Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

20.06.2021 17:00

(akt. 20.06.2021 21:00)

Legia Warszawa przegrała 0:2 z mistrzem Węgier, Ferencvarosi TC, w drugim sparingu na obozie w Leogang. Obie bramki dla rywali padły w drugiej połowie.
Sparingi letnie 2021/2022 - Sparingi
0 2

(0:0)

Ferencvarosi TCFerencvarosi TC
20-06-2021 17:00
5'
37'
39'
46'
46'
51'
61'
61'
70'
77'
80'
84'
Legia WarszawaFerencvarosi TC
  • 42. Varga Adam

46'
  • 31. Henry Wingo

46'
  • 25. Miha Blazic

46'
  • 53. Dominik Csontos

46'
  • 54. Oliver Nagy

46'
  • 51. Andras Csonka

46'
  • 14. Ihor Charatin

46'
  • 58. Zyen Jones

46'
  • 77. Myrto Uzuni

46'
  • 70. Franck Boli

46'
  • 8. Ryan Mmaee

46'

• 29. Gergo Szecsi

46'
  • 56. Roland Hajdu

46'
  • 57. Patrick Lynbor

46'
  • 33. Lasza Dwali

46'
  • 17. Eldar Civić

46'
  • 55. Balint Katona

46'
  • 19. Balint Vecsei

46'
  • 59. Ammar Ramadan

46'
  • 23. Daniel Gera

46'
  • 22. Roko Baturina

46'
  • 10. Tokmac Nguen

46'

Relacja tekstowa na żywo

- Wypowiedź Czesława Michniewicza

W pierwszym składzie Legii doszło do kilku zmian w porównaniu z poprzednim meczem towarzyskim z SK Bischofshofen. W ataku zagrał Kacper Kostorz, za nim Ernest Muci i Luquinhas, natomiast najbardziej cofniętymi pomocnikami byli Andre Martins i Bartosz Kapustka. Szansę od pierwszej minuty dostał również Kacper Skibicki, który - podobnie jak przeciwko SK Bischofshofen (5:0) - rozpoczął mecz na prawym wahadle. Joel Abu Hanna przez całe spotkanie grał na pozycji lewego środkowego obrońcy.

Legia odważnie zaatakowała już na początku spotkania. Najpierw Luquinhas uderzył z prawej strony pola karnego, a chwilę później na strzał z 16. metra zdecydował się Skibicki. W obu przypadkach dobrze spisali obrońcy węgierskiego zespołu, którzy zablokowali uderzenia. Piłkarze Ferencvarosi często atakowali legionistów wysokim pressingiem. "Wojskowi" mieli poblem ze swobodnym rozegraniem piłki. W 12. minucie mistrzowie Węgier mieli dobrą okazję na zdobycie bramki. Zyen Jones wbiegł z piłką w pole karne i wycofał ją do niepilnowanego Myrto Uzuniego, który na nasze szczęście trafił obok lewego słupka. Spotkanie było dość wyrównane. Oba zespoły miały swoje szanse na strzelenie gola, jednak często w porę akcje przerywali defensorzy. W końcówce pierwszej połowy w świetnej sytuacji znalazł się Franck Boli, ale bardzo dobrze interweniował Cezary Miszta. Po pierwszych 45 minutach było 0:0.

W Legii doszło do dwóch zmian. Misztę zastąpił Kacper Tobiasz, a w miejsce Kostorza pojawił się Rafael Lopes. W 51. minucie "Zielone Orły" wyszły na prowadzenie. Roko Baturina dopadł do piłki zagranej z lewej strony boiska i momentalnie uderzył na bramkę. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Legioniści mogli odpowiedzieć w 63. minucie. Skibicki wbiegł w pole karne i podał na 10. metr do Mateusza Hołowni, ale jego strzał został zablokowany. W kolejnych minutach piłkarze Czesława Michniewicza częściej atakowali bramkę rywala, jednak żadna z akcji nie zaskoczyła obrońców mistrza Węgier. W 81. minucie gola na 2:0 dla Ferencvarosi strzelił Eldar Civić. Bośniak mocno uderzył z ostrego kąta i zaskoczył Tobiasza. Chwilę póżniej szansę na strzelenie gola kontaktowego miał Lopes, ale Gergo Szecsi odbił strzał Portugalczyka na rzut rożny. W końcówce meczu bliski trafienia był Jasurbek Yaxshiboyev. Piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosi 2:0.

W środę, 23 czerwca, legioniści zmierzą się kontrolnie z rosyjskim FK Krasnodar. Dla "Wojskowych" będzie to trzecia i zarazem ostatnia gra kontrolna na obozie w Austrii.