20 października

Grano dzisiaj (20.10). Liga Europy, zdobyty Bukareszt

20.10.2022 08:00

(akt. 19.10.2022 20:46)

Dwudziestego października zawodnicy Legii grali 6-krotnie. Tego dnia wygrali na wyjeździe z Rapidem Bukareszt w fazie grupowej Ligi Europy.

Równo 11 lat temu legioniści wygrali na wyjeździe 1:0 z Rapidem Bukareszt w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola strzelił Miroslav Radović (relacja ze spotkania TUTAJ). – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i gry. W pierwszej odsłonie graliśmy na połowie przeciwnika i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, głównie za sprawą krótkich podań. Mieliśmy mecz pod kontrolą. W drugiej połowie, szczególnie na jej początku, oddaliśmy inicjatywę Rapidowi, dochodziło do spięć pod naszą bramką. Dzięki dyscyplinie taktycznej i świetnie broniącemu Dusanowi Kuciakowi, potrafiliśmy przetrwać napór. W miarę upływu czasu, odzyskaliśmy kontrolę nad piłką – mówił ówczesny trener "Wojskowych"Maciej Skorża. Zdjęcia można obejrzeć W TYM MIEJSCU.