Koniec!!!!! Legia wygrała 1:0 ze Spartakiem!
    Żółta kartka dla Bakajewa
  • 90+5'
    Bakajew sfaulował Mladenovicia na połowie Legii
  • 90+4'
    Mogło być 2:0. Kastrati wbiegł w pole karne z lewej strony, umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym
  • 90+3'
    Jak padł gol dla Legii? Muci popędził lewym skrzydłem, Rosjanie byli przekonani, że piłka wyjdzie poza boisko. Albańczyk wbiegł w pole karne z lewej strony i zagrał na dalszy słupek do niepilnowanego Kastratiego, który trafił do siatki!
  • 90+2'
    Lopes za Josue
  • 90+1'
    Goooool! 1:0 dla Legii! Kastrati!!!!!!!
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych do drugiej części gry
  • 90+1'
    Lopes szykuje się do wejścia na boisko
  • 90'
    Łomowickij sfaulował Johanssona w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 90'
    Żółta kartka dla Josue, który sfaulował rozpędzonego Bakajewa
  • 89'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, ale jeden z rywali przeciął zagranie
  • 89'
    Rzut rożny dla Legii
  • 88'
    Spartak miał rzut rożny. Po zamieszaniu w "szesnastce", do piłki po jej lewej stronie dopadł Dżikija, ale jego płaski strzał złapał Boruc
  • 88'
    Zakotłowało się na połowie Legii. Hendrix oddał mocny strzał z dystansu, ale został zablokowany
  • 87'
    Promes dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale Wieteska wybił piłkę
  • 86'
    Johansson i Umiarow wstali już z boiska, mogą kontynuować grę
  • 86'
    Johansson zderzył się z Umariowem na wysokości koła środkowego. Zawodnicy są opatrywani przez lekarzy
  • 85'
    Slisz chciał miękko dośrodkować w pole karne do Pekharta. Rasskazow dopadł do piłki, ale popełnił błąd. Ostatecznie, Legia ma aut na połowie miejscowych
  • 84'
    Pekhart sfaulowany w środku pola
  • 84'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 83'
    Dwie zmiany także w Legii. Pekhart za Emrelego, Muci za Luquinhasa
  • 82'
    Sobolew za Larssona, Bakajew za Mosesa
  • 82'
    Niecelny strzał Larssona z 18. metra
  • 81'
    Kastrati kapitalnie minął rywala, zbiegł do środka, a następnie został zatrzymany przez Dżikiję na 18. metrze
  • 81'
    Ponce ruszył do płaskiego zagranie w pole karne, upadł w "szesnastce" po kontakcie z Wieteską, ale gra jest kontynuowana
  • 80'
    Mladenović zacentrował na prawą stronę pola karnego, lecz Rosjanie wyszli z opresji
  • 80'
    Nawrocki wygrał pojedynek z rywalem na 25. metrze. Po chwili Emreli świetnie minął przeciwnika, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale zatrzymał go Gigot
  • 79'
    Moses zacentrował z prawej flanki w pole karne, ale Jędrzejczyk wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 78'
    Błąd techniczny Kastratiego na wysokości koła środkowego
  • 78'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony i dobrze zacentrował na 8. metr do niepilnowanego Emrelego, który uderzył z głowy w słupek!
  • 77'
    Rasskazow niecelnie zagrał do Mosesa na prawe skrzydło. Aut dla Legii
  • 76'
    Kastrati na spalonym, po zagraniu Wieteski
  • 76'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 76'
    Łomowickij powstrzymany przez Johanssona. Do kontry ruszył Kastrati, którego w bocznym sektorze boiska sfaulował Umiarow
  • 75'
    Emreli wbiegł w pole karne z lewej strony i wycofał do Luquinhasa, którego strzał z 18. metra został zablokowany
  • 75'
    Boruc wyszedł z bramki i przeciął miękki zagranie w pole karne
  • 74'
    Łomowickij po lewej stronie "szesnastki", wycofał piłkę, którą przechwycił Josue. Portugalczyk został sfaulowany przed polem karnym Legii
  • 73'
    Josue do Luquinhasa, który pojawił się w bocznym sektorze boiska, ale został zatrzymany przez Rasskazowa
  • 72'
    Slisz miękko, świetnie zagrał na lewą stronę pola karnego. Tam pojawił się Luquinhas, który uderzył z prawej nogi - piłka poszybowała ponad bramką
  • 71'
    Ponce uderzył ponad poprzeczką, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 71'
    Niedokładne podanie Jędrzejczyka, rywale przechwycili piłkę w środku pola. Po chwili Larsson znalazł się po prawej stronie pola karnego, oddał strzał, lecz Boruc skutecznie interweniował
  • 69'
    Łomowickij za Lucasa
  • 69'
    Gospodarze mieli kolejny korner. Boruc wybił piłkę, do której przed polem karnym dopadł Lucas. Piłkarz Spartaka oddał potężny strzał bez przyjęcia, ale uderzenie było niecelne
  • 68'
    Jędrzejczyk został napomniany żółtą kartką za to przewinienie
  • 68'
    Ponce leży na boisku, potrzebuje pomocy medycznej. Zawodnik ucierpiał po starciu z Jędrzejczykiem
  • 67'
    Kontra rywali. Promes oddał mocny strzał zza pola karnego, lecz Nawrocki zablokował jego uderzenie
  • 67'
    Spartak wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 66'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii. Dżikija dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek. Był tam niepilnowany Gigot, który wyskoczył i uderzył z głowy w poprzeczkę
  • 65'
    Niedokładne wybicie Boruca. Larsson oddał strzał z pola karnego, ale zablokował go Nawrocki. Moment później Hendrix uderzył z dystansu, lecz został zablokowany przez Wieteskę. Korner dla miejscowych
  • 64'
    Boruc gra dalej, tak samo jak Lucas
  • 63'
    Boruc już wstał z boiska, Lucas jest opatrywany przez lekarzy
  • 62'
    Boruc wyszedł z bramki i świetnie uprzedził Lucasa, który znalazł się w polu karnym. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik ucierpieli w tym starciu
  • 61'
    Promes dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie, po chwili do futbolówki dopadł Moses, którego uderzenie z dystansu poszybowało ponad bramką
  • 59'
    Kastrati za Charatina
  • 59'
    Slisz do Josue, który miękko dośrodkował z prawej flanki, ale piłkę wybił Gigot. Po chwili Slisz dograł do Mladenovicia, który oddał niedokładny strzał zza pola karnego
  • 58'
    Hendrix chciał prostopadle podać na lewe skrzydło, lecz Johansson świetnie przeciął zagranie
  • 58'
    Jędrzejczyk dobrze popracował w defensywie, skutecznie powstrzymał Ponce w bocznym sektorze boiska
  • 57'
    Na murawie powinien się pojawić wkrótce Kastrati
  • 57'
    Jędrzejczyk i Slisz dobrze popracowali w odbiorze. Moment później Umiarow sfaulował Johanssona na wysokości koła środkowego
  • 56'
    Spartak miał rzut rożny, który został krótko rozegrany. Po chwili Rasskazow miękko zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Promesa, ale zagranie okazało się za mocne
  • 55'
    Johansson został napomniany żółtą kartką po faulu na Lucasie, na połowie Legii
  • 55'
    Strata Josue na 25. metrze. Po chwili błąd popełnił jednak Ponce
  • 55'
    Ponce pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał płasko podać do Larssona, ale Nawrocki przeciął podanie
  • 54'
    Nawrocki minął Larssona, ale po chwili, w bocznym sektorze boiska, doskoczyło do niego trzech rywali. Moment później Promes upadł na murawę po kontakcie ze Sliszem, na 18. metrze, ale gra była kontynuowana. Slisz zabrał się do kontry i został sfaulowany przez Umiarowa, który ujrzał żółtą kartkę
  • 51'
    Luquinhas znów popracował w defensywie i przeciął podanie na prawe skrzydło
  • 51'
    Moses chciał dośrodkować z prawej flanki w pole karne, lecz został zablokowany przez Luquinhasa
  • 51'
    Promes bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur
  • 50'
    Rzut wolny dla Spartaka, bliżej lewej strony boiska
  • 50'
    Larsson sfaulowany przez Wieteskę na 20. metrze. Żółta kartka dla zawodnika Legii
  • 49'
    Spartak wymienia się podaniami w środku pola
  • 47'
    Emreli zabrał się do kontry i został sfaulowany przez Gigota w środku pola. Żółta kartka dla stopera Spartaka
  • 47'
    Dżikija podał do Lucasa, ten zacentrował w pole karne do Ponce, którego strzał został świetnie zablokowany przez Nawrockiego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje ze Spartakiem w Moskwie. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Hendrix miękko zagrał na lewą stronę pola karnego do Ponce, który niedokładnie przyjął piłkę, a po chwili nieczysto w nią trafił
  • 45+2'
    Johansson świetnie przechwycił piłkę na 20. metrze, zabrał się do kontry, ale jego podanie do Emrelego przeciął Gigot
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Umiarow sfaulował Josue w bocznym sektorze boiska na połowie Legii
  • 44'
    Mladenović dośrodkował w pole karne, zrobiło się zamieszanie, ale, ostatecznie, Maksimenko złapał futbolówkę
  • 44'
    Emreli świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Rasskazowa na 16. metrze. Po chwili do futbolówki dopadł Josue, który miękko zagrał w kierunku Emrelego. Azer został sfaulowany przez Mosesa. Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska
  • 43'
    Bardzo groźnie było w "szesnastce" Legii po rzucie rożnym. Zawodnik Spartaka zacentrował na bliższy słupek do Gigota, który główkował obok słupka
  • 41'
    Ponce przerzucił piłkę do Mosesa, który minął Mladenovicia, wbiegł w pole karne z prawej strony. Jego uderzenie zewnętrzną częścią stopy w kierunku dalszego słupka okazało się trochę niecelne
  • 40'
    Hendrix oddał płaski strzał zza pola karnego, ale uderzenie zablokował Wieteska
  • 39'
    Slisz zastosował wysoki pressing, przycisnął Rasskazowa. Dzięki temu wywalczył aut
  • 39'
    Spartak chciał się zabrać do kontry, lecz Slisz przechwycił piłkę w środku pola, po niedokładnym zagraniu rywala
  • 38'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 38'
    Ponce ruszył do ciekawego zagrania z głębi pola, wbiegł w pole karne, ale Boruc znów wyszedł z bramki i spokojnie złapał piłkę
  • 37'
    Lucas podłączył się do ofensywy, ale został zatrzymany przez Johanssona w bocznym sektorze boiska
  • 36'
    Niedokładne podanie Rasskazowa. Wieteska przechwycił piłkę, lecz po chwili popełnił błąd - futbolówka po jego podaniu odbiła się i trafiła do rywala. Ostatecznie, Promes mocno uderzył zza "szesnastki", ale piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 34'
    Promes znalazł się po lewej stronie "szesnastki", chciał zagrać wzdłuż boiska, ale został zablokowany
  • 34'
    Slisz przechwycił piłkę w środku pola, podał do Josue, który bez przyjęcia zagrał prostopadle w kierunku Emrelego. Napastnika "Wojskowych" uprzedził bramkarz Spartaka
  • 33'
    Jędrzejczyk do Johanssona, ten zagrał na 20. metr do Slisza, który bez przyjęcia podał na prawe skrzydło, ale w tym sektorze nie było żadnego zawodnika
  • 32'
  • 31'
    Larsson wbiegł w pole karne z lewej strony, mocno uderzył, ale Boruc skutecznie interweniował
  • 31'
    Luquinhas podał płasko do Mladenovicia. Serb dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybił Gigot, który był ustawiony na 12. metrze
  • 30'
    Johansson nieprzepisowo powstrzymany przez Lucasa, na połowie Legii
  • 29'
    Wieteska miękko zagrał w kierunku Emrelego, ale piłkę złapał golkiper Spartaka. Moment później Larsson zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego. Strzał okazał się bardzo niecelny
  • 28'
    Promes zbiegł z lewej flanki do środka boiska, oddał mocny strzał z prawej nogi, z ok. 18. metra, lecz Boruc pewnie interweniował
  • 27'
    Nawrocki miękko zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Emrelego. Podanie okazało się jednak za mocne
  • 27'
    Johansson sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 26'
    Josue przechwycił piłkę w środku pola, ale kilka chwil później futbolówkę odzyskali miejscowi
  • 25'
    Faul w ataku Emrelego. Azer sfaulował Gigota w bocznym sektorze boiska
  • 25'
    Larsson ruszył do zagrania z głębi pola, ale Boruc wyszedł z bramki i przeciął podanie
  • 24'
    Hendrix za kontuzjowanego Zobnina
  • 23'
    Spartak gra chwilowo w dziesiątkę. Zaraz dojdzie do zmiany
  • 22'
    Jest szykowana zmiana w zespole z Moskwy
  • 21'
    Zobnin leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 21'
    Josue dokładnie przerzucił piłkę z prawej na lewą stronę boiska. Mladenović dopadł do futbolówki, ale poślizgnął się i nie zdołał jej opanować
  • 20'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale rywale wyszli z opresji
  • 19'
    Wieteska świetnie przeciął zagranie do Larssona na 18. metrze od bramki Legii. Po chwil Emreli podłączył się do ofensywy, pojawił się na skrzydle, ale został osaczony przez dwóch rywali. Azer upadł na murawę, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu na 25. metrze
  • 18'
    Mladenović płasko zacentrował na bliższy słupek, ale piłka została wybita. Dopadł do niej jeszcze, na 30. metrze, Slisz, którego przerzut na prawą stronę boiska okazał się zbyt mocny
  • 17'
    Mladenović chciał wycofać piłkę do Luquinhasa, który był w okolicach 16. metra. Zagranie zostało przecięte, Legia ma korner
  • 16'
    Piłkarz Spartaka miękko dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, ale futbolówkę wybił Wieteska
  • 15'
    Moses dopadł do podania na skrzydle, ale doskoczył do niego Mladenović. Ostatecznie, piłka w rękach Boruca
  • 15'
    Umiarow pojawił się po prawej stronie pola karnego, płasko zagrał wzdłuż boiska. Promes nie zdołał dopaść do piłki, która została zagrana nieco za jego plecy
  • 13'
    Larsson dopadł do piłki po prawej stronie "szesnastki", ale świetnie zatrzymał go Luquinhas
  • 12'
    Dżikija zagrał górne podanie na lewe skrzydło do Promesa, którego powstrzymał Wieteska. Aut dla Rosjan
  • 12'
    Spartak wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 11'
    Luquinhas oddał strzał z dystansu, lecz Maksimenko złapał futbolówkę
  • 11'
    Rywale zabrali się do kontry, Johansson nieprzepisowo powstrzymał przeciwnika. Spartak miał rzut wolny, ale, ostatecznie, piłkę złapał Boruc
  • 10'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Po zamieszaniu w okolicach 16. metra, Mladenović znalazł się w "szesnastce", upadł na murawę po kontakcie z rywalem, ale gra była kontynuowana
  • 9'
    Josue do Mladenovicia, który nieźle zacentrował na dalszy słupek. Futbolówka odbiła się od Lucasa. Ostatecznie, Legia ma korner
  • 8'
    Luquinhas sfaulowany przez Umiarowa w środku pola
  • 8'
    Larsson pojawił się po prawej stronie pola karnego, miękko dośrodkował w okolice dalszego słupka - Jędrzejczyk musnął piłkę głową. Ostatecznie, legioniści wyszli z opresji
  • 6'
    Faul w ataku Johanssona
  • 6'
    Dżikija podłączył się do ofensywy. Kapitan Spartaka, wbiegł w pole karne, lecz został świetnie powstrzymany przez Nawrockiego
  • 6'
    Ależ było groźnie w polu karnym Legii. Promes znalazł się po lewej stronie "szesnastki" i zagrał wzdłuż boiska do niepilnowanego Ponce, który jednak nieczysto trafił w piłkę
  • 5'
    Josue nieźle, miękko dograł w pole karne do Luquinhasa, ale Brazylijczyk nie zdołał musnąć piłki
  • 4'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 4'
    Mladenović pojawił się na lewym skrzydle, chciał podać do Josue, lecz Portugalczyk nie ruszył do piłki. Zabrakło zrozumienia
  • 2'
  • 1'
    Luquinhas znalazł się w polu karnym, uderzył obok bramki, ale był na spalonym
  • 1'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Hołownia, Ribeiro, Kastrati, Martins, Pekhart, Celhaka, Muci, Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Rose
  • Skład Legii na mecz ze Spartakiem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Johansson, Charatin, Slisz, Mladenović – Josue, Emreli, Luquinhas!
  • Legioniści mają świetne wspomnienia związane z grą ze Spartakiem. Nie tak dawno minęła 10. rocznica rewanżu w Moskwie, w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł remis 2:2. Drugi mecz nie rozpoczął się po myśli legionistów, którzy już po 27 minutach przegrywali 0:2 po trafieniach braci Kombarowów, lecz - jak się potem okazało - wiara ich nie opuściła. Drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę jeszcze przed przerwą wyrównała za sprawą Michała Kucharczyka i Macieja Rybusa, a w doliczonym czasie drugiej połowy, najważniejszego gola w karierze strzelił Janusz Gol. Klub z Łazienkowskiej wygrał 3:2 i po raz pierwszy w historii awansował do fazy grupowej Ligi Europy!
  • - Zagramy u siebie i chcemy zwyciężyć. Wiem wszystko o Legii, spotkanie z nią będzie trudne. To drużyna, która dobrze gra i porusza się po boisku, ma też niezłe pomysły. Ale jesteśmy gotowi – powiedział trener rosyjskiego klubu, Rui Vitoria. Więcej TUTAJ
  • - Mieliśmy trudny początek w lidze, wszyscy o tym wiedzą, ale ostatni mecz wygraliśmy. Ważne jest, aby patrzeć tylko w przyszłość. W środę czeka nas bardzo trudne spotkanie. Pozytywem jest to, że zagramy w domu i mam nadzieję, że fani będą nas wspierać. Wszyscy są gotowi do rywalizacji. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać wszystkim, że złe emocje nas opuściły, dlatego z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek – przyznał Quincy Promes, czołowy zawodnik Spartaka. ZAPIS KONFERENCJI
  • Spartak jest obecnym wicemistrzem Rosji. Jeśli chodzi o bieżące rozgrywki, to czerwono-biali przegrali dwumecz z Benficą (0:2, 0:2) w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Poza tym, mają za sobą siedem gier w tym sezonie ligowym. Odnieśli trzy zwycięstwa (1:0 z Krylją Sowietow Samara, 1:0 z Urałem Jekaterynburg, 3:1 z FK Chimki), raz zremisowali (1:1 z Arsienałem Tuła) i trzykrotnie przegrali (0:1 z Rubinem, 1:2 z FK Niżny Nowogród, 1:2 FK Soczi).
  • Do Moskwy przyleciało łącznie 24 zawodników, z czego do protokołu meczowego można zgłosić 23. W Polsce zostali m.in. Kacper Kostorz, Szymon Włodarczyk i Bartłomiej Ciepiela. W składzie nie ma też Wojciecha Muzyka oraz Bartosza Kapustki, którzy przechodzą rehabilitacje
  • Wtorkowe popołudnie było czasem na miłe odwiedziny. Do hotelu w Moskwie, gdzie mieszkają warszawiacy, przyjechał Stanisław Czerczesow. Były szkoleniowiec "Wojskowych" i selekcjoner reprezentacji Rosji przywitał się z trenerem Michniewiczem oraz prezesem Dariuszem Mioduskim. Co więcej, ze starymi znajomymi spotkał się 22-letni pomocnik, Sebastian Szymański, który w 2019 roku zamienił Legię na moskiewskie Dynamo. Ciekawostką jest to, że na ulicach w stolicy Rosji zawisły banery Legii pod hasłem "Moscow, we are back", czyli "Moskwo, jesteśmy z powrotem". Zajęcia Legii, na stadionie jej najbliższego rywala, oglądał z kolei Wojciech Kowalewski, były bramkarz "Wojskowych" i Spartaka
  • - W 1995 roku, po meczu Spartaka z Legią, Wiktor Onopko powiedział słowa, które były później powtarzane w Polsce przez kilka lat. Zażartował, że "ogórki z Polski przyjechały". Nie chcemy być ogórkami. Chcemy pokazać dobrą piłkę, zaprezentować się z jak najlepszej strony, a wynik jest sprawą otwartą - stwierdził trener Legii, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Uwielbiam grać w takich meczach. Widzieliśmy, jaka atmosfera była na trybunach stadionu w Warszawie w spotkaniach z Dinamo czy Slavią. To coś pięknego móc występować przy takiej publiczności. Po to gramy w piłkę od najmłodszych lat, aby spełniać marzenia, jakim jest teraz choćby występ w Lidze Europy. Mogę się tylko cieszyć na takie spotkania. Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej i że może nie skończy się na tych sześciu w grupie – dodał pomocnik Legii, Bartosz Slisz. ZAPIS KONFERENCJI
  • Sztab szkoleniowy Legii obejrzał wiele spotkań Spartaka: począwszy od rywalizacji w eliminacjach Ligi Mistrzów z Benficą, poprzez ligę i mecze z FK Chimki, Urałem Jekaterynburg, FK Soczi oraz FK Niżny Nowogród. W większości tych gier, Rosjanie występowali w podobnym ustawieniu, czyli grali trójką obrońców, czwórką pomocników i trójką napastników
  • Witamy! O godz. 16:30 rozpocznie się mecz 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Spartakiem Moskwa a Legią Warszawa
Spartak MoskwaLegia Warszawa

24' Jorrit Hendrix za Roman Zobnin

24'

47' Samuel Gigot

47'

52' Nail Umiarow

52'

69' Aleksandr Łomowickij za Ayrton Lucas

69'

82' Zielimchan Bakajew za Victor Moses

82' Aleksandr Sobolew za Jordan Larsson

82'
89'

89' Josue

90' Aleksandr Łomowickij

90' Zielimchan Bakajew