News: Juniorzy: Remis i porażka na turnieju we Francji

Juniorzy: Remis i porażka na turnieju we Francji

14.05.2016 15:50

(akt. 07.12.2018 14:56)

Piłkarze Legii Warszawa w sobotę rano rozegrali pierwszy mecz na turnieju we Francji. Warszawiacy w spotkaniu otwarcia zawodów bezbramkowo zremisowali z fińskim HJK Helsinki. Potem "Wojskowi" zmierzyli się z portugalskim Sportingiem Lizbona, z którym przegrali 0:1. Wyniki na bieżąco będziemy podawali na łamach Legia.Net

Dzień 1, sobota:

- Mecz z Finami był bardzo otwarty. Przez 40 minut (mecze trwają 2x20 minut - red.) stworzyliśmy sobie dwie dobre sytuacje, rywale trzy. Szkoda, że zabrakło bramek. Stosowaliśmy wysoki pressing w ustawieniu 4-4-2, a w atau pozycyjnym przechodziliśmy do systemu 3-4-3. Drużyna z Helsinek lepiej wyglądała szybko atakując i stosując taktykę 4-4-2podsumował mecz otwarcia Daniel Myśliwiec, szkoleniowiec legionistów.

Legia Warszawa - HJK Helsinki 0:0

Legia: Burta - Wojtysiak, Potrzebowski, Pietrzyk, Król - Kamiński, Mydlarz, Rymek - Olejarka (36' Neuman), Szwed, Orlik.

W drugim sobotnim meczu legioniści zmierzyli się z portugalskim Sportingiem Lizbona. - Postanowiliśmy zmienić ustawienie w defensywie. Zaczęliśmy od wysokiego pressingu, by po kilku minutach spróbować kontrolować spotkanie w bezpiecznej okolicy od naszej bramki. Głównie chcieliśmy dbać o zabezpieczenie przestrzeni miedzy formacjami. W ofensywie staraliśmy trzymać się naszego sposobu gry bazującym na posiadaniu piłki w systemie 4-3-3. Portugalczycy dobrze reagowali na boiskowe wydarzenia płynnie zmieniając ustawienie w ofensywie oraz w defensywie. Skutkowało to trzema dobrymi okazjami dla Sportingu. Rywale mieli także rzut karny, mniejsza już czy słusznie podyktowany, ale w bramce dobrze spisał się Wojciech Kossman, który obronił uderzenie przeciwnika z "jedenastki". Mieliśmy też klarowną szansę, ale niestety nie udało się jej wykorzystać - powiedział Myśliwiec o meczu z Portugalczykami.

Sporting Lizbona - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Gol dla Sportingu padł w 30. minucie.

Legia: Kossman - Wojtysiak (31' Orlik), Gładysz, Pietrzyk, Król - Zychowicz (35' Kamiński), Mydlarz (35' Szwed), Hasior - Szałas, Góral, Neuman.

W niedzielę Legia rozegra kolejne mecze, nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem. - - Szkoda, że ze Sportingiem nie odrobiliśmy straty. Pojechaliśmy do Francji po doświadczenie. Grając otwartą piłkę, mamy możliwość konfrontacji swoich umiejętności z przeciwnikami prezentującymi wysoki poziom kultury gry. Na tym zależy mi najbardziej - zakończył Myśliwiec podsumowując pierwszy dzień legionistów na turnieju w Saint-Andre.

3. Legia Warszawa21

Legia 99/00 zagra w niedzielę o miejsca 9-12. Najpierw z Lens, a potem z AS Monaco lub US Saint-Andre.