Josue Pesqueira

Josue: Wygraliśmy, ale wciąż wiele pracy przed nami

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

24.07.2022 00:16

(akt. 24.07.2022 02:33)

– Zagłębie było blisko wyrównania, ale skończyło się na 2:0 dla nas i to jest najważniejsze. Zdobywamy trzy punkty, lecz wciąż mamy przed sobą wiele pracy – mówił po meczu z lubinianami, w 2. kolejce PKO Ekstraklasy, środkowy pomocnik Legii Warszawa, Josue.

– Zwycięstwo w domu jest dla nas bardzo ważne i stanowi podwalinę pod kolejne mecze. U siebie w lipcu zagraliśmy już trzy spotkania i nie przegraliśmy, więc to także dobry prognostyk.

– Chcemy, by drużyna w każdym meczu grała atrakcyjną piłkę i przede wszystkim wygrywała – to najważniejsze dla nas wszystkich. Wiemy, że mamy przed sobą wiele pracy i bardzo długą drogę do pokonania, ale na pewno łatwiej pracować gdy się wygrywa.

– W każdym spotkaniu zamierzamy walczyć o zwycięstwo – jeśli ktoś myśli inaczej, to nie powinien być w Legii. Piłkarze, sztab, pracownicy klubu – wszyscy mają takie same podejście. Stanowimy jedność, każdy z nas chce pracować i się rozwijać, by koniec końców skończyć na pierwszym miejscu.

– Gdybym był na boisku, to strzelałbym karnego, bo jestem wyznaczony jako pierwszy. Nie powiedziałbym jednak, że mamy jakąś szczególną kolejność – jeżeli piłkarz czuje się wystarczająco pewnie, po prostu bierze piłkę. Ja też nie mam problemu, żeby oddać wykonanie jedenastki graczowi, który miałby szczególną ochotę na uderzenie. Tak jak powiedziałem – stanowimy jedność. Dziś strzelał Wszołek, za tydzień może strzelać Muci. Najważniejsze, że piłka wpadła do bramki, wygraliśmy i w ten sposób chcemy pracować dalej.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy

Komentarze (20)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.