83'
90'
90'
  • 90+5'
    Koniec. Legia wygrała 2:0 z Dritą w pierwszym meczu 4. rundy el. Ligi Konferencji!
  • 90+5'
    Chodyna dośrodkował w pole karne, Pekhart oddał strzał, goście wyszli z opresji
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Manaja za symulowanie
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Pekharta za odepchnięcie Mesy w polu karnym Drity
  • 90+1'
    Strzał Goncalvesa zablokowany w polu karnym
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Vinagre prostopadle podawał w pole karne do Pekharta, który upadł po kontakcie z Broją tuż przed "szesnastką" Legii. Sędzia nie podyktował rzutu wolnego dla miejscowych
  • 89'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, goście wyszli z opresji
  • 88'
    Maloku był opatrywany przez lekarzy
  • 86'
    Ajjj! Kapustka uderzył z 14. metra, a Maloku zbił piłkę na poprzeczkę!
  • 85'
    Barcia prostopadle podał w pole karne do Morishity, a ten świetnie wycofał do Guala, który pewnie wykończył akcję, po rykoszecie od Mesy. Jest 2:0 dla Legii!
  • 84'
    2:0 dla Legii! Gual!
  • 83'
    Tusha próbował stworzyć akcję indywidualną, ale ostatecznie zatrzymał go Barcia
  • 82'
    Gual podprowadził piłkę środkiem, zagrał do Morishity, po chwili futbolówka dotarła do Pekharta, który uderzył nad poprzeczką, pod presją
  • 80'
    Chodyna za Wszołka
  • 80'
    Bardzo nieudane dośrodkowanie Pankova z prawej strony w okolice dalszego słupka
  • 78'
    Ovouka wysoko dograł w pole karne, Tobiasz złapał piłkę
  • 76'
    Zmiany w Dricie. Manaj i Mustafa wchodzą, Blerim Krasniqi i Dabiqaj schodzą
  • 75'
    Miękkie podanie Guala zostało wybite z pola karnego Drity
  • 73'
    Morishita za Alfarelę, Pekhart za Kramera
  • 72'
    Vinagre mocno uderzył z 18. metra, ale Maloku złapał piłkę
  • 71'
    Morishita i Pekhart wejdą zaraz na boisko
  • 71'
    Vinagre mocno dośrodkował z lewej flanki w pole karne, piłka wybita
  • 71'
    Vinagre krótko rozegrał rzut rożny, po chwili strzał Guala z 20. metra został zablokowany. Potem dośrodkowanie Vinagre z prawej flanki zostało przecięte
  • 68'
    Niedokładny strzał Alfareli z dystansu
  • 67'
    Zmiana w Dricie. Tusha za Selmaniego
  • 67'
    Vinagre! Jego strzał po koźle z 18. metra obronił bramkarz
  • 63'
    Gual za Luquinhasa, Pankov za Jędrzejczyka
  • 63'
    Faul w ataku Wszołka
  • 61'
    Dośrodkowanie Vinagre z lewej flanki wyłapał Maloku
  • 60'
    Legia wymienia się podaniami, stara się kreować kolejne szanse
  • 58'
    Legia w posiadaniu w ataku pozycyjnym
  • 57'
    Kapustka miękko zagrał na prawą stronę do Wszołka, ten dograł bez przyjęcia na głowę Kramera, który skutecznie uderzył! Jest 1:0 dla Legii!
  • 56'
    1:0 dla Legii Gol Kramera, asysta Wszołka!
  • 54'
    Tobiasz piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na środek pola karnego
  • 54'
    Vinagre dograł z rożnego na dalszy słupek, ale gra została przerwana, gdyż Alfarela popełnił faul w ataku
  • 53'
    Ajjjj! Alfarela dobrze podprowadził piłkę i podał w pole karne do Luquinhasa, który oddał płaski strzał, a Mesa zdołał wybić piłkę na rzut rożny
  • 51'
    Augustyniak dopadł do piłki na 16. metrze, ale jego strzał w drugim kontakcie przeleciał nad poprzeczką
  • 48'
    Vinagre przełożył jednego rywala na boku, zatrzymał się na drugim. Potem Maloku złapał dośrodkowanie Barcii z lewej flanki w pole karne
  • 47'
    Wszołek szybko zaczął grę z rzutu wolnego. Wahadłowy podał na prawą stronę do Kapustki, ten dośrodkował na dalszy słupek, ale nikt nie dopadł do piłki
  • 46'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 z Dritą
  • 45+4'
    Dabiqaj był opatrywany przez lekarzy, ale wrócił na boisko
  • 45+3'
    Goncalves uprzedzony w środku pola karnego, po podaniu Kapustki
  • 45+1'
    Wszołek prostopadle zagrał za linię obrony do Alfareli, który wbiegł w wolną przestrzeń, ale jego dośrodkowanie z prawej strony przeciął bramkarz Drity
  • 44'
    Kapustka stracił pilkę na 20. metrze od bramki Drity, ale Legia szybko skasowała kontrę w środku pola
  • 43'
    Było groźnie w polu karnym Legii. Doszło do dośrodkowania Besnika Krasniqiego z rzutu wolnego na bliższy słupek, Kramer odbił piłkę głową, Mesa do niej dopadł, ale został zablokowany przez Barcię
  • 42'
    Żółta kartka dla Vinagre za faul bliżej prawej strony boiska, przy próbie zejścia Selmaniego do środka
  • 40'
    Bramkarz Drity wyskoczył i pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Kapustki z rzutu rożnego
  • 40'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, piłka wybita. Po chwili Luquinhas zagrał na małej przestrzeni z Kramerem, ale goście zdołali oddalić zagrożenie na ok. 16. metrze. Chwilę później "Wojskowi" znowu próbowali akcji kombinacyjnej, ale Mesa uprzedził Wszołka na 9. metrze
  • 37'
    Ajjjj! Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Kramera, który główkował z powietrza na bliższy słupek, ale bramkarz Drity złapał piłkę
  • 36'
    Wszołek wycofał z prawej flanki na 16. metr, do Alfareli, który nie trafił w piłkę pod presją. Po chwili Vinagre walczył na boku z dwoma rywalami, ostatecznie sfaulował Besnika Krasniqiego na połowie Drity
  • 33'
    Ajjj! Jędrzejczyk dokładnie dośrodkował z prawej strony na środek pola karnego, do Augustyniaka, który główkował po koźle w prawy dolny róg, ale bramkarz Drity świetnie interweniował
  • 31'
    Vinagre mocno uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur
  • 31'
    Czerwona kartka dla Gomdy! Legia gra w przewadze, zawodnik Drity nie może pogodzić się z tą decyzją
  • 30'
    Mamy VAR. Niewykluczone, że Gomda zostanie ukarany czerwoną kartką
  • 29'
    Alfarela wychodziłby praktycznie sam na sam z Gomdą, który go sfaulował na 18. metrze i obejrzał tylko żółtą kartkę
  • 28'
    Barcia dobrze zagrał prostopadle do Kapustki, ale ten niedokładnie podawał w taki sposób z tzw. pierwszej piłki
  • 27'
    Legia w posiadaniu
  • 25'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul w środku pola, w pojedynku powietrznym z Blerimem Krasniqim
  • 23'
    Vinagre dopadł do piłki na 20. metrze, po zejściu do środka, ale ostatecznie nieczysto uderzył
  • 22'
    Legia spokojnie buduje kolejny atak
  • 20'
    Barcia przeciął prostopadłe podanie za linię obrony
  • 19'
    Augustyniak podłączył się do ofensywy, ale nie zrozumiał się z Wszołkiem na wysokości pola karnego
  • 18'
    Augustyniak podprowadził piłkę i mocno uderzył z dystansu, ale Maloku złapał futbolówkę
  • 17'
    Kapustka nie wygrał przebitki blisko pola karnego Drity, ale po chwili "Wojskowi" odzyskali piłkę
  • 16'
    Miejscowi budują atak pozycyjny
  • 15'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, piłka wybita na kolejny aut
  • 15'
    Legioniści krótko rozegrali rzut wolny, potem pokazał się Vinagre, który wchodził w dryblingi, a rywal wybił piłkę na aut
  • 14'
    Augustyniak krótko zagrał z autu, potem Wszołek mocno uderzył z 20. metra, a bramkarz Drity odbił piłkę. Nie doszło do dobitki
  • 12'
    Goście krótko rozegrali rzut wolny, ale nie zagrozili bramce Tobiasza, który ostatecznie złapał piłkę
  • 11'
    Rajd Vinagre, który wyprzedził rywala, dośrodkował w pole karne, ale gra została przerwana, gdyż wcześniej wyszedł z piłką poza linię boczną
  • 10'
    Augustyniak zagrał z autu na środek pola karnego, Goncalves dopadł do piłki, ale jego mocny strzał z 13. metra został zablokowany
  • 8'
    Vinagre krótko zagrał z rzutu rożnego na bliższy słupek, do Alfareli, ale gra została przerwana z powodu spalonego
  • 7'
    Kapustka prostopadle podał do Wszołka, którego dośrodkowanie z prawej flanki zostało zablokowane. Legia ma korner
  • 6'
    Alfarela był blisko odbioru w pressingu, ale goście wyszli z opresji. Po chwili Ovouka został sfaulowany przez Kapustkę na wysokości koła środkowego
  • 5'
    Przecięte dośrodkowanie Goncalvesa do Kramera w pole karne, po chwili pomocnik Legii odebrał piłkę na wysokości koła środkowego
  • 3'
  • 3'
    Strata Goncalvesa na własnej połowie, po chwili Jędrzejczyk zablokował strzał Blerima Krasniqiego. Potem doszło do przeciągniętego dośrodkowania z lewej flanki na dalszy słupek, z którym uporał się Vinagre
  • 1'
    Drita w posiadaniu w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Kapuadi, Burch, Pekhart, Chodyna, Pankov, Kun, Ziółkowski, Morishita, Gual, Szczepaniak, Nsame
  • Skład Legii na mecz z Dritą: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk, Barcia – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre – Alfarela, Kramer
  • Ważnymi zawodnikami Drity są m.in. Blerim Krasniqi i Besnik Krasniqi. Pierwszy zdobył 14 bramek w minionym sezonie. Drugi zakończył go z dorobkiem 9 goli i 11 asyst w 40 występach, a obecny zaczął od bardzo dobrej postawy w rewanżu z Audą (wykorzystany rzut karny na 1:0, asysta na 3:1). W trwającym okienku transferowym do klubu z Kosowa dołączyli m.in. Alexandre Fressange (były junior PSG; m.in. 10 meczów w Lidze Młodzieżowej UEFA) i Veton Tusha, który ma na koncie trzy spotkania (17 minut) w Ekstraklasie w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza (pierwsza połowa 2022 r.)
  • Drita kończyła trzy poprzednie sezony na 2. fazie kwalifikacji do LK, ale w trwającym się przełamała, gdyż na tym etapie pokonała Breidablik (2:1, 1:0), a w kolejnym ograła Audę Kekava (0:1, 3:1 po dogrywce). Teraz zagra o fazę ligową z Legią, z którą przegrała 0:2 w 3. rundzie el. LE w 2020 roku. Pandemia koronawirusa i opóźnienie w rozgrywkach to coś, co sprawiło, że wtedy o awansie decydowało tylko jedno spotkanie. Wówczas wystąpiło pięciu zawodników z aktualnej kadry "Wojskowych", czyli Wszołek, Tomas Pekhart (strzelcy goli), Jędrzejczyk, Luquinhas i Kapustka. Inaki Astiz, obecny asystent Feio, oglądał rywalizację z ławki rezerwowych, jeszcze jako piłkarz. Wspomniany mecz przy Łazienkowskiej pamięta tylko dwóch piłkarzy klubu z Kosowa – Faton Maloku i Almir Ajzeraj
  • Od kilku lat Drita regularnie gra w eliminacjach europejskich pucharów. W przeszłości miała okazję mierzyć się m.in. z Feyenoordem (0:0 u siebie, 2:3 na wyjeździe), który prowadził wtedy obecny szkoleniowiec Liverpoolu, Arne Slot. Najbliższy przeciwnik Legii miał realne szanse, by wyeliminować późniejszego finalistę Ligi Konferencji (w tym samym sezonie), gdyż prowadził 2:1 do 67. minuty meczu w Holandii, a dopiero w 90. stracił decydującego gola. W minionym sezonie ekipa z Kosowa uprzykrzyła życie innej solidnej drużynie, czyli Viktorii Pilzno, z którą przegrała dwumecz po bramce z rzutu karnego w… 24. minucie czasu doliczonego do drugiej połowy rewanżu
  • Drita, założona w 1947 roku, to trzykrotny mistrz Kosowa (2003, 2018, 2020), a także zdobywca krajowego pucharu (2001) i superpucharu (2018). W minionych rozgrywkach zajęła 3. pozycję w lidze, z dorobkiem 67 punktów (19 wygranych, 10 remisów, 7 porażek) i 11 "oczkami" straty do pierwszego FC Ballkani
  • – Nie jesteśmy faworytem, ale przeciwko Audzie też nie byliśmy i daliśmy radę. Powiedziałem moim zawodnikom, by cieszyli się grą i zaprezentowali się tak dobrze, jak to możliwe. Nie mamy nic do stracenia. Nie wyjdziemy na boisko z białą flagą – wyjaśniał 46-letni Zekirija Ramadani, który jest trenerem Drity Gnjilane od końcówki 2023 roku, a w przeszłości został mistrzem Kosowa z KF Trepca 89, KF Feronikeli Drenas i FC Prishtina
  • W kadrze zabraknie m.in. Juergena Elitima (rehabilitacja po operacji uszkodzonej łąkotki), Jurgena Celhaki (praca indywidualna po naderwaniu przywodziciela) i Wojciecha Urbańskiego (niezgłoszony do 4. rundy el. Ligi Konferencji), który wystąpił w środowym meczu III-ligowych rezerw – tak, jak czterech innych zawodników z kadry "jedynki", czyli Jakub Adkonis, Jakub Żewłakow, Jan Leszczyński i Marcel Mendes-Dudziński
  • – Drita już zrobiła coś historycznego, bo pierwszy raz zaszła tak daleko w eliminacjach europejskich pucharów. Teraz stoi przed życiową szansą. Oczekujemy meczu z wieloma pojedynkami. Spodziewamy się – tak, jak zazwyczaj u zespołów z tego regionu – rywala agresywnego, z dużą determinacją, z cechami wolicjonalnymi. Ta drużyna ma wysoki pressing w DNA. Trzeba się temu przeciwstawić – opowiadał Feio
  • Legia gra o drugą atrakcyjną jesień z rzędu, potencjalne mecze z uznanymi klubami, podtrzymanie rywalizacji co 3 – 4 dni i wielkie pieniądze. Jeśli ogra Dritę i znajdzie się w Lidze Konferencji wraz z 35 innymi klubami, to ogółem – mając na uwadze wyniki sportowe – zarobi 3 695 000 euro (3,17 mln euro za awans do fazy ligowej, plus 525 tys. euro za rozegrane trzy rundy eliminacyjne). Jeżeli jednak zaskakująco odpadnie z drużyną z Kosowa, to łącznie dostanie 1 275 000 euro
  • Mimo że "Wojskowi" na razie nie grają rewelacyjnie, to bronią ich naprawdę solidne wyniki – pod tym kątem, oprócz dwóch wpadek (1:2 z Piastem Gliwice, 2:2 z Puszczą Niepołomice), nie można się do nich przyczepić. Warszawiacy wygrali dwa dwumecze w kwalifikacjach do Ligi Konferencji, a do pierwszego spotkania z Dritą przystąpią jako lider Ekstraklasy, który ostatnio wskoczył na tę pozycję po pewnej wygranej z Radomiakiem Radom (4:1). Stołeczny zespół chce budować się kolejnymi małymi sukcesami, które pozwolą na osiągnięcie trzech większych celów. Najważniejszym jest mistrzostwo Polski, ale drużyna Feio liczy też na zdobycie krajowego pucharu i awans do fazy ligowej LK, który może sobie zapewnić już za tydzień
  • – Analiza przeciwnika przebiegała jak zawsze. Do rywalizacji z Dritą przygotowujemy się dokładnie tak samo, jak np. do dwumeczu z Brondby. Skontaktowaliśmy się też z osobami, które dobrze znają ten rynek. Nasz były piłkarz, Qendrim Zyba, trochę nam podpowiadał. Jurgen Celhaka zna paru zawodników – tłumaczył Feio, który poprowadzi Legię przeciwko klubowi z Kosowa, co jeszcze kilka dni temu stało pod znakiem zapytania
  • Warszawiacy zaczęli trwające eliminacje LK od dwukrotnego rozbicia Caernarfon (6:0, 5:0), a następnie przetrwali trudniejsze chwile przeciwko Brondby (3:2, 1:1) i awansowali do ostatniej (4.) rundy eliminacji Ligi Konferencji, w której zmierzą się z Dritą Gnjilane. Legioniści są zdecydowanym faworytem, znajdują się na autostradzie do fazy ligowej, a przy Łazienkowskiej powalczą o wyraźną zaliczkę przed rewanżem w Kosowie
  • – Jeśli ktoś spodziewa się spaceru, to od razu mogę powiedzieć, że tak nie będzie. Drita to drużyna na zupełnie innym poziomie niż Caernarfon. Przypomnę, że w ostatnich latach potrafiła zremisować z Feyenoordem oraz Viktorią Pilzno. Oczywiście, gramy u siebie i chcemy wygrać w dobrym stylu, ułożyć losy dwumeczu, by znacznie zbliżyć się do fazy ligowej Ligi Konferencji – opowiadał na środowej konferencji prasowej trener Legii, Goncalo Feio
  • Witamy! Legię dzieli bardzo niewiele od fazy ligowej Ligi Konferencji. Obecny lider Ekstraklasy jest wyraźnym faworytem nadchodzącego dwumeczu z kosowską Dritą, którą zdołał pokonać w 2020 roku. Warszawiacy spróbują ustawić losy rywalizacji już w pierwszym spotkaniu ostatniej rundy eliminacji, które odbędzie się w czwartek, 22 sierpnia (godz. 18:00), przy Łazienkowskiej. Transmisja w Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1, TV4 i Polsat Box Go, my tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaDrita Gnjilane
14'

14' Albert Dabiqaj

30'

30' Hasan Gomda

56'
66'

66' Veton Tusha za Kastriot Selmani

76'

76' Ilir Mustafa za Albert Dabiqaj

76' Arb Manaj za Blerim Krasniqi