News: Osłabieni juniorzy młodsi ulegli Polonii 1:2...

Osłabieni juniorzy młodsi ulegli Polonii 1:2...

Piotr Jóźwiak

28.03.2013 17:45

(akt. 14.12.2018 05:44)

Pół godziny po tym, jak najstarszy rocznik akademii Legii rozbił Polonię 5:1, na bocznym boisku przy Łazienkowskiej doszło do kolejnego derbowego pojedynku. Niestety, juniorzy młodsi, czyli rocznik 1996, nie poszli w ślady kolegów. Przegrali, zresztą całkowicie zasłużenie 1:2, honorową bramkę z rzutu karnego zdobywając już w doliczonym czasie gry.

Problemy trenera Bernarda Kapuścińskiego rozpoczęły się na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Grzegorz Tomasiewicz, Robert Bartczak i Arkadiusz Najemski dopiero dziś wrócą ze zgrupowania reprezentacji U-17, występ Kamila Anczewskiego wykluczyła kontuzja, a Wojciech Kochański  i Sylwester Szymański zagrali dla starszego rocznika. Pod nieobecność aż sześciu podstawowych zawodników, trudno było zestawić skład, który byłby gwarancją wygranej nad rywalami z Konwiktorskiej. Szkoleniowcy sięgnęli po posiłki z rocznika 1997, dając szansę aż siedmiu(!) 16-latkom.

Z tego powodu oczy obserwatorów były zwrócone ku Mateuszowi Wietesce i Adamowi Ryczkowskiemu. Obaj rok młodsi, ale wyraźnie najlepsi w swoich drużynach. Ryczkowski do siatki trafił jeszcze przed przerwą, wykorzystując dokładną centrę z rzutu rożnego. Później dwukrotnie próbował odpowiedzieć Wieteska, jednak zarówno po wyjątkowo silnej główce, jak i mierzonym strzale z wolnego, Polonię ratował jej bramkarz.

Po przerwie goście podwyższyli wynik na 2:0. Znów zawiodła niezgrana defensywa, której braki w komunikacji przeciwnicy obnażyli jeszcze kilka razy. Dla losów meczu najistotniejsza była jednak przegrana walka o środek boiska. Sam Wieteska, choć dwoił się i troił, nie mógł sobie poradzić z trzema, atakującymi go, rywalami. Na otarcie łez, w ostatniej minucie doliczonego czasu, sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Michał Suchanek.

Liga juniorów młodszych: Legia - Polonia 1:2 (0:1)

Legia: Leleń – Radziszewski , Baranowski , Wieteska , Makowski , Witkowski (65’ Kostrzanowski) , Świderski  (55’ Basiuk) , Babiarz , Stasz (40’ Więdłocha) , Karbowy (40’ Suchanek) , Szczepański (60’ Rakowski )