Wypożyczeni: Kilku legionistów z występami w podstawowym składzie

14.10.2019 12:00

(akt. 14.10.2019 15:07)

W ubiegłym tygodniu, kilka zespołów rozegrało sparingi w trakcie przerwy na reprezentacje. Co więcej, paru zawodników pojawiło się w podstawowych składach swoich drużyn w meczach o stawkę. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie wygrali 2:0 w sparingu z ŁKS-em. Kwietniewski wystąpił w pierwszej połowie i był aktywny na boisku. W jednej z akcji, skrzydłowy podał do napastnika Wisły, Karola Angielskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził jednak rywal. Moment później, „Kwiatek” oddał groźny strzał, a strzał z trudem obronił Arkadiusz Malarz. W przerwie, Kwietniewskiego zastąpił Suad Sahiti.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – „Hołi” zagrał w meczu rezerw Śląska z Polonią Bytom. Wrocławianie wygrali 2:0.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy „Piastunek” rozgromiły aż 14:0 Górnika Bobrowniki Śląskie.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) - Mecz suwałczan z GKS-em Jastrzębie został przełożony na 22 października. W najbliższy piątek, Wigry zagrają w lidze z Odrą Opole.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Triumfator II ligi przegrał u siebie 1:3 z Podbeskidziem. Kochalski strzegł bramki gospodarzy od początku do końca meczu. Golkiper w kilku momentach stanął na wysokości zadania. W pierwszej połowie skrócił kąt i wygonił zawodnika drużyny przeciwnej do boku, gdy ten znalazł się w dogodnej okazji strzeleckiej. Pietrzyk oglądał spotkanie z ławki. - Nie jesteśmy najlepszą drużyną na świecie i nie zwyciężymy we wszystkich spotkaniach. Zawsze coś się zaczyna i coś się kończy. Jestem bardzo zły, że wpuściłem trzy bramki. Nieczęsto się to zdarza, przepraszamy kibiców. Nie załamujemy się – powiedział Kochalski w rozmowie z oficjalnym portalem Radomiaka.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie przegrali w grze kontrolnej 0:2 z beniaminkiem PKO Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa. „Nawot” zameldował się w wyjściowym składzie i zszedł z boiska w przerwie.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice), Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Ekipa z Niepołomic bezbramkowo zremisowała ze Stalą Mielec w spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w Woli Chorzelowskiej, gdzie Puszcza miała dwudniowe zgrupowanie. W szeregach mielczan, „Żyrko” biegał po murawie przez 65 minut, z kolei „Sito” – przez 35. Obraz meczu przypominał tradycyjny sparing, było mało sytuacji, a więcej próbowania zawodników na poszczególnych pozycjach czy ćwiczenia nowych założeń.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” przegrała 0:3 z Górnikiem Polkowice. Zjawiński rozegrał pełne spotkanie, z kolei Ciepiela został zmieniony w przerwie.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry przegrała 0:3 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Bondarenki zabrakło w kadrze na to spotkanie. Środkowy obrońca przebywa bowiem na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20. W czwartek, „Bondi” zanotował 90 minutowy występ przeciwko rówieśnikom z Niemiec (4:3).

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Drużyna Kamila Sochy doznała bolesnej porażki w Łodzi z Widzewem (3:7). Skibicki wskoczył do podstawowego składu i grał do 71. minuty. Pomocnik soczyście uderzył po tym, jak defensywa rywali przypadkowo wybiła piłkę pod jego nogi, po zamieszaniu wynikającym z rzutu wolnego. Strzał poszybował jednak ponad poprzeczką.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Wisłą Sandomierz. „Olej” wszedł na murawę na ostatnie dwadzieścia minut.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor zwyciężył 2:1 z Siarką w Tarnobrzegu. „Rymo” został desygnowany przez trenera na plac gry w 81. minucie zastępując byłego gracza Legii, Kamila Kumocha. Pomocnik zanotował sporo odbiorów, zdołał wykreować dwie-trzy sytuacje. W końcówce, wywalczył także rzut wolny pod pole karnym przeciwników.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Klub z Aleksandrowa Łódzkiego pokonał 2:0 Ursusa Warszawa. Misiak nie pojawił się na boisku, z kolei rozegrał pełne spotkanie w rezerwach z KS-em II Kutno (1:5). Napastnik miał kilka okazji do strzelenia gola, lecz nie udało się ich wykorzystać. Snajper główkował po kornerze, oddał także groźny strzał z rzutu wolnego z dwudziestu metrów obok słupka. Co więcej, parokrotnie uderzał z dalszej odległości, ale bez powodzenia.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń rozgromiła na wyjeździe Lechią Tomaszów Mazowiecki aż 5:0. „Gładi” pomagał drużynie od pierwszego do końcowego gwizdka. – Cieszę się, że wygraliśmy tak wysoki i zachowaliśmy czyste konto. W pierwszej odsłonie, gospodarze stworzyli sobie dwie sytuacje, których jednak nie udało im się zamienić na bramki. My okazaliśmy się skuteczni i wypunktowaliśmy przeciwnika – opowiada stoper.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie wygrali przed własną publicznością 2:1 z ROW-em Rybnik. „Lisek” zameldował się na murawie na 25 minut. Zaraz po wejściu na plac gry, otrzymał piłkę w środku pola, kiwnął trzech zawodników i zagrał ją do bocznego sektora. Następnie jeden z miejscowych dopadł do dośrodkowania i skierował futbolówkę do siatki. Później, skrzydłowy popisał się podobną okazją, ale koledzy z zespołu jej nie sfinalizowali. Po drugim golu, Lechia skupiła się na defensywie.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Zespół z Elbląga musiał uznać wyższość RKS-u w Radomsku (1:2). Łakota spędził 90 minut między słupkami przyjezdnych.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni wygrali z 3:1 z Wkrą Żuromin. Leszczuka zabrakło w kadrze na ten mecz.