News: Plotki transferowe: Legia zainteresowana Sobotą?

Pogrom Polonii! Legia 94' wygrała 5:1

28.03.2013 13:20

(akt. 21.12.2018 15:13)

Piłkarze Legii z roczników 94/95 pokonali 5:1 rówieśników z Polonii. Spotkanie odbyło się na bocznym boisku przy Łazienkowskiej w ramach rozgrywek ligowych. Liderem i kapitanem zespołu był Jakub Arak, który zdobył trzy bramki przeciwko Czarnym Koszulom. To początek derbowego tygodnia. O 12:30 piłkarze z rocznika '96 także zagrają na własnym boisku z rywalem zza miedzy. Z kolei Młoda Legia zagra z KSP w sobotę o 12:00 u siebie, a pierwszy zespół zmierzy się z przeciwnikami tego samego dnia o 18:00.

Legioniści byli zdecydowanym faworytem spotkania. Piłkarze byli zmotywowani, aby na własnym boisku pokonać Polonię. Podopieczni Krzysztofa Dębka i Radosława Boczka nie bali się przed meczem otwarcie mówić o tym, że są lepsi. - Wygramy, obiecuję - pisał na Twitterze pomocnik Legii Bartłomiej Kalinkowski, który... słowa dotrzymał.

Gospodarze od początku spotkania sprawiali lepsze wrażenie. Nie bali się atakować i często gościli pod bramką rywali. Nasi zawodnicy przważali, mieli więcej stałych fragmentów gry i to po jednym z nich padła pierwsza bramka. W 11. minucie piłkę w pole karne dośrodkował Jan Grzesik, a głową trafił do siatki Jakub Arak, który pełnił funkcję kapitana swojej ekipy. Po bramce, trochę odżyli przeciwnicy, którzy trochę śmielej przeszli do ofensywy i w 20. minucie spotkania dało im to efekt. Długiej piłki posłanej z defensywy, nie przeciął Marcin Piórkowski, przez co jeden z polonistów ruszył na bramkę Artura Halucha, minął golkipera Legii i posłał futbolówkę do siatki.

Od tego momentu rywale zaczęli grać na czas. Widać było, że dla polonistów, nawet remis byłby sukcesem. Gra się zaostrzyła, ale legioniści nie zamierzali odpuszczać i jeszcze przed przerwą doprowadzili do ponownego prowadzenia. W 35. minucie kolejny stały fragment gry wykonywał Grzesik, a drugim trafieniem popisał się Arak, który sprytnie trafił do bramki.

Po zmianie stron długo wynik nie ulegał zmianie. Przełamanie nastąpiło na kwadrans przed końcem, mimo że chwilę wcześniej dwie okazje miał Arak - najpierw trafił w słupek, a dobitka minęła bramkę gości. W 75. minucie Michał Bojek dostał piłkę w polu karnym od Sylwestra Szymańskiego i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce rywali, posyłając ją tuż przy słupku. To był koniec rywali, którzy już się nie podnieśli. Sześć minut później stan meczu na 4:1 podwyższył Łukasz Turzyniecki, a tuż przed końcem spotkania, wynik ustalił Arak kończąc akcję całej drużyny.

Legioniści notowali trochę strat, ale starali się grać mądrze i wyciągać wnioski z błędów. Na uwagę zasługują stałe fragmenty gry, przy których rywale mieli wielkie kłopoty. Zawodnikiem meczu można też uznać Jakuba Araka, któy zanotował hat-tricka i wiosną ma już pięć bramek. Ten wyczyn powinien zwrócić uwagę Dariusza Banasika, trenera Młodej Legii.

- Cieszymy się ze zwycięstwa, ale chcielibyśmy odnosić te wygrane przy udziale jeszcze ciekawszych akcji. Gramy jak gramy, ale dobrze, że wygraliśmy drugi mecz wiosną. Zawodnikom wysoko zawieszamy poprzeczkę, więc do poprawy jest jeszcze wiele rzeczy. Nasi podopieczni wiedzą jakie są założenia i zdają sobie sprawę o co walczą. W końcu dobrymi występwami, można się "sprzedać" do Młodej Ekstraklasy. Trzeba wyróżnić Jakuba Araka, który wiosną zdobył już pięć bramek, jest skuteczny, a napastnika rozlicza się z goli. Nieźle pokazali się też dwaj juniorzy młodsi - Kochański oraz Szymański. Dobrze zapoczątkowaliśmy derbowy tydzień i oby dalej tak było - skomentował trener Krzysztof Dębek.

Legia - Polonia 5:1 (2:1)

1:0 7' Jakub Arak (as. Grzesik)
1:1 20' zawodnik Polonii
2:1 35' Jakub Arak (as. Grzesik)
3:1 76' Michał Bojek (as. Szymański)
4:1 81' Łukasz Turzyniecki
5:1 89' Jakub Arak (as. Grzesik)