Wypożyczeni: Drużyna Żyry awansowała do ekstraklasy

20.07.2020 13:00

(akt. 20.07.2020 10:59)

W poprzednim tygodniu Mateusz Żyro cieszył się razem z piłkarzami Stali Mielec z awansu do ekstraklasy. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) – Panathinaikos wygrał u siebie 3:2 z OFI Kreta. Nagya zabrakło w kadrze na mecz. Przed rywalizacją z PAOK-iem (13.06.2020r.) węgierski pomocnik nabawił się problemów zdrowotnych z łydką, w trakcie rozgrzewki.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Piłkarze Wisły wygrali 3:1 z Koroną Kielce i przegrali 1:2 z Rakowem Częstochowa. W pierwszym spotkaniu Kwietniewski był na ławce, a w drugim wszedł na boisko w 65. minucie.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie przegrali na wyjeździe 1:3 z Zagłębiem Lubin i u siebie z Arką (0:1). Hołownia nie został powołany na mecze ze względu na otrzymanie czerwonej kartki w 35. kolejce ligowej, przeciwko Koronie Kielce.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Zagłębie zwyciężyło na wyjeździe 3:1 z Chojniczanką Chojnice i przegrało u siebie 0:3 ze Stalą Mielec. Nawotka w obu spotkaniach przesiedział na ławce rezerwowych.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) - Puszcza bezbramkowo zremisowała ze Stomilem Olsztyn i GKS-em Bełchatów. W pierwszym meczu Sitek rywalizował przez 89 minut, a w drugim spotkaniu zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W końcówce gry z klubem z Bełchatowa "Sito" świetnie zagrał do Jakuba Serafina, który jednak zmarnował praktycznie 100-procentową sytuację.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01) – Wigry zwyciężyły 1:0 z Sandecją Nowy Sącz i przegrały 1:4 z Chrobrym Głogów. Matuszewski zagrał w pierwszym spotkaniu, w którym został napomniany żółtą kartką.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Miedź pewnie wygrała 3:0 z GKS-em Bełchatów i przegrała 0:3 z Radomiakiem. Kostorz grał odpowiednio przez 70 i 74 minuty. W drugiej połowie meczu z GKS-em "Kosti'" główkował w słupek po dośrodkowaniu Artura Pikka. Z kolei w 1. minucie spotkania z Radomiakiem napastnik umieścił piłkę w siatce, ale okazało się, że był na spalonym.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil bezbramkowo zremisował z Puszczą w Niepołomicach i wygrał u siebie 2:1 z GKS-em Tychy. Bondarenko dwukrotnie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. W rywalizacji z Puszczą stoper ujrzał żółty kartonik w drugiej odsłonie.

W pierwszej połowie meczu z GKS-em obrońca miał dwie kluczowe interwencje w defensywie. Najpierw ubiegł Szymona Lewickiego, który składał się do oddania strzału z głowy. A w 35. minucie zatrzymał w "szesnastce" Wojciecha Szumilasa, który szykował się do oddania strzału z bliskiej odległości. Chwilę później "Bondi" był bliski asysty. 20-latek miękko zagrał na prawe skrzydło do Janusza Bucholca, lecz sędzia ujrzał minimalnego spalonego.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal wygrała przed własną publicznością z Chrobrym Głogów (1:0) i pokonała na wyjeździe 3:0 Zagłębie Sosnowiec. Żyro zagrał dwa razy po 90 minut. W pierwszym spotkaniu środkowy obrońca został napomniany żółtą kartką. Mógł także mieć niefortunną interwencję i strzelić gola samobójczego. Po dośrodkowaniu z prawej strony, stoper był dobrze ustawiony: spoglądał na piłkę oraz przeciwnika. Zawodnik urodzony w 1998 roku przeciął centrę ze skrzydła i trafił w słupek. Ostatecznie piłka wyszła poza linię końcową, a wypożyczony legionista głęboko odetchnął. Warto dodać, że dzięki zwycięstwu z klubem z Sosnowca, mielczanie awansowali do ekstraklasy.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, ‘99), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) – Radomiak zremisował 1:1 z Bruk-Betem i zwyciężył 3:0 z Miedzią Legnica. Miszta zagrał dwa razy po 90 minut, a Pietrzyk pojawił się na murawie w 87. minucie meczu z legniczanami.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" przegrała w Łodzi z Widzewem (0:3) i zwyciężyła z Rozwojem Katowice (2:0). W meczu z Widzewem Ciepiela wszedł na murawę w 67. minucie, a przeciwko Rozwojowi grał od 1. do 69. minuty.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Klub z Wólki Pełkińskiej przegrał 2:3 w finale podkarpackiego Pucharu Polski (o. Jarosław) z Sokołem Sieniawa. Wach zagrał przez 70 minut i przez ten czas zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Prawy obrońca opuścił boisk, ponieważ złapał go skurcz.