Wypożyczeni: Gole Sitka i Olejarki

27.07.2020 11:30

(akt. 27.07.2020 11:01)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Puszczy Niepołomice zdobył Maksymilian Sitek. Skrzydłowy miał także asystę w spotkaniu z Radomiakiem Radom. Gola dla Wólczanki Wólka Pełkińska strzelił natomiast Dawid Olejarka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99), Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Sezon 2019/2020 w lidze greckiej i polskiej zakończył się 19 lipca.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97), Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01) – Zagłębie wygrało na wyjeździe 2:0 z Wigrami. Nawotka i Matuszewski weszli na boisko odpowiednio w 84. i 78. minucie.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ’00), Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, ‘99), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) – Puszcza pewnie wygrała u siebie 4:0 z Radomiakiem. Po przerwie Sitek zdobył drugą bramkę dla klubu z Niepołomic. Miał także asystę przy trzecim trafieniu dla miejscowych. Sito zagrał w pełnym wymiarze czasowym, tak samo jak Pietrzyk. Miszta oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Miedź zremisowała w Legnicy 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Kostorz pojawił się na murawie w 66. minucie.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil zwyciężył na wyjeździe 2:1 z Wartą Poznań. Dla Bondarenki był to czwarty mecz z rzędu, w którym zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal w świetnym stylu zakończyła sezon 2019/2020. Drużyna z Mielca zapewniła sobie awans do ekstraklasy w poprzedniej kolejce. W ostatnim meczu mielczanie zwyciężyli u siebie 4:1 z Chojniczanką.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" musiała uznać wyższość Pogoni Siedlce (0:3). Ciepiela nie został powołany na to spotkanie, ponieważ pauzował za nadmiar żółtych kartek. Klub ze Stalowej Woli spadł z ligi i w kolejnym sezonie będzie grał w III lidze.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Klub z Wólki Pełkińskiej przegrał w sparingu 3:4 z Wisłą Sandomierz. Wach grał w pierwszej części gry, a Olejarka - w drugiej. Drugi z wymienionych strzelił gola. Było to trzecie trafienie dla Wólczanki w meczu towarzyskim.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Pogoń zwyciężyła u siebie 1:0 z rezerwami Legii w grze kontrolnej (więcej o meczu w tym miejscu). Lisowski pojawił się na murawie w pierwszej połowie.