a tam uśmiechnięci biegną do Ciebie, bo się kierownik zmienił.
Co myślisz alaryk o tych pracownikach?
alaryk - Bo to ekstraklasa. 4-0 może być wynikiem całkiem wyrównanego meczu.
thorstein
No ale co mógł zarobić Vuko? Piłkarze mieli dość Sa Pinto to sami lepiej grają. Vuko sam przyznał że nie wiele zrobił. Od niego zależy czy nie skończy jak Klaf.
Co innego powiedzieć grajcie jak umiecie najlepiej a co innego zrobić obóz przygotowawczy do pucharow..
Generał
  • 2 / 1
Dwie sprawy - myślę że ci goście mają problemy z pojmowaniem swojego profesjonalizmu. Pracujesz dla firmy, czyli dla siebie a nie kierownika.
A teraz z innej beczki - czyli druga sprawa - jasne że jak kierownik jest wacławem to wszyscy się cieszą i oddychaja z ulgą jak go ktoś wyśle na Aldebarana.
alaryk zgadzam się, ale jest jakiś etos pracy. Czy jak nie lubisz kierownika,to znaczy że masz zlewac klientów?
Robbson - myślę, że nawet nie tyle "mieli dość Sa Pinto" (tego typu charaktery mimo wszystko jednoczą ludzi wobec siebie), co byli przez niego przemotywowani.
Stąd często gotowali się, wybierali bezpieczniejsze opcje i robili głupie błędy.

Zresztą po co o tym myślimy. Cieszmy się zwycięstwem :)
thorstein
Myślę że to duże uproszczenie.
A co powiesz na tezę : że w naszym klubie każdy piłkarz szybko dostosuje się do pewnych zachowań... Od razu widzi jakie jest stanowisko trenera w naszym klubie (i nie tylko)?
Domyślny awatar Generał broni
  • 0 / 3
To już jest taka reguła z tymi naszymi kopaczami: im mniejsze umiejętności, tym słabsi psychicznie: presja, przemotywowanie, za dużo meczów w tygodniu, stres na forsownym treningu, strach przed błędami technicznymi itp itd.
Generał
  • 0 / 0
Domyślny awatar Generał broniRobbson177 1 / 1
alaryk zgadzam się, ale jest jakiś etos pracy. Czy jak nie lubisz kierownika,to znaczy że masz zlewac klientów?


No jasne że nie! Właśnie o tym mówię. Nazywam to nawet nie etosem a standardem pracy.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
myślę, że nie oglądał, a nawet nie sprawdził wyniku
Fizycznie zrobił dobra robotę, ale taktycznie to byli poblokowani
Domyślny awatar Generał broni
  • 6 / 9
Pismaki z canalplus znów pokazali w pomeczowych komentarzach jakim buractwem się odznaczają. Wielcy znawcy stadionowi umoczeni tkwiący układzikachach towarzysko-kolesiowskich. Płycizna umysłowa tych ludzi jest porażająca, potrafią ględzić tylko o nazwiskach trenerów i bagienku dziennikarsko-eksperckim, zamiast o realnych problemach. Ten zawód sięgnął dna w tym kraju.
Najlepsze pizze w Lidlu są podczas tygodnia włoskiego - prawdziwe cienkie ciasto.
Podporucznik
  • 7 / 3
Intelektualiści Twojego formatu mają przerąbane. Wygrywamy mecz 3:0, gramy najlepiej na wiosnę, odrabiamy 2 pkt do lidera...a tu złość, wściekłość, furia, rozpacz...Wszędzie spisek, buractwo, układziki, dno, problemy kraju...Więcej pozytywów dostrzegłeś chyba po meczu w Krakowie...Ciekawa osobowość w sensie naukowym, badawczym.
"Najlepsze pizze w Lidlu są podczas tygodnia włoskiego - prawdziwe cienkie ciasto."

Zuzanna lubi je szczegolnie jesienią
'Wygrywamy mecz 3:0, gramy najlepiej na wiosnę, odrabiamy 2 pkt do lidera...a tu złość, wściekłość, furia, rozpacz..."

a jakiz to problem? Jestem Jarzabkiem i tyle.

"Wszędzie spisek, buractwo, układziki, dno, problemy kraju..."

a jakiz to problem? Jestem Jarzabkiem i tyle.

"Więcej pozytywów dostrzegłeś chyba po meczu w Krakowie..."

a jakiz to problem? Jestem Jarzabkiem i tyle.

"Ciekawa osobowość w sensie naukowym, badawczym."

Wal sie w czapke :)
~ricardosapinto
  • 2 / 4
Kolego jz czy ty jesteś kibicem Legii? mam wrażenie że nie. Ładny mecz, ciekawa gra a ty sączysz jad. Twoja retoryka to sączenie jadu, obrażanie innych, doszukiwanie się spisków afer itp. zero merytoryki, spokojnej oceny pozytywnych zdań. Mam wrażenie że jesteś strasznie sfrustrowany i za wszelką cenę starasz się udowodnić wszystkim że masz rację, swoje zdanie i...
NIe rozumiem tej Waszej jazdy na Jarzabka, gosc wprawdzie wypala jakies abstrakcje, ale przeciez nie jest od czapy tak zupelnie, to jest brat po szalu.
Generał
  • 2 / 1
"Ciekawa osobowość w sensie naukowym, badawczym."

Wal sie w czapke :)

Już kilka razy mówiłem że kolo przypomina tego Sama the Eagle z Muppet Show. Też wiedział jak żyć i z pionową zmarszczką na czole pouczał i fukał innych.
Ciekawe czy jarząbek nie sprawdziiłby się jako misjonarz wśród Inuitów. Wacka by zrozumieli z tego co nawija ale poważna postura i gniewne pomruki mogłyby mu zjednać uwagę i szacunek. Poklepywaliby go przyjaźnie i łagodnie po plecach, przynosili futra i karmili fokami.
Kapitan
  • 4 / 3
jz to symulant, pajac. Że ktoś go trawi, odpisuje, polemizuje.
Podporucznik
  • 2 / 3
Brat tak ale nie wiemy czyj. I po jakim szalu.
Kapitan
  • 3 / 3
Chyba po portugalskim szalu, a raczej w portugalskim szale
Kapitan
  • 0 / 2
@alaryk - idę o gruby blat, że przesadziłeś z posturą :)
Podpułkownik
  • 0 / 0
Pomimo szaleństwa i teorii spiskowych potrafię zrozumieć pobudki jz166. Czy ze mną coś nie tak?
Idealnie nie było, ale wreszcie jakieś emocje wynikające z ofensywnej gry. Teraz widać każda ręka w polu karnym będzie karnym. Na szczęście gol nie padł, bo różnie mogło być potem.
Szans na pierwsze miejsce to już raczej nie mamy, chociaż zakładam na koniec zrównanie się punktami.
"Idealnie nie było, ale wreszcie jakieś emocje wynikające z ofensywnej gry."

Nic dodac, nic ujac.
Podporucznik
  • 3 / 3
Najlepszy mecz na wiosnę. Przypadek? Nie sądzę...
Cieszmy się z 3 pkt i w końcu z gry w piłkę nożną!
Generał dywizji
  • 6 / 3
Dramat Polskiej piłki się powiększa, tak który zżera ta dyscyplinę jest złośliwy,to już nie jest śmieszne to jest patologia z którą trzeba walczyć, wczoraj na konferencji trener Arki powiedział jawnie na wizji że zwolnili to pilkarze i kibice,w Lechu to samo,ale w takim klubie jak Legia tego bym się nie spodziewał,najgorsze w tym wszystkim że ci pseudo piłkarze mają przyzwolenienie od środowiska sportowo medialnego,sam Vuko dzisiaj ponoć powiedział że to co zrobili z Pinto dziennikarze to kryminał,gdzie tu profesjonalizm gdzie tu sport i jak w naszym kraju ma się pojawić poważny inwestor?Fryzjer przybyłym co wychodzi teraz na wierzch to Pikuś, tutaj powinien zainteresować minister sportu na Bonka nie ma co liczyć no to jeszcze gorszy beton od Kręciny.
jest gdzieś nagranie tej rozmowy z Vuko?
Jarzabek:

"To jest patologia futbolowa, z którą DM będzie musiał się zmierzyć, jeżeli chce mieć kiedyś w Warszawie europejskie standardy."

Niestety, ku Twojej trwodze, Lesny wyznaczyl europlejskie standardy, ktoryvh nigdy Mioduski nie siegnie:

zarowno w MP,
jak i LE
jak i w LM.

Pan DM bedzie musial sie zmierzyc z tymi nieprzychylnymi dla DM standardami, trudno, Lesny gral w pilke nozna, Midouski w picipolo, obaj grali , jeden wygrywal, drugi dopiero ma zamiar wygrywac.
Generał
  • 0 / 0
DM poniekąd już sie trochę zmierzył/przymierzył. W wywiadzie pomeczowym powiedział że dzisiejsza gra i wynik plus otrzymanie przez Vuko w ostatnich licencji UEFA pro jest poniekąd symboliczne.
Podpułkownik
  • 0 / 0
Ostry Pan jest Panie Piro. Sypnęło minusami.
~Boczek
  • 1 / 0
Teraz tak sobie pomyślałem i wszystko zaczyna się kleić. Dlaczego Cafu dostał zawieszkę na 3 mecze i i do tego nie za faul, tylko specjalnie "poprosił" sędziego o czerwień? Właśnie po to zeby nie brać udziału w tym cyrku pt. "Zwalniamy Pinto"
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 1 / 0
Jagiellonia ogolona, w następnej kolejce Zagłębie Sosnowiec powtórzy ten wyczyn, tylko nie wiadomo czy Mamrot ich będzie prowadził... karuzela trenerska nabiera tempa, Vicuna zwolniony z Wisły Płock, może jutro w Białymstoku obalą Mamrota? w meczu z Jagiellonią mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych niż we wszystkich dotychczasowych spotkaniach na wiosnę, teraz zdobyć 6 punktów i zobaczyć co zrobi Lechia... najwyżej dorwać ich w rundzie finałowej, na pewno nie wytrzymają ciśnienia......
~Boczek
  • 0 / 0
Teraz tak sobie pomyślałem i wszystko zaczyna się kleić. Dlaczego Cafu dostał zawieszkę na 3 mecze i i do tego nie za faul, tylko specjalnie "poprosił" sędziego o czerwień? Właśnie po to zeby nie brać udziału w tym cyrku pt. "Zwalniamy Pinto"
Kapitan
  • 0 / 0
Wątpię. Ale podporą Legii nie był od kilku spotkań m
Generał dywizji
  • 4 / 2
Jest już późno więc na teraz ważne 3 punkty cieszą, ale teraz jak posłuchałem wypowiedzi na szybko Vuko o RSP i jego pracy to wiem, że część ponoć zawodowych zawodników MUSI odejść nawet w przypadku obrony MP.
Podporucznik
  • 2 / 1
Tylu sytuacji podbramkowych co dzisiaj nie mieliśmy we wszystkich meczach pod wodzą Pinto.
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 0
gratulacje - oby to nie był tylko jednorazowy strzal - jezeliu w Zabrzu wygramy to powinno być dalej ok
Po pierwsze gratulacje dla Legii za wygraną,taki wynik nawet obstawiałem bo tak czułem,że wygrają po zwolnieniu trenera.
Ale jakie to wszystko przewrotne,przegrywamy z Wisłą 0 - 4,choć twierdzę że nie zagraliśmy wtedy jakoś bardzo źle,dziś ci co nas ograli przegrywają 4 - 3 z Sosnowcem a Legia powiozła Jadwigę 3 - 0.Wiem nie którzy mi odpiszą że widzę w tym teorie spiskowe,no ale tak na chłopski rozum,co takiego się stało że nagle jednak legioniści umieją wygrywać mecze choć formę mają tą samą co 3 dni temu i tydzień temu?Mioduski w wywiadzie mówił,że każdy legionista umie grać pod presją ale jeżeli już wychodziła presja od Sa Pinto to już nie umieli sobie z tym poradzić?Ależ umieli,udało im się to zrobić,zawsze im się udaję zdjąć z siebie presję kiedy chcą i jak chcą a media w tym pomagają,dziś nawet Vuko potwierdził o nagonce medialnej na Sa Pinto.Jeżeli będzie tak zawsze z piłkarzami i mediami to w Legii nigdy nie będzie "dobrego"trenera i dłużej niż 6,8 miesięcy.Pozostawiając już temat Sa Pinto i wcześniejszych trentów bo już w klubie ich nie ma,szczerze im gratuluję wygranej i trzymam mocno kciuki za obronę Mistrza Polski.Cieszy mnie bardzo ta wygrana i zmniejszenie straty do 3 oczek.
~Egon.
  • 1 / 0
Brawo !
Brawo za zaangażowanie, charakter i walkę na pełnych obrotach przez pełne 90 minut.
Z wielką przyjemnością oglądało się dzisiejszy mecz.
Odejście narwanego Sa Pinto uwolniło w chłopakach dobrą energię, bo o nasze przygotowanie do sezonu pod względem fizycznym byłem raczej spokojny.
Wydaje się, że na tym polu, ludzie Sa Pinto za to odpowiedzialni wykonali dobrą robotę.
Oby w kolejnych meczach udało się powalczyć równie skutecznie.
Domyślny awatar Kapitan
  • 4 / 2
Brawo za 3 pkt.
Na razie się powstrzymam od jakichś daleko idących komentarzy, bo nie ma co po jednym meczu, ale to jest niesamowite, że któryś już raz w ciągu kilku lat wygląda na to, że piłkarze grali przeciwko trenerowi. Nagle zaczyna ich cieszyć gra, nagle zaczynają walczyć (zobaczcie, ile było dzisiaj przechwytów), nagle się chce itd. Jak widać, można i że drużyna nie jest źle przygotowana. Nie wiem, ale czy naprawdę to jest profesjonalizm???
Jeśli chodzi o mecz, to był to jeden z najlepszych w ostatnich czasach, bo w końcu można nazwać, że to był mecz, czyli jakaś gra w piłkę. To, co mierziło, to zbyt długie podejmowanie decyzji w pierwszych 30 min, próbowanie, aby wjechać z piłką w bramkę. Niedobrze, że daliśmy się nieco zepchnąć w pierwszych minutach drugiej połowy i kto wie, jak by to dalej wyglądało, gdyby Jaga strzeliła karnego. To był kluczowy moment meczu. A tak od razu trzeci gol i po meczu. Oczywiście wcześniej Carlitos miał sam na sam i powinien był zamknąć mecz. Później nie ma co liczyć, bo po trzecim golu Jaga siadła i tych kontr Legia miała całe mnóstwo. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.
Dla mnie cichym bohaterem był Carlitos. Wiem, spartolił bodaj dwie sytuacje, ale zobaczcie, że ile wyprowadził sytuacji swoimi zwodami i miał ze 3 kluczowe podania. Powinien był mieć asysty. Taki piłkarz daje spore pole manewru, nawet jeżeli czasem irytuje.
Nie będę na razie chwalił Fina, bo to jeden mecz, ale jak miałby tak dalej grać, to super.
W obronie było trochę błędów, ale wydaje się, że Remy'm na środku ta drużyna wygląda inaczej. Facet czesze niemal wszystko.
W każdym razie, mamy stratę 3 pkt do Lechii. Nadal nie zależymy od siebie, nawet gdybyśmy wygrali w Gdańsku, ale już to lepiej wygląda. Na razie wygrać w Zabrzu i z Pogonią, a potem zobaczymy, co będzie.
Ps. Kto przed meczem nie był pewien, czy na boisku pojawi się Radović?:)))
Domyślny awatar Generał broni
  • 6 / 9
To jest patologia futbolowa, z którą DM będzie musiał się zmierzyć, jeżeli chce mieć kiedyś w Warszawie europejskie standardy.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 2 / 4
Z patologią prezentowaną w twoich postach powinna zmierzyć się redakcja Legia.Net.
Domyślny awatar Generał broni
  • 4 / 2
Żałosne pajace, które poza hipokryzją umysłowo nie wykazują niczego, natychmiast okazują się w argumentach bezradne, więc oczywiście natychmiast żądają banowania innych.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 2 / 5
Właśnie oceniłes sam siebie, jarząbek. Postaraj się zrozumieć ten przekaz: wyzwiska to nie argumenty. No i s*******aj na drzewo.
Jak czytam wypowiedzi kolegow (Braci po Szalu) ponizej, to jednak dozylismy czasow, w ktorych Legia zagrala (porafila?)! fajny mecz.

Jakim cudem, skoro od czasow Pinto nie zagralismy ani jednego meczu fajnego?

Na to pytanie, niech odpowiedza zwolennicy Pinto:
jaki fajny, choc jeden,
mecz zagralismy za Pinto?

JEDEN, albo DWA
(nie potrzebuje minusow :), tylko merytorcznych odpowiedzi>

kiedy Legia zagrala lepszy mecz?
(lub JAKI-kolwiek za Pinto?)
Generał broni
  • 1 / 4
No przecież wiadomo, że nie dostaniesz merytorycznych odpowiedzi :)
W sumie to masakra, że my od 1,5 roku nie wygrywamy wysoko dominując rywala. Za Sa Pinto chyba tylko z Koroną i Górnikiem, a za Jozaka i Klafa nie pamiętam. Tylko ostatni meczu sezonu z rozbitym Lechem przychodzi mi do głowy.
~Yorick
  • 1 / 0
Chłopie doceń że masz chociaż minusy bo stopień niezborności intelektualnej ludzi na tym forum jest taki, że trafić myszą w łapkę to i tak dla nich spore osiągnięcie. Mogę jeszcze ew. napisać komentarz o Węgrzynie albo Izie Koprowiak.
Ja zwykle ograniczam się do wyszukania 2-3 nicków czy są ich komentarze - zwykle nie ma, bo rozsądnym ludziom nie chce się dyskutować z tutejszą bandą tępych kołków.
Generał
  • 0 / 0
Ja tam panie Yorick ogólnie lubię pogadac na rózne tematy, zwłaszcza jak widzę inteligentnych "interlokutorów" - przyłapałem sie juz jakiś czas temu, ze gros czasu spędzam na gadaniu o różnych sprawach i na różne tematy, z pominięciem piły. Tu jest więcje fajnych ludzi niz policzyłeś, tylko musisz odciąć się od piły. I znajdziesz całkiem fajnych kolegów i interesujących rozmówców zarazem:)
Pozdrawiam
Domyślny awatar Podporucznik
  • 2 / 1
Już dawno nie oglądałem meczu Legii z takim bananem na twarzy. 3-0 i tyle niewykorzystanych szans. Niesamowite.
Pięknie! Oby tak do końca sezonu! BRAWO!!!
Generał broni
  • 4 / 4
Chciałem zauważyć, że przyszedł kwiecień i nastąpiło jasne dymanie :) Jedna drużyna była mocno obracana.

Pięknie się to oglądało. Zawsze tak powinna wyglądać gra Legii u siebie, a nie laga od bramkarza do Carlitosa czy drobnego Szymiego.
Piłkarze pokazali, że potrafią zdominować przeciwnika i zagrać kombinacyjnie, dzięki ustawieniu i temu, że nie musieli się trzymać swoich stref na boisku.
Mieli wolne głowy, bo nie musieli się zastanawiać, co ich spotka w szatni ze strony zwariowanego tyrana, więc zagrali spontanicznie i z polotem.

I odzyskani dla zespołu Hama i Rado.
Teraz konsekwentnie w Zabrzu trzeba zbliżyć Górnika do strefy spadowej i gonić Lechię.
Generał broni
  • 3 / 4
*nastąpiło jawne dymanie :)
Ech.. ta autokorekta.
Jak coś jest jasne, to najczęściej jest też jawne. Wyjątkiem może być ukryta skrzynia pełna błyszczących skarbów.
Domyślny awatar Generał broni
  • 8 / 12
A co naszym Legionistom przeszkadzało, żeby tak grali od początku rundy? Oprócz tego, że obrazili się na poprzedniego trenera? Dlaczego obrazili się na niego akurat teraz a nie po miesiącu od przejęcia drużyny w sierpniu? Przecież przez cały czas zachowywał się tak samo. Kiedy obrażą się albo zaczną olewać Vukovica? W eliminacjach LM/LE?
Generał dywizji
  • 8 / 5
Malarz i reszta pseudo legend.Tak jak szanowalem tego gościa za dwa sezony udane w Legii tak teraz mam do niego uraz,za całość za wypowiedzi za to że jest zwyczajnie głupi i mam nadzieję że Mioduski nie da mu pracować w akademiach.
Generał broni
  • 7 / 7
"Malarz i reszta pseudo legend"

iwan:
serio?
Na wiosnę przegraliśmy 4 mecze, a w pozostałych graliśmy słabo.
W którym przegranym meczu grał Malarz albo Rado?
Kuchy praktycznie nie grał w 2 przegranych meczach, a w Częstochowie strzelił gola dającego dogrywkę.

Więc kogo nazywasz pseudo legendami, które niby słabo grały od początku rundy i spowodowały odejście Sa Pinto?
Martinsa? Rochę? Remiego?
Też widzę, że ktoś tu jest zwyczajnie głupi i nie jest to Malarz.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 7 / 6
Kacza
Próbujesz doszukiwać się logiki w postach jarząbków? No wiesz, powodzenia ;-)
~spp
  • 0 / 1
Oj kolego jz166 na piłce to ty się nie znasz. Zamiast obrażać ludzi i wszędzie szukać teorii spiskowych, poczytałbyś ze zrozumieniem a nie chęcią negowania wypowiedzi innych. Kolega Kacza powyżej wyjaśnił dokładnie dlaczego tak nie grali wcześniej. To chyba oczywiste. czytając twoje wypowiedzi mam wrażenie że jesteś botem a nie człowiekiem. Alleluja
Generał dywizji
  • 5 / 3
Gambit ja wiem że takim jak ty to wszystko jedno czy jesz z nocnika czy śmietnika, ale tak szczerze to nie sądziłem że właśnie Ty nie dostrzegasz patologi która zjada naszą piłkę.
Generał broni
  • 3 / 6
Gambit:
nie :)
Tylko uargumentowałem jak bardzo idiotycznego posta napisał "iwan" pod równie bezsensownym komentarzem jarząbka :)
Generał dywizji
  • 4 / 3
Kscza o co ci chodzi ja nie piszę przecież o grze Malarza tylko o jego postawie,piszę o człowieku który w pewnym momencie zaczął pluć na Legie,piszę o gościu który miał absolutnie rewelacyjny jeden sezon w naszym klubie i piszę o gościu któremu z tego powodu odyebalo,na logikę którą tak wypomina Gambit można napisać że ten czlowiek maczał palce i przyczynił się do złej atmosfery w szatni.
Domyślny awatar Major
  • 2 / 3
Trener obraził się na dobrych piłkarzy: Kante i Pazdan wywaleni. Kucharczyk, Carlitos, Hamalainen szykanowani. Grał za to Agra. Szymański na środku, zamiast na skrzydle. Masz odpowiedź
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 3 / 4
iwan
Nie oceniaj własną miarą, nawet upodobań kulinarnych.
Generał dywizji
  • 2 / 1
Szymański na skrzydle, ok nie chce mi się dalej pisać.
Generał dywizji
  • 2 / 0
Gambit to była przenośnia też tego nie potrafisz rozróżnić?Ja nie obrażam i nie wyzywam nikogo kto ma inne zdanie odemnie do póki mnie nie obrazi,dziwi mnie natomiast postawa kibiców którzy nie dostrzegają tej patologi i cieszą się że zgniłe abłko 3:0 dobrze smakuje.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 0 / 2
iwan
Przenośnia zastosowana ad personam była obraźliwa. A co do patologii: nie wiem, jakim trenerem był Sa Pinto, ale człowiekiem niezbyt sympatycznym. Nie doszukiwałbym się więc w tym wyniku patologii, ale raczej ulgi.
Generał broni
  • 0 / 4
iwan:
oh boy...gdzie on pluł na Legię? :)))
Napisał jednego (!) tweeta, w którym wspomniał, że ciężko się spada z nr 1 na nr 3 i będzie walczył o powrót i to jest to plucie na klub???
Jak nie został w ostatniej chwili wzięty na zgrupowanie, a tchórzliwy trener nawet mu tego nie powiedział w oczy, to bez fochów trenował z rezerwami i to jest ta zła postawa? :)

Powtarzam pytanie: które to pseudo legendy spowodowały, że za Sa Pinto, z wyjątkiem Korony, nie zagraliśmy żadnego dobrego meczu przez ponad pół roku?
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 1
Vuko (czyli wilk) miał wejście smoka :-)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 1 / 0
Wtedzcie się to fajnie oglądało widać było więcej kreatywności dużo strzałów ale i była walka. Panowie dzięki za 3 pkt walczymy dalej !
Domyślny awatar Podporucznik
  • 2 / 2
Super oglądało się mecz na TVP.
Odnośnie meczu, dodam tylko od siebie, że miło znowu było zobaczyć podania Rado i jego firmowe zamachy:)
Generał dywizji
  • 5 / 0
Naprawdę pozytywna zamiana, Kiedy trzeba było krytykowali kiedy trzeba było chwalić, chwalili jestem mile zaskoczony.
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 3 / 0
Szpakowskiego da się słuchać.
Ale ten zwód przy aucie mógł sobie darować :)
Poza tym jak młynki to tylko w polu karnym lub tuż obok, przeciwnik jest obsrany chowa ręce i traci równowagę łatwo, dziś jedna taka akcja i ładna wrzutka Rado, oby cześćiej i skuteczniej w kolejnych meczach.
Szpaku mistrz, Żewłak daje radę, ale dziś początek mieli z falstartem, a było tak:
Witamy telewidzów na meczu (bla bla bla), spodziewamy się ciekawego widowiska (w tle "Sen o Warszawie" już). Potem Żewłak: Warto zauważyć (bla bla bla). Potem znowu Szpaku: Masz rację, ale posłuchajmy hymnu Legii. I umilki, a dosłownie w tej sekundzie kamera przenosi się do szatni i nie słychać już jak kibice śpiewają :)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Nie oglądałem pierwszej połowy, niestety.
Generał dywizji
  • 2 / 0
To są szczegóły, nie czepiajmy się:) ja zrezygnowałem z c+ przez ten jad i plucie na Legie i teraz porównaj sobie transmisję TVP z anal+
Ale ja się nie czepiam, po prostu śmiesznie było, wolę to niż jadowitych typów z CCCP(lus).
Podpułkownik
  • 1 / 0
Szpakowski jaki jest taki jest ale... zawsze będzie mi się kojarzył z moimi początkami w kibicowaniu i interesowaniu się piłką.
"Vuko" odkrył nową twarz Legii"

No juz z tym oswieceniem/odkryciem/cudownoscia to juz nie przesadzajmy, bo wpyerdolimy sie w drugiego Klafurica,ktory sie stal sie Bogiem, a ktory .rownie szybko spadl z piedestalu Boga, na ktory to piedestal wpadl po 7 kolejkach..

Legii nie byl potrzebny zaden pseudo trener, typu Vuko, tylko sprzataczka, typu pani Henia, ktora na Lazienkowskiej wie, gdzie leza gacie pilkarzy i potrafi te gacie poukladac, jedne wyprane, drugie do wypranioa. Pani Henia wie lepiej niz Sagan i Vuko.


Sumujac: mamy jednak pilkarzy, ktorzy wczesniej nie widzac sie na oczy, dymaja Jage 3:0

I tyle kurvva , w temacie, a nie zadne Vukovice i Sagany.
Generał dywizji
  • 1 / 1
Wynik na plus,gra na plus, TVP jestem pod wrażeniem dzisiejszego komentarzu, spokojny obiektywny na wielki plus,drużyna ,zawodnicy na wielki minus ja tym panom nie kibicuje, kibicuje Legii a tym którzy sabotaż przeproeadzili mówię wielkie uj wam w ryj. Brawo Vuko.
Kapitan
  • 0 / 0
Z Jagiellonią 3:0 to powinien być zawsze najmniejszy wymiar wygranej przy Ł3.
Domyślny awatar Major
  • 2 / 2
Dobre ustawienie zespołu i brak stresującego świra na ławce, dają efekty
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 0
Dobrze ze amika wygrała bo flacha z lechia moze nie bedzie mogl sie podlozyc (walka o 8ke).
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 2 / 0
Jak to wszystko szybko się zmienia. 2 miesiące temu wszyscy byliśmy zachwyceni ciężkimi treningami, jakie odbywały się na zgrupowaniach, byliśmy pewni, że w końcu prawdziwy trener i rozjedziemy tę ligę. Teraz cieszymy się, że Sa Pinto już nie ma.
Swoją drogą całkiem ciekawa odmiana drużyny w ciągu 3 dni. Przypadek?
Jeśli uda się zdobyć mistrzostwo (tak, od pewnego czasu Legia nie zdobywa mistrzostwa, tylko jej się to udaje), to Vuko pozostanie trenerem i znowu lipa w pucharach? Jak zwykle, mega interesujący czas przed nami.
Domyślny awatar Chorąży
  • 5 / 0
Czyli gdyby Pinto dalej siedział na ławce to byłoby 0:3? Mimo wszystko, trochę to słabe.
Przecież graliby inni piłkarze, Hama by nie strzelił, Kuchy by nie podał do Szymiego, a jak jeszcze Jaqa by strzeliła karnego...
Podpułkownik
  • 1 / 0
Hama za dużo u RSP nie pograł. Może to jego błąd?
Starszy kapral
  • 2 / 3
był sabotaz..który to juz ???no nic byle MP!!!!!!
No i najważniejsze, że Legia zdążyła zatrzeć w opinii publicznej złe wrażenie pozostawione po meczu z Wisłą.
Takie mecze jak dziś w TVP publicznej mogą tylko przysporzyć nowych kibiców, a wrogom bólu zębów :)
Właśnie, oba mecze w tvp, bilans wyszedł raczej na plus dla klubu. W ogóle tvp na plus, lepsze do oglądania niz zabojadowe c plus.
Domyślny awatar Generał broni
  • 1 / 6
Tak, bo opinia publiczna ma pamięć gorszą od starego pilota telewizyjnego, który zapamiętuje trzy ostatnie ustawienia telewizora.
Może nie wszyscy, ale spora część uznaje zasadę, że jesteś tak dobry jak Ci wyszedł ostatni mecz :)
Domyślny awatar Kapitan
  • 2 / 4
Brawo....!!! Widac wyraznie,ze druzyna odzyla...!!! Mistrzostwo bedzie ponownie nasze....!!!
Kapitan
  • 2 / 1
Dawno, dawno temu wszędzie było bardzo ciemno, a ziemia nie miała jeszcze kształtu i nic na niej nie rosło. Wtedy Bóg stworzył światłość. I nazwał Bóg światłość - dniem, a ciemność - nocą. Tak powstały dzień i noc.
Kiedy nadszedł dzień drugi, Pan powiedział : Oto niech stanie się LEGIA! I Pan widział, że to jest dobre. I to było dobre.
Vuko daje laurke Sa Pinto w Lidze+Ekstra i mowi ze to noe kest kurtuazja. Mowi ze najwiecej nauczyl sie o pilce i taktyce od niego :-)
Vuko ich inteligentnie punktuje. Dobry start w grze z naszymi szambo mediami sportowymi.
Brakuje mi Staszka nie przez jego warsztat choć był niezły ale Legia grała okropnie dla oka, ale tego jak wytresowal dziennikarzy. Nie było mocnego na Stanisława, byla prawdziwa moc.


Najsmieszniejsz tekst Vuko z dziś do tego mądrali "a Ty masz uefa pro?":D
Generał dywizji
  • 1 / 1
Do kogo tak powiedzial:)?
Można też się uczyć na złych doświadczeniach. W sumie takie są bardzo wartościowe.
~ktoś
  • 0 / 1
śmieję się z tego ze większość kibiców Legii ,którzy tak apoteozują historię swego klubu nie wie, iż był on częścią Ludowego Wojska Polskiego ,czyli zbrojnej organizacji podporządkowanej ZSRR i GRU. Ludowe Wojsko Polskie niosło "bratnią pomoc" Czechosłowacji zabijając tam tysiące ludzi, chcąc stłumić tamtejsze powstanie. Częścią LWP było także WSW, organizacja para-przestępcza przeprowadzając transformację ustrojową i uczestnicząc w aferach prywatyzacyjnych i licznych innych takich jak FOZZ. I Ci ludzie zarzucają Wisłę ,że była GTS-em. Hahhaha. Przecież LWP było 100 razy gorsze od MO, SB. No ,ale kibice Legii mają takie pojęcie o historii.
Domyślny awatar Podporucznik
  • 2 / 0
Mam nadzieję że teraz już uwierzą że są mocni i do końca rozjadą wszystkich.
Kapitan
  • 0 / 0
Darek Szpak i Darek M. Do nich Darko! :)
Nareszcie można było oglądać grę Legii z uśmiechem na twarzy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ponieważ mamy już te porę roku to i wiara w sukces się pojawiła.
i nie chodzi koniecznie o mistrzostwo (przecież chyba nikt nie wierzy, że będziemy mistrzami w nieskończoność) ale o ładną grę, w której piłkarze wiedzą co mają robić na boisku.
Będzie przyjemny wieczór.
Kapitan
  • 1 / 1
Rewelacyjny mecz! Mimo niedociągnięć rewelacyjny. Mimo nasty piw nadal tak uważam. Ani chwili nie było strachu o wynik. Nie ma lepszego uczucia (bez podtekstów:))
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 4 / 2
Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale jeżeli Vukovic i Saganowski dotrą do głów zawodników i poukładaja to obiektywnie to brawo i tak trzymać. Z tego miejsca przepraszam za swój wpis niepochlebny gdyż byłem przekonany że sztab postawi nieobiektywnie na złych graczy a tak się właśnie nie stało. Człowiek musi umieć przyznać się do błędu. Powodzenia panowie
"przepraszam za swój wpis niepochlebny gdyż byłem przekonany "

Henry, daj spokoj, za nic nie przepraszaj, wszsycy tu wypowiadamy swoje glupoty, to jest forum o naszych przekonaniach, a nie o Prawdach Objawionych :)

pozdrawiam
Jak. Dla. Mnie Rado jeszcze coś da tej drużynie
Domyślny awatar Generał broni
  • 4 / 3
Zostało mu 2 miesiące...
Tryb "o *%^, już koniec sezonu, trzeba wyprzedzić pozostałe żółwie" ON.
Miło patrzeć na taką grę.
Btw. przy 3:0 to powinien wchodzić Karbownik, a nie Radović...
Rado zasluzyl na te minuty jak malo kto.
Rado to zasłużył na gabinet z kominkiem i ciepłe kapcie w klubowym budynku.
"Rado zasluzyl na te minuty jak malo kto"

10./10
Piro, 10/10 to było genialne wybicie piłko w aut autorstwa Rado ;)
Kapitan
  • 1 / 0
Rewelacyjny mecz! Mimo niedociągnięć rewelacyjny. Mimo nasty piw nadal tak uważam. Ani chwili nie było strachu o wynik. Nie ma lepszego uczucia (bez podtekstów:))
~Ktoś
  • 0 / 2
śmieję się z tego ze większość kibiców Legii ,którzy tak apoteozują historię swego klubu nie wie, iż był on częścią Ludowego Wojska Polskiego ,czyli zbrojnej organizacji podporządkowanej ZSRR i GRU. Ludowe Wojsko Polskie niosło "bratnią pomoc" Czechosłowacji zabijając tam tysiące ludzi, chcąc stłumić tamtejsze powstanie. Częścią LWP było także WSW, organizacja para-przestępcza przeprowadzając transformację ustrojową i uczestnicząc w aferach prywatyzacyjnych i licznych innych takich jak FOZZ. I Ci ludzie zarzucają Wisłę ,że była GTS-em. Hahhaha. Przecież LWP było 100 razy gorsze od MO, SB. No ,ale kibice Legii mają takie pojęcie o historii.
Z jednej strony rzeczywiście widać było, że coś drgnęło w tej drużynie i jest po prostu więcej swobody. Z drugiej strony styl nadal jest słaby. Kompletnie nie rozumiem decyzji personalnych w tym meczu - zarówno w kwestii pierwszej 11 jak i zmian. No ale jestem tylko kibicem, do mnie należy przede wszystkim płacenie za bilet i kibicowanie. Szkoda nieskuteczności i kilku złych wyborów Carlitosa. Cierzniak - kozak, świetnie wyjął karnego. Remy i Jędza jak zwykle na poziomie, tak samo Veso i Martins. Bardzo fajnie dziś grał moim zdaniem Rocha - nie wiem czemu został zdjęty. Jak to się mówi - najważniejsze są trzy punkty, które zostają w Warszawie. W weekend mam nadzieję podobna wygrana w Zabrzu. Do boju!
Starszy kapral
  • 2 / 1
rado graj graj tylko jak sabotaż to wcześniej a nie w ostaniej chwili na MP wybaczone bedzie jak MP obronicie.)))pinto nie pasi rozumiem tylko jest jedno pytanie
'???nie prościej bedzie jak piłkarze wybiorą trenera i za ten wybór beda odpowiadac???
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 0
Zaskoczenia (mimo slabej gry Jagi):
Gra z przodu bardzo dobra (szkoda ze Lopez nie strzelil bo musi chlopak poczuc luz w koncu -dla dobra druzyny i naszego ogladania, Hama szok).Zmiany w reszcie na 5-Vuko widząc ze gnębią nas wrzutkami zmienil Roche (mimo dobrej gry) na wyzszych chlopakow. Obrona niestety (szczegolnie Veso) niepewnie i na radar ale ...to co robil dzisiaj Antolic -kurde zacząłem w niego wierzyć.
Podsumowanie-mecz przełaman od Vuko poprzez Radka,Rocha, Antolica ,Hame nawet Szymanskiego no i Kinga.
Vuko widząc że Rocha ma żółtą kartkę i nie odpuszcza w żadnej sytuacji zdecydował się na zmianę
Oddaliśmy 21 strzałów na bramkę w tym 12 celnych.W tym chyba ze 4 setki nie wykorzystane.A wierzę że będzie jeszcze lepiej
Coś czuję że mamy mistrza :)
Kapitan
  • 8 / 5
Przed chwilą czułeś, że bez Pinto, to nie będzie możliwe...Brawo!
Kapitan
  • 3 / 2
Kuchego asysta? Palce lizać. Gra? Nie do końca. Będzie jeden z drugim thorem pier, że coś tam. Tak, pajace, piłkarze potrafią grać. Legia!
Sierżant
  • 3 / 1
Nareszcie! Dzisiaj chleję szczęśliwy. Zwolnili w końcu tego portugalskiego Skorżę i od razu zagraliśmy jak za dawnych, najlepszych lat ukochanego pana Janka Urbana. Zdumiewające. Była ładna, ofensywna gra, emocje, bramki, sytuacje, zagrało kilku młodych piłkarzy. Nikomu to na pewno nie powinno przeszkadzać, może tylko ścierwojadom, ale tym to wszystko przeszkadza.

PS Doszły mnie słuchy, że pan Janek ma zostać trenerem Arki Gdynia. Wspaniała decyzja kierownictwa klubu. Chciałbym w związku z tym zapytać, czy znacie jakieś tanie środki transportu, którymi mógłbym z Pruszkowa dojechać do Gdyni i z powrotem? Mam już swoje lata i nie dam rady dojechać tam na moim Wigry 3 z przyczepką. Co innego wyskoczyć do Parzniewa czy do chemicznego na Dębowej, ale do Gdyni to już za daleko.
Jak się dobrze zakręcisz, a przecież znasz sposoby, żeby się dobrze zakręcić, to możesz tam jeździć z transportami jabłek :)
I wracać na pusto, ale np. z autografem w kieszeni.
Udanego wieczoru, jest środa jest impreza, nie? ;-)
Sierżant
  • 1 / 1
Jabłuszka dopiero późnym latem, wczesną jesienią, wiele zależy od pogody. I tak większość sprzedaje lokalnym skupom, które później przerabiają je na różne zacne trunki. Pan Janek trenerem Arki ma zostać już teraz i tak długo nie mogę czekać.

Dzisiaj jest wesoło, Legia wreszcie zagrała jak lubię. Z tego powodu nayebie się nawet mocniej.
Myślę, że gdyby wzięli Urbana do Arki, to od teraz do jesieni spokojnie się utrzyma przy funkcji, jest dla Ciebie nadzieja :)
Ale Kibic pomyśl, Ty, Janek i zachód słońca nad Zatoką.
Sierżant
  • 1 / 1
Pan Janek jest wspaniałym trenerem, ale nawet on z takim składem wiele w tak krótkim czasie nie będzie w stanie zdziałać. Właściciele Arki mogą zbyt szybko zacząć wymagać od niego takiej gry jak w Legii a to nie będzie możliwe, mogą popełnić błąd i zwolnić go przedwcześnie przez to chcę jechać od razu.

Pan Janek, ja, zachód słońca i butelczyna nalewki księcia Poniatowskiego. Tak wyobrażam sobie raj.
Spróbuj pociągiem, za czapkę... jabłek.
Albo autostopem - za jeden uśmiech, pewnie Ci wyjdzie ładny i szczery jak pomyślisz o Janku Urbanie :)
" czy znacie jakieś tanie środki transportu, którymi mógłbym z Pruszkowa dojechać do Gdyni i z powrotem? "

Podwioze
Tyle szczęścia, darmowa podwózka i wymarzony wieczór w Gdyni :) Kibic 5O śni na jawie, co zrozumiałe.
Oby tylko sen z Urbanem w Arce się mu ziścił :)
Brawo.... Dziękuję za dobre emocje. Piękne bramki. Tylko (L)
Kapitan
  • 3 / 2
Gdzie ten p jarzabek?
Nagrywa w "Tęczy".
Kapitan
  • 1 / 2
Nie ma pajaca, że odpowiadam sam sobie. Na meczu nie był, a niezłą grę uzna za prowizorke.
Kapitan
  • 1 / 2
No to jego miejsce
Domyślny awatar Generał
  • 1 / 0
Pomimo wrodzonego optymizmu i popadania we wszelkie narodowe euforie, tym razem napiszę tak - spokojnie. Owszem, to był super mecz. Kelemen zawsze z nami gra dobre zawody i nawet jak wygrywamy - on nam zawsze te 3 gole zabiera. Czekam ze spokojem i uwagą.
No i pięknie
Sebastian Szymański w wywiadzie bardzo na temat, wszystko jasne. Brawo Legia, brawo Vuko!
Super. Widać było luz w grze. Przy 1-0 nie cofnęliśmy się do rozpaczliwej defensywy .To dowód ile potrafią dać dobre morale.
Nie uważam, żeby piłkarze grali na zwolnienie Pinto. Po prostu to normalne, że gdy atmosfera jest słaba to i źle się pracuje. Kto tego nie rozumie niech się zastanowi czy byłby w stanie w swojej pracy pracować optymalnie, gdy na samą myśl pójścia do niej pojawia się niechęć.

Gdyby nie niedokładność to mogłoby być i 6 do 0. Szkoda przede wszystkim sytuacji Carlosa, ale i on też zagrał nieźle(świetnie ograł, któregoś z obrońców na początku II połowy)

Jeśli do czegoś miałbym się przyczepić to nie podobał mi się za bardzo Antolić i przeprowadzone zmiany - wolałbym, by Rado wszedł od razu po golu na 3-0 oraz byśmy zobaczyli przynajmniej jednego z dwójki Medeiros/Nagy.

Jednak nie ma co zbytnio narzekać. Dawno nie czułem się tak, że chciałem by mecz się nie kończył, a następnego nie mógłbym się wręcz doczekać.

Teraz trzeba zdobyć 6 punktów w następnych dwóch meczach - Lechia ma przed sobą dwa trudne pojedynki i liczę na to, że jeszcze przed rundą mistrzowską będziemy w stanie trochę tę stratę zmniejszyć, jeśli nie zniwelować
Kapitan
  • 0 / 0
Jeżeli pojawia się niechęć, to zaczyna się kombinować, aby dobra atmosfera wróciła. Jak to się robi, to chyba nie trzeba pisać ;)
Miałem na myśli, że w takiej chwila wcale nie musi mieć miejsca sytuacja, gdzie piłkarze zbierają się i stwierdzają "Pinto musi odejść".
Po prostu wtedy inaczej się myśli, nie ma komfortu psychicznego, pojawia się mentalne zmęczenie, co przekłada się na złą dyspozycję
Kapitan
  • 0 / 1
Łyżka dziegciu - Legia bohatersko pokonuje problemy nieznane w innych drużynach. Na szczęcie raz a dobrze. Niemniej jeszcze nie czas na lizanie się...
Jak już tym tropem idziemy to pokonaliśmy Jagiellonię w kryzysie, 5 albo 6 porażka z rzędu i wylecieli z pierwszej ósemki...
No ale nie psujmy fajnego wieczoru, teraz trochę życzeń:
Dla Hamalainena - żeby biegał tyle w każdym meczu.
Dla Carlitosa - żeby widział kolegów w prostych akcjach w kontrze (tak, widziałem asystę przy strzale Martinsa, ale chodzi mi o kontry).
Dla Kucharczyka - Michał jak dołożysz do swojej szybkości jeszcze szybkie przebieranie nogami to w kontrze będzie minutę wcześniej przed bramkarzem i zrobisz coś więcej niż tylko strzał w ostatniej chwili - prawie Ci się udało, oby tak dalej i celniej :)
Dla Rado - żeby szybciej wracał do formy, bo ma wciąż to coś i lepiej mu to wychodzi przy polu karnym, a nie przy linii bocznej :)
Dla Martinsa - gościu żebyś się jeszcze bardziej rozkręcił, jesteś najlepszy w tej drużynie, a widać że teraz będziesz jeszcze lepszy.
Dla Szymańskiego - żebyś co mecz strzelał takie gole.
Dla Vuko - samych kompletów punktów do końca sezonu zasadniczego i rundy mistrzowskiej.
A wszystkim w Legii i nam kibicom - mistrza Polski!
Starszy kapral
  • 7 / 6
pinto widziales dziadu???no to widzisz róznice co?
Domyślny awatar Kapitan
  • 1 / 0
Gratulacje dla Vuko i drużyny, taką Legię chcę oglądać. Do obrony MP jednak daleko. Grajmy swoje, a Lechia niech się potyka.
Pułkownik
  • 0 / 2
Zagrali fajnie, ale umówmy się to nie ta sama Jaga.... maja kryzys i bez podstawowych graczy.
Podporucznik
  • 6 / 0
A my to co w szczytowej formie?
Ma za to jak czołg po rywalach od dłuższego czasu...
Major
  • 1 / 2
Gratulacje! 3 pkt. i to w końcu w dobrym stylu.

Pytanie czy nie można było tak wcześniej? Czy sabotaż był konieczny?
Ech, znowu można pooddychać świeżym powietrzem:-) Czy jest coś, co wprawia człowieka w lepszy nastrój niż okazałe zwycięstwo Legii? Jest pięknie!
3 punkty Vukovic i 3 Saganowski!
I Legia ma mistrza Polski!
W Legii znowu Rado gra
Legia Ligę Mistrzów ma;-)
Chorąży
  • 0 / 0
Sagan musi sie uczyć bo mu tez w clj nie wychodzi i widze ze zwala na brak szczęścia. No bylem na clj przy tuz obok lawki i lini a przy 3:0 w dupe słyszałem ze to brak szczęścia. A jednak Brak doświadczenia dlatego bierz przyklad z vuko :)
No Sagana to tylko dla rymu wziąłem...
Może tak będzie lepiej:

3 punkty Vukovic, dał lekcję tym z wioski.
I Legia ma mistrza Polski!

Oczywiście na wesoło :)
Pieśń ta rozbrzmiewa po prostu wszędzie
Białoruś mistrzem Polski nie będzie;-)
Jest szansa w dolnej ósemce,
mistrz dolnej ósemki będzie :)
Tradycyjne gratulacje i podziękowania za 3 punkty bo one są najważniejsze. Rzeczywiście dziś wyglądało to miło i swobodnie i taka moja refleksja (to nie obrona Pinto) jak to możliwe że kolesie zarabiające naprawdę olbrzymie pieniądze swoją pracę wykonują zależnie od swojego widzimisię, ewentualnych osobistych sympatii czy antypatii.
I tu jest problem głębszy bo nigdy nie wiemy w którym momencie trener (każdy) przestanie być lubiany przez piłkarzy.
Co do meczu rzeczywiście luz, na plus mimo braku bramek Carlitos i Cierzniak, gra nogami tragiczna ale reszta plus obroniony karny na duży plus.
Nadal jesteśmy w grze i to jest najważniejsze, punktować do końca tej rundy a w dodatkowej wygramy doświadczeniem i psychiką
LM.
Kapitan
  • 2 / 1
Taki mamy klimat w tym kraju odnośnie trenerów i nie ma co walczyć z wiatrakami. Jeżeli Mamrot poleci, to będzie 5 trenerów w 4 dni
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 2
Nie widziałem meczu z Wisłą i nie zamierzam, jednak widziałem poprzednie spotkania. W poprzednich spotkaniach było widać, że zespół jest ograniczany, a najważniejsza dla Sa Pinto była obrona, zapomniano o tym że nasz skład sam sie prosi by atakować.
Do czego zmierzam, otóż według mnie w jaki sposob można porównać mecz dzisiejszy do poprzednich? Jako próbę zwolnienia trenera, po części być może, jednak bardziej przykuł bym uwagę do tego o czym wspomniałem wcześniej Sa Pinto kazał przede wszystkim bronić, a Vuko pozwolił atakować.
Ktoś rzucił ten pomysł o kilku trenerach na sezon i to nie będzie głupi pomysł w monty pythonowym środowisku ;) Jeden będzie przygotowywał do sezonu, drugi wprowadzi reżim treningowy a trzeci wpuści świeże powietrze na koniec by zdobyć MP ;)
Domyślny awatar Kapitan
  • 0 / 0
Co ten Stępniewski pi...li o czasie reakcji przy pierwszej bramce. Podanie do Veso było od zawodnika Jagi i to jest powód, czemu nie było spalonego, a nie że był na pozycji spalonej i przeciwnicy mieli czas na reakcję. Nie oglądałem tego gówna z pół roku i od razu pamiętam czemu.
Kapitan
  • 0 / 1
To chyba właśnie o tym mówił
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 1 / 0
Nie słuchać!
Chorąży
  • 4 / 1
Tylko tvp. komentarz bezstronny.
A także ożywczy, od słuchania tych samym tekstów i wyć w C+ już się nudno robiło...
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 1
Uuuułłaaa! W końcu gra Legii cieszyła oko. Nie ma co się podniecać jednym meczem, ale nie miałbym nic przeciwko żebyśmy powtórzyli końcówkę z zeszłego roku :)
Pułkownik
  • 3 / 0
Jak ktoś zauważył niżej, zespół jest dobrze przygotowany kondycyjnie przez specjalistów których miał RSP. Analogicznie Magiera przyjął dobrze przygotowany zespół po Hasim. Teraz więc możemy spodziewać się lepszej gry, ale co będzie w lecie, gdy trzeba już będzie popracować również nad aspektem fizycznym? Fajnie by było jakby Cezar Sanjuan-Szklarz wrócił do trenowania pierwszego zespołu.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 3 / 5
Kule za Hame i będzie idealnie :)
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 0
Jednak potrafimy grać do przodu , do poprawki skuteczność i dokładność ,ale to przydzie z czasem .Brawo Vuko za nowy świeży powiew oby tak dalej.
Generał broni
  • 2 / 1
Nie będę przechwalał, wydaje się po prostu, że piłkarze rzeczywiście grają co chcą tak jak za Klafuricza na początku, bez jak sie okazało głupawych i niezrozumiałych dla nich systemów Pinta. Siły są czyli jednak cos po tym Pinto zostaje. Na minus przeciwnik był słaby i rozbity pewnie Mamrok lada chwilę też wyleci. A co do gry, no to są wreszcie bramki, ale gra pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza do momentu kiedy przeciwnik rzuca się na oślep do odrabiania strat, niestety to czasem my musimy odrabiać. No i skuteczność, bardzo zawiódł mnie Carlitos. No kuśwa grajmy do przodu, bo te wszystkie padaki w tył tylko prowokują przeciwników
Klasyczny przypadek w Legii, Pinto przygotowal fizycznie druzyne kolejnemu trenerowi ;-) A co do meritum, to oczywiacie nie mozna sie tym 3:0 zachlysnac, bo Jaga rozbita, z absencjami, a my w obronie czasem prowokujemy glupie sytuacje. Gornik wiecej nam powie. Najwazniejsze ze jest kontakt z liderem jest utrzymany.
Chorąży
  • 3 / 0
Brawo Vuko, Brawo . Vuko dzis powiedział w szatni grajcie po swojemu a na pewno wygramy i sie sprawdziło. W sensie Ricardo liczyłem na wiecej a tu Vuko patrzy , uczy sie od klejnych trenerów i wyciaga wnioski. Uczy sie na ich Błedach. I szczescie Dariusza... no mi dzis wiecej nic nie trzeba
Domyślny awatar Plutonowy
  • 1 / 3
Bardzo fajny wynik, jak i gra. Moje spostrzeżenia po meczu są takie, że Carlitos powinien zostać rozgrywającym, bo to mu dużo lepiej wychodzi, natomiast Antolic i Vesovic to dzbany, a ten pierwszy w szczególności.
Podporucznik
  • 0 / 0
Pięknie! Pierwszy raz od wielu miesięcy z przyjemnością można było oglądać (w końcu) GRĘ Legii! Niech ktoś teraz wytłumaczy - czemu 3 dni po blamażu w Krakowie nagle Legia zagrała w końcu jak na Legię przystoi?
~BogdanJanowiak
  • 0 / 0
Największe wzmocnienie?! Wyrzucenie tego snoba z naszej Legii.
Wygrywamy 3-0, a komentatorzy pieją nad bramkarzem przeciwników. To lubię! :):):):)
Porucznik
  • 0 / 0
I szukają spalonych przy naszych golach
3 razy powtarzali pierwsza bramke w Lidze+Ekstra, bo Veso byl na pozycji spalonej, ale obroncy dotykali pilki, az juz Stempniewski mial dosc...
To nie w tym rzecz, co mówią komentatorzy, ale fakt, że wreszcie zagraliśmy na miarę naszego potencjału, a nie, że gol po stałym fragmencie i dalej bliżej nieokreślone kopanie.
21 strzałów !!!!!!!!!
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 3 / 0
Kolega mnie uprzedził, więc napiszę słownie:
Dwadzieścia jeden strzałów !!!
A ja napiszę "oczko", żeby było jeszcze inaczej. ;)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 2 / 0
Słusznie, blackjack.
Snajper musisz zmienić cyfrę w nicku żeby to uczcić :)
"Nam strzelać dziś kazano" . Panowie jeszcze jest 27 punktów do zdobycia. Także przyłożyć się do zadania.
Porucznik
  • 2 / 0
Wróciliśmy!!! Pisałem o wprowadzeniu tlenu do szatni i to Vuko zdecydowanie się udało. Brawo za grę i 3pkt!
Marszałek Polski
  • 5 / 0
Kajdany portugalskie zdjęto
Legia z polotem finezją ogrywa Jagę
Coś w tym jest, byli lżejsi i szybsi niż kiedykolwiek w tym sezonie.
I to przez cały mecz.
Ale, ale, to była Jagiellonia w kryzysie, właśnie odniosła 5 lub 6 porażkę na wiosnę i wypadła z pierwszej ósemki.
Oby tak było w każdym kolejnym meczu, jestem dobrej myśli, jednak jeszcze parę trudnych wyzwań przed nami.
~Szacunek dla trenera Magiery.
  • 0 / 0
Rado nadal ma technikę i aż mi się przypomniało mecze z Realem w Lidze Mistrzów :D Szymański zrobi wielką karierę. Tylko musi wybrać dobrą Ligę np. Serie A.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 3 / 0
Jednak potrafimy grać do przodu , do poprawki skuteczność i dokładność ,ale to przydzie z czasem .Brawo Vuko za nowy świeży powiew oby tak dalej.
Podporucznik
  • 0 / 0
Skuteczność jest słaba, bo dawno nie było takich okazji, jeszcze się nie przywyczaili ;))
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 3 / 0
Było jeżdżenie na tyłku! Brawo Panowie!
Otóż to, mecze, w których jest jazda na tyłku można nawet przegrać i nikt nie ma pretensji.
A jeśli - na nasze warunki - na tyłkach jeżdżą zawodnicy takiej drużyny, to mało który klub jest w stanie się postawić. Jasne, że na Europę sama walka nie wystarczy, ale w naszej lidze? Nie oszukujmy się, z takim potencjałem i walką wynik musi być taki!
Zatem proszę o jeszcze!
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Kuchy wyglądał prawie jak Buncol na Racławickiej :-)
Kuchy to nawet w jednej akcji dwa razy "strzelał", przy okazji orając boisko barkiem i tyłkiem.
To jest niezwykle wszechstronny zawodnik.
Dziś piękna asysta i to lewą nogą.
Sierżant
  • 8 / 1
Przykro mi że smuci się kilkuset zwolenników Sa Pinto, bo rewelacyjny trener stracił pracę...
Ja się w końcu cieszę i świętuję.
Tylko Legia!!!
Kapitan
  • 3 / 2
Nie bój się :) Fanboje portugalskiego Nawałki szybko się przefarbują
To był ewidentnie portugalski Probierz!
Domyślny awatar Kapral
  • 3 / 1
Wraca Stara Dobra Legia Naszych starych czasów. Kto się zgadza poproszę łapkę w górę. Legia zawsze grała fajnie, jak grała to co lubiła grać a nie to do czego ją zmuszano.
Czy ktoś mi może powiedzieć o co tu, k****a, chodzi???

Podobieństwo do meczu Legia-Lechia z listopada 2016 aż się nasuwa. Trzeci gol - palce lizać.
To jak Legia grała dzisiaj piłką - coś czego baaaardzo dawno nie widziałem.
Legia super jest przygotowana kondycyjnie i na tym Vuko bedzie jechal jak Magiera po Hasim. Zobaczymy jak trzeba bedzie samemu przygotowac samemu druzyne. Martwi jedynie to ze kopacze dalej zwalniaja trenera kiedy im sie znudzi
Sierżant
  • 1 / 0
Magierze zabrali 7 graczy z podstawowej 11stki.
Z drugiej strony też jestem ciekawy jak Vuko sobie poradzi, o ile nie przyjdzie nowy trener.
Raczej przyjdzie.
Mioduski sam mówił że dwa razy tego samego błędu nie popełni (Klafurić)
Nie chwaląc się, prawie to przewidziałem:

Domyślny awatar ChorążyPoezja ludowa 2 / 0
Taktyka na dziś dla Legii:
Wciągnąć zespół liczącego na szybkiego gola Mamrota w zasadzkę, błyskawicznie skontrować. Kontrę kończyć skutecznie bramką.
Następnie wciągnąć zespół liczącego na szybkiego gola wyrównującego Mamrota w zasadzkę, błyskawicznie skontrować. Kontrę kończyć skutecznie bramką.
Następnie wciągnąć zespół liczącego na szybkiego gola kontaktowego Mamrota w zasadzkę, błyskawicznie skontrować. Kontrę kończyć skutecznie bramką.
Następnie wciągnąć zespół liczącego na szybkiego gola honorowego Mamrota w zasadzkę, błyskawicznie skontrować. Kontrę kończyć skutecznie bramką.
[03-04-2019 19:49]
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 1 / 0
Wieszczem był! Wieszczył! :-)))
Manekin, w końcu Poezja ludowa, muszą być "momenty" :-)
Gdyby tylko te kontry były skuteczniejsze dziś, ile to oni setek zmarnowali :-)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 1 / 0
Wiem, wiem, noblesse oblige ;-)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
– Momenty były?
– No masz!
Każdy poeta, coś kiedyś wywieszczy :) to te momenty właśnie :)
Im bardziej noblesse tym bardziej oblige, wiesz jak to jest, nie?
Domyślny awatar Plutonowy
  • 3 / 0
Po tak fajnym meczu pozwolę sobie zwrócić uwagę na jeden problem. Otóż trener który daje luz jak Magiera czy Klaf nie potrafi drużyny przygotować do sezonu. Natomiast trener którego piłkarze nie lubią jak Hasi czy Pinto robili podwaliny pod sukcesy następców. Ostatni kompletny trener to Czerczesow. Marzy mi się by do tego sztabu doszedł Cezar Sanjuan-Szklarz. On potrafił drużynę przygotować.
Domyślny awatar Sierżant
  • 2 / 0
Brawo Vuko, brawo Legia. Nareszcie zagrali na miarę możliwosci , Jedyny minus to niewykorzystywanie setek
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Kucharczyk jak wytrawny dyplomata w wywiadzie pomeczowym :-)
Po takim podaniu nie wypadało inaczej ;)
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Mnie się jeszcze bardziej podobało panowanie nad piłką przy trzeciej bramce :-)
Młodszy chorąży
  • 4 / 3
Przebiegniete 118 km, 3dni wczesniej 102 km. Tak się zwalnia trenera.
Podporucznik
  • 2 / 0
Myslisz, że specjalnie odpadli z Rakowem po dogrywce,bo nie chcieli grac na narodowym w finale PP?
Bardzo dobrze, że zwolnili.
3:0 tak jak przewidywałem tylko strzelcy bramek się nie zgadzają. To pokazuje też że niekoniecznie akwizytor Jacek był cudotwórcą a efekt nowej miotły po niechcianym w środowisku piłkarskim trenerze się liczy;) Brawo Vuko! Brawo drużyna!
Powiedzmy sobie wprost. Gdyby nie akwizytor (nawet jak na ciebie to wyjątkowo obrzydliwe i obraźliwe nie tylko dla Magiery), to nie wygraliby wtedy 3:0 a 6:0, z Realem wygrali, a z Dortmundem to minimum 8:8 a w lidze wciskali każdemu po 7 bramek, tylko zły Magiera ich ograniczał.
~Szacunek dla trenera Magiery.
  • 2 / 1
Szczególnie remis z Realem był przypadkiem.... Bo każdy trener może tak sobie pokonać Real... Tylko jakoś jozak hasi czy sa pinto tego nie osiągneli i nie osiągnął... sukces ma wielu ojców, a porażka jest matką sierot.
Chorąży
  • 1 / 0
Jeden mecz, a chciałbym takich wiecej trzeba dać szansę Vuko chyba zasłużył. Ale i tak brawp drużyna dziś czułem dumę z takiej gry :)
Vuko był niedoceniony, cały splendor wziął na siebie akwizytor i teraz u Bońka ma fuchę a Vuko dopiero buduje swoja pozycję ;)
Pułkownik
  • 10 / 0
I brawo Zagłębie S.!
Jeszcze długa droga przed osiągnięciem celu, jakim jest utrzymanie, ale trzeba przyznać, że zrobili spory krok, żeby dać sobie na to szansę.
Brawo!
Domyślny awatar Kapitan
  • 3 / 3
Sa Pinto... team spirit killer...
Przypomniało mi się 3:0 z Lechią Gdańsk wkrótce po przegonieniu Hasiego... :-)
Może nie było idealnie z tyłu, nie było jakiejś specjalnej obrony (karny, kilka groźnych sytuacji Jagielloni), ale za to z przodu fantazja jakby wróciła, ofensywa momentami sunęła jak walec, akcja za akcją.
Albo piłkarze eksplodowali formą, albo wcześniej ją tłumili, bądź ich coś paraliżowało.
I wreszcie wyglądali jak drużyna w ofensywie, te akcje miały polot.

Identyczny mecz jak ten kiedyś z Lechią po zmianie z Hasiego na Magierę.
Nie wiem jak było wtedy, jak dokładnie było teraz, ale jest dużo podobieństw.

Dziękuję za miły dla oka mecz, porywającą ofensywę i drużynowe gole.
Domyślny awatar Sierżant
  • 8 / 1
Wyglądali jak pies spuszczony ze smyczy pięknie
Pinto robił wszystko dobrze, zapominał tylko przed każdym meczem powiedzieć: "Panowie, zapi....my cały tydzień ciężko, ale nie będę na Was krzyczał jak coś nie wyjdzie, macie grać z fantazją, prosto i skutecznie, nie będę krzyczał jak się taktyka obsunie, o ile będzie po trzy gole w meczu."
To był jego błąd. ;-)
Pułkownik
  • 10 / 2
Piłkarze grali tak jakby byli w dzisiejszym dniu szczęśliwymi ludźmi. A pewnie byli, czemu, to się można domyślić.
Brawo! Dziś wszyscy na mniejszy lub większy plus.
Z Rado będzie jeszcze w tym sezonie pociecha, co najmniej rola jokera jak nic.
Pułkownik
  • 12 / 1
Przy okazji Sosnowiec wygrał z Wisłą. Jest dla nich nadzieja na utrzymanie :)
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 15 / 3
Wielu obchodzi. A nie podoba ci się, to wyp...
Domyślny awatar Plutonowy
  • 7 / 1
jz166, ja jestem ciekawy czy ty już zauważyłeś, że sobie ostro grabisz na tym forum XD
Podporucznik
  • 2 / 0
po meczu z Wisła miał niezły rajd, gdzie pod każdym komentarzem wyzywał wszystkich od trolli i pajaców.
Domyślny awatar ChorążyPoezja ludowa
Na rezerwie rezerwowi zasiadają, rado(śnie), śnię czy wiem? Olśnienie mnie dopadło na wiosnę...
[03-04-2019 19:37]
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 6 / 2
Brawo, brawo, brawo! Tak gra LEGIA WARSZAWA! Na pełnej i do końca, a nie jakieś wciśnięte 1:0 i obrona Częstochowy.
Pułkownik
  • 2 / 0
W tak szczęśliwej chwili nie wspominaj o Częstochowie :-)
Trzeba przyznać, że TA obrona Częstochowy była skuteczna :-(
Pułkownik
  • 0 / 0
Ktoś może powiedzieć, że Jagiellonia słabo grała, ale gra się tak jak przeciwnik pozwala a dzisiaj Legia była zdecydowanie lepsza. Oby tak dalej i oby jeszcze lepiej w następnych meczach. Wracamy do gry i idziemy prosto do celu - MP!
Hamalainen 12,22 km przebiegnięte, no tego to nie widziałem dawno...
Co ja piszę, nigdy!
Pułkownik
  • 0 / 0
Cały zespół 118 km i tylko trochę szkoda zmarnowanych sytuacji.
Mała uwaga, Carlitos mógłby czasami schować ambicję do kieszeni, jak nie idzie, to trzeba się rozejrzeć za tymi, którym idzie:-) No ale dzisiaj nie wyszło, następnym razem wyjdzie:-)
Domyślny awatar Kapral
  • 4 / 0
Ciekawe ... Hama najwięcej przebiegł w Legii;] tego się nie spodziewałem
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 1 / 0
Szpakowski: Podcinka młodego Sebastiana :-)
Domyślny awatar Kapitan
  • 4 / 0
Ten przypomina mi ten za Magiery z Lechią, tez 3-0 na przełamanie, mnóstwo sytuacji, jak było pozniej nie muszę przypominać.
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Później było do końca rundy demolowanie przeciwników
do końca rundy jesiennej w wiosennej była katorga bo nie mieliśmy kluczowych graczy a zastąpić ich nie miał kto
~Szacunek dla trenera Magiery.
  • 2 / 1
A nawet w rundzie wiosennej było także demolowanie np z termalicą 6:0.
Domyślny awatar Major
  • 1 / 7
Carlitos SAMOLUB
Pułkownik
  • 4 / 0
A kto podał przy bramce Martinsa?
Najlepszy mecz w sezonie!
Za Sa Pinto nigdy tak nie graliśmy.
Carlitos najlepszy mecz w Legii.

Co najśmieszniejsze chyba stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych niż przez 4-6 spotkań za Sa Pinto.

Oby teraz było tylko lepiej.To jest Legia jaka chcemy oglądać
Marszałek Polski
  • 7 / 1
Taką grę chcę:) fajny mecz, brawo Legia
Jak do tej pory najlepszy mecz tego sezonu. Oby tak dalej!
Domyślny awatar Kapitan
  • 3 / 0
Fantastyczny mecz! Brawo piłkarze, brawo trenerzy!
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 4 / 0
Brawo panowie!
Dziękuję, dziękuję, dziękuję!
Domyślny awatar Podporucznik
  • 7 / 3
Pinto trzeba było już wcześniej pogonić. Legia Mistrz!!!
Domyślny awatar Plutonowy
  • 4 / 0
No to mamy mistrza. Dziękuję za uwagę.
Odważnie;-)
Domyślny awatar Chorąży
  • 5 / 1
Stara ale jara Legia.
Kapitan
  • 7 / 0
Odpowiednie uczucie po meczu Legii u siebie - 3:0, po którym pozostaje niedosyt.