72'
88'
90'
  • 90+5'
    Koniec. Legia przegrała na wyjeździe 0:2 z Cracovią w ostatnim meczu w 2023 roku
  • 90+4'
    Żółta kartka dla Josue za faul na Makuchu
  • 90+2'
    Dias wybił piłkę na aut po górnym podaniu z głębi pola
  • 90+1'
    Knap sfaulowany na własnej połowie przez Diasa
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Ribeiro dośrodkował z lewej flanki, Rosołek podbił piłkę, Cracovia wyszła z opresji
  • 89'
    Makuch zablokowany po strzale z dystansu
  • 88'
    Żółta kartka dla Makucha za protesty
  • 88'
    Dias zatrzymany przez Makucha na boku boiska
  • 87'
    Kapustka sfaulował Skovgaarda w bocznym sektorze boiska, na połowie Cracovii
  • 86'
    Knap wyrzucił piłkę z autu w pole karne, Pankov i Strzałek wybili piłkę, po chwili "Strzała" został sfaulowany przez Glika
  • 85'
    Elitim upadł na murawę po kontakcie z rezerwowym Cracovii (Jaroszyński), ale dość szybko wstał z boiska
  • 85'
    Atanasov dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, Baku wybił piłkę, doszło do sporego zamieszania blisko pola karnego "Wojskowych"
  • 84'
    Legioniści uporali się z rzutem rożnym Cracovii, ale gospodarze mają jeszcze rzut wolny z prawej strony boiska, po faulu Josue na Knapie
  • 83'
    Strata Strzałka na połowie Cracovii, po chwili młodzieżowiec skasował kontrę gospodarzy. Miejscowi mają korner
  • 82'
    Atanasov może grać dalej
  • 82'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, Atanasov ucierpiał po strzale Rosołka z woleja
  • 80'
    Pankov dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, do Ribeiro, który niecelnie główkował
  • 80'
    Legia krótko rozegrała rzutu rożnego, Kapustka zagrywał wzdłuż pola karnego, piłka wybita
  • 80'
    Baku prostopadle do Kapustki, który próbował wycofać w pole karne, ale został zablokowany
  • 79'
    Legia w posiadaniu
  • 79'
    Niecelny strzał Josue z dystansu
  • 78'
    Baku próbował dośrodkować z prawej flanki, ale został zablokowany przez Skovgaarda
  • 78'
    Josue miękko dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, na dalszy słupek, Ghita musnął piłkę głową, ale sędzia tego nie zauważył i Legia nie otrzymała rożnego
  • 76'
    Elitim sfaulowany na 25. metrze od bramki Cracovii. Rzut wolny dla Legii
  • 75'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 74'
    Ajjjj! Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego w mur, piłka odbiła się od Makucha, Elitim próbował dopaść do niej na wślizgu, ale uderzył w Madejskiego, a po chwili Rosołek uderzył w słupek!
  • 73'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 25 metrów
  • 72'
    Baku za Kuna
  • 70'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 8. metr, piłka odbiła się od Augustyniaka, który po chwili niecelnie uderzył
  • 69'
    Korner dla Legii po akcji Diasa
  • 68'
    Cracovia krótko rozegrała rzut rożny, po chwili doszło do zamieszania w polu karnym Legii, ale goście wyszli z opresji
  • 68'
    Kun przeciął dośrodkowanie Knapa z rzutu rożnego
  • 67'
    Strzałek i Rosołek za Guala i Muciego
  • 66'
    Kun prostopadle podał do Muciego, ten dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, ale nie dość, że miejscowi oddalili zagrożenie, to Albańczyk był na spalonym
  • 65'
    Kallman na spalonym po górnym podaniu z głębi pola
  • 65'
    Elitim miękko zagrał z lewej strony w pola karne, Cracovia wyszła z opresji
  • 64'
    Kakabadze odebrał piłkę na własnej połowie, ale jego prostopadłe podanie do Makucha zostało przecięte
  • 63'
    Josue sprytnie dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, ale Cracovia wyszła z opresji
  • 63'
    Makuch ucierpiał po kontakcie z Kunem, ale może grać dalej
  • 62'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 60'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, ale Glik wybił piłkę głową
  • 60'
    Dias gra na prawym wahadle, Kun na lewym, a Ribeiro jest półlewym stoperem
  • 59'
    Kapustka i Dias za Celhakę i Kapuadiego
  • 59'
    Knap świetnie zagrał prostopadle, za linię obrony Legii, do Kallmana, który znalazł się sam na sam z Tobiaszem i trafił do siatki po strzale od słupka. Cracovia prowadzi już 2:0
  • 57'
    2:0 dla Cracovii. Drugi gol Kallmana
  • 57'
    Glik dobrze przeciął prostopadłe podanie Ribeiro do Josue
  • 57'
    Kun zablokowany na prawej stronie boiska, blisko pola karnego Cracovii
  • 56'
    Indywidualny rajd Oshimy na boku boiska, ale Pankov przejął piłkę, którą rywal wypuścił sobie za mocno
  • 55'
    Dias szykuje się do wejścia na boisko
  • 55'
    Błąd techniczny Kapuadiego, który nie utrzymał piłki w boisku
  • 55'
    Josue sfaulowany w środku pola przez Makucha
  • 54'
  • 54'
    Madejski wyłapał górne zagranie z lewej strony boiska w pole karne
  • 54'
    Kallman dopadł do górnego podania z głębi pola, po chwili upadł po kontakcie z Augustyniakiem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu i nie podyktował rzutu wolnego dla gospodarzy
  • 53'
    Josue dośrodkował z lewej strony na 11. metr, piłka wybita
  • 53'
    Makuch odebrał piłkę Ribeiro, po chwili Augustyniak przechwycił futbolówkę w środku pola
  • 52'
    Ajjjjjj! Josue świetnie zagrał z prawej strony boiska w pole karne, za obronę, do Guala, który był naciskany i uderzył z powietrza obok bramki
  • 51'
    Augustyniak próbował prostopadle podać między linie, do Kuna, ale zagranie zostało przecięte na 20. metrze
  • 51'
    Oshima sfaulował Kuna na wysokości koła środkowego
  • 50'
    Faul Knapa w ataku, na Pankovie
  • 50'
    Kallman zabrał się do kontry, wyprzedził Augustyniaka, ale zatrzymał się na Pankovie, który dobrze asekurował
  • 49'
    Kallman trafił z 12. metra w słupek!
  • 48'
    Ribeiro na spalonym po podaniu Josue na lewą stronę
  • 47'
  • 46'
    Faul Kuna w środku pola
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa na wyjeździe 0:1 z Cracovią
  • 45+2'
    Elitim stracił piłkę na połowie Legii, Cracovia w posiadaniu
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Pankov sfaulował rozpędzonego Oshimę w środku pola i obejrzał żółtą kartkę
  • 45+1'
    Josue dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, Kun utrzymał piłkę w boisku, ale gospodarze wyszli z opresji
  • 45'
    Celhaka stracił piłkę na 20. metrze od bramki Cracovii, po chwili faulował Atanasova
  • 44'
    Pankov próbował prostopadle podać na prawą stronę do Kuna, ale rywale przecięli zagranie
  • 44'
    Legia w ataku pozycyjnym, na ok. 30. metrze od bramki Cracovii
  • 43'
    Ghita dośrodkował z lewej flanki w pole karne, do Makucha, ale ten został przypilnowany przez Augustyniaka
  • 43'
    Oshima dobrze utrzymał się przy piłce pod presją, blisko pola karnego Legii. Miejscowi budują atak pozycyjny
  • 41'
    Żółta kartka dla Guala za faul na Hoskonenie na 18. metrze od bramki Cracovii
  • 41'
    Glik dośrodkował z prawej strony na 12. metr, Tobiasz wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 41'
    Cracovia w ataku pozycyjnym
  • 40'
    Augustyniak miękko zagrał z głębi pola, Madejski złapał piłkę
  • 39'
    Sędzia puścił grę, nie ma rzutu karnego dla Legii
  • 39'
    Kun świetnie zagrał w pole karne do Guala, doszło do wielkiego zamieszania. Legioniści doskakują do sędziego, gdyż uważają, że Hoskonen zagrał piłkę ręką w "szesnastce" gospodarzy
  • 38'
  • 37'
    Josue krótko rozegrał rzut wolny, potem nieźle dośrodkował (tzw. cięta piłka) na 8. metr, do Pankova, który główkował tuż nad poprzeczką
  • 37'
    Pankov pobiegł prawym skrzydłem i został sfaulowany przez Oshimę, rzut wolny dla Legii na wysokości 28. metra
  • 36'
    Makuch uderzył z 20. metra, ale został zablokowany, piłkę złapał Tobiasz
  • 35'
    Kun dośrodkował z prawej strony na 8. metr, do Ribeiro. Doszło do zamieszania, ostatecznie grę wznowi bramkarz gospodarzy
  • 35'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, po chwili Josue został zablokowany przez Kakabadze
  • 34'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, doszło do zamieszania, po chwili Gual mocno uderzył z 17. metra, po rykoszecie. Będzie rzut rożny dla Legii
  • 33'
    Knap sfaulował Muciego na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 13. metra
  • 33'
    Muci został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę blisko pola karnego Cracovii
  • 32'
  • 32'
    Josue dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Madejski złapał piłkę
  • 31'
    Muci zagrał z Ribeiro, Legia w ataku pozycyjnym
  • 31'
    Legioniści w posiadaniu w środku pola
  • 30'
    Josue krótko rozegrał rzut wolny, a po chwili za mocno dośrodkował w pole karne. Grę wznowi Madejski
  • 30'
    Josue sfaulowany przez Atanasova po prawej stronie boiska, na wysokości 30. metra od bramki Legii
  • 29'
  • 29'
    Madejski pewnie wyłapał dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego w pole karne
  • 28'
    Kolejny rzut wolny dla Legii, tym razem po prawej stronie boiska, na wysokości 25. metra
  • 28'
    Legia miała rzut wolny, ale nie stworzyła większego zagrożenia
  • 28'
    Madejski zagrał z własnego pola karnego na połowę Cracovii, do Kallmana, który wygrał pojedynek 1 na 1 z Augustyniakiem, a po chwili pięknie uderzył z ok. 22. metra na bliższy słupek. Cracovia prowadzi 1:0 z Legią
  • 26'
    1:0 dla Cracovii. Kallman strzelił gola z dystansu
  • 25'
    Cracovia buduje atak pozycyjny, Legia pressuje
  • 24'
    Odbiór Muciego w środku pola, Legia w posiadaniu
  • 24'
    Ribeiro dobrze przeciął prostopadłe podanie do Kallmana, a po chwili został przez niego sfaulowany na boku boiska
  • 22'
    Augustyniak dobrze przeciął wycofanie z prawej strony pola karnego na 12. metr
  • 22'
    Ribeiro oraz Glik wstali z boiska i mogą kontynuować grę
  • 22'
    Glik i Ribeiro ucierpieli w kontakcie w środku pola
  • 21'
    Celhaka odebrał piłkę blisko pola karnego Legii, po prostopadłym podaniu na boku boiska
  • 21'
    Prostopadłe podanie Knapa w pole karne zostało przecięte
  • 21'
    Gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 20'
    Atanasov mocno uderzył z 17. metra, ale strzał został zablokowany
  • 19'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 8. metr, po chwili sędzia przerwał grę, gdyż Augustyniak sfaulował Glika w polu karnym Cracovii
  • 18'
    Gual odebrał piłkę, pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale jego mocny strzał został zablokowany przez Kakabadze. Rzut rożny dla Legii
  • 18'
    Augustyniak miękko zagrał do Kuna, ten się poślizgnął i stracił piłkę
  • 17'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 17'
    Gual dobrze się zastawił na boku i wywalczył aut
  • 16'
    Kakabadze wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego mocny strzał został zablokowany przez Celhakę
  • 15'
    Knap wyrzucił piłkę z autu w pole karne, doszło do zgrania głową, ale ostatecznie zagrożenie oddalił Ribeiro
  • 15'
    Atanasov bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego w mur, jego dobitka też została zablokowana
  • 14'
    Faul Pankova na Atanasovie na 18. metrze od bramki Cracovii. Rzut wolny dla miejscowych
  • 14'
    Atanason dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Kun wybił piłkę
  • 13'
    Kallman zagrał dwójkową akcję z Makuchem, ale ostatecznie Augustyniak przeciął wycofanie w polu karnym. Korner dla Cracovii
  • 12'
    Kun dopadł do prostopadłego podania na prawą stronę, ale jego dośrodkowanie wzdłuż pola karnego nie zostało przez nikogo przecięte
  • 11'
    Kakabadze przeciął prostopadłe podanie Muciego do Ribeiro
  • 11'
    Odbiór Pankova na wysokości koła środkowego
  • 10'
    Josue chciał sprytnie zagrać w pole karne do Guala, ale podanie zostało przecięte na ok. 20. metrze
  • 10'
    Niedokładny przerzut Elitima na lewą flankę, do Ribeiro. Grę wznowi bramkarz miejscowych
  • 9'
    Legioniści budują atak pozycyjny
  • 9'
    Pankov płasko wycofał do Kuna, który został zatrzymany na 16. metrze od bramki Cracovii
  • 8'
    Kun zatrzymany przez Oshimę przy zejściu do środka. Aut dla Legii na połowie gospodarzy
  • 8'
  • 8'
    Rozpędzony Muci został sfaulowany w środku pola przez Kakabadze, który obejrzał żółtą kartkę
  • 7'
    Kontra Cracovii. Kallmann zagrał na skrzydło do Makucha, ten wycofał pod presją to Kakabadze, który został zablokowany przy dośrodkowaniu
  • 6'
    Elitim próbował prostopadle podać w pole karne do Guala, ale piłkę na 16. metrze przejął Hoskonen
  • 5'
    Atanasov próbował wykorzystać to, że Tobiasz był ustawiony wyżej, ale niecelnie uderzył z dalszej odległości
  • 5'
    Muci próbował zabrać się do kontry po przechwycie, ale został zatrzymany na ok. 30. metrze
  • 4'
    Kapuadi wygrał pojedynek 1 na 1 z Makuchem blisko pola karnego Legii
  • 3'
    Atanasov dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do Glika, który uderzył na wślizgu w boczną siatkę, w dodatku był na spalonym
  • 2'
    Kapuadi trafił ręką w twarz Makucha. Rzut wolny dla Cracovii po prawej stronie boiska
  • 2'
    Legioniści budują grę od tyłu
  • 2'
    Skovgaard przeciął górne podanie Augustyniaka, aut dla Legii
  • 1'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 1'
    Pankov przeciął podanie Oshimy, aut dla Cracovii
  • 1'
  • Minuta ciszy pamięci Profesora Janusza Filipiaka, byłego prezesa Cracovii
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Dias, Rejczyk, Baku, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Cracovią: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Kun, Elitim, Celhaka, Ribeiro – Josue, Gual, Muci
  • W niedalekiej przeszłości Cracovia potrafiła znaleźć sposób na Legię, o czym świadczy choćby to, że za kadencji Zielińskiego, trwającej od nieco ponad dwóch lat, dwa razy pokonała "Wojskowych" w Małopolsce. Na początku minionego sezonu "Pasy" wygrały 3:0 z zespołem Runjaicia, a w końcówce 2021 roku zwyciężyły 1:0 drużynę Marka Gołębiewskiego
  • Drużyna z Krakowa chce zdobyć trzy "oczka" w spotkaniu z "Wojskowymi", by nieco polepszyć sytuację w tabeli, a także uczcić pamięć Janusza Filipiaka, byłego prezesa "Pasów", który zmarł w ostatnią niedzielę. – Sądzę, że najlepiej, byśmy uhonorowali go poprzez domową wygraną z Legią, dobre widowisko. Były głosy nt. przełożenia meczu, ale myślę, że pan Profesor chciałby, byśmy zagrali, nieźle się zaprezentowali, zapunktowali na koniec rundy – mówił Zieliński, który nie ma do dyspozycji m.in. Filipa Rózgi (angina)
  • Krakowianie już od jakiegoś czasu są w trudnej sytuacji, a porażka w Warszawie na pewno im nie pomogła. "Pasy" mają serię 9 ligowych meczów bez zwycięstwa, znajdują się w strefie spadkowej, zajmują 16. miejsce, uzbierały 18 punktów (3 wygrane, 9 remisów, 6 porażek), czyli tyle samo, co Korona Kielce (15.). – Nie obawiam się, że w środę może być moje ostatnie spotkanie w roli trenera Cracovii. Zrobimy wszystko, by 20 grudnia zakończyć złą serię – dodał Zieliński
  • – Niedzielny mecz? Stołeczna drużyna zwyciężyła jak najbardziej zasłużenie, stworzyła więcej sytuacji, dwie z nich wykorzystała, trochę przy naszej pomocy – tak to w piłce bywa. W pierwszej połowie nieźle się broniliśmy, ale z przodu byliśmy bezzębni. Gospodarze cierpliwie drążyli skałę, zdobyli dwie bramki. W środę znowu zagramy z Legią, w ramach… spotkań przyjaźni co trzy dni. Teraz to my postaramy się sprawić prezent świąteczny swoim kibicom. Nasz cel jest taki, by czymś zaskoczyć zespół z Warszawy – tłumaczył Zieliński
  • Warszawiakom nie będzie łatwo w ostatnim meczu w tym roku, choćby ze względów kadrowych. O ile stołeczny zespół może znowu skorzystać z Yuriego Ribeiro i Juergena Elitima, którzy odcierpieli karę za nadmiar żółtych kartek, to w Krakowie zabraknie Bartosza Slisza oraz Kramera, pauzujących z identycznego powodu, co Portugalczyk i Kolumbijczyk. W środę nie zagra też Tomas Pekhart (problemy z palcem u stopy), a występ Pawła Wszołka (kłopoty z przywodzicielem) stoi pod znakiem zapytania
  • Obecnie "Wojskowi" zajmują 5. miejsce w Ekstraklasie, mają 32 punkty (9 wygranych, 5 remisów, 4 porażki), czyli o 9 mniej niż liderujący Śląsk, który zagrał o jeden mecz więcej. Jeśli Legia pomyślnie nadrobi zaległości, czyli znowu pokona Cracovię, to będzie miała 6 "oczek" straty do klubu z Wrocławia i zachowa realne szanse na zdobycie mistrzostwa
  • – Nie jesteśmy winni tej sytuacji. Mieliśmy zmierzyć się w lipcu, przy pełnym stadionie i – jestem przekonany – niezłym dniu meczowym, który przyniósłby klubowi dużo pieniędzy. Nagle się okazało, że 20 grudnia – czyli data ustalona przez PZPN, wspólnie z Ekstraklasą – nie odpowiada Legii, która zaproponowała nam przełożenie spotkania na drugą część sezonu. Byliśmy skłonni na to przystać, ale nie tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Nie zgodziliśmy się, gdyż uważamy, że było to nie fair, jeśli chodzi o strony, które o to wnioskowały. Mówiono, że w grudniu możemy rywalizować w trudnych warunkach… A jakie one będą na przełomie stycznia i lutego? Dlaczego nie powiedziano nam: "Dobra, zagrajcie np. w marcu, przy dobrej pogodzie"? Przesunięto mecz z lipca na grudzień, w ogóle nie pytając nas o zgodę – opowiadał szkoleniowiec Cracovii, Jacek Zieliński
  • Tuż przed świętami zespół z Warszawy będzie mógł sobie sprawić kolejny prezent, jakim byłaby druga wygrana z Cracovią, tym razem na wyjeździe, w zaległym meczu 2. kolejki ligowej. – Teraz chętnie wybralibyśmy się na wakacje, lecz musimy zagrać jeszcze jedno spotkanie, którego nasz rywal nie chciał lub nie mógł przełożyć. Szkoda, że tak się stało. Chciałbym więcej zrozumienia, ale nie ma się co mazać, trzeba zwyciężyć w Krakowie – mówił trener Legii, Kosta Runjaić
  • Poprzedni tydzień był bardzo dobry dla Legii, która odniosła dwa ważne zwycięstwa w Warszawie i mogła nieco zapomnieć o wcześniejszych niepowodzeniach, będących efektem słabszej dyspozycji od początku października. W ostatni czwartek stołeczna drużyna wygrała 2:0 z AZ Alkmaar, dokonała boiskowego rewanżu za wydarzenia w Holandii, wyszła z grupy E z drugiego miejsca, zarobiła 1,125 mln euro, a wiosną zmierzy się z norweskim Molde FK w 1/16 finału. Wicemistrzowie Polski, podbudowani sporym osiągnięciem, w niedzielę pokonali 2:0 Cracovię w 19. kolejce Ekstraklasy. Bramki, obie w drugiej połowie, zdobyli Patryk Kun (pierwsza w barwach "Wojskowych") i Blaz Kramer, który wykorzystał rzut karny
  • Witamy! O godz. 19:00 rozpocznie się zaległy mecz 2. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Legią. To ostatnie spotkanie w 2023 roku!
CracoviaLegia Warszawa

7' Otar Kakabadze

7'

25' Benjamin Kallman

25'
41'

57' Benjamin Kallman