Orlando Sa 17 października

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 17 października – Ósme zwycięstwo z rzędu

17.10.2021 06:00

(akt. 16.10.2021 22:42)

Siedemnastego października legioniści grali 9-krotnie. Tego dnia odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu, w sezonie 1970/1971.

Piłkarze Legii po raz ostatni grali 17 października dokładnie siedem lat temu. Wówczas wygrali u siebie 1:0 z Lechią Gdańsk po trafieniu Orlando Sa. Dla Tomasza Brzyskiego było to 50. ligowe spotkanie w barwach stołecznego klubu. Natomiast Guilherme wrócił wtedy na boisko po 238 dniach przerwy, którą spędził w gabinetach lekarskich, a przede wszystkim na rehabilitacji.

Jestem bardzo zadowolony z wygranej, z tego jak zespół podszedł do spotkania mentalnie, z walki i ze zwycięstwa w samej końcówce. Graliśmy dobrze, dominowaliśmy – zwłaszcza w pierwszej połowie, która była lepsza w naszym wykonaniu. Mieliśmy wiele stałych fragmentów i nic z tego nie wynikało. W drugiej połowie było gorzej, w końcu padł jednak zwycięski gol po rzucie wolnym. Świetnie, że udało się trafić Orlando, który kontynuuje swoją passę. Lechia ma w swoich szeregach wielu dobrych graczy, latem przyszło tam sporo zawodników, klub wydało mnóstwo pieniędzy. Cieszę się z czystego konta, z tego jak grał Igor Lewczuk. Zagrał bardzo pewnie, solidnie, ale pokazał na co go stać. Mogę pochwalić też solidnie grającego Inakiego Astiza, i Dusana Kuciaka ocenił mecz trener LegiiHenning Berg.

Fotoreportaże są dostępne tutaj, a statystyki - w tym miejscu.

Skromna wygrana

Dokładnie 51 lat temu legioniści skromnie pokonali przy Łazienkowskiej stołeczną Gwardię 1:0. O ósmej kolejnej wygranej przesądził w 73. min strzałem z wolnego Władysław Stachurski. Wcześniej "Wojskowi" zwyciężyli z Pogonią Szczecin (4:0), dwukrotnie z IFK Goeteborg (2:1, 4:0), Ruchem Chorzów (3:1), Szombierkami Bytom (2:1), GKS-em Katowice (3:2) i Zagłębiem Wałbrzych (3:0).