News: CLJ U-17: Pewna wygrana w sparingu

CLJ U-17: Pewna wygrana w sparingu

Dariusz Oleś

20.01.2018 15:30

(akt. 12.12.2018 20:56)

W pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym, juniorzy młodsi Legii Warszawa podejmowali AKS SMS Łódź. Po jednostronnym pojedynku, lepsi okazali się piłkarze Tomasza Sokołowskiego, którzy zwyciężyli 3:0.

Zdjęcia z meczu (fot. Ana Okolus)

Spotkanie od samego początku miało jednostronny przebieg, czego efektem była szybko zdobyta bramka. Piłkę w środkowej części boiska przyjął Radosław Cielemęcki i nie namyślając się długo, oddał precyzyjny strzał z około dwudziestu metrów. Legionista nie dał bramkarzowi najmniejszych szans. Po golu z 12. minuty, legioniści jeszcze bardziej podkręcili tempo. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Najaktywniejsi pod bramką rywala byli Cielemęcki, Gabor Grabowski, Mateusz Lisowski oraz włączający się w akcje ofensywne, prawy obrońca Nikodem Niski

W drugiej połowie, pomimo kilku zmian w składzie, obraz gry nie uległ zmianie. „Wojskowi” opanowali środkową strefę boiska, gdzie swobodnie rozgrywali piłkę, która raz po raz wędrowała na prawą czy lewą stronę, gdzie uruchamiani byli skrzydłowi. Po jednej z wymian w okolicach środkowej linii boiska, na czystą pozycję wyszedł Niski, który wpadł z piłką w pole karne łodzian. Strzał zawodnika, który drugą połowę rozegrał na lewej obronie, został sparowany przez bramkarza. Golkiper był jednak bezradny, gdy Adam Katnaji dobił uderzenie kolegi testowanego ostatnio przez Liverpool FC. Trzy minuty po drugim golu, warszawiacy podwyższyli wynik dzięki pewnie wykonanej „jedenastce” przez Jana Golińskiego. Ta sytuacja zakończyła spotkanie, po którym szkoleniowiec legionistów mógł być zadowolony z postawy swoich graczy.

Za tydzień drużyna trenera Tomasza Sokołowskiego uda się do Berlina, gdzie zmierzy się  z rówieśnikami Herthy.

Legia Warszawa – AKS SMS Łódź 3:0 (1:0)
Cielemęcki (12. min.), Katnaji (77. min.), Goliński (80. min.)

Legia: Wożniak – Niski, Goliński, Lorenc, Sparwasser – Lisowski, Grabowski, Cielemęcki, Munik, zawodnik testowany – Karczewski

W drugiej połowie zagrali także: Katnaji, Kochanowski, Gościniarek, Baranowski, Grzela, Leszczuk