Wygrana w pierwszym sparingu

Redaktor Piotr Kamieniecki

15.01.2019 12:12

(akt. 17.01.2019 15:12)

Piłkarze Legii Warszawa wygrali pierwszy sparing 2019 roku. "Wojskowi" pokonali 4:1 portugalskiego trzecioligowca, Olimpico Montijo. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Kasper Hamalainen, William Remy, Salvador Agra, a także Carlitos.
Sparingi 2018/2019 - Zimowe przygotowania
4 1

(2:0)

Club Olimpico MontijoClub Olimpico Montijo
15-01-2019 12:00 One Troia Jose Mourinho Training Camp
Miguel Martins
38'
45'
46'
46'
75'
81'
91'
Legia WarszawaClub Olimpico Montijo
  • 19. Luciano Faria

46'
  • 6. Andre Gomes

• 6. Obi

46'
  • 40. Bruno Jesus

46'
  • 13. Ivan Buha

46'
  • 7. Marcos

• 16. Alphonse Mendes

46'
  • 60. Gustavo Filipe

46'
  • 3. Rafael Santos

46'
  • 28. Helio Roque

46'
  • 11. Tiago Targino

46'

• 1. Diogo Arreigota

46'
  • 2. Gustavo Benjumea

• 21. Jose Lucio

46'
  • 8. Marcelo Castro

46'
  • 17. Isaac Boakye

46'
  • 7. Cami

46'
  • 27. Pedro Batista

46'
  • 25. Vupi Mbasi

46'
  • 5. Brian Mosquera

46'
  • 9. Beto

46'

Fot: Piotr Kucza/FotoPyk
Zapis relacji tekstowej "na żywo"

Legioniści rozegrali pierwszy sparing w 2019 roku po tygodniu przygotowań. Rywalem był portugalski trzecioligowiec, Olimpico Montijo. Mistrzowie Polski przez większość spotkania mieli przewagę i znacznie częściej gościli pod bramką rywali. Skład, na który zdecydował się Ricardo Sa Pinto był eksperymentalny. Takiego zestawienia nigdy wcześniej nie oglądano i zapewne nigdy już się nie obejrzy. „Wojskowi” regularnie strzelali, lecz brakowało skuteczności i celności. Impas przełamał w 38. minucie Kasper Hamalainen, który wykorzystał dogranie Williama Remy’ego i ładnym uderzeniem pokonał Luciano Farię. Francuz był najlepszym graczem na placu gry - można go było dostrzec w roli stopera, środkowego pomocnika, skrzydłowego czy napastnika. Swój występ ukoronował pod koniec pierwszej połowy, gdy huknął zza pola karnego i nie dał szans portugalskiemu golkiperowi.

Olimpico zagrażało głównie po kontrach lub strzałach z dystansu. Blisko celu był m.in. Helio Roque, lecz jego próba z rzutu wolnego poszybowała nad poprzeczką. Przez 45 minut na prawej obronie występował Michał Kucharczyk. Z drugiej strony biegał Luis Rocha, który w kilku sytuacjach powinien zachować się lepiej. Po przerwie portugalski szkoleniowiec „Wojskowych” posłał na murawę zupełnie inny skład.

fot: Piotr Kucza/FotoPyk
Legioniści nadal kontrolowali grę, przeważali i częściej przebywali z piłką na połowie Olimpico, ale nadal mieli problem ze sforsowaniem defensywy przeciwników. Gra obronna w stołecznych szeregach wyglądała solidnie, lecz nadal zawodziło wykończenie akcji. W drugiej połowie szansę występu dostał najpierw Michał Karbownik, którego z czasem zastąpił Mateusz Praszelik. Obaj młodzieżowcy spisali się przyzwoicie utrzymując się przy piłce i wymieniając skutecznie podania ze starszymi kolegami. „Praszel” zanotował asystę przy bramce Carlitosa w ostatnich sekundach spotkania.

Zanim do bramki trafił Carlitos, z gola po podaniu Hiszpana mógł się cieszyć zimowy nabytek „Wojskowych”, Salvador Agra. Skrzydłowy został na zgrupowaniu obdarzony pseudonimem „Minecraft”, a przy akcji iberyjskich zawodników popisał się dużą szybkością i skuteczną finalizacją. Potem honorowego gola strzelili Portugalczycy, którzy wykorzystali złe ustawienie defensywy. Wynik ustalił wspomniany już Hiszpan i stanęło na rezultacie 4:1.