News: CLJ: Legia awansowała do półfinałów

CLJ: Remis w sparingu z Bzurą

25.07.2015 14:22

(akt. 04.01.2019 12:25)

Piłkarze Legii szykujący się do występów w Centralnej Lidze Juniorów zremisowali 2:2 w wyjazdowym sparingu z Bzurą Chodaków. Do przerwy warszawiacy przegrywali 0:2, ale lepsza druga połowa zadecydowała o końcowym rezultacie. Trafienia dla "Wojskowych" zanotowali Sebastian Szymański oraz Grzegorz Aftyka.

Legioniści po pierwszej połowie przegrywali 0:2. Po przerwie trener Piotr Kobierecki zmienił większość składu. Najpierw gola kontaktowego strzelił Sebastian Szymański, a potem wyrównał Grzegorz Aftyka. Na boisku pojawiło się kilku zawodników z rocznika '99.

- Jesteśmy zadowoleni z takiego sprawdzianu, bo mieliśmy okazję zmierzyć się z pretendentem do awansu do trzeciej ligi. Rywale prezentują wysoki poziom, a mecz z seniorami to dla nas cenna nauka. Przez jakiś czas przegrywaliśmy 0:2, ale mieliśmy więcej okazji pod bramką rywali. Wynik nie był najistotniejszy. Pracowaliśmy nad kilkoma zagadnieniami z treningów - głównie nad atakiem pozycyjnym oraz pressingiem średnim - powiedział Legia.Net po meczu Kobierecki.

Legionistów czekają jeszcze dwa sparingi. W środę o godzinie 18:00 warszawiacy zmierzą się w Ciechanowie z miejscowym klubem prowdzonym przez Piotra Dziewickiego. Z kolei 2 sierpnia "Wojskowi" zagrają w Berlinie z Unionem.

Sparing: Bzura Chodaków - Legia Warszawa 97/98 2:2 (2:0)
Gole dla Legii: Sebastian Szymański, Grzegorz Aftyka

Legia; Majecki (46’ Bąbel) - Majewski (46’ Klimala), Żyro, Ostrowski (46’ Wiszorowski), Gapczyński (46’ Stec) -  Karbowiak (46’ Cichocki), Czarnowski (73’ Aftyka), Martynek (46’ Szymański), Aftyka (46’ Sobczyk) - Leleno - Więdłocha (46’ Napora).