Koniec. Legia wygrała 6:0 z Walijczykami!
    Ależ gol Goncalvesa z 17. metra, po asyście Chodyny! 6:0!
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Szczepaniak ucierpiał po kontakcie z rywalem, jest opatrywany przez lekarzy
  • 88'
    Niezłe dogranie Hilla z prawej strony, wyszedł z tego centrostrzał. Goście mieli jeszcze korner, ale bez zagrożenia
  • 85'
    Augustyniak prostopadle do Chodyny, ale jego dośrodkowanie zostało przecięte
  • 85'
    Goście poradzili sobie z centrą Chodyny
  • 78'
    Strzałek dograł z rożnego, piłka wybita, ostatecznie faul Chodyny w ataku
  • 77'
    Strzałek dośrodkował z rożnego na środek pola karnego, do Jędrzejczyka, który główkował po rykoszecie. Będzie kolejny korner
  • 76'
    Majchrzak! Młodzieżowiec oddał płaski strzał na dalszy słupek, bramkarz gości musnął piłkę, Legia ma korner
  • 74'
    Pekhart za Kramera, Majchrzak za Guala
  • 73'
    Jędrzejczyk zagrał do Szczepaniaka, ten podprowadził piłkę i podał do Kramera, który kapitalnie obrócił się z piłką, minął dwóch rywali i skutecznie uderzył na dalszy słupek! Jest 5:0 dla Legii!
  • 72'
    Kapitalna akcja Kramera, Legia prowadzi 5:0!
  • 68'
    Hill za Clarke'a
  • 68'
    Kramer nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzył mocno, ale niecelnie, obok bramki
  • 67'
    Kramer zagrywał do Guala, który został sfaulowany przez Mooneya. Rywal otrzymał żółtą kartkę, Legia ma rzut karny!
  • 65'
    Strzałek podprowadził piłkę, podał do Chodyny, ten nie opanował piłki
  • 63'
    Dwie zmiany w Legii. Strzałek za Kapustkę, Chodyna za Wszołka
  • 63'
    Dośrodkowanie Kapustki przecięte na 13. metrze, goście wyszli z kontrą, która została przerwana faulem Jędrzejczyka
  • 63'
    Gual prostopadle do Szczepaniaka, ten chciał do niego odegrać, ale Hiszpan nie trafił w piłkę
  • 61'
    Korner dla gości, dośrodkowanie na bliższy słupek, Augustyniak wybił piłkę
  • 58'
    Morishita chciał znowu zagrać do Guala, ale piłkę złapał bramkarz
  • 56'
    Szczepaniak, dla którego to debiut, zmienia Luquinhasa
  • 53'
    4:0 dla Legii! Kapustka prostopadle podał do Morisihty, ten dograł na dalszy słupek, do Guala, który ma hat-trick!
  • 50'
    Augustyniak podprowadził piłkę i podał do Wszołka, ten dograł w pole karne, doszło do zamieszania. Po chwili "August" potężnie uderzył zza "szesnastki", a Kramer, który próbował dobijać, był na spalonym
  • 48'
    Luquinhas prostopadle podał do Kramera, ten zagrał do Guala, który trafił do siatki na 3:0 dla Legii!
  • 47'
    Augustyniak próbował prostopadle podać w pole karne, po chwili Kramer był na spalonym
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Caernarfon!
  • 45'
    2:0 dla Legii! Morishita próbował miękko dogrywać w pole karne, a McMullan interweniował tak, że piłka się od niego odbiła i wpadła do siatki. Jest 2:0 dla Legii!
  • 44'
    Lloyd wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego strzał został zablokowany. Legia wyszła z kontrą, Kapustka ruszył środkiem i prostopadle podał do Kramera, ten oddał strzał, a piłka odbiła się od Mooneya i została złapana przez bramkarza
  • 42'
    Walijczycy mieli rzut wolny z lewej strony. Doszło do dośrodkowania na dalszy słupek, do Searsa, ale bez większego zagrożenia
  • 41'
    Augustyniak stracił piłkę na wysokości koła środkowego, a potem od razu faulował
  • 40'
    Faul w ataku Kramera
  • 39'
    Sears wrzucił z autu na prawą stronę pola karnego Legii, ale pod nogi Morishity, który wybił piłkę. Legia mogła wyjść z kontrą, lecz Gual został sfaulowany w środku pola
  • 38'
    Kapuadi prostopadle zagrał na wolne pole, do Morishity, który był na spalonym
  • 37'
    Jędrzejczyk przeciął przerzut Thomasa na prawe skrzydło
  • 36'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, do Guala, który niecelnie główkował
  • 35'
    Kapuadi próbował miękko zagrać za obronę, do Morisihity, ale włożył trochę zbyt dużo siły w to podanie
  • 34'
    Kramer potężnie, ale bardzo niecelnie uderzył z rzutu wolnego, z 20. metra
  • 34'
    Luquinhas sfaulowany przez Mendesa blisko pola karnego gości, żółta kartka dla zawodnika Caernarfon
  • 33'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 31'
    Podanie Kramera zostało zablokowane w polu karnym Walijczyków, Słoweniec sygnalizował, że piłka odbiła się od ręki Searsa, ale sędzia nie dopatrzył się "jedenastki"
  • 30'
    Kramer! Słoweniec mocno uderzył z 16. metra, po wcześniejszym górnym podaniu Jędrzejczyka, ale trafił w bramkarza gości
  • 29'
    Legioniści dłużej utrzymują się teraz przy piłce
  • 28'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 26'
    Rzut wolny dla Walijczyków, blisko linii bocznej. Doszło do dośrodkowania, zamieszania, a potem groźnego strzału Clarke'a z 18. metra
  • 24'
    Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego na 10. metr, do Kapuadiego, ten zgrywał głową do Guala, który trafił do siatki z bliska, po interwencji bramkarza. Początkowo gra była kontynuowana, ale po konsultacjach między sędziami, gol został uznany, gdyż piłka przekroczyła linię bramkową. Jest 1:0 dla Legii!
  • 23'
    1:0 dla Legii! Gual!
  • 22'
    Gual zagrał wzdłuż pola karnego, podanie przecięte, Legia ma rzut rożny
  • 21'
    Przerzut Kapuadiego do Kramera, ale ten na spalonym
  • 20'
    Ajjj! Legioniści odebrali piłkę w wysokim pressingu, Luquinhas zagrał do Guala, który zaczął robić zwody na zamach, ale ostatecznie nie oddał strzału pod presją dwóch rywali
  • 17'
    Kapuadi wygrał pojedynek powietrzny z Thomasem, który w dodatku był na spalonym
  • 16'
    Kolejny korner dla Legii. Kapustka dośrodkował na dalszy słupek, do Guala, który uderzył potężnie, ale bardzo niecelnie, z niełatwej pozycji
  • 13'
    Kapustka dośrodkował z kornera na dalszy słupek, Kapuadi i Augustyniak zgrywali głową, ale nie doszło do uderzenia. Walijczycy znowu wyszli z kontrą, Thomas pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale jego płaski strzał na dalszy słupek był niecelny
  • 12'
    Goście wyszli z kontrą, którą mogli sfinalizować. Wszołek zbyt lekko zgrywał, Clarke pojawił się po lewej stronie pola karnego, przełożył Goncalvesa, ale trafił tylko w boczną siatkę
  • 11'
    Rzut rożny dla Legii, po akcji Morishity. Kapustka dośrodkował na dalszy słupek, w kierunku Kapuadiego, po chwili Wszołek przejął piłkę na prawej flance, ale jego centrę złapał bramkarz gości
  • 9'
    Niezła szansa rywali. Gosset potężnie uderzył z dystansu, niewiele się pomylił
  • 8'
    Gual wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zablokowany przy próbie podania. Po chwili Hiszpan był na spalonym po miękkim zagraniu z głębi pola, od Kapuadiego
  • 6'
    Kapustka próbował miękko zagrywać w pole karne do Kramera, ale doszło do przecięcia podania
  • 5'
    Morishita mocno uderzył z 18. metra, z prawej nogi, ale nieco nad poprzeczką
  • 4'
    Clarke za mocno dośrodkował z prawej flanki, goście utrzymali się przy piłce, ale po chwili stracili ją przed "szesnastką" Legii
  • 3'
    Jędrzejczyk trochę za mocno podał prostopadle do Guala
  • 2'
    Morishita nieźle dośrodkował z lewej flanki w pole karne, do Guala, który nie zdołał dopaść do piłki
  • 2'
    Mendes stracił piłkę w środku boiska pod presją Goncalvesa
  • 1'
    Walijczycy w posiadaniu w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Pekhart, Chodyna, Vinagre, Celhaka, Ziółkowski, Barcia, Szczepaniak, Adkonis, Strzałek, Majchrzak
  • Skład Legii na mecz z Caernarfon: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Morishita – Gual, Kramer
  • Jeśli Legia awansuje do 3. rundy kwalifikacji do LK, to zmierzy się ze zwycięzcą pary Brondby (Dania) – Llapi Podujeve (Kosowo). Mecze tej fazy zostaną rozegrane 8 i 15 sierpnia. Pierwsze, ewentualne spotkanie odbędzie się na wyjeździe, drugie w Warszawie
  • – Walijczycy wykorzystują momenty dezorganizacji po długich podaniach, by korzystać z ludzi w przestrzeni. Mają atuty, również w postaci stałych fragmentów – w poprzednim sezonie dwójka stoperów strzeliła w ten sposób łącznie 13 goli. Przede wszystkim, chcemy narzucić swój poziom i tempo gry. Powinniśmy zdominować przeciwka poprzez kulturę oraz jakość piłkarską – opowiadał Feio
  • Pierwsze spotkanie 2. rundy el. Ligi Konferencji, które poprowadzi Juri Frischer (Estonia), odbędzie się w czwartek, 25 lipca (godz. 20:45), przy Łazienkowskiej. Do rewanżu dojdzie za tydzień, czyli 1 sierpnia (godz. 19:00), w Bangor. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport 1, Polsacie Sport Premium 1 i na Polsat Box Go. Redakcja Legia.Net przeprowadzi relację tekstową na żywo. Po zakończeniu gry zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami
  • – Przed nami o wiele trudniejsze zadanie, najbardziej utytułowany klub w Polsce – uważa Davies, który mówi wprost, że jego zespół jest półzawodowy i nie będzie miał czasu na solidny trening przed rywalizacją przy Łazienkowskiej. – Po urazach i ostatnich meczach, chłopaki potrzebują czasu na regenerację. Większość naszych przygotowań do spotkania z Legią to nie będą treningi, ale prezentacje wideo i analizy na odprawie. Chcielibyśmy pozwolić sobie na odnowę, ale nie mamy do dyspozycji np. kąpieli lodowych czy innych metod pomagających w regeneracji. To dla nas wyzwanie, ale musimy robić, co uważamy za najlepsze. Jakby tego było mało, najpierw nie otrzymaliśmy potwierdzenia, do późnego piątkowego popołudnia, czy będziemy grać w czwartek, czy w środę. Gdy już byliśmy pewni, to w piątek mieliśmy awarię IT i grupowe rezerwacje nie mogły być dokonane nawet w weekend. Logistycznie to był koszmar – dodał szkoleniowiec "Kanarków"
  • Drużyna Daviesa udanie zadebiutowała w europejskich pucharach, pokonując 2:0 Crusaders w pierwszym spotkaniu 1. rundy el. LK. Gole, oba w pierwszej połowie, strzelili Morgan Owen i Clarke. Walijczycy świetnie weszli w rewanż w Belfaście, obejmując prowadzenie w 24. minucie. Gdy wydawało się, że są już praktycznie pewni awansu (3:0 w dwumeczu), to zespół z Irlandii Północnej zdobył trzy bramki i doprowadził do dogrywki. Potem doszło do rzutów karnych, w których lepszy okazał się najbliższy przeciwnik "Wojskowych" (8:7)
  • W Caernarfon, w sezonie 2021/2022, grał Jakub Ojrzyński, który w 2019 roku przeszedł z akademii Legii (mecze w Centralnej Lidze Juniorów, kilkanaście treningów z "jedynką") do Liverpoolu. Występował w Walii na zasadzie transferu czasowego z "The Reds", którzy potem wypożyczyli go do Radomiaka Radom i holenderskiego II-ligowca, czyli FC Den Bosch
  • W ostatnich tygodniach Caernarfon sprowadziło pięciu piłkarzy z ligi walijskiej, czyli Ryana Searsa, Mathewa Jonesa (Newtown), Sama Downey'a, Matty'ego Hilla (Colwyn Bay) oraz Paulo Mendesa (Bala), który już wcześniej reprezentował "Kanarki". Pozyskano też Stephena McMullana na zasadzie wypożyczenia z Fleetwood (League One)
  • O ile w sezonie 2022/2023 "Kanarki" były blisko degradacji, to w minionych rozgrywkach Cymru Premier zajęły 5. pozycję (41 punktów; 11 zwycięstw, 8 remisów, 13 porażek), zdobywając 52 bramki. Adam Davies i Zack Clarke strzelili łącznie 25 goli, ale spore zagrożenie w ataku stwarzali też Louis Lloyd oraz Sion Bradley, którego świetna postawa zaowocowała transferem do The New Saints
  • Najbliższy przeciwnik Legii miał trudne chwile, których kulminacją był spadek do trzeciej ligi walijskiej w 2010 roku. Klub spędził na tym poziomie trzy lata, lecz w ostatnich sezonach ugruntował pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. – Nie dysponuje zasobami finansowymi porównywalnymi z wieloma rywalami, a mimo to może dorównać każdemu pod względem ducha zespołu i wspólnoty – pisał nwsport.co.uk
  • Caernarfon powstało w 1937 roku, a teraz, 87 lat później, jest w trakcie pierwszej podróży po Europie. Davies tłumaczył mediom, że dotarcie do ziemi obiecanej było celem w każdym sezonie, a 150 tys. funtów za to osiągnięcie na zawsze zmieni klub, który debiutuje w pucharach
  • – Jestem przeszczęśliwy, to było nasze marzenie. Zawodnicy spisali się znakomicie. We wcześniejszym sezonie omal nie spadli z ligi, ale uwierzyli w kulturę, jaką próbujemy tu stworzyć, i zrozumieli, co znaczy gra dla Caernarfon Town oraz całej społeczności – mówił w BBC szkoleniowiec najbliższego rywala Legii, po wygranej w finale baraży (3:1 z Penybont FC), dającej historyczny awans do eliminacji europejskich pucharów
  • Przeciwko Caernarfon nie zagrają Jean-Pierre Nsame (problemy z mięśniem czworogłowym), Juergen Elitim (rehabilitacja po niedawnej operacji uszkodzonej łąkotki) i Marco Burch (powrót do optymalnej dyspozycji po uszkodzeniu mięśnia grupy kulszowo-goleniowej). – Oprócz nich, pozostali są w pełnym treningu. Na tę chwilę, jeżeli nic nas nie zaskoczy, na czwartkowe spotkanie powołam 22 zawodników. To decyzje strategiczne. Nasz cel jest taki, by – oprócz Elitima i Burcha – mieć gotową całą kadrę na niedzielny występ z Koroną w Kielcach – tłumaczył szkoleniowiec Legii, który w niedalekiej przyszłości będzie mógł korzystać w meczach z Migouela Alfareli (Bastia), nowego piłkarza "Wojskowych". Z klubu odszedł za to Makana Baku (Atromitos Ateny)
  • Jeśli Legia wyeliminuje wszystkich trzech przeciwników w kwalifikacjach do LK i jesienią wystąpi w pucharach, to ogółem – mając na uwadze wyniki sportowe – zarobi 3 695 000 euro (3,17 mln euro za awans do fazy ligowej, plus 525 tys. euro za rozegrane trzy rundy eliminacyjne). Inny przykład? Jeżeli zespół z Warszawy odpadnie w 4. rundzie el. Ligi Konferencji, to łącznie dostanie 1 275 000 euro. Jest zatem o co grać
  • – Jesteśmy faworytem, ale pierwszą rzeczą, jaka pozwoli rywalizować w sporcie, jest wyrównanie poziomu wolicjonalnego do przeciwnika. Walijczycy są drużyną, która gra bezpośredni futbol, oparty o dużo pojedynków, długie podania i tzw. drugie piłki, wykorzystuje momenty chaosu i szybkość w ofensywie, szczególnie lewoskrzydłowego i napastnika, odpowiednio Louisa Lloyda oraz Zacka Clarke’a. Ta dwójka bardzo dobrze wchodzi w przestrzeń, a potem często otrzymuje podania od Darrena Thomasa, czyli kapitana i najbardziej doświadczonego piłkarza. Caernarfon gra też bezpośrednio na Clarke’a lub prawego skrzydłowego, Matty'ego Hilla – analizował Feio
  • Ze względu na wcześniejsze decyzje UEFA, najbliższe spotkanie przy Łazienkowskiej zostanie rozegrane bez publiczności. – Zamknięty stadion w Warszawie to najbardziej rozczarowująca kwestia dla wszystkich w klubie. Mieliśmy wspaniałe doświadczenie z meczu wyjazdowego w Belfaście, fani byli niesamowici. Sceny po ostatnim gwizdku to coś, co będziemy pamiętać do końca życia. Uważam, że niesprawiedliwe jest karanie naszych kibiców za coś, czego nie zrobili. To naprawdę frustrujące! Ale musimy to zaakceptować – mówił Richard Davies, szkoleniowiec Caernarfon, w rozmowie z BBC Sport Wales
  • – Przede wszystkim, musimy zrozumieć kontekst rywalizacji dla nas i Walijczyków. Dla nich to najważniejszy występ w historii klubu, więc mamy pewność, że zaangażowanie będzie na najwyższym poziomie, będą się – w przenośni – zabijać na boisku. To też prawdopodobnie najistotniejszy mecz w dotychczasowej karierze trenera Caernarfon, a także jego zawodników. Oczywiście, jakość powinna być po naszej stronie. Mamy obowiązek wygrać oba spotkania i awansować do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji – tłumaczył Feio
  • Przed Legią intensywny i istotny czas, czyli łączenie gry w Ekstraklasie z pucharami. Stołeczna drużyna zacznie przygodę na drugim froncie od dwumeczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji z Caernarfon Town FC. Dla Walijczyków, którzy na wcześniejszym etapie pokonali Crusaders (Irlandia Północna) w rzutach karnych, to pierwsze występy w Europie w 87-letniej historii klubu
  • – Stać nas na więcej, chcemy grać lepiej, bardziej dominować, ale ważne jest to, że zwyciężyliśmy na inaugurację. Wydaje mi się, że sporo meczów, które w minionych rozgrywkach trzeba było – brzydko mówiąc – przepchnąć, nie zostało przepchniętych. Teraz byliśmy w stanie to zrobić, poprzez konsekwencję. Możemy na tym bazować – opowiadał trener "Wojskowych", Goncalo Feio
  • Legioniści udanie zaczęli sezon 2024/25 i walkę o najważniejszy cel, czyli mistrzostwo Polski. W minioną sobotę wygrali u siebie 2:0 z Zagłębiem Lubin (1. kolejka Ekstraklasy), które pokonali już dziewiąty raz z rzędu. Bramki, w końcówce rywalizacji, zdobyli Rafał Augustyniak i Luquinhas. Goście przez prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Michała Nalepy. Gospodarze mieli większe posiadanie piłki i zdecydowanie lepszy wskaźnik goli oczekiwanych, częściej oddawali strzały. Inne plusy? Ci, którzy trafiali do siatki, a także Marc Gual i postawa w defensywie
  • Witamy! Legia, będąca po wygranej z Zagłębiem Lubin w 1. kolejce Ekstraklasy, spróbuje udanie zacząć walkę o wejście do Ligi Konferencji. Stołeczna drużyna zmierzy się w dwumeczu 2. rundy eliminacji europejskich pucharów z walijskim Caernarfon Town. Pierwsze spotkanie już w czwartek, 25 lipca (godz. 20:45), przy Łazienkowskiej, bez udziału kibiców (wcześniejsze decyzje UEFA). Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport 1, Polsacie Sport Premium 1 i na Polsat Box Go, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaCaernarfon Town FC
22'
33'

33' Paulo Mendes

44' Stephen McMullan

44'
48'
53'
54'

54' Adam Davies za Darren Thomas

55'

55' Josef Faux za Ryan Sears

56' Mateusz Szczepaniak za Luquinhas

56'
67'

67' Phillip Mooney

68'

68' Matthew Hill za Zack Clarke

71'
78'

78' Marc Williams za Louis Lloyd

79'

79' Sam Downey za Paulo Mendes