Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

14.10.2022 20:30

(akt. 15.10.2022 21:01)

Legia przegrała na wyjeździe 1:2 z Wisłą Płock w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Warszawiacy wyrównali po golu Josue (rzut karny), ale miejscowi 2-krotnie obejmowali prowadzenie, które dowieźli do końca. Dla "Wojskowych" to 3. porażka w rozgrywkach ligowych.
PKO Ekstraklasa 2022/2023 - Kolejka 13
Wisła PłockWisła Płock
2 1

(0:0)

14-10-2022 20:30 Płock
Krzysztof Jakubik CANAL+ SPORT, CANAL+ 4K
30'
30'
34'
56'
59'
62'
63'
73'
74'
75'
79'
82'
87'
90'
Wisła PłockLegia Warszawa

• 99. Bartłomiej Gradecki

• 20. Łukasz Sekulski

59'
  • 21. Igor Drapiński

79'
  • 22. Miroslav Gono

• 23. Filip Lesniak

74'
  • 24. Marko Kolar

• 27. Milan Kvocera

• 89. Aleksander Pawlak

59'
  • 95. Damian Warchoł

75'

Początek spotkania był wyrównany, lecz z każdą kolejną minutą przewaga legionistów zarysowywała się coraz bardziej. Pierwszy celny strzał oddał w 11. minucie Maciej Rosołek. Piłkę na dalszy słupek dośrodkował Paweł Wszołek, a młodzieżowiec Legii główkował dokładnie tam, gdzie stał Krzysztof Kamiński

Siedem minut później Wisła odpowiedziała groźną kontrą. Martin Sulek otrzymał podanie z głębi pola i zacentrował w "szesnastkę" do Mateusza Lewandowskiego, który nieznacznie się pomylił, uderzając nad poprzeczką. Pierwsza dobra okazja ewidentnie pobudziła gospodarzy, którzy odważniej zaatakowali i kilkukrotnie zagrozili bramce Kacpra Tobiasza. Blisko zdobycia bramki był m.in. Sulek, ale piłka po jego strzale z dystansu o centymetry minęła poprzeczkę.

W następnych minutach spotkanie straciło tempo, a sytuacji po obu stronach było jak na lekarstwo. Bardziej konkretni okazali się "Nafciarze", lecz nie potrafili poważniej zagrozić bramce Legii. W pierwszych 45 minutach nie oglądaliśmy żadnych goli.

Od początku drugiej połowy niewielką przewagę mieli piłkarze Kosty Runjaicia, ale w 56. minucie to "Nafciarze" objęli prowadzenie. Mattias Johansson nie przypilnował w polu karnym Lewandowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Rafała Wolskiego i głową skierował piłkę do bramki.

Prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo, gdyż po 6 minutach do wyrównania doprowadził Josue. Portugalczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Filipie Mladenoviciu. Strzelony gol podziałał motywująco na legionistów, którzy znów zyskali przewagę. Znakomitą okazję miał m.in. Blaz Kramer po centrze Bartosza Slisza, ale świetną interwencją popisał się Kamiński.

Choć nic na to nie wskazywało, to w 73. minucie na prowadzenie ponownie wyszli piłkarze Wisły. Po stracie Johanssona rozwinął się szybki kontratak, który strzałem przy lewym słupku sfinalizował Łukasz Sekulski. "Wojskowi" do samego końca walczyli o wyrównanie, mieli przewagę i wiele sytuacji, lecz żadnej z nich nie zdołali zamienić na gola. Ostatnie minuty można podsumować słowem bezradność. W 13. kolejce PKO Ekstraklasy Legia przegrała 1:2 z zespołem z Płocka.

Autor: Jakub Waliszewski