Remis na koniec obozu

Redaktor Piotr Kamieniecki

02.07.2019 16:00

(akt. 17.07.2019 00:07)

Legia Warszawa w ostatnim meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Austrii zremisowała 3:3 z Universitateą Craiova. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Tomasz Jodłowiec, Carlitos, a także Sandro Kulenović z rzutu karnego. W środę "Wojskowi" wrócą do Polski.
Sparingi 2019/2020 - Letnie przygotowania
3 3

(1:2)

Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
02-07-2019 16:00 Kirchdorf
18'
40'
44'
46'
58'
65'
65'
69'
76'
77'
79'
90'

- Zapis relacji tekstowej"na żywo"

Na dzień przed końcem zgrupowaniu w Leogang, wicemistrzowie Polski rozegrali ostatni sparing w trakcie pobytu w Austrii. Rywalem warszawiaków była Universitatea Cluj. Ponownie, jak w poprzednim meczu z Brazylijczykami, trener Aleksandar Vuković nie postawił już na dwie „jedenastki” grające po 45 minut. Pierwsze zmiany w szeregach „Wojskowych” nastąpiły dopiero w drugiej połowie. Dobrą wiadomością w stołecznym obozie był powrót Carlitosa. Hiszpan nie dokończył poniedziałkowego treningu przez ból w okolicach kolana, ale dzień później wszystko było już w normie. W kontekście wyniku, lepiej być nie mogło. Carlitos odegrał dużą rolę przy bramce na 1:0. Atakujący dośrodkował z rzutu wolnego, a najwyżej w polu karnym rywali wyskoczył Tomasz Jodłowiec, który uderzeniem głową pokonał w 18. minucie Mirko Pigliacellego

Mecz z Rumunami nie był wielkim widowiskiem. Liczyło się testowanie schematów, legioniści dużą rolę zwracali na organizację gry, choć to czasem zawodziło. Tak było przy dwóch bramkach, które jeszcze przed przerwą padły dla rumuńskiej drużyny. Kluczową rolę odegrał Cristi Barbut. Skrzydłowy dwukrotnie zakręcił na prawej flance, aż zdołał raz i dwa dośrodkować piłkę w pole karne.  Wpierw akcję skutecznie wykończył Nicusur Bancu, a po chwili ze strzelonego gola cieszył się Mihai Roman. Wszystko działo się w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy. Wcześniej obie ekipy zagrażały sobie głównie po strzałach z dystansu. Próbowali Andre Martins, z drugiej strony odpowiedział Alexandru Mateiu, ale skutku nie było.

W drugiej połowie rozpoczęły się roszady w stołecznej drużynie. Kolejny raz w roli „dziesiątki” testowany był Cafu. To pomysł, który istnieje w sztabie szkoleniowym i ma być weryfikowany również po obozie w Austrii. W 58. minucie „Wojskowi” mieli szansę z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Carlitos i… nie dał szans bramkarzowi przeciwników. Po dziesięciu minutach ponownie nie było remisu. Wszystko za sprawą faulu wspomnianego Cafu, który popchnął przeciwnika w polu karnym. „Jedenastkę” pewnym uderzeniem w środek wykorzystał Roman.

Warszawiacy mieli kilka szans po uderzeniach z dystansu. Bliski szczęścia był Carlitos, a w poprzeczkę uderzył Dominik Nagy. Ponownie groźnie było po stałych fragmentach gry. Dwie okazje do strzelenia gola miał Mateusz Wieteska, któremu skutecznie dogrywał m.in. Walerian Gwilia. W 77. minucie legioniści wyrównali po dużym zamieszaniu. Sędzia dostrzegł zagranie piłki ręką w polu karnym rywali, ci długo nie mogli się z tym pogodzić, zdołali kilka razy wyzwać arbitra, ale niczego to nie zmieniło. Okazję pewnie wykorzystał Sandro Kulenović. Końcówka spotkania już niczego nie zmieniła.

Na koniec zgrupowania, Legia zremisowała 3:3 z rumuńskim zespołem. Mecz nie porwał, choć sześć goli sugeruje, że obie drużyny rozegrały bardzo dobre spotkania. Rezultat jednak nieco zakłamuje wizualne doznania. W środę „Wojskowi” wrócą do Polski, gdzie przed startem sezonu zmierzą się jeszcze sparingowo z Pogonią Siedlce.