News: CLJ: Legia pokonała mistrza - WIDEO

CLJ: Legia pokonała mistrza - WIDEO

29.11.2014 21:00

(akt. 08.12.2018 06:27)

Po raz drugi w sezonie piłkarze Legii występujący w Centralnej Lidze Juniorów pokonali wciąż obecnego mistrza rozgrywek, Wisłę Kraków. Warszawiacy zwyciężyli 3:0 po dwóch bramkach Arkadiusza Górki i jednym trafieniu Tomasza Nawotki. Podopieczni Piotra Kobiereckiego wciąż utrzymują prowadzenie w tabeli.

Legioniści pojechali do Krakowa już dzień wcześniej, by optymalnie przyszykować się do spotkania z obecnymi mistrzami Centralnej Ligi Juniorów. W zespole Piotra Kobiereckiego znaleźli się zawodnicy, którzy regularnie ćwiczą z pierwszą drużyną. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się m.in. Mateusz Wieteska, Robert Bartczak czy Adam Ryczkowski.

Przez większość spotkania grę prowadzili przyjezdni, choć zdarzały się również momenty, że do głosu dochodzili wiślacy i solidnie naciskali legijną defensywę. Ostatecznie Dawid Leleń zachował jednak czyste konto. Z kolei warszawiacy pierwszą bramkę zdobyli już w 16. minucie. Adam Ryczkowski zgrał futbolówkę do Arkadiusza Górki, a ten zza pola karnego uderzył tak, że piłka wpadła do siatki. Na pewno nie popisał się bramkarz miejscowych, ale nie zmieniało to faktu, że goście mieli już przewagę jednego trafienia, która utrzymała się do przerwy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal częściej atakowali legioniści i w 72. minucie to oni zdobyli kolejną bramkę. Tym razem do siatki trafił Tomasz Nawotka, który wykorzystał dogranie Mateusza Hołowni z lewej flanki i z bliska pokonał golkipera "Białej Gwiazdy". Wkrótce arbiter podyktował rzut karny dla stołecznej ekipy, gdyż uznał, że w "szesnastce" powalony został Miłosz Szczepański. Do piłki podszedł Górka, lecz bramkarz wyczuł jego intencje i obronił próbę. Pomocnik nie przysnął jednak i natychmiast zerwał się do odbitej futbolówki dobijając swój strzał i ciesząc się z drugiego gola. Tym samym 17-latek stał się najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Kobiereckiego.

Legioniści powiększyli przewagę w tabeli do dziewięciu punktów, gdyż Polonia przegrała z GKS-em Bełchatów 2:3. Tyle samo "oczek" straty do "Wojskowych" może mieć Jagiellonia, o ile w niedzielę pokona Koronę Kielce.

CLJ: Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Górka (15. min., 81. min.), Nawotka (72. min.)

Legia: Leleń - Skowron, Wieteska, Najemski, Hołownia - Trąbka (63' Szczepański), Górka, Karbowy (80' Dzięcioł), Michalak (46' Nawotka) - Bartczak (46' Suchanek) - Ryczkowski.