Ostatnie mecze Legii ze Śląskiem we Wrocławiu

07.03.2021 14:00

(akt. 07.03.2021 13:56)

W niedzielę, 7 marca, Legia zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem. Jak przebiegały ostatnie spotkania tych zespołów, na stadionie we Wrocławiu? Szczegóły poniżej.

Legia po raz ostatni grała ze Śląskiem we Wrocławiu w grudniu 2019 roku. Wówczas wygrała 3:0. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Paweł WszołekJose Kante i Luquinhas. Dodajmy, że w 8. minucie Radosław Majecki obronił rzut karny wykonywany przez Roberta Picha. Stołeczny klub zasłużenie zwyciężył, przerwał serie rywali i rozbił dolnośląską twierdzę w drobny mak (relacja z Wrocławia). Oprawy można obejrzeć tutaj, statystyki - w tym miejscu, natomiast fotoreportaże - tutaj. - Jesteśmy zadowoleni z wyniku i zdobycia trzech punktów. To sztuka, która nikomu w tym sezonie we Wrocławiu się nie udała. Samo to świadczy o sile rywali i Śląska. Pokazuje to, że trener Lavicka wykonuje ze swoim zespołem dobrą pracę. Mieliśmy pewne kłopoty, nie kontrolowaliśmy meczu przez 90 minut, ale zasłużyliśmy na wygranąstwierdził trener LegiiAleksandar Vuković.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Wszołek (14. min.), Kante (73. min.), Luquinhas (83. min.)

Żółte kartki: Zivulić, Marković - Wszołek.

Śląsk: Putnocky - Dankowski, Puerto, Golla, Stiglec - Pich, Zivulić, Łabojko (69' Marković), Gąska (78' Cholewiak), Płacheta (67' Samiec-Talar) - Exposito

Legia: Majecki - Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik - Wszołek, Antolić, Martins (67' Niezgoda), Gwilia (84' Wieteska), Luquinhas - Kante (84' Rosołek).

Skromna wygrana

W październiku 2018 roku legioniści zwyciężyli na wyjeździe 1:0 Śląska. w 11. kolejce ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Cafu, który umieścił piłkę w siatce w 34. minucie. Zdjęcia można obejrzeć tutaj. - Jestem bardzo dumny z drużyny. Graliśmy z zespołem, który miał ostatnio dobre wyniki i spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Udało nam się podtrzymać serię zwycięstw i stworzyliśmy sobie we Wrocławiu sporo sytuacji. Kontrolowaliśmy przebieg konfrontacji, prezentowaliśmy również dobre kombinacje szybko wymieniając piłkę stosując wysoki pressing. W drugiej połowie było nieco inaczej, choć graliśmy w przewadze, ale spokojnie zarządzaliśmy meczem. Moglibyśmy sobie życzyć zwłaszcza niezłej końcówki stwierdził Ricardo Sa Pinto, ówczesny szkoleniowiec Legii Warszawa. - Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Zrobiliśmy to, co do nas należało i zdominowaliśmy rywala. Mamy trochę pretensji do siebie, że po czerwonej kartce nie daliśmy jeszcze więcej od siebie i nie zdobyliśmy drugiej bramki. Wiedzieliśmy zresztą, że końcówki meczów są zawsze trudne – powiedział Sebastian Szymański.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Cafu (34. min.)

Żółte kartki: Robak - Kante, Cafu.
Czerwona kartka: Piech (60. minuta, Śląsk, za brutalny faul).

Śląsk: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Pich (83' Ahmadzadeh), Łabojko (46' Augusto), Chrapek (74' Radecki), Piech, Cholewiak - Robak

Legia: Cierzniak - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek - Kucharczyk (80' Pasquato), Cafu, Martins, Szymański, Nagy (90' Kulenović) - Kante (69' Carlitos).

Ostatnia porażka we Wrocławiu

Kiedy Legia po raz ostatni przegrała ze Śląskiem we Wrocławiu? Dokładnie 9 września 2017 roku, a więc 3,5 roku temu. Wówczas warszawiacy przegrali 1:2 - strzelili pierwszego gola w meczu, za sprawą Jarosława Niezgody. Dwa trafienia dla rywali padły po przerwie. W odstępie sześciu minut Marcin Robak dwukrotnie umieścił piłkę w siatce i zapewnił Śląskowi komplet punktów. Pracę stracił wówczas trener Jacek Magiera, którego zastąpił Romeo Jozak. Wrocławian prowadził były trener Legii, Jan Urban. Zdjęcia można obejrzeć tutaj. - Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po stałym fragmencie gry, ale to Śląsk miał optyczną przewagę. Druga połowa wyglądała podobnie, sześć minut zdecydowało o tym, że przegraliśmy. Rzut karny po ręce Hlouska, jestem pewien, że sędzia nie widział tej sytuacji, zasugerował się tym, jak zachowali się zawodnicy. Trudno. Drugi gol po pięknej akcji całego zespołu. Gratuluję Śląskowi wygranej skomentował ówczesny trener LegiiJacek Magiera. Jest to jednocześnie ostatnia porażka stołecznego klubu z zespołem z Wrocławia (zarówno na wyjeździe, jak i przy Łazienkowskiej).

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:1 (0:1)

Robak (61. min. - k., 68. min.) - Niezgoda (36. min.)

Żółte kartki: Hlousek, Jędrzejczyk

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek, Riera - Madej (70' Vacek), Pich, Piech (80' Srnić)- Robak (90' Łuczak)

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek (86' Mączyński) - Jodłowiec, Kopczyński (77' Nagy) - Pasquato (66' Szymański), Moulin, Sadiku - Niezgoda.

Do tej pory miało miejsce 48 wyjazdowych meczów Legii ze Śląskiem. Warszawiacy wygrali 22 razy, 15 razy był remis, a w 11 grach lepsi okazali się rywale. Kolejne, 49. spotkanie odbędzie się w niedzielę, 7 marca, o godz. 17:30. Relacja na Legia.Net.