Maciej Dąbrowski: Byliśmy lepsi od Legii

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

14-04-2018 / 23:25

(akt. 02-12-2018 / 11:30)

- Byliśmy drużyną lepszą. Oczywiście, sprzyjało nam szczęście, ale stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Powinniśmy strzelić jeszcze ze dwa gole, wówczas nie byłoby tematu. Cieszę się ze zwycięstwa, a Legii życzę mistrzostwa - powiedział po meczu Maciej Dąbrowski, piłkarz Zagłębia Lubin.

- Czy czuję pewną satysfakcję? Nie. Takie jest życie piłkarza. Raz jesteś w jednym klubie, potem grasz w drugim. Jestem zadowolony z trzech punktów. Za tydzień zmierzymy się u siebie z Lechem, będziemy chcieli wygrać.

 

- Nie jestem piłkarzem Legii. Stołeczny klub jest - być może - w lekkim kryzysie, ale musi sobie z nim poradzić. To zespół z dużym potencjałem. Myślę, że warszawiacy zaraz się odbudują i powalczą o tytuł, bo mają ku temu predyspozycje. My chcemy zdobywać kolejne punkty i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

 

- Wyszliśmy na mecz bardzo skoncentrowani, graliśmy w piłkę, nie traciliśmy jej, przeważaliśmy i zasłużenie wygraliśmy. Teraz jest nam łatwiej, ponieważ nie czujemy presji. Zależy nam jednak na jak najlepszej grze do samego końca.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

~andreas
 • 0
do momentu straty bramki Legia była nieskuteczna . Bramka i Legia była nara zona na kontry. Mecz to nieudolność Legii a nie pokaz futbolu Zagłębia..
~hhh
 • 0
Dąbrowski jesteś ślepy; mogliście strzelić jeszcze dwie bramki w tym tę jedną po 2 metrowych spalonym w pierwszej połowie?
Jakoś nie policzyłeś tych które Legia powinna strzelić mały człowieczku. Akurat twoje odejście się obroniło w tym meczu. Bo słaba Legia stworzyła tyle setek w tym meczu że faktycznie, obrony z Tobą w roli głównej nie potrzebujemy
~kibic zwykły
 • -2
Brawo Maciek. Pokazałeś Jozakowi i byłym kolegom z drużyny, kto jest lepszy w tej chwili. W samouwielbienie jednak nie popadaj - z obecną Legią zwyciężyłyby nawet stojące beczki wypełnione ogórkami kiszonymi.
Domyślny awatar Bednar
 • 1
I tak oto Dąbrowski zwolnił trenera który pogonił go z klubu
Domyślny awatar dyrektorwardowski
 • 1
Raczej koledzy Dąbrowskiego, bo on to zagrał raczej choojowo...
Domyślny awatar Footroll
 • 2
Chooja graliśta elektryczny maćku z bogdańca.
~(L)ukasz
 • 0
Jakoś strzelili gola, a my nie. Byli lepsi
Domyślny awatar ZenekL3
 • -2
Wydaliśmy na gościa 2 bańki bez prowizji managerskich a on sobie przyjeżdża i dokopuje nam w d. brawo skauci, brawo trener, brawo prezes.
Domyślny awatar alaryk
 • 0
Maciek, z całym szacunkiem ale pierdzielisz. Mieliście cysternę fartu, która spowodowała że jakimś niewyobrażalnym cudem nie straciliście ze czterech, pięciu bramek. Z czego ze trójaka w pierwszej połowie.
Grasz w przeciętnym, zwyczajnym zespole, który dzisiaj prosto z meczu powinien walnąć na klęczkach do najbliższego obiektu sakralnego i podziękowac Bogu we wszystkich obrządkach jakie reprezentują wasi gracze.
~Olo
 • 0
To jak wytłumaczysz fakt, że więcej przebiegli km. Dzieki temu wygrali. Gdyby nie Szymański to dziś nic bysmy nie wykreowali to jego ambicja i wola walki sprwiły, że coś zagrozilismy. W przeciwnym razie Zagłebie by nas zabiegało. Mam nadzieje, że nowa miotła uporzadkuje ten syf.
Domyślny awatar alaryk
 • 2
W OGÓLE niemam zamiaru tłumaczyć faktu przebieganych kilometrów. Zostawiam to fano, fizolstwa i je8ania sie z ciężąrami dla satysfakcji przeje8ania się z ciężarami. W KAŻDEJ aktywności ludzkiej ważne jest myślenie a nie kilometry i kilogramy. Pozdrawiam ze stu miliardów kilometrów i dwustu pierdylionów ton kilogramów.
Domyślny awatar pawelk1504
 • 0
Ty to chyba inny mecz oglądałeś?
W strzałach celnych 4-8...
Domyślny awatar alaryk
 • 1
Większość tzw "strzałów celnych" ZL Malarz łapał w torbę po zakupach.
Hama miał sytuacje w której mógł strzelic bramke dwa razy. Kuchy walnął w słupek - do statystyk idzie to jako strzał niecelny - i tak dalej - liczby trzeba umiec czytać i interpretowac, a nie tylko się nimi posługiwać.
Domyślny awatar pawelk1504
 • 2
A idź Dąbek w ch***...
Domyślny awatar flacco
 • 0
Na pewno byliście lepsi taktycznie, wiedzieliście jak grać z Legią i to wystarczyło - niestety.