Piłkarze rezerw wrócili do treningów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

09-07-2020 / 20:20

(akt. 09-07-2020 / 21:45)

Zawodnicy III-ligowych rezerwy Legii Warszawa wrócili do treningów. W czwartek o godzinie 17. piłkarze stołecznego klubu rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/21 pod wodzą nowego trenera, Tomasza Sokołowskiego II.

Legioniści wrócili do zajęć po dwutygodniowej przerwie. Pierwszy trening odbył się na boisku w Rembertowie, na którym regularnie, w meczach o stawkę, grają m.in. juniorzy młodsi Legii. Od czwartku trenerem drugiego zespołu jest Tomasz Sokołowski II. Były piłkarz "Wojskowych" zastąpił na tym stanowisku Piotra Kobiereckiego, który z końcem czerwca rozstał się z Łazienkowską. W poprzednim sezonie pełnił w rezerwach rolę asystenta trenera. 

Trening trwał godzinę. Przez ten czas zawodnicy pracowali m.in. nad doskonaleniem podań. Później przyszedł czas na nieco bardziej rozbudowaną wersję dziada. W środku, zamiast jednego zawodnika, było 3-4, którzy starali się przechwycić piłkę, a następnie wymieniali się nią między sobą.

 Z trenerem bramkarzy, Maciejem Kowalem, pracowało dwóch golkiperów: Kacper Tobiasz oraz Jakub Kowynia. Jeśli chodzi o zawodników z pola, to z rezerwami pracowała trójka piłkarzy, która w poprzednim sezonie regularnie grała w Centralnej Lidze Juniorów. Chodzi o Jegora Macenkę, Jakuba Kwiatkowskiego i Kacpra Gościniarka.

W ostatnich tygodniach z Łazienkowską pożegnali się: Salvador Agra i Ivan Obradović, którzy rozwiązali umowy za porozumieniem stron. Poza tym, klub nie złożył ofert przedłużenia kontraktów Toniemu Segurze (więcej tutaj) oraz Mikołajowi Neumanowi. Na murawie zabrakło też Kamila Orlika, który jest aktualnie wolnym zawodnikiem i szuka nowego klubu. Na zajęciach "dwójki" nie pojawił się także Kamil Kurowski. Co więcej, Gabriel Kobylak (bramkarz), Damian Warchoł (napastnik) oraz Nikodem Niski (prawy obrońca) aktualnie trenują z "jedynką". 

Zawodnicy obecni na pierwszych zajęciach po przerwie: Jakub Kowynia, Kacper Tobiasz, Mateusz Grudziński, Oskar Wojtysiak, Radosław Pruchnik, Patryk Konik, Filip Sobiecki, Kacper Skibicki, Piotr Cichocki, Jakub Kisiel, Aleksander Waniek, Jegor Macenko, Kacper Gościniarek, Jakub Kwiatkowski, Łukasz Łakomy i Łukasz Zjawiński.

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
  • 0 / 0
Już wiemy o kogo chodzi więc po co dopisywać II przy nazwisku. Chyba że to taki Adaś Miauczyński wiecznie drugi(-;
Skoro trenują to chyba zostają nie?
~bart
  • 0 / 0
Co z Rymkiem?
Starszy szeregowy
  • 0 / 0
Czyli Wojtysiakowi
Starszy szeregowy
  • 0 / 0
Wojtysiskowi- oczywiście
Starszy szeregowy
  • 2 / 0
Droga redakcjo - przyjrzyjcie się także pięciu innym zawodnikom, którym 30 czerwca wygasły kontrakty: Kurowskiemu, Pruchnikowi, Wańkowi, Cichockiemu i Wojtysiskowi. Napiszcie - jakie Legia ma plany wobec nich. Dzięki za info o Neumannie i Orliku
Podporucznik
  • 0 / 0
Kurowski został zatrudniony czasowo, mierzy wyżej niż 3 liga. Waniek zapewne nie podpisze, kontuzje zmarnowały mu życie. Szkoda, bo pamiętam go jak miał z 7 lat i walił bramy 3 i 4kami. Cichocki to tylko szybkość, chyba 22 lata. Odejście zasadne, brak perspektyw na grę w seniorach, a w rezerwach, moim zdaniem, nie robił dużej różnicy, choć założę się, że jest tu wielu jego wielbicieli. Pruchnik na pewno zostanie, on pracuje w Legii jako trener, w rezerwach mam też rolę do wypełnienia, podobnie jak astiz.
Starszy szeregowy
  • 0 / 0
Co z Mateuszem Grudzińskim, który podobno był bliski awansu do I zespołu,a któremu 30 czerwca wygasł kontrakt z Legią II?
~EMILIA
  • 0 / 0
Gdzie jest Bartosz Rymek?
Tak z innej beczki w kontekscie szkolenia. Ogladajac mecz w krakowie mozna bylo uslyszec jak komentujacy mówia ze ten czy tamten przyjmuje na lewa albo na prawa bo drugiej nogi nie ma. jakis inny ma szybkosc ale nie ma dryblingu jeszcze inny ma dobry odbiór ale nie umie szybko zagrac albo uderzyc z dystansu. To jest moje tylko zdanie ale zamiast wydawac 1.5m euro na Slisza wolalbym kupic FOOTBONAUT. Koszt 3mln Euro czyli pewnie dalo by sie to kupic placac polowe (Legia) a druga polowa Morawiecki. w tej klatce moga sie szkolic i mlodzi i starzy. Jakby kazdy z naszych grajkow (ale nie tylko z pierwszego skladu) pocwiczyl slabsza noge to moze w meczu nie balby sie ani przyjac ani kiwac na slabsza noge.
Kapral
  • 0 / 0
Co do zakupu takiego sprzętu ,masz racje w 100%