News: CLJ: "Karbo" show, kolejna pewna wygrana

CLJ: "Karbo" show, kolejna pewna wygrana

22.11.2014 17:05

(akt. 08.12.2018 06:50)

Piłkarze Legii występujący w Centralnej Lidze Juniorów poszli w ślady starszych kolegów i pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów. Podopieczni Piotra Kobiereckiego wygrali 4:1, a gole dla stołecznej ekipy zdobyli Grzegorz Tomasiewicz, Arkadiusz Górka oraz Filip Karbowy, który dwa razy pokonał golkipera rywali. "Wojskowi" liderują w tabeli z przewagą sześciu punktów nad Polonią.

Piłkarze Legii dzień po starszych kolegach, zmierzyli się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Spotkanie nie odbyło się już jednak na stadionie, lecz na jednym z bocznych boisk. Warszawiacy zagrali w solidnym składzie, ze wzmocnieniami z rezerw w postaci  m.in. Grzegorza Tomasiewicza Wojciecha Kochańskiego. Warto również dodać, że po raz kolejny na szpicy wystąpił Tomasz Nawotka.

Dosyć nieoczekiwanie prowadzenie w 10. minucie objęli gospodarze, którzy wykorzystali stały fragment gry. Legioniści nie upilnowali rywala przy rzucie rożnym, a ten uderzając piłkę głową pokonał Dawida Lelenia. Ta sytuacja podziałała na podopiecznych Piotra Kobiereckiego niczym płachta na byka, gdyż goście szybko wzięli się do roboty, czego efektem było wyrównujące trafienie Grzegorza Tomasiewicza w 21. minucie. W piątek pierwszego gola głową w Ekstraklasie strzelił Jakub Kosecki. W sobotę tego samego dokonał niższy od niego kreator gry "Wojskowych". Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

W drugiej części gry legioniści wzięli się do roboty i dominowali na boisku. Z kolei słabo radzili sobie gospodarze ograniczający się do defensywy i nielicznych kontrataków. Taki napór przyniósł skutek w 61. minucie, gdy gola na 2:1 dla Legii strzelił Arkadiusz Górka. Pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Filipa Karbowego. To była zapowiedź "show", które ten drugi dał w końcówce swojego występu. Najpierw "Karbo" wykorzystał podanie Michała Trąbki i zza pola karnego pokonał golkipera GKS-u. W 79. minucie 17-latek podszedł do rzutu wolnego, idealnie przymierzył i zanotował swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, po czym zszedł z boiska, na którym zastąpił go Miłosz Szczepański.

Po świetnej drugiej połowie legioniści pokonali GKS Bełchatów i pewnie przewodzą w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów w 16 meczach. Druga Polonia traci do "Wojskowych" sześć "oczek", trzecia Jagiellonia - dziewięć. W następnej kolejce warszawiacy zmierzą się w Krakowie z obecnym mistrzem CLJ, Wisłą.

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:4 (1:1)
Gole dla Legii: Tomasiewicz (21. min.), Górka (61. min.), Karbowy (75. min., 79. min.)

Legia: Leleń - Skowron (75' Dzięcioł), Kochański, Makowski, Rakowski - Leleno (46' Wojczuk) Górka, Karbowy (80' Szczepański), Trąbka - Tomasiewicz - Nawotka (55' Szymański)