63'
69'
74'
75'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz wideo. Miłego wieczoru!
  • Kolejny mecz legioniści rozegrają 23 listopada w Szczecinie z Pogonią
  • 90+3'
    Koniec! Legia wygrała u siebie 5:1 z Górnikiem! Dwie bramki dla miejscowych zdobył Paweł Wszołek, a po jednym golu strzelili Arvydas Novikovas oraz Jarosław Niezgoda. Padło również jedno trafienie samobójcze. Honorowego gola dla gości strzelił Przemysław Wiśniewski
  • 90+2'
    Ściślak oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który poszybował ponad poprzeczką
  • 90'
    Dwie minuty doliczone
  • 90'
    Dobry przechwyt Gwilii w defensywie. Legioniści zabrali się do kontry, lecz przyjezdni oddalili niebezpieczeństwo
  • 88'
    Karbownik świetnie powstrzymał Sekulicia tuż przy linii końcowej
  • 87'
    Angulo zszedł do środka i potężnie huknął. Piłka po strzale Hiszpana wylądowała jednak na trybunach
  • 86'
    Rywale uporali się z dośrodkowaniem Gwilii z rzutu wolnego
  • 85'
    A jednak nie! Po wideoweryfikacji arbiter nie uznał gola. Angulo był na spalonym
  • 83'
    Drugi gol dla Górnika. 5:2
  • 82'
    Kostorz zszedł na lewą nogę będąc w polu karnym, ale Chudy wyłapał jego uderzenie
  • 81'
    Rzut wolny dla gości. Janza zacentrował, jeden z rywali główkował, lecz Majecki złapał futbolówkę
  • 80'
    Angulo dopadł do prostopadłego podania, minął Majeckiego, jednak za mocno wypuścił sobie futbolówkę przed siebie. Od bramki rozpocznie golkiper Legii
  • 78'
    Kostorz za Niezgodę
  • 77'
    Spore zamieszanie zrobiło się po rzucie rożnym dla Górnika. Ostatecznie Wiśniewski skierował futbolówkę do siatki
  • 75'
    5:1. Gol dla Górnika
  • 73'
    Gwilia zacentrował z prawej strony po rzucie wolnym, lecz goście sobie z tym poradzili. Moment później Rosołek znalazł się w polu karnym i płasko uderzył w kierunku dalszego słupka. Do celu zabrakło mu naprawdę niewiele
  • 72'
    Jędrzejczyk zagrał prostopadle w kierunku Novikovasa. Litwin był jednak pilnowany przez gracza gości. Ostatecznie miejscowi mają rzut wolny
  • 70'
    Janza podłączył się do ofensywy, jednak jego dośrodkowanie z lewej flanki okazało się zbyt mocne
  • 69'
    Ściślak za Zapolnika
  • 69'
    Novikovas uderzył bezpośrednio z lewej nogi ponad poprzeczką
  • 68'
    Wszołek wywalczył rzut wolny na połowie Górnika
  • 67'
    Dośrodkowanie Novikovasa z rogu, ale goście wyszli z opresji
  • 66'
    Rzut rożny dla miejscowych. Karbownik zszedł do środka i szukał Martinsa
  • 64'
    Napastnik Legii dopadł do futbolówki w okolicach pola karnego, minął rywala i pokonał Chudy'ego płaskim strzałem z lewej nogi!
  • 63'
    5:0! Niezgoda!
  • 60'
    Luquinhas opuszcza plac gry, w jego miejsce Rosołek
  • 60'
    Legioniści się rozkręcili! Tym razem Niezgoda zgubił przyjęciem defensora Górnika i uruchomił niepilnowanego Novikovasa. Litwin potężnie huknął i skierował piłkę do siatki
  • 58'
    Antolić schodzi, Gwilia schodzi
  • 58'
    Kopacz za Wolsztyńskiego
  • 57'
    4:0! Co tu się dzieje!
  • 57'
    Luquinhas otrzymał świetne podanie za plecy obrońców, minął Chudy'ego, a futbolówkę do pustej bramki skierował Wszołek! Brawo!
  • 55'
    Już 3:0!
  • 55'
    Novikovas odważnie ruszył na przebój, wbiegł w pole karne i zagrał do Jędrzejczyka, który oddał strzał z ostrego kąta. Ostatecznie futbolówkę do własnej siatki skierował Bochniewicz
  • 53'
    2:0!
  • 53'
    Karbownik skutecznie powstrzymał Sekulicia, który wbiegł w pole karne Legii
  • 52'
    Karbownik nie zdążył dopaść do piłki zagranej na lewą flankę
  • 52'
    Żółta kartka dla Wiśniewskiego za faul na Luquinhasie
  • 50'
    Dośrodkowanie Novikovasa w pobliże bliższego słupka zostało zażegnane przez przeciwników. Legioniści otrzymali jeszcze jeden korner. Po zamieszaniu Novikovas uderzył niecelnie z lewej nogi zza "szesnastki"
  • 49'
    Jędrzejczyk do Antolicia, który kapitalnie wprowadził Luquinhasa w pole karne. Brazylijczyk był jednak pod presją, ale zdołał wywalczyć korner
  • 48'
    Rzut wolny dla Górnika. Centra ze stałego fragmentu została złapana przez Majeckiego
  • 47'
    Aut dla Legii. Spokojny początek drugiej połowy, ale warszawiacy wciąż starają się grać, jak przed przerwą - przede wszystkim ofensywnie
  • 46'
    Rozpoczęła się druga połowa
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Górnikiem 1:0 po golu Wszołka. Wracamy za kwadrans
  • 45+1'
    Centra z rzutu rożnego została zażegnana przez stołeczną ekipę
  • 45+1'
    Tak z gola cieszył się Paweł Wszołek. Fot: Jan Szurek
  • 45+1'
    Głębokie dośrodkowanie Sekulicia z prawej flanki. Po chwili zabrzanie uzyskali korner
  • 45'
    Trzy minuty doliczone
  • 44'
    Novikovas dośrodkował ze stałego fragmentu, lecz sędzia dopatrzył się faulu w ataku jednego z legionistów
  • 44'
    Jędrzejczyk nieprzepisowo powstrzymany na prawej stronie boiska. Będzie rzut wolny dla Legii
  • 43'
    Novikovas nie zdołał minąć Sekulicia w bocznym sektorze po podaniu od Karbownika
  • 41'
    Wszołek zameldował się w "szesnastce" i wystawił futbolówkę Niezgodzie, który jednak został zablokowany
  • 40'
    Gospodarze mają sporą przewagę, cały czas starają się kreować okazje i szukać miejsca do oddania strzałów. Zabrzanie nie mają zbyt wiele do powiedzenia poza pojedynczymi sytuacjami w ofensywie
  • 39'
    Martas za Bainovicia
  • 38'
    Jędrzejczyk kapitalnie wywalczył piłkę blisko linii końcowej. Następnie warszawiacy otrzymali korner
  • 37'
    Martins do Luquinhasa. Brazylijczyk był na skraju pola karnego, lecz jego uderzenie zostało zablokowane
  • 36'
    Luquinhas sfaulowany w walce powietrznej o piłkę
  • 35'
    Lewczuk świetnie zagrał na wyprzedzenie i zapoczątkował szybką kontrę Legii. Ostatecznie Luquinhas oddał strzał zza pola karnego, który okazał się zablokowany
  • 33'
    Wszołek przerzucił piłkę na prawą flankę do Novikovasa, który dostrzegł Jędrzejczyka. Warszawiacy próbowali zdziałać coś w ofensywie, i wywalczyli korner
  • 31'
    Dośrodkowanie Antolicia minęło zawodników w polu karnym i spadło pod nogi Karbownika. Lewy obrońca miękko zacentrował, ostatecznie mocny strzał, który poszybował wysoko ponad poprzeczką, oddał Novikovas
  • 30'
    Warszawiacy zabrali się do kontry po tym jak Zapolnik oraz Angulo mogli skierować futbolówkę do siatki po dalekim górnym podaniu za plecy obrońców. Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony, oddał płaski strzał, który odbił się jeszcze od obrońcy i wylądował w bramce
  • 28'
    Wszołek! 1:0!
  • 27'
    Żółta kartka dla Bainovicia za faul w środku pola
  • 26'
    Centra Antolica z rzutu rożnego, następnie piłka trafiła pod nogi Niezgody, który miękko dośrodkował praktycznie z linii końcowej. Na piłkę czyhał Lewczuk, jednak przyjezdni oddalili niebepieczeństwo
  • 24'
    Wszołek wbiegł w "szesnastkę" i próbował wycofać zagranie, które zablokował przeciwnik. Korner
  • 24'
    Antolić uruchomił Novikovasa na skrzydle. Litwin miał sporo miejsca i czasu, dośrodkował, jednak uderzenie Luquinhasa z powietrza przeleciało obok lewego słupka strzeżonego przez Chudy'ego
  • 22'
    Zabrzanie ruszyli środkiem, jednak nie udało im się przejść przez defensywę stołecznego klubu
  • 20'
    Wszołek chciał wycofać piłkę, która następnie do niego wróciła. Skrzydłowy nie był jednak w stanie jej opanować. Od bramki rozpoczyna Chudy
  • 19'
    Karbownik sfaulowany przez Zapolnika na wysokości środka boiska
  • 18'
    Novikovas chciał zagrać przed pole karne do lepiej ustawionego Luquinhasa, lecz został rozczytany przez "Trójkolorowych"
  • 18'
    Małe nieporozumienie defensywy Legii i Górnik mógł umieścić futbolówkę w siatce. Na szczęście, miejscowi naprawili spory błąd i wyszli z opresji. Swoje dołożył też Kamil Zapolnik, który z bliska trafił w Majeckiego, który dobrze skracał kąt i właściwie interweniował
  • 17'
    Legioniści mieli pomysł, szukali dokładnych podań, dzięki którym budowali przewagę. W pewnym momencie Jędrzejczyk zacentrował z bocznego sektora, jednak żaden z partnerów nie zamknął akcji
  • 15'
    Zapolnik popędził i dośrodkował miękko z prawej strony, ale od bramki zacznie Majecki
  • 15'
    Zrobiło się spore zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, nieczysto w piłkę trafił chociażby Luquinhas
  • 14'
    Korner dla Legii. Krótkie rozegranie stałego fragmentu przez Novikovasa. Ostatecznie goście połapali się o wyszli z kontrą. Zabrzanie ruszyli lewą flanką, jednak Martins ich powstrzymał
  • 13'
    Wracamy do gry
  • 11'
    Chwila przerwy. Nad murawą unosi się dym, który jest skutkiem odpalonych wcześniej środków pirotechnicznych
  • 9'
    Tak wyglądała za to oprawa kibiców Górnika:
  • 9'
    Novikovas ruszył środkiem boiska, lecz jego strzał zza pola karnego został zablokowany
  • 9'
    Karbownik wypatrzył Wszołka w "szesnastce", a ten szybko zgrał do wybiegającego Antolicia. Defensywny pomocnik został jednak rozczytany przez rywali
  • 8'
  • 7'
    Kibice zgromadzeni na stadionie śpiewają hymn Polski
  • 7'
    Wszołek! Kapitalnie zabrał się z piłką Antolić. Chorwat zacentrował z lewej flanki idealnie na głowę Wszołka, który uderzył mocno, jednak Chudy zbił futbolówkę do boku
  • 5'
    Warszawiacy przechwycili piłkę, lecz po chwili zabrzanie ją odzyskali. Jeden z przeciwników szukał dalszym podaniem Zapolnika, jednak zagrał za mocno w pole karne
  • 4'
    Faul Lewczuka w środkowej strefie boiska
  • 3'
    Bezpośredni strzał Novikovasa ze stałego fragmentu gry. Litwin jednak trochę się pomylił
  • 2'
    Wszołek wywalczył rzut wolny po tym jak jeden z rywali zagrał piłkę ręką
  • 0
  • Obie drużyny już na boisku!
  • Czas na "Sen o Warszawie"
  • Skład gospodarzy wygląda nastepująco: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Martins, Antolić, Novikovas, - Luquinhas - Niezgoda! Ławka: Cierzniak, Gwilia, Rocha, Kostorz, Agra, Rosołek, Stolarski, Remy, Vesović
  • Trener Aleksandar Vuković nie będzie mógł skorzystać z usług Jose Kante, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Przeczytajcie tekst o tym, kto może go zastąpić, tutaj
  • Możecie również sprawdzić jak wyglądał ostatni trening "Wojskowych" przed spotkaniem z zabrzanami. Więcej w tym miejscu
  • Zerknijcie co słychać w obozie rywali przed pierwszym gwizdkiem sędziego Złotka. Link tutaj
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz piętnastej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze. Stołeczny klub zdobył do tej pory 26 punktów, z kolei "Trójkolorowi" mają na koncie o dziesięć "oczek" mniej.
Legia WarszawaGórnik Zabrze
26'

26' Filip Bainović

39'

39' Mateusz Matras za Filip Bainović

52'

52' Przemysław Wiśniewski

54' Paweł Bochniewicz

54'
58'

58' David Kopacz za Łukasz Wolsztyński

69'

69' Daniel Ściślak za Kamil Zapolnik

74'

74' Przemysław Wiśniewski