Wypożyczeni: Gol Żyry, asysta Ciepieli

02.12.2019 12:30

(akt. 02.12.2019 11:56)

W ubiegłym tygodniu gola dla Stali Mielec zdobył Mateusz Żyro. Ponadto, asystę w starciu z Gryfem Wejherowo wywalczył gracz Stali Stalowa Wola, Bartłomiej Ciepiela. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie musieli uznać wyższość Lecha Poznań (0:2) przed własną publicznością. Kwietniewskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie pokonali na wyjeździe aktualnego mistrza Polski, Piasta Gliwice (3:0). Hołownia całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy "Piastunek" skończyły rundę jesienną. Po pierwszej części sezonu, drugi zespół gliwiczan jest sklasyfikowany na trzecim stopniu podium w klasie okręgowej. Drugi zespół Piasta zmierzył się jeszcze sparingowo w Kaliszu z KKS-em i przegrał 2:8. Wypożyczony legionista grał od początku do końca na pozycji lewego obrońcy, parokrotnie zapędzał się do ofensywy.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie  zwyciężyli 1:0 z Bruk-Betem po golu Fabiana Piaseckiego w drugiej połowie. Nawotka spędził pełne 90 minut na placu gry. W pierwszej odsłonie, zawodnik pobiegł prawą flankę i dośrodkował w pole karne. Defensorom przyjezdnych, po małym zamieszaniu, udało się wyjść z opresji.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Suwałczanie przegrali w Poznaniu z Wartą (0:3). Król został napomniany żółtą kartką po zmianie stron i opuścił murawę w 78. minucie. Matuszewski wystąpił z kolei od początku do samego końca rywalizacji.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Mielczanie pokonali na własnym terenie 2:1 Podbeskidzie. „Żyrko” zanotował pełne 90 minut, a w pierwszym kwadransie wpakował futbolówkę do siatki. Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę między nogami przepuścił Josip Soljić, a wychowanek „Wojskowych” głową skierował ją do siatki.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) – Zespół  z Niepołomic zremisował na wyjeździe 1:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Sitka zabrakło jednak na murawie. Puszcza mierzyła się jeszcze w weekend z Sandecją (1:0). „Sito” wszedł na plac w 35. minucie w miejsce byłego gracza Legii, Bartosza Żurka.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Radomiak zwyciężył w Radomiu 2:0 z GKS-em Bełchatów. Pietrzyk rywalizował od pierwszych do ostatnich sekund. Po przewinieniach na środkowym obrońcy, który wyprowadzał piłkę na własnej połowie, arbiter główny ukarał żółtymi kartkami dwóch graczy drużyny przeciwnej. Blok defensywny spokojnie oddalał zagrożenie, kasował wszelkie ataki rywali. Kochalski siedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” wygrała 3:2 w Wejherowie z Gryfem. Zjawińskiego zabrakło w składzie ze względu na kontuzję. Ciepiela walczył z kolei na murawie przez 69 minut. W pierwszej połowie, pomocnik asystował przy trafieniu Michała Fidziukiewicza. Wychowanek Igloopolu Dębica ruszył do kontry i podał do napastnika Stali. Z piłką minął się jednak obrońca miejscowych, a snajper przyjezdnych wykorzystał sytuację sam na sam. Co więcej, "Ciepi" zanotował sporo dośrodkowań, jest etatowym wykonawcą stałych fragmentów gry.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała u siebie 1:2 z Legionovią Legionowo. Skibicki nie znalazł się w kadrze meczowej.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry pokonała u siebie 1:0 Legionovię Legionowo. „Bondi” wystąpił od początku do końca spotkania, podobnie jak w spotkaniu z rezerwami Lecha, w którym padł bezbramkowy remis.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor pokonał po dogrywce 1:0 Wisłę Puławy w półfinale Pucharu Polski na szczeblu PZPN. "Rymo" pojawił się na placu w 91. minucie. Pomocnik został ukarany żółtą kartką. Poza tym, zanotował parę przechwytów, wygrał kilka dryblingów. Oddał również jeden strzał, z lewej nogi w kierunku górnej części bramki, który okazał się minimalnie niecelny.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki), Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra), Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska), Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Wymienione drużyny nie wystąpią już w tym roku w spotkaniach o stawkę.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni zakończyli oficjalne występy w 2019 roku. Po piętnastu kolejkach, KS plasuje się na czwartym miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do lidera, Drukarza Warszawa.