106'
115'
120'
  • 123'
    Koniec. Legia przegrała po dogrywce 1:2 z Koroną Kielce i odpadła z Pucharu Polski
  • 122'
    Zabójcza kontra Korony. Błanik otrzymał podanie na lewą stronę boiska i płasko wycofał na 12. metr, do niepilnowanego Remacle'a, który skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki
  • 120'
    2:1 dla Korony. Remacle
  • 120'
    Jędrzejczyk wyrzucił piłkę z autu, po chwili strzał Diasa został zablokowany
  • 119'
    Kun sfaulowany przez Remacle'a. Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 30 metrów. Kielczanie uporali się z dośrodkowaniem Josue
  • 118'
    Błanik popracował w odbiorze, aut dla Legii
  • 117'
    Faul Nono w ofensywie
  • 116'
    Tobiasz pewnie wyłapał strzał Remacle'a z dystansu
  • 115'
    Żółta kartka dla Bąka za faul na Josue w środku pola
  • 113'
    Hofmeister ucierpiał po kontakcie z Jędrzejczykiem, ale może grać dalej
  • 113'
    Strzały Kapuadiego i Kuna zostały zablokowane w polu karnym, po chwili z uderzeniem Muciego uporał się Forenc
  • 112'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego, Augustyniak zebrał tzw. drugą piłkę, ale jego strzał został zablokowany
  • 111'
    Josue podwojony i sfaulowany w środku pola
  • 111'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony, Hofmeister wybił piłkę
  • 110'
    Za mocne dogranie do Godinho
  • 109'
    Jędrzejczyk przeciął górne podanie z głębi pola
  • 108'
    Tobiasz wyłapał miękki zagranie z głębi pola
  • 108'
    Korona w posiadaniu
  • 107'
    Korona nie stworzyła większego zagrożenia po rzucie wolnym, ostatecznie Remacle niedokładnie dośrodkował na dalszy słupek
  • 106'
    Żółta kartka dla Kapuadiego za faul na rozpędzonym Godinho. Rzut wolny dla Korony bliżej prawej strony boiska
  • 106'
  • 107'
    Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wciąż 1:1
  • 107'
    Josue dośrodkował do Pekharta, który główkował, ale Forenc świetnie interweniował!
  • 106'
    Dogranie Diasa zostało przecięte
  • 106'
    Dias zatrzymany przy próbie zbiegnięcia z lewej strony do środka boiska
  • 104'
    Josue przeciął płaskie wycofanie w pole karne Legii
  • 103'
    Remacle za Takaca
  • 103'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na Błaniku na połowie Korony
  • 103'
    Josue mocno dograł z lewej strony boiska na dalszy słupek, ale bez większego zagrożenia
  • 100'
    Kontra Muciego, ale Albańczyk został zatrzymany przez Nono
  • 99'
    Augustyniak przeciął dośrodkowanie z lewej flanki
  • 99'
    Muci uderzył mocno, ale niecelnie z 20. metra, w dodatku ucierpiał w kontakcie, ale może grać dalej
  • 98'
    Dogranie Tobiasza na Diasa zostało przecięte
  • 97'
    Dias zablokował dogranie Podgórskiego na boku boiska
  • 96'
    Faul Kuna w ataku
  • 95'
    Za mocne dośrodkowanie z prawej flanki do Muciego
  • 94'
    Kontra Korony, ale ostatecznie Podgórski pogubił się pod presją Augustyniaka przy linii końcowej
  • 93'
    Legia w posiadaniu
  • 92'
    Kapuadi zebrał piłkę w środku pola
  • 91'
  • 90+5'
    Koniec drugiej połowy. Za chwilę początek dogrywki w Kielcach!
  • 90+5'
    Ależ zamieszanie, ostatecznie Augustyniak zablokowany w polu karnym po strzale!
  • 90+4'
    Slisz sfaulowany w środku pola
  • 90+3'
    Rajd Diasa, ale ten ostatecznie się potknął przed polem karnym
  • 90+2'
    Kun za Rosołka, Kramer za Elitima
  • 90+2'
    Kun i Kramer wejdą zaraz na boisko
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy
  • 90+1'
  • 90'
    Takac sfaulował Josue na wysokości koła środkowego i został ukarany żółtą kartką
  • 89'
    Muci zablokowany na 15. metrze
  • 89'
    Tobiasz uprzedził Bąka i złapał piłkę po zgraniu jej głową przez Trojaka
  • 88'
    Bąk niecelnie wycofał we własnym polu karnym
  • 86'
    Żółta kartka dla Slisza za faul w środku pola
  • 83'
    Briceag niedokładnie uderzył z dystansu, po wcześniejszym dośrodkowaniu z kornera
  • 83'
    Nono zablokowany po strzale z pola karnego, będzie korner dla gospodarzy
  • 80'
    Trojak za Kwietnia
  • 80'
    Goście krótko rozegrali rzut wolny, dośrodkowywali Rosołek i Slisz, ostatecznie gra przerwana, gdyż piłka wyszła poza boisko
  • 79'
    Błanik sfaulował Josue, rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska
  • 78'
    Tobiasz uporał się z górnym podaniem, przejął piłkę
  • 76'
    Bąk sfaulowany przez Elitima, który obejrzał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola
  • 74'
    Błanik dograł z lewej strony boiska w pole karne, niewiele zabrakło do finalizacji
  • 73'
    Deaconu, Dalmau i Konstantyn schodzą, wchodzą Bąk, Błanik i Godinho
  • 73'
    Żółta kartka dla Rosołka za faul na rozpędzonym Konstantynie
  • 72'
    Konstantyn mocno uderzył z lewej strony pola karnego na bliższy słupek, ale Tobiasz udanie dośrodkował!
  • 72'
    Rzut rożny dla Legii, krótko rozegrany. Josue dośrodkował na dalszy słupek, Augustyniak dobrze utrzymał się przy piłce pod presją, ale jego zagranie wybronił Forenc
  • 70'
    Rosołek gra teraz jako prawy wahadłowy
  • 69'
    Dias zablokowany w polu karnym, bardzo niecelny strzał Muciego
  • 67'
    Konstantyn zablokował dośrodkowanie Jędrzejczyka, przy okazji został nieprzyjemnie trafiony i jest opatrywany przez lekarzy
  • 67'
    Muci za Guala, Slisz za Celhakę, Josue za Wszołka
  • 65'
  • 65'
    Slisz, Josue i Muci wejdą zaraz na boisko
  • 63'
    Legioniści wyszli spod pressingu, po chwili Korona odebrała piłkę, zabrała się do szybkiego ataku, który zatrzymał Kapuadi
  • 60'
    Dias! Portugalczyk wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego dogranie wyłapał Forenc
  • 60'
    Kontra Korony, miejscowi byli bardzo blisko ponownego objęcia prowadzenia. Dalmau wygrał walkę o pozycję z Jędrzejczykiem, ale niecelnie uderzył
  • 58'
    Briceag odebrał piłkę Wszołkowi, po chwili Konstantyn dograł z lewej flanki w pole karne, ale nikt nie zamknął akcji
  • 56'
    Augustyniak chciał posłać dalsze podanie prostopadłe, zabrakło porozumienia, zagranie przecięte
  • 55'
    Odbiór Wszołka na boku boiska
  • 54'
    Legioniści w posiadaniu
  • 54'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska, krótko rozegrany. Korona wybiła dośrodkowanie Elitima, strzał Wszołka został zablokowany
  • 53'
    Żółta kartka dla Kwietnia za faul na rozpędzonym Gualu
  • 52'
    Augustyniak dobrze zareagował na szybkie wznowienie gry z autu przez Koronę
  • 52'
    Legia w posiadaniu piłki
  • 50'
    Faul Dalmau na Jędrzejczyku na wysokości koła środkowego
  • 50'
  • 50'
    Ajjjj! Dobry drybling Diasa, który dograł na 7. metr, do Pekharta, ale ten nieczysto uderzył
  • 50'
    Wszołek dograł z prawej strony na 16. metr, Zator wybił piłkę
  • 49'
    Ajjjj! Gual kapitalnie podał z prawej na lewą stronę boiska, do Diasa, ale jego strzał z 15. metra (bez przyjęcia) okazał się bardzo niedokładny
  • 48'
    Konstantyn przypressował Jędrzejczyka, piłka dotarła do Dalmau, który wychodził sam na sam, ale gra została przerwana, gdyż sędzia dopatrzył się faulu na obrońcy Legii
  • 47'
    Dalmau ucierpiał w kontakcie z Jędrzejczykiem, ale może grać dalej
  • 47'
    Rosołek zagrał do Wszołka, ten głęboko dośrodkował, Forenc pewnie złapał piłkę
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Koroną w Kielcach
  • 45+1'
    Deaconu dośrodkował z rzutu wolnego, Dalmau nieczysto główkował
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Faul Pekharta na Briceagu po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Korony
  • 44'
    Ładna akcja Legii. Augustyniak zagrał do Guala, ten podał do Rosołka, który świetnie wypatrzył Pekharta, ten dobrze zabrał się z piłką, wbiegł w pole karne i mocny uderzył, praktycznie pod poprzeczkę
  • 42'
    1:1! Pekhart!
  • 42'
    Kolejne dośrodkowanie Jędrzejczyka, piłka podbita i wybita przez Koronę
  • 41'
    Podgórski przeciął dośrodkowanie Jędrzejczyka z prawej flanki na dalszy słupek
  • 40'
    Miękkie podanie Briceagu w pole karne, Tobiasz wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 39'
    Elitim dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka odbita, znowu spadła pod nogi Guala, który uderzył mocno, ale niecelnie
  • 38'
    Miękkie podanie Celhaki do Rosołka, ten zatrzymany na lewej stronie pola karnego. Korner dla gości
  • 38'
    Rosołek do Wszołka, ten dośrodkował na środek pola karnego, ale Pekhart nie sięgnął piłki
  • 37'
    Deaconu uderzył z dystansu na dalszy słupek, Tobiasz się rzucił, piłka przeleciała nieco obok bramki. Było groźnie
  • 36'
    Deaconu trochę niedokładnie uderzył z 17. metra na bliższy słupek. Niezła akcja Korony
  • 35'
    Deaconu zatrzymany przez Kapuadiego i Diasa blisko pola karnego Legii
  • 35'
    Mocny, ale bardzo niecelny strzał Diasa z dystansu
  • 32'
    Duże zamieszanie po rzucie rożnym dla Korony, ostatecznie sędzia odgwizdał faul na Augustyniaku
  • 31'
    Kapuadi zatrzymał Zatora, który wbiegał w pole karne z prawej strony. Korona ma jeszcze rzut rożny
  • 31'
    Przecięte podanie prostopadłe Rosołka do Guala
  • 28'
    Dalmau przegrał pojedynek fizyczny z Augustyniakiem na boku boiska, na połowie gości
  • 27'
    Rosołek dośrodkował z rożnego w pole karne, Gual dopadł do piłki na 18. metrze i nieźle uderzył, po rykoszecie od Nono. Rosołek znowu dograł z rożnego, Jędrzejczyk przedłużył tor lotu futbolówki, a Gual został zablokowany
  • 25'
    Rosołek dośrodkował sprzed linii końcowej, doszło do podbicia piłki, po chwili strzał Guala z pola karnego został zablokowany. Będzie korner dla gości
  • 25'
    Jędrzejczyk wygrał pojedynek z Konstantynem na połowie Legii i przejął piłkę
  • 24'
    Niedokładne dośrodkowanie Wszołka z prawej flanki
  • 24'
    Elitim zagrał do Diasa, ten uporał się z Podgórskim, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane
  • 21'
    Korona miała rzut wolny, doszło do dośrodkowanie w pole karne, sporego zamieszania, ale goście wyszli z opresji
  • 19'
    Szybka akcja Korony po lewej stronie boiska. Deaconu otrzymał podanie wzdłuż boiska, na 18. metr, oddał strzał. Tobiasz zbił piłkę przed siebie, a Dalmau skutecznie dobijał, od poprzeczki
  • 18'
    1:0 dla Korony. Skuteczna dobitka Dalmau
  • 17'
    Rosołek nie zrozumiał się z Wszołkiem po prawej stronie boiska. Grę wznowi Forenc
  • 16'
    Groźna akcja Korony. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na dalszy słupek, do Dalmau, który uderzył po koźle, ale Tobiasz udanie interweniował!
  • 16'
    Nieudane dośrodkowanie Wszołka z prawej strony boiska, piłka opuściła boisko
  • 15'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki w kierunku Pekharta, piłka wybita. Po chwili Gual przełożył jednego rywala, ale zatrzymał się na drugim, czyli na Podgórskim
  • 13'
    Kontra Legii, konkretnie Rosołka, skasowana w środku pola
  • 12'
    Wszołek dogrywał sprzed linii końcowej na dalszy słupek, do Diasa, ale ten jedynie musnął piłkę, nie zdołał jej przyjąć
  • 11'
    Rosołek przyjął piłkę pod presją, ale jego miękkie podanie do Wszołka było niecelne
  • 11'
    Kapuadi dobrze zablokował Deaconu na boku boiska, kasując kontrę
  • 10'
    Legia w posiadaniu, buduje atak pozycyjny
  • 9'
    Odbiór Celhaki w środku boiska, po chwili faul Elitima w ataku
  • 8'
    Ajjjjjj! Elitim podprowadził piłkę, ruszył środkiem i świetnie zagrał w pole karne do Pekharta, ten był sam na sam, ale jego strzał obronił Forenc!
  • 7'
    Augustyniak przeciął podanie Podgórskiego do Dalmau
  • 7'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 6'
    Odbiór Augustyniaka w środku pola
  • 6'
    Dobry pressing Diasa, Podgórski wybił piłkę na aut
  • 5'
    Odbiór Diasa na własnej połowie, Portugalczyk utrzymał się pod presją
  • 4'
    Przecięte podanie Guala do Diasa
  • 4'
    Przerzut do Diasa, ten wbiegł do środka, ale ostatecznie stracił piłkę. Korona zabrała się do kontry, lecz goście udanie ją zatrzymali
  • 3'
    Tobiasz miękko zagrywał do Wszołka, który nie sięgnął piłki. Aut dla gospodarzy
  • 2'
    Legioniści budują atak pozycyjny
  • 2'
    Dalekie podanie Kapuadiego do Guala przecięte przez Zatora
  • 2'
  • 1'
  • 1'
  • Kapitanem Legii, ze względu na obecność Josue na ławce, jest Wszołek
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Obstaw Legię w Pucharze Polski i zgarnij freebety za samą rejestrację w TOTALbet! Rejestracja z kodem LEGIANET.
  • W podstawowym składzie nastąpiła zmiana, Igora Strzałka zastąpił Maciej Rosołek
  • Ławka: Hładun, Burch, Kramer, Pankov, Muci, Josue, Kun, Rosołek, Slisz
  • Skład Legii na mecz z Koroną: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Celhaka, Dias – Strzałek, Pekhart, Gual
  • – Mocno wierzę w to, że środowa rywalizacja będzie miała swoją dramaturgię, że stworzymy ciekawe widowisko. Dobrze pamiętam występ w Pucharze Polski w 2003 roku. Zremisowaliśmy z Legią 1:1 – prowadziliśmy po moim golu, wyrównał Aleksandar Vuković. Już dwie godziny przed spotkaniem nie było nawet drzewa w pobliżu stadionu, na którym można by znaleźć wolne miejsce. To jeden mecz, wszystko może się wydarzyć. Mam nadzieję, że stać nas na to, by zwyciężać w takich grach. Możemy napisać fajną historię i warto o nią powalczyć. Nie stoimy na straconej pozycji – dodał Kuzera
  • "Wojskowi" grali z Koroną 38 razy. Legioniści zwyciężyli 25-krotnie, 6 meczów zremisowali, 7 przegrali (77 goli strzelonych, 39 straconych). Wicemistrzowie kraju wygrali 7 z 8 ostatnich spotkań z klubem z Kielc. Na początku trwającego sezonu pokonali u siebie 1:0 żółto-czerwonych w 5. kolejce Ekstraklasy po bramce Makany Baku
  • W 1/8 finału Korona postara się o pokonanie drużyny Runjaicia. – Szanse dostaną ci, którzy teoretycznie grali mniej, ale to nie znaczy, że będziemy słabsi. Wręcz przeciwnie – wierzę, że staniemy się mocniejsi. Legia to zespół zawsze bardzo wymagający, walczący obecnie na trzech frontach, mający mocną kadrę. Kto by z nami nie wystąpił, to poprzeczka będzie wysoko zawieszona. Wiem, że warszawiacy poważnie nastawiają się na te rozgrywki i zrobią wszystko, by wygrać w Kielcach, lecz rozpoczęliśmy naszą przygodę, obraliśmy wspólną drogę i jesteśmy ciekawi, co wydarzy się w środę. Zrobimy co w naszej mocy, by awansować do kolejnej rundy – mówił Kuzera
  • Żółto-czerwoni wciąż liczą się w grze o Puchar Polski, eliminując wcześniej III-ligowe rezerwy dwóch klubów z Ekstraklasy. W 1. rundzie pokonali na wyjeździe 2:1 Jagiellonię II Białystok za sprawą Adriana Dalmau i Ronaldo Deaconu (od 6. minuty przegrywali 0:1), a w 1/16 finału wygrali po dogrywce w LTC 4:2 z drugim zespołem Legii po golach Martina Remacle’a (dwa), Dawida Błanika i Mateusza Czyżyckiego. Bramki w barwach "Wojskowych", na 1:1 oraz 2:2, zdobyli odpowiednio Lindsay Rose i Adam Ryczkowski
  • Drużyna Kuzery źle weszła w sezon 2023/2024, o czym świadczył fakt, że po pierwszych czterech meczach miała na koncie zaledwie punkt (1:1 ze Śląskiem Wrocław, 1:2 z ŁKS-em, po 0:1 z Górnikiem Zabrze oraz Legią) i była ostatnia (18.) w tabeli. Potem pokonała Zagłębie Lubin (2:0), zremisowała z Cracovią (0:0), uległa Pogoni Szczecin (1:3), a następnie – wliczając wszystkie rozgrywki – wypracowała passę 10 spotkań bez porażki, którą przerwała w minioną sobotę (0:1 z Lechem Poznań). Obecnie zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 17 "oczek" (3 wygrane, 8 remisów, 5 porażek) i punktem przewagi nad strefą spadkową
  • Korona wyglądała słabo w pierwszej części minionego sezonu, w trakcie której miała serię 12 meczów bez zwycięstwa (3 remisy, 9 porażek). W końcówce października 2022 roku, czyli podczas złej passy, nowym trenerem zespołu z Kielc został Kamil Kuzera, który był wcześniej asystentem poprzedniego szkoleniowca, Leszka Ojrzyńskiego. W lutym br. żółto-czerwoni zajmowali ostatnie (18.) miejsce w Ekstraklasie z 6 punktami straty do bezpiecznej strefy, ale dźwignęli się, solidnie prezentowali się w rundzie wiosennej i utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej, plasując się na 13. pozycji
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta z Ribeiro, który w maju br. został zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną PZPN na cztery mecze w rozgrywkach PP. Na tę karę złożyła się bezpośrednia czerwona kartka w majowym finale z Rakowem i zachowanie Portugalczyka po wspomnianej rywalizacji. Jak na razie 26-latek pauzował w jednym spotkaniu, z GKS-em w Tychach. W Kielcach zabraknie też m.in. Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek)
  • Drużyna Kosty Runjaicia zaczęła walkę o 21. Puchar Polski w Tychach, gdzie 2 listopada wygrała 3:0 z GKS-em i pewnie awansowała do 1/8 finału, dając promyczek nadziei, który – po fatalnym październiku (5 porażek w 6 spotkaniach) – zapoczątkował serię trzech zwycięstw z rzędu. Stołeczna ekipa pokazała klasę w pierwszej połowie, wykorzystała złe wejście w mecz I-ligowca, trafiając do siatki w 10., 13. oraz 35. minucie, za sprawą Blaza Kramera (dwa gole) i Marca Guala (jedna bramka), ale po przerwie nie wyglądała już tak dobrze, brakowało jej jakości w ofensywie
  • Warszawiacy chcą napisać kolejną historię w rozgrywkach PP, ale łatwo nie będzie, o czym przekonali się choćby w poprzednim sezonie, w trakcie którego pokonali wiele przeszkód, by wpaść w szał radości na Stadionie Narodowym. O ile gładko wygrali po 3:0 z Wisłą Płock oraz Lechią Zielona Góra, to występy w Niecieczy (awans po dogrywce), Gdańsku (zwycięstwo po rzutach karnych) i Kaliszu (1:0 z KKS-em) przypominały męczarnie. W emocjonującym finale z Rakowem Częstochowa już od. 6. minuty rywalizowali w osłabieniu. Mimo czerwonej kartki dla Yuriego Ribeiro, "Wojskowi" ambitnie bronili własnej bramki, zaskoczyli przeciwników i dotrwali aż do serii "jedenastek", w której okazali się lepsi (6:5)
  • Legia jest w trakcie ostatniego etapu pierwszej części sezonu, podczas którego stara się o polepszenie pozycji w Ekstraklasie, awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy oraz wejście do ćwierćfinału Pucharu Polski, co jest jej najbliższym wyzwaniem. Po dwóch meczach wyjazdowych z rzędu, warszawiacy pojechali do Kielc, gdzie zmierzą się z Koroną, która spróbuje zrewanżować się za sierpniową porażkę przy Łazienkowskiej i wyeliminować obrońcę trofeum
  • Legioniści przerwali serię trzech spotkań bez wygranej (remisy z klubami z Poznania, porażka z Aston Villą), awansowali na 5. miejsce w Ekstraklasie (28 punktów; 8 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki) i nieco zbliżyli się do liderującego Śląska Wrocław, do którego tracą 9 "oczek", mając rozegrany o jeden mecz mniej. Jeśli nie potkną się w lidze do końca 2023 roku, czyli dwukrotnie pokonają Cracovię, plus ograją ŁKS, to mogą zachować realne nadzieje na odzyskanie mistrzostwa kraju
  • Wicemistrzowie Polski obiecująco rozpoczęli wymagający grudzień, o czym świadczy to, że w minioną niedzielę wygrali na wyjeździe aż 3:0 z Zagłębiem Lubin (17. kolejka Ekstraklasy) i odnieśli zarazem siódme zwycięstwo z rzędu przeciwko wspomnianemu rywalowi. Zespół z Warszawy miał świetny początek meczu, gdyż po czterech minutach prowadził już 2:0 za sprawą stoperów, czyli Rafała Augustyniaka i Radovana Pankova (pierwszy gol w barwach "Wojskowych"), a po godzinie gry ustalił wynik po bramce Josue z rzutu karnego
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Koroną Kielce a Legią!
Korona KielceLegia Warszawa

17' Adrian Dalmau

17'

52' Bartosz Kwiecień

52'

73' Marcus Godinho za Ronaldo Deaconu

73' Daniel Bąk za Jakub Konstantyn

73' Dawid Błanik za Adrian Dalmau

73'

80' Miłosz Trojak za Bartosz Kwiecień

80'

90' Dalibor Takac

90'

104' Martin Remacle za Dalibor Takac