Kajetan Staniszewski

CLJ: Sześć goli w LTC. Legia wygrała z Polonią

27.02.2021 12:25

(akt. 27.02.2021 21:29)

Juniorzy starsi Legii wygrali w LTC 4:2 z Polonią Warszawa U-19 w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Jordan Majchrzak, a po jednej - Dawid Niedźwiedzki i Kajetan Staniszewski.

Trener Grzegorz Szoka mógł skorzystać w sobotnim sparingu m.in. z Dawida Niedźwiedzkiego i Kacpra Skwierczyńskiego, którzy na co dzień trenują w III-ligowych rezerwach.

Prowadzenie w meczu objęła Polonia, ale "Wojskowi" zdołali wyrównać. Łukasz Rytelewski zagrał w pole karne do Jordana Majchrzaka, który umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy miejscowi wyszli na prowadzenie - Hubert Derlatka podał w "szesnastkę" do Majchrzaka, który został sfaulowany i wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron rywale doprowadzili do remisu, lecz w końcówce sparingu padły dwa trafienia dla Legii. Po akcji lewą stroną boiska, Kajetan Staniszewski podał do Niedźwiedzkiego, który pokonał golkipera. Wynik rywalizacji ustalił Staniszewski - zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po prostopadłym zagraniu Michała Kochanowskiego ze środka pola, i skierował futbolówkę do siatki. Ostatecznie legioniści zwyciężyli 4:2 Polonię.

Za tydzień zostaną wznowione rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę, 6 marca o godz. 11:15, legioniści zagrają w LTC z Pogonią Szczecin. Spotkanie będzie transmitowane przez kanał Łączy nas piłka w serwisie YouTube.

Legia Warszawa U-18 – Polonia Warszawa U-19 4:2 (2:1)

Bramki dla Legii: Majchrzak (35. min., 40. min. - k.), Niedźwiedzki (82. min.), Staniszewski (88. min.)

Legia w I połowie: Krejer - Pacek, Myszka, Bednarz, Derlatka - Ślendak, Dawid, Rytelewski - Skwierczyński, Niedźwiedzki, Majchrzak

Legia w II połowie: Krejer - Derlatka, Bednarz, Myszka, Imiołek - Dawid, Kochanowski, Wicenciak - Kiedrowicz, Niedźwiedzki, Staniszewski

Wyniki sparingów Legii:

Legia Warszawa U-18 – Ruch Chorzów U-19 (2:3)

Legia Warszawa U-18 – Górnik Konin (3:2)

Legia Warszawa U-18 – Raków Częstochowa U-19 (3:2)

Legia Warszawa U-18 – Drukarz Warszawa (1:1)

Legia Warszawa U-18 – Stal Głowno (8:1)

Legia Warszawa U-18 – Znicz II Pruszków (3:0)

Legia Warszawa U-18 – Polonia Warszawa U-19 (4:2)

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?