Jarosław Jach: 60 procent wykonanego planu to za mało

Maciej Ziółkowski

Źródło: Canal+

24-07-2022 / 01:19

(akt. 24-07-2022 / 02:32)

Legioniści, dzięki bramkom Pawła Wszołka, wygrali u siebie 2:0 z Zagłębiem Lubin w 2. kolejce PKO Ekstraklasy. Głos po sobotnim spotkaniu przy Łazienkowskiej zabrał obrońca drużyny gości, Jarosław Jach.

– Myślę, że do przerwy Legia zasłużenie prowadziła 1:0, bo zdecydowanie przeważała, choć my też mieliśmy swoje momenty. Druga połowa? 50 na 50, nawet ze wskazaniem na nas. Dużo chwil z wysokim pressingiem, sporo sytuacji, w których brakowało ostatniego podania lub wykończenia. Mieliśmy dużo zawodników w polu karnym. To jest to, czego chcemy. W sobotę nie udało się strzelić gola, po raz drugi, musimy nad tym popracować. Sądzę, że poprawnie zaprezentowaliśmy się w defensywie. Wiadomo, pojawił się błąd w końcówce, gdy byliśmy otwarci – zdarza się. Myślę, że nie mamy sobie aż tak dużo do zarzucenia za drugą odsłonę, a pierwsza znacznie do poprawy. Powiedziałbym, że było pół na pół – 60 procent wykonanego planu to troszkę za mało, by wygrać, dlatego gospodarze zwyciężyli 2:0, a my wracamy do Lubina bez punktów.

– Mieliśmy sporo sytuacji. W pierwszej połowie wyprowadziliśmy super kontrę, w której Adamski wygrał przepychankę z Rose’m i mogła z tego wyjść ciekawa akcja, lecz zabrakło ostatniego podania. Nad tym musimy pracować. Być może brakuje nam jeszcze doświadczenia, bo mamy z przodu młodych zawodników, takich jak Pieńko, Adamski, Łakomy, który gra ofensywnie. To piłkarze, którzy muszą okrzepnąć, nabrać ostatniego podania, czyli tego, co posiada Filip Starzyński. Być może przyjdzie to z czasem, mamy taką nadzieję. Doszli nowi zawodnicy, Gruzini, którzy grają dość mocno ofensywnie, co mogliśmy zauważyć. Myślę, że będziemy kreować okazje.

– Pierwsza połowa różniła się od drugiej naszym pressingiem. Nowi piłkarze troszeczkę przespali pierwsze 45 minut, nie domykali pressingu. To było bardzo ważne. Dostali kilka cennych uwag od trenera na drugą odsłonę i to funkcjonowało zdecydowanie lepiej, były tego efekty. Zgranie do poprawy, ale to na pewno przyjdzie z czasem.

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Powiedział swoje bęcki zasłużenie..
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Ale wypowiedz stonowana i fair. Więc szacunek.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
A co było rozpisane przez Stokowca na 100%? Połamanie kolejnego naszego zawodnika?
Można normalnie po meczu? Można! nawet po meczu z Legią :-)
Generał broni
  • 1 / 0
Trzeba mieć to coś, czyli klasę.
Bardzo sensowna wypowiedź Jacha nie szuka usprawiedliwien że to czy tamto porostu przegrali i tyle
Generał
  • 0 / 0
Jach spoko gość. W porównaniu do tosikow czy śpiączek. Jedynie czego Zagłębie potrzebuje bo mądrego trenera bo z rudym daleko nie ujadą. Jesr coraz więcej trenerów zza granicy, którzy preferują promowanie piłki nożnej A nie łamania kości więc ten przedpotopowy styk może wreszcie się skończy. Nawet wśród młodych polskich trenerów trendy się zmieniają. Beton się kruszy trzeba jesscze pracy nad sędziami zrobić.
Marszałek Polski
  • 1 / 3
Jach o jakość to wy narazie możecie pomarzyć.
Ta wypowiedź Jacha to miła odskocznia od " daliśmy z serducha " czy "boziucha dała" .
Generał dywizji
  • 1 / 0
Bardzo sensowna ocena tego meczu, rzadkość u piłkarzy, bo przeważnie te wywiady to banały.