Maciej Rosołek

Maciej Rosołek: Po przerwie Zagłębie wyszło na nas znacznie wyżej

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

24.07.2022 00:30

(akt. 24.07.2022 02:33)

– W pierwszej połowie znacznie dominowaliśmy. Gdybym wykorzystał swoją sytuację, to mogliśmy prowadzić 2:0. Nie mówię, że mecz byłby wtedy zamknięty, ale po przerwie na pewno mielibyśmy jeszcze większy spokój – mówił po rywalizacji z Zagłębiem Lubin (2:0), w 2. kolejce ligowej, napastnik Legii Warszawa, Maciej Rosołek.

– Wydaje mi się, że po zmianie stron Zagłębie wyszło na nas zdecydowanie wyżej, agresywniej, mieliśmy z tym pewne problemy, ale dowieźliśmy zwycięstwo. W końcówce podwyższyliśmy wynik i zamknęliśmy mecz.

– Najlepiej czuję się w ataku, ale nigdy nie ukrywałem, że zagram, gdzie trzeba. Nie wyglądam jak Tomas Pekhart, nie jestem typową dziewiątką. Czecha na skrzydle raczej byśmy nie zobaczyli, a moim atutem jest to, że mogę zagrać w napadzie, na boku pomocy. Nie ma to dla mnie większej różnicy, lecz najlepiej czuję się jako wysunięty napastnik. 

– Jak spojrzymy na historię, to w mistrzowskich sezonach wygrywaliśmy praktycznie każdy domowy mecz. Oczywiście trzeba też dokładać wygrane na wyjazdach, ale takie spotkania w ekstraklasie są zazwyczaj znacznie trudniejsze – widzieliśmy to w Kielcach. A jeśli chodzi o Zagłębie, to pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, druga okazała się słabsza, więc jest to element do poprawy. 

– Czy zobaczymy więcej takich bramek jak przeciwko Celtikowi? Mam nadzieję. Jeśli Kacper Tobiasz będzie tak daleko kopał, to myślę, że się to uda. Z Kacprem znamy się już trochę czasu – czułem, że może zagrać taką piłkę, więc ruszyłem, wygrałem pojedynek z obrońcą i strzeliłem gola. Oby takich akcji było jak najwięcej.

– Na każde spotkanie wychodzimy, by zwyciężyć. Myślę, że było to widać w Kielcach i przeciwko Zagłębiu. Z meczu na mecz będziemy się starali wygrywać i zobaczymy, do czego nas to doprowadzi. 

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy

Komentarze (39)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.