Andre Martins 25 listopada

Grano dzisiaj (25.11). Porażka w Leicester

25.11.2022 07:00

(akt. 24.11.2022 22:54)

Dwudziestego piątego listopada legioniści grali 14-krotnie. Tego dnia wygrali 6 razy, a przegrali m.in. w Leicester w Lidze Europy.

Ostatni raz Legia grała 25 listopada rok temu. Wówczas przegrała na wyjeździe 1:3 z Leicester City w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Filip Mladenović, który dobił uderzenie Mahira Emrelego z rzutu karnego. Ten wynik sprawił, że warszawiacy spadli na ostatnie miejsce w tabeli grupy C. Zdjęcia są dostępne TUTAJ.

Bardzo trudne spotkanie. Leicester od początku narzuciło nam swój sposób grania. Można powiedzieć, że do pierwszej bramki nie wyszliśmy z szatni. Potem zmieniliśmy ustawienie i nasza gra zaczęła wyglądać troszkę lepiej. Przy wyniku 0:2 mieliśmy rzut karny, strzeliliśmy gola kontaktowego. Ale, niestety, stały fragment, błąd indywidualny i zrobiło się 1:3. Myślę, że zdobycie tutaj jeszcze dwóch bramek, przeciwko tak dobremu zespołowi, to było dużo – mówił ówczesny trener Legii, Marek Gołębiewski.

Gol Remy'ego

Cztery lata temu legioniści wygrali na wyjeździe 1:0 z Zagłębiem Lubin po bramce Williama Remy'ego z 9. minuty. Co ciekawe, dla Dominika Nagya i Kaspra Hamalainena był to odpowiednio 50. i 100. mecz w barwach "Wojskowych". Fotoreportaże są dostępne TUTAJ, A statystyki W TYM MIEJSCU.

Pierwsza połowa nie była na najwyższym poziomie, nie graliśmy na poziomie, jakiego wymagam. Po strzeleniu gola nie byliśmy wystarczająco głodni kolejnych trafień, mogliśmy grać dużo lepiej. Nie wykonaliśmy jednak planu, jaki sobie nakreśliliśmy. Druga połowa była lepsza, pokazywaliśmy więcej jakości, mieliśmy więcej sytuacji, lepiej operowaliśmy piłką. Najważniejsze są zdobyte trzy punkty i praca, jaką wykonali zawodnicy. Byliśmy skuteczni w defensywie, wykonaliśmy tam kawał roboty. Odcięliśmy od podań graczy Zagłębia i jestem z tego powodu zadowolony. Oczekiwałbym więcej po zespole, jeśli chodzi o grę piłką. Tutaj jest trochę do poprawy – ocenił ówczesny szkoleniowiec LegiiRicardo Sa Pinto.