News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gole Kostorza i Ciepieli

13.07.2020 12:00

(akt. 13.07.2020 14:37)

W poprzednim tygodniu gole dla Miedzi Legnica i Stali Stalowa Wola strzelili odpowiednio Kacper Kostorz i Bartłomiej Ciepiela. Poza tym, czerwoną kartką został ukarany Mateusz Hołownia, zawodnik Wisły Kraków. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) – Panathinaikos przegrał 1:3 z AEK-iem. Nagya zabrakło w kadrze na mecz. Przed rywalizacją z PAOK-iem (13.06.2020r.) węgierski pomocnik nabawił się problemów zdrowotnych z łydką, w trakcie rozgrzewki.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Piłkarze Wisły zwyciężyli na wyjeździe 1:0 z Zagłębiem Lubin. Kwietniewski nie został powołany na to spotkanie.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie zremisowali u siebie 1:1 z Koroną Kielce. Hołownia pojawił się w wyjściowym składzie, ale opuścił boisko w 30. minucie z powodu czerwonej kartki. Z początku został napomniany żółtym kartonikiem, ale po skorzystaniu z VAR-u, decyzję zmieniono. Wypożyczony legionista brutalnie sfaulował Grzegorza Szymusika, który nie był w stanie dokończyć meczu.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Zagłębie uległo w Sosnowcu 0:2 Warcie Poznań. Nawotka grał prze 69 minut i został wówczas zmieniony przez byłego zawodnika „Wojskowych”, Mateusza Szweda.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) - Puszcza wygrała 1:0 z GKS-em Tychy. Sitek grał do 88. minuty. Po faulu na nim, Łukasz Sołowiej otrzymał żółtą kartkę w drugiej części spotkania.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01) – Wigry przegrały 0:1 z Odrą w Opolu. Matuszewski pojawił się na murawie w 38. minucie, w miejsce byłego piłkarza Legii, Roberta Bartczaka.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99), Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Miedź zwyciężyła w Olsztynie z miejscowym Stomilem (2:1). Bondarenko zagrał 90 minut, a Kostorz rywalizował do 70. minuty. Drugi z wymienionych strzelił pierwszego gola dla klubu z Legnicy. Napastnik dopadł do prostopadłego zagrania od Juana Romana. Zawodnik z rocznika '99 wbiegł w pole karne, podciął piłkę lewą nogą i pokonał Piotra Skibę.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal musiała uznać wyższość Sandecji Nowy Sącz (1:2). Żyro zagrał w całym meczu.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) – Radomiak wygrał 2:0 z Olimpią Grudziądz. Miszta wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty i popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Młody golkiper świetne obronił uderzenie z głowy jednego z rywali, po wcześniejszym zamieszaniu w polu karnym, spowodowanym rzutem wolnym. Pietrzyk oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" rozgromiła u siebie 5:1 Elanę Toruń. Ciepiela wszedł na boisko w 79. minucie i strzelił gola dla gospodarzy. 19-latek dopadł do futbolówki w polu karnym, po wybiciu jej przez jednego z obrońców Elany, i oddał potężny strzał z prawej nogi w okienko bramki.

Chwilę wcześniej "Ciepi" miał świetną sytuację. Pomocnik wbiegł w pole karne i otrzymał dokładnie podanie od Kacpra Śpiewaka, ale nieczysto trafił w piłkę.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – W sobotę klub z Wólki Pełkińskiej miał zagrać w finale podkarpackiego Pucharu Polski (o. Jarosław) z Sokołem Sieniawa. Spotkanie zostało przeniesione na 19 lipca.