Koniec. Legia tylko zremisowała 1:1 z ŁKS-em w Łodzi
  • 90+7'
    Żółta kartka też dla Flisa
  • 90+6'
    Kibice ŁKS-u rzucają śnieżkami, Pankov rzucił piłką w trybuny i obejrzał żółtą kartkę. Po chwili doszło do spięcia między zawodnikami obu drużyn
  • 90+4'
    Muci sfaulowany w środku pola
  • 90+2'
    Niecelne główkowanie Augustyniaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 90+2'
    Pięć minut doliczonych
  • 90'
    Żółta kartka dla Tejana za faul w środku pola
  • 88'
    Strzałek za Josue
  • 87'
    Hoti i Mokrzycki schodzą, wchodzą Małachowski i Lorenc
  • 85'
    Rozpędzony Młynarczyk sfaulowany na 30. metrze od bramki Legii
  • 84'
    Dias spudłował po podaniu Kapustki na środek pola karnego!
  • 83'
    Ależ było blisko! Gual dośrodkował na 4. metr, piłka odbiła się od Gulena i przeleciała tuż obok bramki
  • 82'
    Kapustka zablokowany po strzale z 18. metra
  • 82'
    Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, Bobek zbił piłkę na poprzeczkę
  • 81'
    Wszołek sfaulowany po prawej stronie boiska rzut wolny dla Legii na wysokości 16. metra
  • 78'
    Dias do Muciego, ale jego wycofanie zostało przecięte
  • 78'
    Rzut wolny ŁKS-u, dośrodkowanie na dalszy słupek, Tobiasz uporał się z główkowaniem z ostrego kąta
  • 77'
    Dias za Kuna
  • 76'
    Strzał Mokrzyckiego zablokowany przez Augustyniaka
  • 75'
    Josue do Guala, jego mocne wycofanie zostało przecięte
  • 74'
    Niecelny strzał Josue z dalszej odległości
  • 74'
    Zablokowane dośrodkowanie Wszołka
  • 74'
    Dobre zgranie Guala do Kapustki, ten niedokładnie podał do Hiszpana
  • 72'
    Młynarczyk za Zająca, Pirulo za Ramireza
  • 72'
    Rzut wolny dla ŁKS-u, ostatecznie Flis niecelnie uderzył po zamieszaniu
  • 72'
    Wracamy do gry
  • 70'
    Odpalona pirotechnika, przerwa w grze
  • 68'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, potem dośrodkował w pole karne, piłka spadła pod nogi Guala, ale ten nie spodziewał się, że futbolówka do niego trafi
  • 67'
    Żółta kartka dla Szeligi
  • 66'
    Kapustka i Gual za Elitima oraz Kramera
  • 66'
    Ajjjjj! Josue trafił z dystansu w słupek, Kramer nieczysto uderzył przy próbie dobitki
  • 65'
    Zamieszanie na 16. metrze od bramki Legii, ostatecznie Augustyniak przejął piłkę
  • 63'
    Kun nie dopadł do dalszego podania Josue na lewą stronę boiska
  • 62'
    Flis przeciął dośrodkowanie Wszołka z prawej flanki
  • 61'
    Kramer główkował niecelnie po centrze Muciego, w dodatku faulował Flisa
  • 61'
    Augustyniak przeciął płaskie podanie w polu karnym, był rykoszet, po czym Tobiasz złapał piłkę
  • 60'
    Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego na bliższy słupek, była szansa z tzw. ponowienia, ale Ribeiro główkował nad poprzeczką
  • 59'
    Ajjjjj! Wszołek dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, do Muciego, który mocno główkował, a Bobek zbił piłkę na poprzeczkę!
  • 58'
    Elitim sfaulowany w środku pola
  • 57'
    Niecelny strzał Augustyniaka z dystansu
  • 56'
    Ribeiro trafił z 18. metra w poprzeczkę!
  • 54'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Slisz został zablokowany po strzale głową
  • 53'
    Augustyniak podał do Pankova, ten dobrze zagrał prostopadle do Wszołka, który przełożył Louveau i skutecznie uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek, między nogami wspomnianego rywala, a także interweniującego Bobka. Jest 1:1
  • 51'
    Wszołek! 1:1!
  • 51'
    Podanie Elitima w pole karne zostało przecięte
  • 50'
    Slisz! Środkowy pomocnik potężnie uderzył z 25. metra, ale Bobek świetnie interweniował
  • 49'
    Tejan na spalonym, ale Augustyniak i tak dobrze przeciął prostopadłe podanie do napastnika ŁKS-u
  • 49'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 48'
    Pankov był naciskany przez Tejana i niedokładnie podał na bok
  • 47'
    Slisz leżał na boisku, trzymał się za nogę, ale może grać dalej
  • 46'
  • 45+8'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa na wyjeździe 0:1 z ŁKS-em
  • 45+7'
    Żółta kartka dla Ribeiro za faul w środku pola
  • 45+5'
    Niecelny strzał Augustyniaka z 18. metra na dalszy słupek
  • 45+5'
    Strzał Muciego z dystansu zablokowany
  • 45+4'
    Dośrodkowanie Slisza zablokowane
  • 45+4'
    Pankov przeciął górne podanie
  • 45+4'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na 7. metr, do Kramera, który faulował Flisa
  • 45+3'
    Siedem minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45+3'
    Szeliga ruszył prawą stroną, dośrodkował na bliższy słupek, Augustyniak wybił piłkę, Ramirez do niej dopadł i uderzył z 14. metra, futbolówka odbiła się od Zająca i wpadła do siatki
  • 45+1'
    1:0 dla ŁKS-u. Zając
  • 44'
    Żółta kartka dla Elitima za faul na Hotim w środku pola
  • 44'
    ŁKS zatrzymał Legię na 16. metrze od własnej bramki
  • 43'
    Mocny strzał Elitima z 17. metra, strzał zablokowany
  • 42'
    Gulen za kontuzjowanego Monsalve
  • 41'
    Legia w posiadaniu
  • 39'
    Monslave leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 38'
    Dośrodkowanie Wszołka z prawej flanki na środek pola karnego, centra przecięta
  • 37'
    Rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska, ŁKS wybił piłkę po dośrodkowaniu
  • 36'
    Dalsze podanie Josue do Wszołka, Flis przejął piłkę
  • 35'
    Niedokładne podanie Flisa wzdłuż boiska, Muci przejął piłkę, potężnie uderzył z 16. metra, ale strzelił bardzo niedokładnie
  • 34'
    Wszołek zagrał piłkę ręką przy zejściu z prawej strony do środka boiska
  • 33'
    Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego w pole karne, do Muciego, po chwili strzał Kuna został zablokowany
  • 32'
    Rzut wolny dla Legii
  • 32'
    ŁKS mocno doskakuje do Legii, po chwili Slisz został sfaulowany po prawej stronie boiska
  • 31'
    Ramirez dośrodkował z rzutu rożnego, Ribeiro podbił piłkę, gra przerwana, Josue został sfaulowany w polu karnym
  • 30'
    Slisz zablokował dośrodkowanie Głowackiego z lewej flanki, korner dla ŁKS-u
  • 30'
    Slisz i Wszołek dobrze popracowali w defensywie, odbierając piłkę
  • 29'
    Podanie prostopadłe Slisza do Muciego zostało przecięte
  • 29'
  • 28'
  • 27'
    Kibice ŁKS-u odpalili pirotechnikę, boisko zostało częściowo "pokryte" dymem, chwila przerwy w grze
  • 26'
    Dośrodkowanie Wszołka z prawej strony w pole karne, piłka wybita
  • 24'
    ŁKS dwa razy dośrodkował, po chwili Ramirez niedokładnie uderzył z dystansu
  • 24'
    Szeliga przeciął podanie do Kuna, po chwili Tejan zbiegł do środka, ale został zatrzymany przez Augustyniaka
  • 23'
    Josue dograł z lewej flanki w pole karne, ale nikt nie zamknął dośrodkowania
  • 22'
    Podanie Muciego w pole karne zostało przecięte
  • 21'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 21'
    Ajj! Josue miękko zagrał w pole karne do Muciego, ale jego strzał z bliska został zablokowany przez Flisa, po chwili Albańczyk niedokładnie dośrodkował
  • 20'
    Prostopadłe podanie Ramireza w pole karne, do Tejana, ale doszło do asekuracji, goście wyszli z opresji
  • 19'
    Josue uderzył z 25. metra, po koźle, piłka przeleciała obok bramki
  • 19'
    Tejan wyprzedził Augustyniaka na boku, ale Pankov zaasekurował kolegę z defensywy
  • 18'
    Pankov miękko zagrał do Wszołka, ŁKS wyszedł z opresji we własnym polu karnym
  • 17'
    Kun prostopadle podał do Muciego, ten pojawiał się po lewej stronie pola karnego, ale poślizgnął się i stracił piłkę
  • 16'
    Kolejny przerzut do Kuna, ten odegrał do Muciego, Legia w ataku pozycyjnym
  • 15'
    Josue świetnie zagrał za obronę, do Kramera, ten znalazł się sam na sam z Bobkiem, który wyszedł z bramki i nogą zatrzymał Słoweńca
  • 15'
    Kun dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, do Wszołka, który niecelnie główkował pod presją Głowackiego
  • 14'
    Kun prostopadle podał do Muciego, ten dośrodkował na 12. metr, piłka wybita
  • 14'
    Ribeiro przeciął górne podanie
  • 13'
    Faul Wszołka na boku boiska
  • 13'
    Tejan zabrał piłkę Ribeiro, wydawało się, że znajdzie się sam na sam z Tobiaszem, ale uprzedził go Augustyniak
  • 12'
    Wysoki pressing Legii, goście mają aut
  • 12'
    Przerzut Slisza do Kuna, ten przyjął piłkę, ale jego dośrodkowanie pewnie złapał Bobek
  • 11'
    Odbiór Kuna, Legia wyszła z kontrą, która po chwili zamieniła się w atak pozycyjny
  • 11'
    Niecelne podanie Josue wzdłuż boiska, ŁKS wyszedł z kontrą. Hoti podprowadził piłkę i zagrał do Tejana, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, jego dośrodkowanie odbiło się od Augustyniaka, a po chwili Hoti sfaulował Ribeiro na 4. metrze
  • 9'
    Niedokładne zgranie Wszołka na prawej stronie boiska
  • 9'
    Legia buduje atak pozycyjny, ŁKS się broni, próbuje naciskać gości
  • 8'
  • 8'
    Ribeiro uprzedził Tejana i wycofał do Tobiasza
  • 8'
    Dalsze podanie Ribeiro na lewą stronę, Szeliga przeciął zagranie
  • 7'
    Kun i Szeliga mogą grać dalej
  • 6'
    Kun ma zakładany opatrunek na głowie, Szeliga też
  • 5'
    Przerzut Josue do Kuna, wahadłowy Legii ucierpiał w pojedynku z Szeligą. Obaj piłkarze zderzyli się głowami, są opatrywani przez lekarzy
  • 4'
    Legioniści budują grę na połowie miejscowych
  • 3'
    Dalsze podanie Pankova do Muciego, zagranie przecięte na 16. metrze
  • 3'
    Slisz sfaulowany w środku pola
  • 2'
  • 1'
    Kun nie dopadł do miękkiego zagrania Josue na lewą flankę
  • 1'
    Goście spokojnie wymieniają się podaniami
  • 1'
    Legia w posiadaniu na połowie ŁKS-u
  • 1'
  • Ławka: Hładun, Kapuadi, Burch, Dias, Celhaka, Gual, Rosołek, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z ŁKS-em: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Kramer, Muci
  • "Wojskowi" grali z ŁKS-em aż 149 razy. Zwyciężyli 78-krotnie, 30 gier zremisowali, a 41 przegrali. Zdobyli 276 bramek, stracili 163. Warszawiacy wygrali 8 ostatnich meczów (we wszystkich rozgrywkach) z obecnym beniaminkiem, a w XXI wieku tylko raz ulegli drużynie z Łodzi (na 19 występów). – Każdemu zespołowi byłoby trudno pokonać Legię 10 razy, ale tu chodzi o jedno spotkanie, bycie konsekwentnym, zorganizowanym i znalezienie sytuacji, które trzeba wykorzystać, poprzez szybki atak, stały fragment czy sposób, w jaki zrobiła to Korona – dodał Stokowiec
  • – Odpadnięcie z Pucharu Polski może zadziałać motywująco lub deprymująco na Legię, która jest klasową drużyną, na europejskim poziomie. Mamy spostrzeżenia, otrzymaliśmy parę wskazówek, musimy sami zapracować na wszystko, skupić się na sobie. Warszawiacy rotują, dogrywka z Koroną może mieć znaczenie pod kątem dyspozycji, gdyż to końcówka roku, ale o tym, jak występ w Kielcach podziałał na nich fizycznie i mentalnie, przekonamy się w niedzielę – opowiadał Stokowiec
  • Łodzianie postarają się o wyczekiwane przełamanie w domowym meczu z Legią, a także o rehabilitację za wysoką porażkę przy Łazienkowskiej na inaugurację rozgrywek Ekstraklasy w trwającym sezonie. Wówczas "Wojskowi" wygrali u siebie 3:0 z beniaminkiem po hat-tricku Tomasa Pekharta, któremu dwukrotnie asystował Wszołek, a raz Slisz
  • ŁKS bardzo źle radzi sobie w sezonie 2023/24, o czym świadczy fakt, że zajmuje ostatnie (18.) miejsce w Ekstraklasie, ma 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 12 porażek), 10 "oczek" straty do bezpiecznej strefy i serię 11 ligowych meczów bez wygranej. W trakcie fatalnej passy doszło do zmiany trenera, która na razie nie przełożyła się na lepsze wyniki. Nowym szkoleniowcem klubu z Łodzi, od 12 października br., jest Piotr Stokowiec, który zastąpił zwolnionego Kazimierza Moskala. Poza tym, beniaminek nie walczy już o Puchar Polski. O ile w 1. rundzie pokonał na wyjeździe 3:2 II-ligowy KKS Kalisz, to w 1/16 finału uległ u siebie po dogrywce 0:2 Rakowowi Częstochowa
  • W kadrze beniaminka ligi, oprócz Małachowskiego, jest dwóch byłych piłkarzy "Wojskowych", czyli Mieszko Lorenc i Grzegorz Glapka. Na wypożyczeniu z Legii do ŁKS-u jest Aleksander Iwańczyk, środkowy pomocnik z rocznika 2007, który jesienią regularnie grał w trzecim zespole, a ostatnio zadebiutował w II-ligowych rezerwach klubu z Łodzi
  • Łodzianie dokonali zmian kadrowych po powrocie do Ekstraklasy po trzech latach. Beniaminka opuścili m.in. Marek Kozioł (Kotwica Kołobrzeg), Milan Spremo (Wisła Płock), Damian Nowacki (Chojniczanka Chojnice), Mateusz Kowalczyk (Brondby IF), Jakub Romanowicz (Olimpia Zambrów), Bartosz Biel (Chrobry Głogów), Kelechukwu Ibe-Torti (Resovia – roczne wypożyczenie) i byli zawodnicy Legii, czyli Michał Trąbka (Stal Mielec) oraz Maciej Dąbrowski (Lubienianka Lubień Kujawski). Sprowadzono Engjella Hotiego (Partizani Tirana), Jakuba Letniowskiego (Radunia Stężyca), Daniego Ramireza (SV Zulte Waregem), Kaya Tejana (TOP Oss), Adriena Louveau (RC Lens), Antona Fase (Żalgiris Kowno) i Adriana Małachowskiego (SV Waldhof Mannheim), który występował w przeszłości przy Łazienkowskiej
  • Poprzedni sezon był bardzo udany dla ŁKS-u, który został liderem I ligi na początku listopada 2022 roku i utrzymał 1. miejsce (66 punktów; 19 zwycięstw, 9 remisów, 6 porażek), zapewniając sobie bezpośredni awans w przedostatniej kolejce
  • Warszawiaków czeka czwarty mecz wyjazdowy z rzędu. Tym razem wicemistrzowie Polski pojechali do Łodzi, gdzie zmierzą się z ŁKS-em (beniaminek), który jest ostatni w tabeli, niedawno zmienił trenera i na razie nie może przerwać nieciekawej passy, o czym świadczy to, że ostatni raz wygrał w Ekstraklasie w końcówce sierpnia (1:0 z Pogonią Szczecin)
  • – To czas, w którym trzeba wykazać się zaufaniem i życzliwością. Zagraliśmy już 30 meczów w sezonie – to dużo, czujemy obciążenie. Nie chcę szukać wymówek, tylko stwierdzam faktyczny stan rzeczy. Każda drużyna przechodzi przez trudne momenty, tak samo trenerzy. Współpracowałem kiedyś z Oliverem Kahnem, który zawsze powtarzał, że trzeba iść dalej, szukać pozytywów, nie poddawać się, nie załamywać i cały czas podążać swoją drogą. Podobnie widzą to eksperci, którzy pracują z zespołem. Uczymy się na błędach, czujemy się coraz lepiej. Jestem wymagający i rozumiem poziom oczekiwań kibiców. Mam nadzieję, że wszyscy pokażemy, że dorośliśmy do zadań, które są przed nami – tłumaczył Runjaić, który w ostatnich tygodniach stracił zaufanie części kibiców do tego stopnia, że niektórzy zastanawiają się nad jego przyszłością w Legii
  • Nie dość, że stołeczny zespół nie może nawiązać do formy i gry z okresu lipiec – wrzesień, to w Mikołajki skomplikował sobie sytuację, gdyż nie obroni trofeum, które zapewniłoby 5 mln zł i przybliżyłoby do rywalizacji co trzy dni w przyszłym sezonie. Warszawiacy nie będą musieli się o to martwić, jeśli zdobędą mistrzostwo kraju, które przełoży się na walkę w el. Champions League i większą szansę na wejście do fazy grupowej europejskiego pucharu. By osiągnięcie wymarzonego celu, czyli 1. pozycji w lidze, pozostało realne, "Wojskowym" bardzo przydałyby się trzy zwycięstwa w trzech najbliższych meczach ligowych, które mogłyby nieco zmniejszyć stratę do czołówki przed rundą wiosenną. Obecnie drużyna Kosty Runjaicia zajmuje 5. miejsce w Ekstraklasie, wywalczyła 28 punktów (8 wygranych, 4 remisy, 4 porażki), czyli o 10 mniej niż liderujący Śląsk Wrocław, który ma na koncie o dwa spotkania więcej
  • Legioniści przystępowali do ostatniego etapu pierwszej części trwającego sezonu z jasnymi celami na końcówkę 2023 roku, czyli awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski, wyjściem z grupy Ligi Konferencji Europy i polepszeniem pozycji w walce o mistrzostwo kraju. Już wiadomo, że "Wojskowi" nie sprostali jednemu z wyzwań, gdyż nie wykazali się odpowiednim zaangażowaniem oraz skutecznością, łatwo stracili dwie bramki, ponosząc wstydliwą porażkę po dogrywce z Koroną w Kielcach (1:2) i odpadając z rozgrywek PP w 1/8 finału
  • Legia, która w Mikołajki odpadła z rozgrywek Pucharu Polski, wraca do gry w Ekstraklasie. Stołeczna drużyna zmierzy się na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli, czyli ŁKS-em. Mecz 18. kolejki ligowej już w niedzielę, 10 grudnia (godz. 15:00), w Łodzi. Transmisja w CANAL+ SPORT i CANAL+ 4K, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
ŁKS ŁódźLegia Warszawa

42' Levent Gulen za Nacho Monsalve

42'

45' Jędrzej Zając

45'

67' Bartosz Szeliga

67'

72' Antoni Młynarczyk za Jędrzej Zając

72' Pirulo za Dani Ramirez

72'
76'

87' Adrian Małachowski za Engjell Hoti

87' Mieszko Lorenc za Michał Mokrzycki