Maciej Rosołek

100. mecz Macieja Rosołka w Legii

24.09.2023 20:10

(akt. 25.09.2023 01:11)

Maciej Rosołek wystąpił w meczu z Górnikiem Zabrze (2:1) w 9. kolejce PKO Ekstraklasy. Grał do 73. minuty, wówczas zmienił go Ernest Muci. Dla 22-latka było to 100. spotkanie w pierwszym zespole "Wojskowych".

Maciej Rosołek trafił do Legii w 2015 roku, jako junior z Pogoni Siedlce. Awansował do drugiego zespołu, a następnie trener Aleksandar Vuković dał mu szansę debiutu w "jedynce", w prestiżowym meczu z Lechem Poznań (2:1). "Rosi" pojawił się na boisku w 74. minucie, a w 76. zdobył zwycięską bramkę.

W 100 rozegranych meczach strzelił 15 goli. Zdobył 2 mistrzostwa kraju (2020, 2021), Puchar Polski (2023) i Superpuchar (2023).