Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

08.03.2020 17:30

(akt. 03.05.2020 21:36)

Legia Warszawa przegrała u siebie 1:2 z Piastem Gliwice w 26. kolejce ekstraklasy. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Domagoj Antolić. Passa stołecznego klubu, na własnym stadionie, została zakończona i stanęła na ośmiu wygranych z rzędu. Zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz wideo.
PKO Ekstraklasa 2019/2020 - Kolejka 26
1 2

(1:1)

Piast GliwicePiast Gliwice
08-03-2020 17:30 Warszawa
Jarosław Przybył Canal+
10'
12'
35'
41'
52'
54'
72'
77'
78'
81'
81'
84'
90'

• 18. Patryk Sokołowski

84'
  • 21. Gerard Badia

72'
  • 9. Piotr Parzyszek

78'

• 1. Jakub Szmatuła

• 10. Kristopher Vida

84'
  • 16. Tymoteusz Klupś

• 22. Tomasz Mokwa

• 23. Tomas Huk

78'
  • 28. Bartosz Rymaniak

• 34. Piotr Mularczyk

• 45. Tiago Alves

• 89. Patryk Tuszyński

72'

- Zapis relacji tekstowej "na żywo"

- Skrót meczu Legii z Piastem - wideo

Wyniki innych spotkań ułożyły się dla Legii perfekcyjnie. Warszawska drużyna wygrywając spotkanie z Piastem, uciekłaby ligowym rywalom na dwanaście punktów. Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem przeciwko Lechii. Andre Martins powrócił do pierwszego składu po zawieszeniu kartkowym. Na ławce zasiadł Arvydas Novikovas.

Legia rozpoczęła mecz tak, jak nas do tego przyzwyczaiła. „Wojskowi” przejęli inicjatywę i co rusz zagrażali bramce przeciwnika. Aktywni byli skrzydłowi wspomagani przez bocznych obrońców. Zapowiadało się na kolejne spotkanie u siebie zdominowane przez gospodarzy.  „Wojskowi” mieli jednak utrudnione zadanie już od 10. minuty meczu. Jose Kante w środkowej strefie boiska uprzedził Sebastiana Milewskiego w walce o piłkę, po czym niefortunnie trafił wyprostowaną nogą w jego łydkę, blisko kolana. Sędzia Jarosław Przybył początkowo ukarał napastnika żółtą kartką, ale po weryfikacji VAR sięgnął po czerwony kartonik. Kilka minut później przeważająca Legia strzeliła gola. Po rzucie rożnym piłka opuściła pole karne, tam znalazł się Michał Karbownik. 18-letni zawodnik „Wojskowych” bez zastanowienia podał w stronę bramki do Domagoja Antolicia, który z obrońcą na plecach obrócił się i kropnął z całej siły do bramki Frantiska Placha. Dla chorwackiego pomocnika to już trzeci gol w rundzie wiosennej.

Legia mimo gry w „dziesiątkę” była lepszą drużyną, zastanawiające było tylko jak długo to potrwa. Zmęczenie zaczęło dawać się we znaki pod koniec pierwszej połowy. Piast zaczął częściej zagrażać bramce Radosława Majeckiego, co udokumentowali w 35. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Toma Hateleya strzałem głową do bramki skierował, jeden z niższych zawodników na boisku, Jorge Felix. Okazję na podwyższenie przed przerwą miał Piotr Parzyszek, po jego uderzeniu głową piłka nieznacznie minęła bramkę.

Domagoj Antolić

Początek drugiej połowy doskonale rozpoczął obecny mistrz Polski. Mateusz Wieteska za krótko wybił piłkę z pola karnego, Gerard Badia przejął futbolówkę, minął Martinsa i uderzeniem na dalszy słupek nie dał szans Majeckiemu. Piast przejął inicjatywę i rozbijał ataki osłabionych legionistów. Trener Vuković w nadziei na poprawę obrazu gry, wprowadził na boisko Mateusza Cholewiaka. W 69. minucie ekwilibrystycznym strzałem w poprzeczkę trafił Felix. Swojego szczęścia ponownie szukał Antolić, ale jego strzał z dystansu wybronił Plach. Mecz się zaostrzył, a Piast zaczął bardziej bronić dostępu do bramki. Po faulu na Mikkelu Kirkeskovie swoją czwartą żółtą kartkę w sezonie zobaczył Paweł Wszołek i tak samo jak Kante nie zagra w meczu z Lechem Poznań. „Wojskowi” do końca spotkania byli stroną przeważającą, lecz nie stworzyli sobie stuprocentowej sytuacji do strzelenia gola. Piast przetrwał napór gospodarzy.

Legia przegrała pierwszy raz u siebie od dziewięciu spotkań. Piast przerwał swoją passę przegranych na wyjeździe i wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Następne spotkanie legioniści rozegrają w sobotę 14 marca z Lechem Poznań o godzinie 20:00.

Autor: Piotr Gawroński