News: CLJ: Więdłocha i Madeński dali wygraną

CLJ: Więdłocha i Madeński dali wygraną

28.02.2015 11:51

(akt. 13.12.2018 12:38)

Piłkarze Legii, którzy przygotowują się do gry w Centralnej Lidze Juniorów wygrali na zgrupowaniu Wielkopolskim 2:0 z MSP Szamotuły. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Eryk Więdłocha oraz Arkadiusz Madeński, który był aktywny przez 90 minut i strzelił w tym czasie również w poprzeczkę. Za tydzień zostaną wznowione rozgrywki CLJ.

Zdjęcia z meczu

Juniorzy Legii za tydzień rozpoczną rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów, a w sobotę - na koniec zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim - rozegrali sparing z MSP Szamotuły. Warszawiacy od początku grali ofensywnie i prowadzili grę, ale po 10 minutach to rywale mieli lepsze okazje do strzelenia gola. Rywale uderzali przede wszystkim z dystansu, ale zawsze na posterunku był Wiktor Lasota.

Legioniści ograniczyli potem ofensywę rywali i pozwalali im jedynie na kontrataki. Podopieczni Piotra Kobiereckiego bardzo skutecznie przerywali akcje graczy z Szamotuł. W 20. minucie z boiska musiał zejść z powodu kontuzji - podobnie jak w środowym sparingu z Gromem Wolsztyn - Jakub Szrek. Na boisku zastąpił go Maciej Wojczuk. Niezwykle aktywny w pierwszej połowie spotkania był Arkadiusz Madeński, który równą i wysoką formę prezentuje od początku okresu przygotowawczego. Piłkarz, który wrócił do gry po kłopotach zdrowotnych trwających przez trzy lata, miał dwie świetne okazje, lecz za każdym razem lepszy okazywał się bramkarz.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Kilka chwil po wznowieniu gry niewiele brakowało, a byłoby 1:0. Madeński trafił jednak jedynie w poprzeczkę. Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu warszawiaków. Legioniści praktycznie ciągle atakowali i stwarzali sobie wiele sytuacji. W 60. minucie przyszedł z tego efekt w postaci gola. Piłkę w pole karne do Eryka Więdłochy podał Wojczuk, a pierwszy z napastników posłał futbolówkę do siatki.

Nie minęło wiele czasu, a było 2:0. Indywidualną akcję przeprowadził Wojczuk i sfinalizował ją strzałem z ostrego kąta. Bramkarz zdołał jednak odbić piłkę, lecz ta trafiła pod nogi Madeńskiego, który obrócił się i mocnym strzałem posłał futbolówkę do bramki. Gracze Kobiereckiego pewnie prowadzili i mogli wygrać wyżej. Pod koniec spotkania jeden z rywali próbował nawet pokonać własnego golkipera, lecz ten był czujny i złapał piłkę odbitą od kolegi. Do ostatniego gwizdka arbitra wynik się nie zmienił, a młodzi gracze akademii Legii mogą być zadowoleni z własnejgo występu.

Sparing: Legia CLJ - MSP Szamotuły (juniorzy starsi) 2:0 (0:0)
Więdłocha (60. min.), Madeński (65. min.)

Legia: Lasota - Majewski, Żyro, Górka, Gapczyński - Karbowiak (46’ Waniek), Szrek (20’ Wojczuk), Suchanek, Leleno - Madeński - Więdłocha (62’ Ostrowski).