1
0

(0:0)

2021-09-11 / 20:00 Wrocław Bartosz Frankowski 21997
  • 90+7' Koniec. Legia przegrała 0:1 ze Śląskiem we Wrocławiu.
  • 90+7' Gola jednak nie ma. Spalony
  • 90+6' 2:0 dla Śląska. Exposito
  • 90+6' Martins sfaulowany przez Garcię na połowie Legii
  • 90+5' Pawłowski popędził prawą stroną, chciał płasko zagrać wzdłuż boiska, ale Nawrocki przeciął podanie
  • 90+5' Kontra Śląska. Pich, wbiegł w pole karne, jego strzał został zablokowany. Ostatecznie, piłkę złapał Boruc
  • 90+4' Muci mocno uderzył z 20. metra i trafił w słupek!
  • 90+4' Płaski strzał Makowskiego z dystansu, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 90+1' Wieteska znalazł się w polu karnym Śląska, ale nie zdołał opanować piłki
  • 90' Emreli pojawił się na 18. metrze z piłką, która mu jednak odskoczyła i została przechwycona przez przeciwników
  • 90' Siedem minut doliczonych do drugiej połowy
  • 90' Legia podkręca tempo, szuka szans w ofensywie
  • 87' Abu Hanna za Ribeiro
  • 86' Żółte kartki dla Boruca i Martinsa
  • 86' Rywale zdobyli bramkę po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego. Ostatecznie, do piłki po prawej stronie pola karnego dopadł Garcia, który umieścił piłkę w siatce. Legioniści jednak protestowali, bo chwilę wcześniej sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, po czym szybko ją opuścił
  • 84' 1:0 dla Śląska. Garcia
  • 83' Żółta kartka dla Charatina
  • 82' Exposito oddał potężny strzał z dystansu, a Boruc zbił piłkę na poprzeczkę! To byłby gol
  • 81' Ależ było blisko! Pekhart dopadł do świetnego zagrania od Kastratiego, ale piłka nieco mu odskoczyła - ostatecznie, Czech uderzył tuż obok słupka
  • 79' Znów zakotłowało się w polu karnym Legii, ale Wieteska świetnie powstrzymał rywala!
  • 79' To mogło być 1:0 dla Śląska. Pich świetnie podał do Pawłowskiego, który pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale strzał w kierunku dalszego słupka przeleciał tuż obok bramki
  • 76' Exposito leży na boisku. Ucierpiał po kontakcie z Wieteską
  • 73' Muci pojawił się po lewej stronie pola karnego, chciał podać do Muciego, ale zagranie przeciął rywal
  • 72' Muci za Luquinhasa
  • 72' Luquinhas potrzebuje pomocy medycznej. Będzie potrzebna zmiana
  • 71' Doszło do spięcia między Jędrzejczykiem a Exposito. Ostatecznie, zarówno jeden jak i drugi zawodnik obejrzeli po żółtej kartce
  • 70' Nawrocki świetnie zagrał na wyprzedzenie, podłączył się do ofensywy, ale został powstrzymany na 18. metrze
  • 69' Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 67' Exposito sfaulował Wieteskę na połowie Legii
  • 66' Charatin za Slisza
  • 65' Charatin szykuje się do wejścia na boisko
  • 64' Praszelik zabrał się do kontry, ale został sfaulowany przez Jędrzejczyka w środku pola
  • 63' Luquinhas sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 61' Praszelik sfaulował Jędrzejczyka na połowie Legii, w bocznym sektorze boiska
  • 61' Pawłowski zbiegł do środka boiska i zagrał wzdłuż do Makowskiego, którego mocny strzał z 18. metra został zablokowany
  • 60' Legia miała korner, Martins dośrodkował w pole karne, ale miejscowi wyszli z opresji
  • 59' Pekhart! Czeski napastnik główkował po centrze Kastratiego z prawej flanki, ale Szromnik skutecznie interweniował
  • 59' Emreli pojawił się w polu karnym, stracił piłkę, ale kapitalnie, szybko ją odzyskał
  • 57' Dwie zmiany w Śląsku. Praszelik i Verdasca za Schwarza i Bejgera
  • 56' Pawłowski zbiegł z prawej strony do środka boiska, przełożył piłkę na lewą nogę, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny
  • 56' Makowski sfaulował Wieteskę na połowie Legii. Żółty kartonik dla pomocnika Śląska
  • 54' Żółta kartka dla Kastratiego, który sfaulował Gollę
  • 53' Zakotłowało się w "szesnastce" Legii, ale ostatecznie, warszawiacy oddalili zagrożenie
  • 53' Kastrati pojawił się po prawej stronie pola karnego, podał wzdłuż "szesnastki" do Emrelego, którego strzał został zablokowany
  • 51' Bejger opatrywany przez lekarzy
  • 51' Luquinhas znalazł się po lewej stronie "szesnastki", chciał zagrać wzdłuż boiska, ale podanie przeciął przecownik
  • 50' Martins sfaulowany w środku pola
  • 47' Luquinhas wbiegł w pole karne z lewej strony, chciał minąć Bejgera, ale stoper Śląska powstrzymał Brazylijczyka
  • 46' Dwie zmiany w Legii. Kastrati (debiutant) za Skibickiego, Emreli za Lopesa
  • 46' Gramy!
  • 45+2' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje ze Śląskiem we Wrocławiu. Wracamy za 15 minut
  • 45+1' Luquinhas płasko, prostopadle podał do Ribeiro, który miękko wycofał na 8. metr do Martinsa, który uderzył z głowy, ale Szromnik spokojnie złapał piłkę
  • 45' Lopes zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, ale Golla wybił futbolówkę
  • 45' Pich na spalonym
  • 45' Pawłowski zacentrował z prawej flanki w "szesnastkę", piłkę wybił Nawrocki
  • 43' Centra Martinsa z rzutu rożnego na bliższy słupek. Tam pojawił się Wieteska, który mocno główkował obok bramki
  • 43' Martins dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Golla musnął piłkę, która opuściła boisko. Kolejny korner dla Legii
  • 41' Luquinhas zagrał płasko, w tempo do Ribeiro, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego centra została przecięta. Korner dla gości
  • 41' Makowski za Lewkota
  • 40' Skibicki został osaczony przez dwóch rywali, przy chorągiewce, i stracił piłkę
  • 39' Legia wymienia się podaniami na połowie Śląska
  • 38' Ribeiro ruszył do zagrania z głębi pola, wbiegł w pole karne, ale został uprzedzony przez Szromnika
  • 37' Martins dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", w kierunku Nawrockiego, lecz Tamas wybił piłkę poza pole karne
  • 36' Pekhart wbiegł w pole karne z prawej strony, upadł po kontakcie z Gollą, ale gra była kontynuowana
  • 35' Lewkot został osaczony na 25. metrze przez Lopesa i Martinsa, i stracił piłkę. Po chwili Lopes zabrał się do kontry i został sfaulowany w środku pola przez Lewkota
  • 33' Garcia minął Skibickiego, zacentrował z lewej flanki na lewą stronę pola karnego, ale Wieteska był czujny i przechwycił piłkę
  • 31' Garcia zacentrował z rogu na dalszy słupek, Wieteska wybił piłkę głową poza "szesnastkę"
  • 31' Mączyński zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, a Nawrocki wybił piłkę na rzut rożny
  • 30' Luquinhas naciskał Bejgera, który wybił piłkę na aut
  • 29' Lewkot sfaulował Luquinhasa w środku pola, żółta kartka dla piłkarza Śląska
  • 29' Mączyński chciał płasko, prostopadle zagrać na prawą stronę "szesnastki" do Exposito. Zabrakło jednak zrozumienia między zawodnikami, Exposito zatrzymał się w momencie podania
  • 27' Pekhart sfaulował Lewkota na połowie Śląska. Żółta kartka dla napastnika Legii
  • 26' Ribeiro do Luquinhasa, ten chciał zacentrować z lewej strony boiska na prawą stronę pola karnego. Dogranie okazało się jednak niedokładne. Piłka dla miejscowych
  • 25' Bejger sfaulował Luquinhasa w środkowej strefie boiska
  • 24' Martins przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Skibickiego, ale młodzieżowiec nie zdołał dopaść do futbolówki. Zagranie okazało się zbyt mocne
  • 23' Legia operuje piłką w środku pola
  • 22' Exposito nieźle uderzył z lewej nogi, z 18. metra, lecz Boruc pewnie interweniował
  • 21' Martins dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale piłkę wybił zawodnik wrocławskiej drużyny. Legioniści jednak szybko odzyskali futbolówkę. Najpierw Skibicki zacentrował z prawej flanki w pole karne - piłka została wybita poza "szesnastkę", dopadł do niej Luquinhas, który oddał niecelny strzał z dalszej odległości
  • 20' Rzut rożny dla stołecznego klubu
  • 19' Mączyński płasko podał do Schwarza, który znalazł się na 20. metrze i miękko zacentrował w pole karne do Exposito. Zagranie było nieco za mocne, poza tym piłkarz Śląska był na spalonym
  • 18' Pawłowski niedokładnie zagrał na prawe skrzydło do Schwarza. Aut dla Legii
  • 18' Wieteska ucierpiał po kontakcie z Pichem w środku pola. Stoper Legii może kontynuować grę
  • 17' Wieteska wybił piłkę po centrze z rzutu rożnego. Po chwili futbolówka trafiła pod nogi jednego z graczy Śląska, który dograł w "szesnastkę", lecz "Wietes" znów był czujny i oddalił zagrożenie
  • 16' Pich dopadł do zagrania z głębi pola, pojawił się w "szesnastce", a następnie wycofał piłkę na 16. metr do Lewkota, którego strzał zablokował Wieteska. Korner
  • 15' Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie i przechwycił piłkę na 20. metrze od bramki Legii
  • 14' Bardzo niecelny strzał Picha z dystansu
  • 14' Luquinhas przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego, ale po chwili futbolówkę odzyskał Pawłowski
  • 13' Zakotłowało się w polu karnym Legii, ale Jędrzejczyk dobrze popracował w defensywie i przechwycił piłkę
  • 12' Martins dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Tam pojawił się Ribeiro, który zgrał piłkę głową na dalszy słupek do Pekharta, ale ten nie zdołał musnąć futbolówki
  • 11' Luquinhas znalazł się w środku pola i prostopadle, płasko podał w pole karne do Pekharta, który został osaczony przez dwóch rywali. Ostatecznie, Legia ma korner
  • 10' Schwarz, który pojawił się na 20. metrze, chciał miękko zagrać w "szesnastkę" do Exposito. Podanie okazało się jednak zbyt mocne, piłkę przechwycił Boruc
  • 9' Luquinhas popędził lewym skrzydłem i podał do Nawrockiego, którego dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane
  • 8' Bejger ucierpiał po kontakcie z Ribeiro. Zawodnik Śląska może grać dalej
  • 7' Śląsk wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 6' Nieudana centra Garcii z lewej flanki w pole karne. Futbolówka wyszła poza linię końcową
  • 6' Schwarz nieźle, prostopadle podał do Picha na lewe skrzydło. Do piłki jako pierwszy dobiegł jednak Nawrocki, który po chwili został sfaulowany przez zawodnika Śląska
  • 3' Dośrodkowanie Ribeiro z rzutu wolnego w pole karne. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce" , Pekhart złożył się do przewrotki, ale, ostatecznie, rywale wyszli z opresji
  • 2' Lopes do Skibickiego, który podłączył się do ofensywy i został sfaulowany na prawym skrzydle przez Gollę. Rzut wolny dla Legii
  • 1' Lopes dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale jeden z rywali wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 1' Gramy!
  • Celhaka znajdzie się jednak poza kadrą meczową
  • Ławka: Miszta, Hołownia, Abu Hanna, Rose, Johansson, Charatin, Celhaka, Kastrati, Muci, Emreli
  • Skład Legii na mecz ze Śląskiem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki - Skibicki, Slisz, Martins, Ribeiro - Lopes, Pekhart, Luquinhas!
  • W Śląsku gra obecnie trzech pomocników, którzy w przeszłości reprezentowali Legię. Mowa o Krzysztofie Mączyńskim, Rafale Makowskim i Mateuszu Praszeliku. Najwięcej meczów w stołecznym klubie, bo 46, rozegrał "Mąka", aktualny kapitan wrocławian. Z kolei "Makos" i "Praszel" wystąpili odpowiednio w 15 i 8 spotkaniach w barwach warszawskiej drużyny. Trenerem Śląska jest Jacek Magiera, były zawodnik i szkoleniowiec Legii, spędził przy Łazienkowskiej 23 lata! Był piłkarzem, trenerem, kierownikiem zespołu, wychowawcą młodzieży. W sobotę po raz pierwszy poprowadzi drużynę przeciwko Legii
  • W poprzednim sezonie Śląsk zajął czwarte miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 43 punktów w 30 spotkaniach (11 zwycięstw, 10 remisów, 9 porażek), co zapewniło grę w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Najpierw wrocławianie pokonali zespół z Estonii, Paide Linnameeskond (2:1, 2:0), potem wygrali z armeńskim Araratem Erywań (4:2, 3:3), ale w III rundzie eliminacji przegrali z Hapoelem Beer Szewa z Izraela (2:1, 0:4). W obecnych rozgrywkach ligowych drużyna z Wrocławia rozegrała sześć meczów (dwie wygrane, cztery remisy). W ostatniej, 6. kolejce wygrała na wyjeździe 3:1 z Zagłębiem Lubin
  • - Czy jesteśmy gotowi na maraton? Myślę, że tak. Przede wszystkim, jesteśmy gotowi kadrowo. Doszło kilku piłkarzy, ostatni mecz będą pauzować Josue i Mladen. To da nam dużo opcji, spotkań będzie sporo, w trakcie pojawi się Puchar Polski. Cieszę się bardzo, że nowi zawodnicy do nas dołączyli, bo było troszeczkę problemów na niektórych pozycjach. Dziś będzie rywalizacja – to, co każdy zespół powinien mieć, każdy trener lubi, gdy dwóch piłkarzy rywalizuje o miejsce w składzie na danej pozycji. Nie ma lepszej sytuacji dla nikogo, bo wtedy jest rozwój, postęp. Oczywiście, ten który nie gra, jest lekko niezadowolony. Ale z drugiej strony – ten, który gra, też musi czuć oddech przeciwnika na plecach. Dziś taką sytuację mamy – stwierdził podczas piątkowego briefingu trener Legii, Czesław Michniewicz. Więcej TUTAJ
  • Legia ma za sobą 13 spotkań o stawkę. Jak na razie siedem razy zwyciężyła, dwukrotnie zremisowała i cztery razy przegrała (w tym raz po rzutach karnych z Rakowem w meczu o Superpuchar). Przed nią kolejny maraton, czyli 7 meczów w 23 dni. Warszawiacy rozpoczną go od wyjazdowej rywalizacji ze Śląskiem Wrocław, z którym ostatni raz przegrali we wrześniu 2017 roku, a więc cztery lata temu. Co ciekawe, wtedy pracę przy Łazienkowskiej stracił obecny szkoleniowiec Śląska, Jacek Magiera. Od tamtej legioniści pory rozegrali osiem spotkań z wrocławianami: siedem razy wygrali i raz zremisowali. W poprzednich rozgrywkach stołeczny klub dwukrotnie pokonał drużynę z Wrocławia – 2:1 u siebie i 1:0 na wyjeździe
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 7. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa