Wypożyczeni: Gole Bondarenki, Leszczuka i Olejarki

18.11.2019 09:00

(akt. 18.11.2019 09:06)

W ubiegłym tygodniu bramkę dla reprezentacji Polski do lat 20 zdobył Mateusz Bondarenko, gracz Skry Częstochowa. Natomiast gole dla KS-u Łomianki oraz Wólczanki strzelili odpowiednio Mateusz Leszczuk i Dawid Olejarka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez Legię Warszawa.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław), Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Ekipy występujące w Ekstraklasie, ze względu na przerwę reprezentacyjną, spotkania o stawkę rozegrają w najbliższy weekend.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie przegrali w Bielsku-Białej 1:4 z Podbeskidziem. „Nawot” grał od początku do końca. Zawodnik parokrotnie dośrodkował z bocznego sektora boiska, w jednej z akcji skutecznie powstrzymał Łukasza Sierpinę na lewej stronie.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Suwałczanie zwyciężyli na wyjeździe 3:1 z Chojniczanką Chojnice. Zarówno „Mata” jak i „Króli” spędzili na murawie po 90 minut.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) – Wyjazdowy mecz ekipy z Niepołomic z GKS-em 1962 Jastrzębie został przeniesiony z powodu powołań zawodników gości do kadr narodowych.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Radomiak wyszarpał remis w Tychach z GKS-em. Kochalski spędził cały mecz między słupkami i parę razy uchronił zespół przed stratą bramki. Golkiper m.in. wyłapał centrę Dominika Połapa czy dopadł do futbolówki, którą za mocno wypuścił sobie Jakub Piątek w sytuacji sam na sam tuż przed przerwą. Pietrzyk zameldował się z kolei na murawie w 69. minucie w miejsce Michała Grudniewskiego.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Stal pokonała w Poznaniu 2:0 Wartę. „Żyrko” przebywał na murawie całe spotkanie Defensor w 35. minucie popisał się piekielnie ważną interwencją, dzięki czemu jego zespół nie stracił bramki. W drugiej połowie, 21-latek próbował zagrać prostopadłe podanie w pole karne, jednak mur obronny rywali oddalił zagrożenie.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” musiała uznać wyższość Resovii w Rzeszowie (2:3). Ciepiela grał do 64. minuty, z kolei Zjawiński nie pojawił się w kadrze. Snajper zmaga się z kontuzją i w tym roku już nie zagra.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała w Siedlcach 2:1 ze Stalą Rzeszów. Skibicki wszedł na murawę w 73. minucie w miejsce Dominika Barciaka, strzelca pierwszego gola dla gospodarzy.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry nie grała w poprzednim tygodniu, z powodu znalezienia się „Bondiego” w kadrze Polski do lat 20. Stoper wystąpił przeciwko Szwajcarii (5:1) w towarzyskim spotkaniu w Chojnicach i strzelił pierwszego gola w meczu. Środkowy obrońca kapitalnie zamknął dośrodkowanie na dalszym słupku i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka zwyciężyła u siebie 2:0 z rezerwami Korony Kielce. „Olej” walczył od pierwszych do ostatnich sekund i po jego golu miejscowi objęli prowadzenie. Pomocnik wykorzystał sytuację sam na sam. Co więcej, w jednej z akcji oddał groźny strzał z dwunastego metra, jednak obrońca rywali obronił jego uderzenie piętą. Olejarka również dośrodkował w taki sposób, że futbolówka mogła wpaść do siatki.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor zwyciężył w Lublinie 4:1 z Hetmanem Zamość. Rymek pojawił się na murawie w 87. minucie w miejsce Dominika Kuncy, który skompletował hat-tricka.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Klub z Aleksandrowa Łódzkiego przegrał u siebie 1:3 z Olimpią Zambrów. Napastnik znalazł się w kadrze meczowej, jednak oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń wygrała na wyjeździe 3:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. „Gładi” spędził na boisku pełne 90 minut.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Lisowski zameldował się na placu gry w 88. minucie zmieniając Bartosza Koniecznego, który w trakcie spotkania został ukarany żółtą kartką.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Zespół z Elbląga okazał się lepszy od Huraganu Morąg (3:1). Łakota wyleczył uraz, przez co wskoczył z powrotem do podstawowego składu. W 64. minucie bramkarz popisał się kapitaną interwencją po uderzeniu Piotra Łysiaka z rzutu wolnego.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni pokonali u siebie 4:0 Podlasie Sokołów Podlaski. „Lesiu” wszedł na murawę w 55. minucie. W tym spotkaniu trener miejscowych postanowił sprawdzić kilku zmienników, przez co wypożyczony legionista rozpoczął spotkanie z ławki. Gracz z rocznika ’01 zdołał strzelić gola po tym jak uderzył bez przyjęcia po wycofaniu futbolówki na piętnasty metr.

Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu