Reklama HEG

Wyrok CAS w styczniu lub w lutym

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17-11-2014 / 10:49

(akt. 04-01-2019 / 13:24)

Dopiero na przełomie stycznia i lutego poznamy orzeczenie Trybunatu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w sprawie odwołania Legii od walkowera w meczu z Celtikiem Glasgow. Decyzję UEFA, która wykluczyła warszawian z decydującej fazy el. Ligi Mistrzów, klub zaskarżył już w sierpniu, wtedy jednak CAS nie znalazł podstaw, by rozpatrzyć ją w trybie przyspieszonym. Wówczas mówiło się, że wyrok zapadnie w ciągu trzech miesięcy, ale ten termin nie zostanie dotrzymany. Legia jednak cierpliwie czeka.

- Jest jakaś szansa na finansową rekompensatę od UEFA, ale szczerze mówiąc, wielkich nadziei sobie nie robię. Chodzi nam przede wszystkim o pokazanie, że racja jest po naszej stronie. Od początku twierdziliśmy, że duch sportu powinien być najważniejszy w tym sporze. Liczymy na pozytywną decyzję sędziów - mówi większościowy akcjonariusz Legii Dariusz Mioduski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Komentarze (21)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
No dobra, a co z postępowaniem ws. flagi w Kijowie? Podobno decyzja miała być przez UEFA podjęta 13 listopada (jeśli mnie pamięć nie myli).
~truth rulez
 • 0 / 0
no wlasnie, ni widu ni slychu
~ksssssss
 • 0 / 0
Nie będzie odszkodowanie, Legia zasłużyła na karę. Lech najlepsza w Polsce
~karo
 • 0 / 0
Lech najlepsza k****?
~RMK
 • 0 / 0
Raczej nie będzie to wcześniej niż w lutym - poniżej terminarz spraw w CAS na najbliższe miesiące:

www.tas-cas.org/en/infogenerales.asp/4-3-544-1092-4-1-1/5-0-1092-15-1-1/
~MartinMix:)
 • 0 / 0
Zgadzam się z Mioduskim, że szans na przyznanie Legii jakiegokolwiek odszkodawania praktycznie nie ma. Popełniony został głupi błąd, który miał ogromne konsekwencje (chyba nigdy dotąd w polskiej piłce nie było równie głupiego administracyjnego błędu, który kosztowałby tak wiele)
wbrew pozorom, ten błąd głównie wykluczył nas w walce w 4 rundzie el. do LM. Pewności dostania się do fazy grupowej LM nie mieliśmy. Gorszymi błędami charakteryzowali się poprzedni właściciele zatrudniając amatorów.
~ja
 • 0 / 0
Za starych właścicieli nie było masowej wymiany ludzi pracujących w klubie.
Pracowali dalej ludzie, którzy wiedzieli co mają robić.
Amatorzy byli jedynie na samej górze, czyli zarząd i mi_as itp.
Jak przyszedł Leśny to zatrudniono totalnych amatorów jak kierowniczkę, która o kierowaniu drużyną nie miała zielonego pojęcia, bo zajmowała się flotą samochodów.
Ludzi za biurkami zmieniono wielu i to spowodowało ten błąd.
Leśny się przyznał, że zawiódł i miał rację.

Rewolucje trzeba było zrobić w sztabie sportowym (łącznie ze skautingiem itd.) i Leśny to zrobił.
A zwykli szaraczki pracujący za biurkami powinni pozostać.


Oprócz Ostrowskiej zatrudnił inne osoby kompletnych amatorów, jak Żewłaka.
Jak ktoś chce się uczyć niech idzie do słabszego klubu czy do niższej ligi, rezerw itd.
A tutaj mamy kompletnego amatora jako dyrektora tak samo jak i Ebebenge.
Beret może i był do wywalenia, ale trzeba było zatrudnić w jego miejsce kogoś obytego w tym fachu.
Na razie mamy na farcie wypalonego Dudę i kompletnie nieudany zaciąg Brazylijski.
Co będzie w przyszłości to czas pokaże.
~MartinMix:)
 • 0 / 0
Czarnuch: ja nie napisałem nic o tym że wylecieliśmy z LM, napisałem jedynie że ten błąd dużo kosztował (2 mln euro za IV rundę kw. LM to według mnie bardzo duże pieniądze)
ja: ciężko określić czy zatrudniono amatorów - to można jedynie stwierdzić przyglądając się ich codziennej pracy - a takiej możliwości zarówno ja jak i pewnie Ty nie mamy więc takie twierdzenia jak Twoje są co najwyżej spekulacjami.
ja

Wystarczy spojrzeć jak zarządzany był klub za poprzedniego właściciela a jak jest obecnie. Obecnie poza wpadką przy okazji Celticu wszystko idzie do przodu.
Za poprzedniego właściciela doświadczyliśmy tragicznych błędów. Wymiana prezesów,dyrektorów sportowych,trenerów,zawodników itp itd.
Amatorskie decyzje jak np kampania truskawkowa czy "zainwestowanie" w badziewny herb lub podwyżka cen biletów.
Nawet pozyskanie sponsorów było dla nich za trudne - Nka jako majstersztyk...
Jednym zdaniem.. O wiele więcej straciliśmy za poprzedniego właściciela niż obecnie za Leśnego.
Plusy to już inna sprawa.

Mimo wszystko uważam,że albo widzisz świat wyłącznie na swój sposób czy też jesteś krótkowidzem albo po prostu lubisz przeistaczać fakty w pakiecie z hipokryzją..
Mamy na tą chwilę zrównoważony budżet, ba nawet będzie naturalnie wzrastał. Planowana jest budowa akademii. Zatrudniony został wyśmienicie się spisujący trener. Na współpracy z Flu nic nie tracimy a możemy wciąż zyskać. Wreszcie za transfery nie odpowiada wyłącznie jedna czy dwie osoby tylko jest to organizowane w porozumieniu czego efekty widać jasno. Sponsorzy regularnie są pozyskiwani a już jest ich liczna grupa. I wreszcie osiągamy genialne wyniki.. Więc sorry.. skończ pisać bzdury.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
"Leśny się przyznał, że zawiódł i miał rację. "

A jak Legia ściągnęła Hubnika to Miklas powiedział, że kontrakt podpisano na 2,5 roku, a okazało się, że to było półroczne wypożyczenie z opcją przedłużenia o rok. I do kłamstwa się nie przyznał. I niech stanowi probierz uczciwości byłych i obecnych właścicieli Legii.
~Arrt
 • 0 / 0
~ja wiesz moze gdzie beret sie tego obycia uczyl ? Idac tokiem Twojego myslenia to w (L) albo w firmach krore chca cos osiagnac powinni pracowac tylko ludzie ktorzy troche wiosen maja i ktorzy z niej ednego pieca chcleb jedli Zakladam ze jestes mlody i w najblizszym czasie bedziesz szukal pracy ... moze wtedy zmienisz zdanie na ten temat
~mar
 • 0 / 0
miałem właśnie pytać o sprawę, już myślałem, że po cichu się wycofaliśmy
zbędny temat :) finałem pewnie będzie przyznanie racji UEFA przy jednoczesnym wskazaniu,że przepisy bywają zbyt rygorystyczne czy też niekiedy sprzeczne z duchem fair play.
~ulan
 • 0 / 0
machina biurokratyczna wiedze powoli miele, czy nie jest tak ze maja jakieś obligatoryjne terminy???
działają w ściśle określonych terminach :) nic dziwnego skoro sprawa dotyczy z góry przegranej sytuacji i w dodatku Legii..
a jak wygląda sprawa zgłoszenia odnośnie meczu z Metalistem w Kijowie ?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Na oficjalnej UEFA jest napisane, że sprawa miała zostać rozpatrzona 13 listopada i pewnie została. A że nie było o niej głośno, więc pewnie bez większych konsekwencji.
jeśli obyło się bez konsekwencji to również i o tym powinni poinformować :)
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
im ciszej wokół tego tematu tym lepiej
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Może UEFA stwierdziła, że nie będą się wygłupiać i nie będą w ogóle taką bzdurą się zajmować?