Paweł Wszołek

Jarosław Jach: 60 procent wykonanego planu to za mało

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Canal+

24.07.2022 01:19

(akt. 24.07.2022 02:32)

Legioniści, dzięki bramkom Pawła Wszołka, wygrali u siebie 2:0 z Zagłębiem Lubin w 2. kolejce PKO Ekstraklasy. Głos po sobotnim spotkaniu przy Łazienkowskiej zabrał obrońca drużyny gości, Jarosław Jach.

– Myślę, że do przerwy Legia zasłużenie prowadziła 1:0, bo zdecydowanie przeważała, choć my też mieliśmy swoje momenty. Druga połowa? 50 na 50, nawet ze wskazaniem na nas. Dużo chwil z wysokim pressingiem, sporo sytuacji, w których brakowało ostatniego podania lub wykończenia. Mieliśmy dużo zawodników w polu karnym. To jest to, czego chcemy. W sobotę nie udało się strzelić gola, po raz drugi, musimy nad tym popracować. Sądzę, że poprawnie zaprezentowaliśmy się w defensywie. Wiadomo, pojawił się błąd w końcówce, gdy byliśmy otwarci – zdarza się. Myślę, że nie mamy sobie aż tak dużo do zarzucenia za drugą odsłonę, a pierwsza znacznie do poprawy. Powiedziałbym, że było pół na pół – 60 procent wykonanego planu to troszkę za mało, by wygrać, dlatego gospodarze zwyciężyli 2:0, a my wracamy do Lubina bez punktów.

– Mieliśmy sporo sytuacji. W pierwszej połowie wyprowadziliśmy super kontrę, w której Adamski wygrał przepychankę z Rose’m i mogła z tego wyjść ciekawa akcja, lecz zabrakło ostatniego podania. Nad tym musimy pracować. Być może brakuje nam jeszcze doświadczenia, bo mamy z przodu młodych zawodników, takich jak Pieńko, Adamski, Łakomy, który gra ofensywnie. To piłkarze, którzy muszą okrzepnąć, nabrać ostatniego podania, czyli tego, co posiada Filip Starzyński. Być może przyjdzie to z czasem, mamy taką nadzieję. Doszli nowi zawodnicy, Gruzini, którzy grają dość mocno ofensywnie, co mogliśmy zauważyć. Myślę, że będziemy kreować okazje.

– Pierwsza połowa różniła się od drugiej naszym pressingiem. Nowi piłkarze troszeczkę przespali pierwsze 45 minut, nie domykali pressingu. To było bardzo ważne. Dostali kilka cennych uwag od trenera na drugą odsłonę i to funkcjonowało zdecydowanie lepiej, były tego efekty. Zgranie do poprawy, ale to na pewno przyjdzie z czasem.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy

Komentarze (10)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.